Skocz do zawartości

Peugeot 406 Coupe - sens sprzedaży?


R_M_C

Rekomendowane odpowiedzi

Męczy mnie taki dylemat egzystencjonalny :)


Posiadam auto jak w tytule - 406 Coupe, 2.0 benzyna, 2000r (nie jest to mój jedyny pojazd, mam inne, chociaż starsze). Nie mogę w sumie o nim złego słowa powiedzieć. Jak na moje potrzeby jeździ, nie psuje się specjalnie. Z drugiej strony nie mogę też powiedzieć bym go uwielbiał jakoś specjalnie. Mam też starego MB W201, którym lubię jeździć, i używam go dużo częściej. Peugeot w sumie służy mi do dłuższych wyjazdów albo rezerwowo jak Merc niedomaga.
Ostatnio zaczyna mi chodzić po głowie czy by przypadkiem 406 się nie pozbyć i w jego miejsce kupić... coś małego, oszczędnego (co ważne dla dalszych rozważań plan jest wymienić pojazdy bez dokładania czyli budżet będzie niewielki).
Rocznie sporo jeżdżę bo pod 25000-30000 km, przy czym w większości wożę powietrze czyli tylko siebie. Paliwo leci w górę, ubezpieczenia drogie, ekonomicznie odczuł bym spory zysk $. A i mój Merc by odpoczął i zaczął pełnić rolę tylko weekendowej zabawki :)

Z drugiej strony zastanawiam się czy taka wymiana nie będzie wtopą w kontekście długofalowym. Chodzi mi o to, że małe auto w cenie jaką dostanę za 406 będzie nijakie (ot jakieś wozidło jakich wiele). Po okresie poużywania go (powiedzmy rok-dwa może więcej) będzie warte nic. A Peugeot ma chyba zadatki na youngtimera? Nie ruszy cenowo w górę i później będę mógł tylko powspominać, że miałem taki fajny pojazd a się go pozbyłem :)


Ciekawią mnie opinie innych. Pomysł jest luźny. Nie muszę go realizować, stać mnie jeszcze na tankowanie obu fur. Warto czy dać sobie spokój?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe auto do dłuższych wyjazdów będzie męczące. Ja bym zostawił bo jak nie masz dołożyć więcej to będzie zamienił stryjek siekierke na kijek. Co najwyżej lpg wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli planujesz wymienić bez dopłaty, czyli stare za stare to nie ma sensu. Tego chociaż znasz i wiesz czego możesz się mechanicznie po nim spodziewać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę sugestie by zostawić :) Pewnie tak się skończy finalnie bo im dłużej na niego patrzę to mi się bardziej szkoda robi.

Ale gazować nie będę. W garażu bym go nie mógł trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 406 coupe przez prawie rok.

Do tej pory go wspominam, bo to był dla mnie wyjątkowy samochód i spełnienie marzenia (miałem okazję jechać jako pasażer w 1998 roku).

 

Może wyjątkowy dla Ciebie nie jest, ale jeśli jest zadbanym to w mojej ocenie nie znajdziesz niczego lepszego :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, t_kucyk napisał:

Mialem 406 2.0 i ani szybki ani oszczedny, po prostu jezdzil. Psuc tez sie lubil ;)

 

Więc wszystko w normie jak na francę przystało ;]

 

Chodził mi po głowie 406 Coupe, jak dla mnie piękna i ponadczasowa linia nadwozia :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2018 o 22:28, R_M_C napisał:

A Peugeot ma chyba zadatki na youngtimera?

 

Moda na freshtimery i youngtimery obiera czasami niezrozumiałe kierunki (np. 126p albo Golf), ale jak się zastanawiam, to nie przypominam sobie aby jakikolwiek francuz w wydaniu innym niż topowe i limitowane (np. Clio v6, R5 turbo) na stałe zyskał to miano. Wszelkiej maści XM, Safrane, 505 - poznikały. 2cv, Hy - natłukli tyle, że jeszcze są ;) DS - tu był potencjał, ale praktycznie wyparowały.

 

W skrócie - jak miałbym stawiać, to 406 coupe prędzej podzieli losy Forda Probe niż np. W124 coupe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, analyzer64 napisał:

Chodził mi po głowie 406 Coupe, jak dla mnie piękna i ponadczasowa linia nadwozia :ok: 

No to realizuj temat. Znajdź sobie za Odrą jakieś 3.0 V6... pogadaj z koNikiem - niech Ci coś wynajdzie u rastamanów.

8 godzin temu, camel00 napisał:

Wszelkiej maści XM, Safrane, 505 - poznikały.

Nie przesadzaj. Akurat Safrane Biturbo Quadra czy 505 GTi są uznanymi klasykami. Tylko, po pierwsze - nie u nas, a po drugie - trudne do znalezienia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, analyzer64 napisał:

 

Więc wszystko w normie jak na francę przystało ;]

 

Chodził mi po głowie 406 Coupe, jak dla mnie piękna i ponadczasowa linia nadwozia :ok: 

 

3.0 V6 - idz w ta strone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.