Skocz do zawartości

Piszczenie przy skręcie kierownicą


rallyrychu

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent: Nissan Almera N16 2003r.

Po wymianie 2 pasków, czyli wszystkich w aucie, bo rozrząd jest na łańcuchu, po skręceniu kół na max. następuje pisk.

Przy kręceniu kierownicą lewo-prawo jest cisza, ale jak skręcę koła maksymalnie w lewo/prawo, to w momencie dojścia do oporu zaczyna piszczeć z okolicy pasków.

Po puszczeniu kierownicy ona lekko odprostowuje i pisk ustaje. Dokręcenie o te 5 stopni powoduje pisk.

Czym może być spowodowany ten pisk? Złym naciągiem paska, czy sama pompa ma zamiar wyzionąć ducha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciag paska do poprawy. Klinowy, czy wielorowkowy?

Przy wymianie wiekorowkowego dobrą praktyką jest oczyszczenie kół pasowych szczotką drucianą. W rowkachm na kolach pasowych jest sporo brudu po starym pasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, karolchyla napisał:

Klinowy, czy wielorowkowy?

Pasek klinowy wielorowkowy :D

Tak nazywają internety pasek do tego modelu Nissana.....

Ojciec to u znajomego mechanika wymieniał. Oczywiście faktury brak, żebym coś odczytał i wiedział co jest zamontowane. Dlatego ja ze swoim autem, jak musiałem pierwsze wymiany poza ASO robić, to pojechałem tam, gdzie mi powiedzieli co do auta wsadzą. A nie gadka w stylu - "za stówkę Ci firmówki już załatwię".

 

 

3 godziny temu, SebeKK napisał:

Zapewne zawor w pompie na skrajnych polozeniach. 

 

To pewnie oznacza wymianę całej pompy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rallyrychu napisał:

Po puszczeniu kierownicy ona lekko odprostowuje i pisk ustaje. Dokręcenie o te 5 stopni powoduje pisk.

Czym może być spowodowany ten pisk? Złym naciągiem paska, czy sama pompa ma zamiar wyzionąć ducha?

Jak dajesz kierownicę na max to pompa jest maksymalnie obciążona i otwiera się zawór przeciążeniowy/przelewowy i taka głośniejsza praca jest w wielu autach choć niekoniecznie jest to pisk paska...

 Jeśli zawór jest ustawiony na dobre ciśnienie a raczej jest, bo chyba nikt w nim nie grzebał to raczej winę pompy można wykluczyć, pytanie czy wcześniej (przed wymianą pasków ) było ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest sporadycznie używane, ale chyba wcześniej nie piszczało, bo teraz piszczenie zostało zauważone przy wyjeżdżaniu z posesji. Jest dość wąska droga na osiedlu, więc trzeba mocno skręcić. Zawsze się w podobny sposób skręcało wyjeżdżając, więc raczej wcześniej nie piszczało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawsze juz w 4 przypadkach założenie nowego paska wielorowkowego dawało mniejsze lub większe efekty dźwiękowe. Typowego piszczenia co prawda nigdy nie miałem, ake popiskiwania czy przeróżne cmokania i szurania bywały. Z czasem to ustepowalo, albo zmienialem pasek na innego producenta. Nie zalozony tam jest czasem Dayco?

Piszę tu o silnikach gdzie napinal to sprężynowy napinacz. W xanti natomiast popiskiwania i szurania likwidowalem przez mocniejsze naciagniecie- napinacz ze sruba napinajaca.

Instrukcje jednego z producentow pasków- nie pamiętam którego- zalecaly oczyszczenie kół pasowych szczotką drucianą. Dla tego w poprzednim poście to napisałem.

Takie mam skrzywienie że lubie przeczytać papierki dolaczane do czesci ktore sam montuje.

Mozna czasami się zaskoczyc co tam piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosty domowy sposób aby stwierdzić czy to pompa wyje czy pasek piszczy zwłaszcza w wilgotne dni, na wyłączonym silniku (żeby paluszków nie ocięło) posypujemy lub przeciągamy ręka na kawałku powierzchni paska od wewnętrznej strony paska zwykła mokką , pasek nigdy sam z siebie nie piszczy zawsze jest jakaś przyczyna w osprzęcie, i staraj się nie skręcać kołami na max i trzymać w tym położeniu długo kierownice bo wtedy pompa i przekładnia kierownicza pracuje na max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec dzwonił do tego mechanika i podał objawy, a ten mu powiedział, że on tego paska specjalnie tak mocno nie naciągał, bo nie wiedział ile trzeba...

I to jest znajomy ojca, doświadczony mechanik :facepalm:

Mógł mu chociaż powiedzieć, że tak zrobił i jak będzie piszczeć, to ma podjechać. Chociaż jak widać to można to było na placu sprawdzić i wywołać piszczenie, tak jak ja to zrobiłem.

Kontakt z mechanikami to jest jednak jakaś masakra.

PS: Inny mechanik wymieniał mi klocki z tyłu. Wczoraj upał, trochę pojeździłem i po powrocie ewidentnie prawe, tylne koło cieplejsze... Ech :( 

 

Dziękuję za pomoc. Temat do zamknięcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz problemu z tylnym zaciskiem ? To dość typowa przypadłość Almery. U siebie w roczniku 2006r i przebiegu 120kkm już wymieniałem na regenerowany TRW za 150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomrad Za duży skrót myślowy zastosowałem ;) Almera jest ojca, przebieg 140kkm i z zaciskami na razie spokój.

Klocki wymieniałem w swoim aucie - w Vendze. A 2 miesiące temu przy wymianie płynu hamulcowego ASO KIA ukręciło mi w tym właśnie zacisku odpowietrznik, więc nie wiem czy jeszcze czegoś tam nie zepsuli i nie zacznie się lawina dziwnych zdarzeń :facepalm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciągnij mocniej pasek. Wbrew pozorom te poliklinowe dość mocno muszą napięte.

Jeszcze jedna uwaga - jak wymieniam takie paski to też naciągam tylko w granicach rozsądku.

Często takie paski po 50 - 200km "układają" się do wypracowanych kółek i trza je delikatnie podciągnąć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent: Nissan Almera N16 2003r.
Po wymianie 2 pasków, czyli wszystkich w aucie, bo rozrząd jest na łańcuchu, po skręceniu kół na max. następuje pisk.
Przy kręceniu kierownicą lewo-prawo jest cisza, ale jak skręcę koła maksymalnie w lewo/prawo, to w momencie dojścia do oporu zaczyna piszczeć z okolicy pasków.
Po puszczeniu kierownicy ona lekko odprostowuje i pisk ustaje. Dokręcenie o te 5 stopni powoduje pisk.
Czym może być spowodowany ten pisk? Złym naciągiem paska, czy sama pompa ma zamiar wyzionąć ducha?
U mnie w A4 piszczało jak było mało płynu do wspomagania.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.