Skocz do zawartości

Urwany króciec termostatu


Majkiel

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent - Grande Punto 1.4 16V

Od jakiegoś czasu ciągle uciekał płyn chłodzący. Podejrzewałem któryś cybant na wężach (jest LPG) i w końcu, zabrałem się do rzeczy.

Niestety, wszystkie cybanty ładnie trzymają, ale pękł ten czarny plastikowy króciec od termostatu (fot. 1).

Gwint został we wnętrzu, reszta w wężu (fot. 2, fot. 3)

No i teraz pytanie - czy można zakupić sam króciec (pewnie można, chyba że jest wklejany a nie wkręcany), jak to się fachowo nazywa, no i przede wszystkim jak go dziadostwo wywlec. Czy w ogóle da się to zrobić praktycznie nie mając dostępu?

Czy trzeba wymieniać całość?

thumb?m=1&id=7931887&lng=pl&n=0

fot. 1 Termostat

 

termostat.jpg.a6cccfc469ceb80a227ac05cbe5c979d.jpg

fot. 2 Gwint króćca w termostacie

 

waz.jpg.6c95ec9c9dc62bc7760c37b0e4f12405.jpg

fot. 3 Pozostała część króćca

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat do wymiany.

Co do wężyka odpowietrzającego termostat. Do termostatu przyczepia się szybkozlaczka. Trzeba ją ścisnąć, jednak zapewne jest skruszała i pęknie. Wtedy trzeba:

1. Zakupić nowy wężyk - tak zrobiłem przy wymianie termostatu.

2. Skręcenie - tego nie zalecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2018 o 07:30, krowka napisał:

Termostat do wymiany.

Co do wężyka odpowietrzającego termostat. Do termostatu przyczepia się szybkozlaczka. Trzeba ją ścisnąć, jednak zapewne jest skruszała i pęknie. Wtedy trzeba:

1. Zakupić nowy wężyk - tak zrobiłem przy wymianie termostatu.

2. Skręcenie - tego nie zalecam.

Wymieniłem i tak jak pisałeś urwałem ową szybkozłączkę. Póki co założona byle jak ;) Ile kosztował ten wężyk i czy powinni mieć go od ręki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Majkiel napisał:

Wymieniłem i tak jak pisałeś urwałem ową szybkozłączkę. Póki co założona byle jak ;) Ile kosztował ten wężyk i czy powinni mieć go od ręki?

 

Dwa lata temu kupowałem w Inter Carsie, mieli od ręki. Nie pamiętam ceny, kosmiczna nie była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.