Skocz do zawartości

A[G] podmiana wyświetlacza TID


benypb

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Zakupiłem wyświetlacz TID o oznaczeniach AZ, w aucie mam AL. 

Chciałem go podmienić bo mój już niedomaga, wymiana żarówek też nic nie dała...

Ale wyświetlacz AZ nic nie wyświetla, czy powinien dać znaki życia czy dopiero po  zaprogramowaniu będzie cokolwiek wyświetlał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 25.05.2018 o 23:36, Orochimaru napisał:

Powinien działać bez dodatkowych operacji.

Odświeżam kotleta.

 

Wyświetlacz podmieniony na taki sam jaki był czyli AL, jest jednak problem, nie synchronizuje się RDS w radiu z wyświetlaczem, cału czas godzina 0:00 i data tak samo.

Po podłączeniu starego wyświetlacza RDS po chwili synchronizuje godzinę i datę, co muszę zrobić i czy Opelscannerem można "zgrać" wyświetlacz z radiem ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączanie i włączanie funkcji automatycznego nastawiania czasu (na przykład w przypadku odbierania niewłaściwego sygnału czasu ze stacji nadawczej): 
Na około 2 sekundy wcisnąć przycisk 2* . Zegar przechodzi w tryb nastawiania. 
Dwa razy wcisnąć 1* (aż zacznie błyskać wskazanie lat). 
Następnie przez około 3 sekundy przytrzymać wciśnięty przycisk 1*, aż na wyświetlaczu pojawi się "RDS TIME" (w tym czasie błyska wskazanie lat). 
Wcisnąć 2*. Na wyświetlaczu pojawi się: 
RDS TIME 0 = Funkcja wyłączona, 
RDS TIME 1 = Funkcja aktywna. 
Trzy razy wcisnąć przycisk 1*. 


* - Przycisk 1 - z symbolem zegarka, 
- Przycisk 2 - kółko z kropką w środku

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzę do tego etapu i nie wyświetla mi się RDS TIME tylko cały czas zmienia rok 
Następnie przez około 3 sekundy przytrzymać wciśnięty przycisk 1*, aż na wyświetlaczu pojawi się "RDS TIME" (w tym czasie błyska wskazanie lat). 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz radio. Trzymając wciśnięte 4 i 6, włącz radio. Powinien pojawić się napis 8 digits. klawiszem szukania stacji zmień na 10 digits. Jeśli się nie pojawi, to spróbuj kombinacji 3 i 5.

Jeśli zmiana na 10 nic nie da (albo już masz 10), to pozostanie Ci Tech i zmiana w TIDzie kraju na obsługujący rds time, np: 002 (Wielka Brytania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.