Skocz do zawartości

Potrzeba pomocy - brak mocy d4d (albo ogólnie diesel)


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent Toyota Avensis 2005 rok, 2.2 d4d manual 150 KM, przebieg 250 tyś oryginalny.

Podczas wyprzedzania nagle mi auto zesłabło, brak jakichkolwiek checków, nic, po prostu odczuwalnie ma 30-40% mocy mniej.

 

Podpięta wczoraj do kompa, brak błędów jakichkolwiek, wszystko w normie. Pod maską wszystko na swoim miejscu. 

Odczuwalnie są sekundowe przerywniki kiedy auto dostaje pełną moc, ale trwa to ułamek sekundy i dalej zamula. 

 

Jakieś sugestie? Co sprawdzić najpierw? Dzisiaj prawdopodobnie ściągniemy EGR bo innych pomysłów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bizz napisał:

Pacjent Toyota Avensis 2005 rok, 2.2 d4d manual 150 KM, przebieg 250 tyś oryginalny.

Podczas wyprzedzania nagle mi auto zesłabło, brak jakichkolwiek checków, nic, po prostu odczuwalnie ma 30-40% mocy mniej.

 

Podpięta wczoraj do kompa, brak błędów jakichkolwiek, wszystko w normie. Pod maską wszystko na swoim miejscu. 

Odczuwalnie są sekundowe przerywniki kiedy auto dostaje pełną moc, ale trwa to ułamek sekundy i dalej zamula. 

 

Jakieś sugestie? Co sprawdzić najpierw? Dzisiaj prawdopodobnie ściągniemy EGR bo innych pomysłów brak.

 

Jak mialem 1.9dci to podobne objawy dawal EGR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczyscic EGR i dolot

wyczyscic przeplywomierz (+filtr powietrza)

wymienic filtr paliwa

zalac srodek do czyszczenia wtryskiwaczy 

 

jak dalej brak poprawy to podpiac TechStream'em i nagrac parametry jakie sa podczas 'zamulenia'  i bedzie wiadomo wiecej z czym klopot..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra diagnostyka to ppdstawa. Toze niema zadnych bledow nie oznacza ze czegos nie widac i wszysko ok. 

Dobrze jest umiec odczytac parametry ...

Jezeli mas mozliwosc sprawdzenia % dzialania egr to sprawdz. Jezeli nie reaguje to padla ci cewka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, HARDTECHNO napisał:

Dobra diagnostyka to ppdstawa. Toze niema zadnych bledow nie oznacza ze czegos nie widac i wszysko ok. 

Dobrze jest umiec odczytac parametry ...

Jezeli mas mozliwosc sprawdzenia % dzialania egr to sprawdz. Jezeli nie reaguje to padla ci cewka.

 

 

Ja się nie znam, ale mechanik śledził pracę wtrysków, odłączał po kolei cylindry, chyba jest ogarnięty dość, od 10 lat nie miałem powodu do spadku zaufania. 

Z tego co pamiętam to nie było w tym programie możliwości sprawdzenia EGR, ale mogę się mylić. 

Powiedział mi że delikatnie przelew mi jeden wtrysk, ale to nie taki objaw by był.

Auto nie kopci, nie dymi, równo pracuje, zapala od strzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Qrak napisał:

wyczyscic EGR i dolot

wyczyscic przeplywomierz (+filtr powietrza)

wymienic filtr paliwa

zalac srodek do czyszczenia wtryskiwaczy 

yyy

jak dalej brak poprawy to podpiac TechStream'em i nagrac parametry jakie sa podczas 'zamulenia'  i bedzie wiadomo wiecej z czym klopot..

 

 

SMS od mechanika:

"Czyszczenie EGR nic nie dało a przepływomierz pokazuje parametry w normie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rwIcIk napisał:

A mogło coś przytkać filtr paliwa?

U kumpla była to niemiecka gazeta w baku BMW 530d;] Piszę jak najbardziej serio. Do tej pory się zastanawiamy o co chodziło.:bzik:

A w Toyce po pierwsze wymieniłbym filtr ropy.

Reszta bez logów to wróżenie z fusów. Np w VAG taki objaw dawało przeładowanie turbo, ale zwykle zapisywało błąd, choć spotkałem się z opiniami, ze nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bizz napisał:

 

SMS od mechanika:

"Czyszczenie EGR nic nie dało a przepływomierz pokazuje parametry w normie."

 

dziwne ze bledow nie sypie jak 'zamula' na wysokich obrotach..

filtr paliwa bym wymienil przed zabraniem sie za diagnostyke  (wartosc MAP, MAF, cisnienie na listwie CR)

moze jeszcze gdzies nieszczelnosc rur do intercooler (?) - warto sprawdzic..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.