Skocz do zawartości

Osiągi - opony letnie vs zimowe - pogorszenie


jacob24

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Spajdi napisał:

Oczywiście, że nic się nie powinno wydarzyć gdyby był zachowany savoir vivre wymiany. Ewentualnie jedno koło mogłoby się lekko grzać, ale wszystkie - bez żartów... Zrewiduj gdzie serwisujesz auto i to dobra rada, a nie złośliwość.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
 

To muszę sobie karę wymierzyć😁 od momemtu gdy wymieniłem klocki obiecałem sobie, że po zimie przejrzę dokładnie auto u mechaniora no i niedawno przejrzałem. Raczej zacisk pracował poprawnie i klocki się normalnie cofaly. Pewnie gdybym wtedy już zregenerowal je nie byłoby tego. Ad.mechanika to robiłem wcześniej u niego parę dupereli w zawieszeniu ale jak mu nie powiedziałem o hamulcach to i nie sprawdził. Już mniejsza o to. Ważne żeby nawet przy takiej posprawdzac resztę elementów i jeżeli coś już przykładowo zastanawia to robić od razu. Tym niemniej dzięki za ew.rady. Pozdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, wujekcybul napisał:

U mnie jest napisane w instrukcji, ze jak sie lata powyzej 160km/h to musi byc wiecej napompowane. Daje 2,8 z przodu 1,9 z tylu.

spora różnica między przednią a tylną osią. U mnie jest napisane, że przy 5 osobach i / lub na autostradzie o 0.3 bar więcej. Nie spotkałem się jeszcze z tak dużą rozbieżnością:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wujekcybul napisał:

U mnie jest napisane w instrukcji, ze jak sie lata powyzej 160km/h to musi byc wiecej napompowane. Daje 2,8 z przodu 1,9 z tylu.

 

A jest napisane o ile więcej? Bo IMO tak duża różnica ciśnienia powoduje sporą różnicę w charakterystyce pracy przedniej i tylnej osi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaruga napisał:

 

A jest napisane o ile więcej? Bo IMO tak duża różnica ciśnienia powoduje sporą różnicę w charakterystyce pracy przedniej i tylnej osi...

 

image.png.583c4b0a516045ad117f49fb24c7a168.png

 

image.png.f71c9fa29f57387a9e87d6dadee01dca.png

 

Wkradl sie maly blad no ale pompuje 2,5 i 1,9 to wtedy mi czujniki co chwila sie nie wlaczaja bo z tylu sa jakies wrazliwe :phi: Rzadko jezdze szybciej niz 160 ale IMO lepiej sie prowadzi jak jest lepiej napompowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.