Skocz do zawartości

Nowe auto za gotówkę - jakie rabaty.


ANDPOL

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, ANDPOL napisał:

Taka sytuacja. Idę z reklamówką kasy do salonu. Ile obecnie mogę dostać rabatu od ceny katalogowej. Powiedzmy, że bidaato za 50 tys.

 

Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością nie dostaniesz wiarygodnej odpowiedzi tutaj. Zastanów się ilu autokacikowiczów obecnie szuka auta z podstawowym wyposażeniem za 50 000 PLN i to jeszcze za gotówkę. Jak chcesz wiedzieć to nie ma innego wyjścia jak rozesłanie maili i najlepiej jeszcze osobista wizyta w najbliższych salonach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ANDPOL napisał:

Taka sytuacja. Idę z reklamówką kasy do salonu. Ile obecnie mogę dostać rabatu od ceny katalogowej. Powiedzmy, że bidaato za 50 tys.

To zalezy czy bedziesz umial wprowadzic w zycie rady @Chorzyn.

Jakie to rady, to niestety Ci nie napisze, bo zaraz dostane ostrzezenie, a nie umiem zawijac gowienka w papierek i nazywac łapówek negocjacjami czy podzieleniem sie zyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak idziesz z reklamówka kasy to ci powiedzą my nie przyjmujemy gotówki. Rabat, Panie to zabierz kredyt to dodamy coś ekstra.

Klient na podstawowa wersję bez kredytu to najgorszy klient, często nawet szampana nie dają.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja. Idę z reklamówką kasy do salonu. Ile obecnie mogę dostać rabatu od ceny katalogowej. Powiedzmy, że bidaato za 50 tys.
Zakladamy, ze nie jest to wyprzedaz rocznika to dywaniki i tysiak w dol.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ANDPOL napisał:

Tak się zastanawiam, co się lepiej opłaca, gotówka, czy kredyt? No i ile procent można utargować.

 

Zalezy komu :hehe:

Im sie zdecydowanie bardziej oplaca kredyt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, prawoimotoryzacja napisał:

Ustal czego chcesz, a potem będzie można rozmawiać o rabatach

Ponieważ założyłem temat o gotówce to biorę za gotówkę. Proszę o dobry rabacik :phi:. I nie chce całkowitego golca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ANDPOL napisał:

Ponieważ założyłem temat o gotówce to biorę za gotówkę. Proszę o dobry rabacik :phi:. I nie chce całkowitego golca.

 

Niestety jest tak jak napisano już wyżej. Salony srają na klientów na auta za 50tys bez kredytu.

Chcesz dobry kwotowy rabat to bierz auto za przynajmniej 80tys w leasingu lub kredycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Jaruga napisał:

 

Niestety jest tak jak napisano już wyżej. Salony srają na klientów na auta za 50tys bez kredytu.

Chcesz dobry kwotowy rabat to bierz auto za przynajmniej 80tys w leasingu lub kredycie.

Czyli rozumiem, że czym droższe auto tym większy procentowo rabat? Ja chyba już stary jestem bo myślałem, że gotówka jest lepiej widziana bo to mniej zachodu dla salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ANDPOL napisał:

Taka sytuacja. Idę z reklamówką kasy do salonu. Ile obecnie mogę dostać rabatu od ceny katalogowej. Powiedzmy, że bidaato za 50 tys.

 

Przejrzyj allegro i od tych cen jak dobrze pogadasz to coś jeszcze urwiesz. I tyle. 

Gotówka na nikim nie zrobi wrażenia, z większą przyjemnością puszczą w leasing lub kredyt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ANDPOL napisał:

Czyli rozumiem, że czym droższe auto tym większy procentowo rabat? Ja chyba już stary jestem bo myślałem, że gotówka jest lepiej widziana bo to mniej zachodu dla salonu.

Chlopie gdzie Ty zyjesz? Nic na Tobie nie zarobia bo dodatkowo na przeglad przyjedziesz ze swoim olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ANDPOL napisał:

Czyli rozumiem, że czym droższe auto tym większy procentowo rabat? Ja chyba już stary jestem bo myślałem, że gotówka jest lepiej widziana bo to mniej zachodu dla salonu.

 

Mniej zarobku chciałeś napisać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamawiałem Dacie Dokker za kwotę ok. 50 tyś. zł. Rabat na poziomie 1,5%. Więcej zyskaliśmy biorąc kredyt, chociaż wolałem zapłacić gotówką. Biorąc leasing jest tańsze ubezpieczenie + pakiet przeglądów i przedłużona gwarancja za bardzo małą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cinos napisał:

ciekawe czy można go potem szybciej spłacić bez opłat by nie płacic odsetek a mieć taniej

 

Jako konsument jak najbardziej mozesz :ok:

Powinni Ci chyba tez proporcjonalnie zwrocic czesc prowizji jesli byla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ANDPOL napisał:

Czyli rozumiem, że czym droższe auto tym większy procentowo rabat? Ja chyba już stary jestem bo myślałem, że gotówka jest lepiej widziana bo to mniej zachodu dla salonu.

 

Wręcz przeciwnie. Kredyt lub leasing to dodatkowa kasa dla sprzedawcy (i to jest główny problem olewania prywatnych z gotówką) i salonu bo mają prowizję. Poza tym jak już tutaj wspomniano - klient firmowy będzie prawie na pewno serwisował auto w aso.

Czasy się zmieniły. I to bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np kredyt na zapłatę za 6miesiecy bez odsetek. Koszt uruchomienia kredytu 1200zl, dodatków chcieli dodać za 3tys. Nie trzymaj się kurczowo rabatu na obniżenie ceny, tylko bierz dodatkowe wyposażenie i tu można dużo ugrać. Dodatkowe dywaniki, opony, podłokietnik, czujniki tył, kolo zapasowe, oraz w moim samochodzie zegar + w cenie dodatkowy kolor nadwozia. No i pamiętaj przy odbiorze mieć kasę na paliwo ;], bak jest prawie pusty.

 Przy tańszym samochodzie możesz nie wyrwać też tylu dodatków, sugerowalem się samochodem za ok 90-100tys

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że czym droższe auto tym większy procentowo rabat? Ja chyba już stary jestem bo myślałem, że gotówka jest lepiej widziana bo to mniej zachodu dla salonu.
Salon i handlowiec potrafia dostac po np. 2% prowizji od wartosci udzielonego kredytu. Przyjmujac owe 50 kPLN, wyrywaja ekstra 2 kPLN. Wiec jak widzisz opłaca im sie, szczegolnie, ze kosztuje to ich wyslanie gora dwoch, trzech maili do banku lub leasingu.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ANDPOL napisał:

Taka sytuacja. Idę z reklamówką kasy do salonu. Ile obecnie mogę dostać rabatu od ceny katalogowej. Powiedzmy, że bidaato za 50 tys.

W jaką markę celujesz?

Jaki silnik?

Bo bida Dacia będzie już miała trochę wyposażenia, a przy rozmowie są rabaty na modele z placu i również na te zgłaszane do produkcji na 3 kwartał roku :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcem ubiegłego roku brałem Giuliettę płatność gotówka tzn. przelew i dostałem

18% rabatu  bez względu czy auto z placu czy do produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ANDPOL napisał:

Taka sytuacja. Idę z reklamówką kasy do salonu. Ile obecnie mogę dostać rabatu od ceny katalogowej. Powiedzmy, że bidaato za 50 tys.

W dwóch salonach, których ostatnio byłem to dostałem informację, że dla nich nie ma żadnej różnicy w jaki sposób jest płatność i przy płatności gotówką nie ma dodatkowych rabatów. Co tylko pokazało, że zdecydowanie lepiej wziąć przez finansowanie, czy to kredyt dla osoby fizycznej, czy leasing dla firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TADA napisał:

Końcem ubiegłego roku brałem Giuliettę płatność gotówka tzn. przelew i dostałem

18% rabatu  bez względu czy auto z placu czy do produkcji.

 

Za 50kPLN? ;]

W dodatku Giullietty raczej nie schodza na pniu, wiec taki rabat to nic dziwnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Za 50kPLN? ;]

W dodatku Giullietty raczej nie schodza na pniu, wiec taki rabat to nic dziwnego...

Odpowiedź  dotyczyła się ogólnie kupna auta za gotówkę a nie za 50 tysiaków.

Biorąc droższy model rabat był by wyższy, bez warunków czy gotówka czy kredyt.

To że nie schodzą na pniu to akuratnie dla mnie było na +.

Na popularne auta raczej nie można liczyć  na jakieś fajne rabaty.

Pytałem się o rabat na tipo T-Jet to nie wiem czy jakieś 2 % bym dostał a do produkcji to już

w ogóle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pipper napisał:

W jaką markę celujesz?

Jaki silnik?

Bo bida Dacia będzie już miała trochę wyposażenia, a przy rozmowie są rabaty na modele z placu i również na te zgłaszane do produkcji na 3 kwartał roku :oki:

Żona najprawdopodobniej chce Clio, Słyszałem też o jakimś Citroenie albo Kia. No i obowiązkowo musi mieć ze 100KM. Jak to kobieta, musi też pasować do torebki;l:facepalm: i płaszczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ANDPOL napisał:

Żona najprawdopodobniej chce Clio, Słyszałem też o jakimś Citroenie albo Kia. No i obowiązkowo musi mieć ze 100KM. Jak to kobieta, musi też pasować do torebki;l:facepalm: i płaszczyka.

clio nowe z 0,9tce z lpg lub bez ma 90KM i sprawnie się odpycha - przejechać się trzeba :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pipper napisał:

clio nowe z 0,9tce z lpg lub bez ma 90KM i sprawnie się odpycha - przejechać się trzeba :oki:

 

Jezdze tym w traficar i jestem rozczarowany jesli chodzi o skrzynie biegow, multimedia i caloksztalt auta. Zdecydowanie lepiej wypada kila rio, swif czy fiesta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wujekcybul napisał:

 

Jezdze tym w traficar i jestem rozczarowany jesli chodzi o skrzynie biegow, multimedia i caloksztalt auta. Zdecydowanie lepiej wypada kila rio, swif czy fiesta.

Ale pozostali mają silnik, który pchnie to lepiej niż dychawiczne 1,2 bez turbo w założonym budżecie?

Niestety piszę o subiektywnych odczuciach mojej dupohamowni :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pipper napisał:

Ale pozostali mają silnik, który pchnie to lepiej niż dychawiczne 1,2 bez turbo w założonym budżecie?

Niestety piszę o subiektywnych odczuciach mojej dupohamowni :phi:

Kika nie ale Ford czemu nie. Z tysiac  zejda. https://www.otomoto.pl/oferta/ford-fiesta-1-0-ecoboost-100-km-z-ass-m6-sync-edition-kamera-tempomat-ID6zyz2r.html#a2bde64ce2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, wujekcybul napisał:

9% rabatu? może dostanie :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wujekcybul napisał:

O ja, zawsze myslalem ze u nas samochody sa drozsze a tu centa bardzo podobna... :)

Co prawda u nas w cenie 7.7% VAT a u was 23% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Jako konsument jak najbardziej mozesz :ok:

Powinni Ci chyba tez proporcjonalnie zwrocic czesc prowizji jesli byla...

ciekawe jakby to wyglądało

wziac kredyt i auto z rabatem, tego samego dnia spłacić kredyt ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2018 o 17:39, ZUBERTO napisał:

To zalezy czy bedziesz umial wprowadzic w zycie rady @Chorzyn.

Jakie to rady, to niestety Ci nie napisze, bo zaraz dostane ostrzezenie, a nie umiem zawijac gowienka w papierek i nazywac łapówek negocjacjami czy podzieleniem sie zyskiem.

W sumie miałem skomentować ale widać , ze ludzie maja jednak problemy z interpretacja słowa pisanego skoro potem w swojej wypowiedzi używają słów nieadekwatnych do przekazywanej treści 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, prawoimotoryzacja napisał:

Dopóki Autor tematu nie ustali czego chce, t o cała dyskusja traci rację bytu...

Jest pewien progres. Może być każde pod warunkiem, że będzie to CLIO:facepalm: ;l.  Ma mieć minimum 120KM i musi być czerwone. Może mieć LPG. Więc 50 tys trochę nieaktualne. R.S.-em też nie pogardzi:ogien:. Wersja spełniająca minimum 60300PLN wg konfiguratora, czyli  jak wybierze dodatki to wyjdzie 65 tys. Pytanie, czy renault przewiduje możliwość dołożenia LPG do silnika TCE120?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jaceq napisał:

O ja, zawsze myslalem ze u nas samochody sa drozsze a tu centa bardzo podobna... :)

Co prawda u nas w cenie 7.7% VAT a u was 23% :)

Czyli teoretycznie u Was wiecej producent zarabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo dealer :)

Ogolnie kwitnie tzw 'direkt import' czyli sprowadzaja nowe, nie rejestrowane samochody od dealerow z innych krajow i tu sprzedaja... na samej rozniyc VAT masz ~15% przy takiej same cenie...

A czesto to jednak tu te ceny sa wyzsze, nawet przy nizszym vacie.

Jest tu takie przesmiewcze powiedzenie, ze jak czegos dotknal szwajcarski paluszek to juz jest 'swiss quality' i cena x2 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jaceq napisał:

Jest tu takie przesmiewcze powiedzenie, ze jak czegos dotknal szwajcarski paluszek to juz jest 'swiss quality' i cena x2 :D

Kiedyś coś zamawialiśmy w Szwajcarii - wykonali, że trzeba było poprawiać :facepalm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.