Skocz do zawartości

Nowy kompakt do 70k pln


iwik

Rekomendowane odpowiedzi

Co warto obejrzeć spełniającego następujące warunki:

- nowy, cena do 70k "on the road" (więcej nie, bo nie...)

- 500+ litrów bagażnika (więc liftback, kombi raczej, sedan niechętnie)

- silnik dynamiczniejszy niż wolnossąca benzyna 1.6

- w miarę dobre wyciszenie do 140km/h

- auto ze stocku

- mile widziana dłuższa gwarancja i tanie finansowanie (czyli nie zwykły kredyt komercyjny, tylko coś typu 50/50)

 

Wg. otomoto oraz mojego wewnętrzengo rankingu (kolejność przypadkowa):

- Seat Leon ST (wg. otomoto się łapie, ale w ofertach wrzucają jakieś dziwne warunki dodatkowe typu odkup i "lojalny klient" - ktoś może zna szczegóły? może być priv żeby poważnie pogadać... 

- Golf Sportsvan 1.2 (oglądałem, ale w lokalnym salonie nie mają już wersji 2017 1.2, tylko nowe do zamówienia) - auto całkiem praktyczne, choć "jaj" w nim tyle co w mojej lodówce, pralce i innych sprzęcie AGD, na razie mój faworyt, z tym że będzie problem z dostępnością.

- Megane kombi (jest sporo aut nowych, zarejestrowanych na dilerów, więc pewnie kolejek po nie w salonach nie ma :hehe:. W cenie do 65k są nawet 1.2T i dieselek 1.5 :oki:. Muszę się przejechać, bo z zewnąrz ładnie się prezentuje)

- Astra kombi 1.4T (wygląd zarówno w środku jak i na zewnątrz na minus, silnik na plus, skrzynia b. potencjalnie problematyczna. Ludzie, ktorzy jeździli chwalą auto. Pytanie jak bardzo zależy dilerom na sprzedaży i jak będą elastyczni w kwestii rabatów dla "prywaciarza" i finansowania)

- Focus nie, bo jest ciasny, poza tym stary model.

- Tipo kombi - tylko jak będzie 10k tańszy od powyższych

 

Coś jeszcze pominąłem wartego uwagi w tej cenie (czyli czy otomoto wszystkiego nie mówi w kwestii dostępnych rabatów)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, iwik napisał:

Co warto obejrzeć spełniającego następujące warunki:

Coś jeszcze pominąłem wartego uwagi w tej cenie (czyli czy otomoto wszystkiego nie mówi w kwestii dostępnych rabatów)?

 

Na styk moze gdzies znajdziesz P308 kombi 1,2T lub 1,6 hdi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, norbert123 napisał:

Wg .nie nie ma sensu zebys bral Tipo jesli to autp ci nie pasuje z gory. Zostae je innym:)

Nie chodzi o to, że mi nie pasuje. Po prostu uważam, że nie jest warte tyle co wymieniona wyżej konkurencja.

60k to max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej listy bez dwóch zdań Leon. Sportsvan jest spoko, ale jednak bym wołał kombi, chociaż na pewno Golf jest lepiej wykonany niż Leon. Megane...hmm, wszystko zależy na ile dla Ciebie ma znaczenia jakość wykonania samochodu? Astra zaskakuje bardzo na plus jazdą, komfortem podróżowania oraz wnętrzem, chociaż również problemy z jakością wykonania - sporo elementów trzeszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Skody wg rozpiski wynika, ze Octavia Kombi na wyprzedazy rocznika z silniem 150 KM jest w Twoim zasiegu.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, iwik napisał:

Nie chodzi o to, że mi nie pasuje. Po prostu uważam, że nie jest warte tyle co wymieniona wyżej konkurencja.

60k to max.

No wlasnie dlatego odpusc je:). Nawet jesli znajdziesz tansze o te 10 tys bedzie cie meczyla swiadomosc ze mam cos gorszego ( w Twoim mniemaniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, iwik napisał:

- Seat Leon ST (wg. otomoto się łapie, ale w ofertach wrzucają jakieś dziwne warunki dodatkowe typu odkup i "lojalny klient" - ktoś może zna szczegóły? może być priv żeby poważnie pogadać... 

 

O ile dobrze kojarzę to Seat daje dodatkowy rabat przy zostawieniu im samochodu w rozliczeniu (pewnie za pół darmo), a jeśli chodzi o "lojalnego klienta" to jest dla tych klientów, którzy już wcześniej kupili jakiegoś Seata i ponownie wraca. Taki ukłon dla stałych klientów. Jeśli się mylę to poprawcie mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon 1.2 sie zalapie 1.4 bedzie ciezko a oni niechetni na rabaty. No ale to bedzie wersja style na full led braknie. Pezot hmm dziekuje postoje to samo megane bo to u nas jest hit sprzedazy. Kila ceed zaraz nowy model ale cena pewnie bedzie wysoka. Z tych co wymieniles to wybralbym Opla Astre albo dolozyl troche do leona 1.4. To co na ototo to sie nie sugeruj bo zawieraja dodatkowe rabaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Sebbeks napisał:

O ile dobrze kojarzę to Seat daje dodatkowy rabat przy zostawieniu im samochodu w rozliczeniu (pewnie za pół darmo), a jeśli chodzi o "lojalnego klienta" to jest dla tych klientów, którzy już wcześniej kupili jakiegoś Seata i ponownie wraca. Taki ukłon dla stałych klientów. Jeśli się mylę to poprawcie mnie.

Nei za pol darmo w sumie rabat zazwyczaj wynosi tyle ile mniej daja za auto minus jakies 2k. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, spad napisał:

Na stronie Skody wg rozpiski wynika, ze Octavia Kombi na wyprzedazy rocznika z silniem 150 KM jest w Twoim zasiegu.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka
 

z octavią ciężko ale rapida spokojnie

PS: octavia formalnie to kompakt ale w praktyce to bardziej kompakt+ (bliżej mu do D niż do C)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sebbeks napisał:

O ile dobrze kojarzę to Seat daje dodatkowy rabat przy zostawieniu im samochodu w rozliczeniu (pewnie za pół darmo), a jeśli chodzi o "lojalnego klienta" to jest dla tych klientów, którzy już wcześniej kupili jakiegoś Seata i ponownie wraca. Taki ukłon dla stałych klientów. Jeśli się mylę to poprawcie mnie.

Da się też zostawić auto "fikcyjnie" zachowując rabat za odkup i lojalnościowy, sprzedajemy samochód na własną rękę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

Z rabatem na SEAT-a mogę pomóc. Może nawet mają coś na stanie od ręki.

 

W zasadzie interesuje mnie tylko model od ręki. Jesienią nie będę potrzebował nowego auta :phi:

Przykłądowa oferta z netu: https://www.otomoto.pl/oferta/seat-leon-seat-leon-st-copa-2018-1-2-tsi-110-km-ID6A3M0n.html

Na ile realna dla kogoś z ulicy?

* "wierny marce" mogę być jeśli 20 letnia cordoba się liczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, iwik napisał:

 

W zasadzie interesuje mnie tylko model od ręki. Jesienią nie będę potrzebował nowego auta :phi:

Przykłądowa oferta z netu: https://www.otomoto.pl/oferta/seat-leon-seat-leon-st-copa-2018-1-2-tsi-110-km-ID6A3M0n.html

Na ile realna dla kogoś z ulicy?

* "wierny marce" mogę być jeśli 20 letnia cordoba się liczy ;)

70k dla człowieka ulicy, sprawdzone, aczkolwiek nie drążyłem tematu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, iwik napisał:

 

W zasadzie interesuje mnie tylko model od ręki. Jesienią nie będę potrzebował nowego auta :phi:

Przykłądowa oferta z netu: https://www.otomoto.pl/oferta/seat-leon-seat-leon-st-copa-2018-1-2-tsi-110-km-ID6A3M0n.html

Na ile realna dla kogoś z ulicy?

* "wierny marce" mogę być jeśli 20 letnia cordoba się liczy ;)

Podeślij dane na priv, a ja przekażę temat właściwej osobie z SEATa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2018 o 21:40, iwik napisał:

 

Coś jeszcze pominąłem wartego uwagi w tej cenie (czyli czy otomoto wszystkiego nie mówi w kwestii dostępnych rabatów)?

trochę OT

na giełdzie w tej cenie jest fajne Q5

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę OT
na giełdzie w tej cenie jest fajne Q5
 
 
Nie wątpię, że fajne. Koszty utrzymania też "fajne". Nie jestem targetem dla tego typu aut.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bielaPL napisał:

trochę OT

na giełdzie w tej cenie jest fajne Q5

Jak to autor podkreslil 2x "wspaniałe auto", szkoda, że przebieg i rocznik z fot trzeba wrozyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2018 o 21:40, iwik napisał:

Coś jeszcze pominąłem wartego uwagi w tej cenie (czyli czy otomoto wszystkiego nie mówi w kwestii dostępnych rabatów)?

Hyundai z okazji mistrzostw daje jakieś dodatkowe upusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5/27/2018 o 09:52, bergerac napisał:

Spojrz jeszcze na 308, ale moze sie nie udac zmiescic w 70 tys.

 

Patrzyłem, 75k minimum w kolorze po rabatach za rocznik 2018. Jakąś jedną szt. z 2017 znalazłem za równe 70k, ale finansowanie zbójeckie :no:. Do tego autu już ponad pół roku leci gwarancja (zarejestrowany, choć bez przebiegu), a przedłużenie do 4 lat za dodakatkowe 2k. Także odpadł, choć samochód na plus. Ale za okolice 80k to już bym poszedł w C4 Picasso, a nie w 308SW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, iwik napisał:

 

Patrzyłem, 75k minimum w kolorze po rabatach za rocznik 2018. Jakąś jedną szt. z 2017 znalazłem za równe 70k, ale finansowanie zbójeckie :no:. Do tego autu już ponad pół roku leci gwarancja (zarejestrowany, choć bez przebiegu), a przedłużenie do 4 lat za dodakatkowe 2k. Także odpadł, choć samochód na plus. Ale za okolice 80k to już bym poszedł w C4 Picasso, a nie w 308SW.

wg mnie jeden z najfajniejszych kompaktów teraz. Golf, Astra i 308 naprawdę robią robotę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, iwik napisał:

 

Patrzyłem, 75k minimum w kolorze po rabatach za rocznik 2018. Jakąś jedną szt. z 2017 znalazłem za równe 70k, ale finansowanie zbójeckie :no:. Do tego autu już ponad pół roku leci gwarancja (zarejestrowany, choć bez przebiegu), a przedłużenie do 4 lat za dodakatkowe 2k. Także odpadł, choć samochód na plus. Ale za okolice 80k to już bym poszedł w C4 Picasso, a nie w 308SW.

jeśli w gre wchodzi finansowanie, boję się że VAG-a nikt nie przebije

ja, nawet podszedł bym z innej strony do zakupu

nie od kwoty 70

tylko jaką kwotę miesięcznie chcemy przyznaczyć

może się okzać, że jakies A3, będzie ciekawszą propozycją niż taki, tańszy 20-40% peżot ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, akisel napisał:

jeśli w gre wchodzi finansowanie, boję się że VAG-a nikt nie przebije

ja, nawet podszedł bym z innej strony do zakupu

nie od kwoty 70

tylko jaką kwotę miesięcznie chcemy przyznaczyć

może się okzać, że jakies A3, będzie ciekawszą propozycją niż taki, tańszy 20-40% peżot ;)

 

No tak, bo jak ktos chce kupic auto do 70 tys to warto mu polecac cos za 120 :hehe:

 

Astre w tej cenie wyrwiesz i wydaje sie byc ciekawym autem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, akisel napisał:

jeśli w gre wchodzi finansowanie, boję się że VAG-a nikt nie przebije

ja, nawet podszedł bym z innej strony do zakupu

nie od kwoty 70

tylko jaką kwotę miesięcznie chcemy przyznaczyć

może się okzać, że jakies A3, będzie ciekawszą propozycją niż taki, tańszy 20-40% peżot ;)

 

 

Problem jest tylko taki, ze w przypadku takiego A3 po 4 letach zostaniesz z niczym bo bedziesz musial wziac kolejny wynajem  ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Problem jest tylko taki, ze w przypadku takiego A3 po 4 letach zostaniesz z niczym bo bedziesz musial wziac kolejny wynajem  ;]

 

napisałem, może się okazać, ale nie musi. widocznie dla Ciebie napewno nie okaże się

oczywiście, że trochę nagiąłem rzeczywistość ;)

 

prosta kalkulacja

 

taka bardziej optymistyczna dla peugeot: cena 80, z kosztem finansowania na 3 lata 90 (z wpłatą wstępną ze 20%, z wpłatą "0" raczej więcej)

po 3 latach sprzedajesz (a raczej po 3,5 w związku ze sprawami podatkowymi) za ile?  40? no, może 45

przyjemność jazdy peżotem kosztowała 45-50 tys

dla A: cena 120 (nie wiem, i nie chce mi się sprawdzać ile porównywalna wersja może koszgtować)

opłata wstępna 0%

rata miesięczna 1% od wartości brutto +23% = 1476

*36 mies=53136 zł

przyjemność jazdy A3 = 53136

i już w 37 miesiącu jeździsz nowym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, czacha napisał:

No tak, bo jak ktos chce kupic auto do 70 tys to warto mu polecac cos za 120 :hehe:

 

w przypadku kupna za swoje środki - nie poleciłbym

jak napisałem wyżej, jeśli w gre wchodzi porównywanie finansowania, to to już zuuupełnie inny dylemat!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, akisel napisał:

napisałem, może się okazać, ale nie musi. widocznie dla Ciebie napewno nie okaże się

oczywiście, że trochę nagiąłem rzeczywistość ;)

 

prosta kalkulacja

 

taka bardziej optymistyczna dla peugeot: cena 80, z kosztem finansowania na 3 lata 90 (z wpłatą wstępną ze 20%, z wpłatą "0" raczej więcej)

po 3 latach sprzedajesz (a raczej po 3,5 w związku ze sprawami podatkowymi) za ile?  40? no, może 45

przyjemność jazdy peżotem kosztowała 45-50 tys

dla A: cena 120 (nie wiem, i nie chce mi się sprawdzać ile porównywalna wersja może koszgtować)

opłata wstępna 0%

rata miesięczna 1% od wartości brutto +23% = 1476

*36 mies=53136 zł

przyjemność jazdy A3 = 53136

i już w 37 miesiącu jeździsz nowym ;)

 

Ja to wszystko rozumiem, ale te wyliczenia maja sens tylko wtedy jesli po 3-4 latach sprzedajesz auto.

Autor watku nic takiego nie sugerowal ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, czacha napisał:

Astre w tej cenie wyrwiesz i wydaje sie byc ciekawym autem. 

 

Nie tak hop do przodu z tą astrą. Hatchbacki jak najbardziej.

Kombi z 2017 większość posprzedawana, za 2018 po rabacie wychodzi już 70 z małą górką, do tego opcja 50/50 ze zbójecką prowizją :no:, przedłużona gwarancja byłaby w cenie po konkretnej rozmowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, iwik napisał:

 

Nie tak hop do przodu z tą astrą. Hatchbacki jak najbardziej.

Kombi z 2017 większość posprzedawana, za 2018 po rabacie wychodzi już 70 z małą górką, do tego opcja 50/50 ze zbójecką prowizją :no:, przedłużona gwarancja byłaby w cenie po konkretnej rozmowie.

 

Z którym silnikiem ta astra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5/26/2018 o 21:40, iwik napisał:

Coś jeszcze pominąłem wartego uwagi w tej cenie (czyli czy otomoto wszystkiego nie mówi w kwestii dostępnych rabatów)?

 

@iwik i na co sie w koncu zdecydowales?

Bo widze, ze Pug juz na gieldzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

@iwik i na co sie w koncu zdecydowales?

Bo widze, ze Pug juz na gieldzie ;)

 

Na Sportsvana 1.2tsi.

 

Zakup to jedno, ale próba rejestracji to prawdziwe zderzenie się z urzędniczą rzeczywistością i wyraz pogardy pisowskiej władzy (tak pisowskiej, bo to te mendy odpowiadają za wdrożenie CEPIK 2.0) do obywatela i podatnika.:facepalm:

 

21 wiek wydawało by się...

Rezerwacja internetowa - nie działa (tzn. działa mniej więcej przez 10 minut po uruchomieniu 'puli' rezerwacyjnej na następny dzień, ale zarezerwować sobie możesz ewentualnie termin na miesiąc do przodu)

No to dymasz jak frędzel rano do urzędasa i o 8:00 rano przed oczami pojawia się taki oto widok:

smugowa.jpg

(żeby było wszystko jasne - to jest 'tylko' kolejka do systemu wydawania biletów)

 

Po prawie godzienie spędzonej w kolejeczce, masz już 'bilecik' (chyba, że pula 'bilecików' się wyczerpie i odbijasz się od ściany...)

Dalej czekanie... 4-5 godzin. OK. 50 osób przed Tobą, więc nie będziesz czekał jak [kurza twarz], jedziesz załatwić co innego. Masz bilet nr 120, na tablicy pojawiają się kolejne numerki... twoje 'oko' (znajomy, którego spotkałeś przypadkowo) informuje Cię zdalnie, że jeszcze 20 osób więc luzik...

...nagle JEB! po n-rze 99 wyskakuje z d...y numer 118, więc już wiesz, że nie zdążysz wrócić.

Pani urzędnik informuje, że 'parkuje' twój numer na 1/2h - czyli luz... jednak zdążysz... ale NIE! Po 15 minutach (nie po 1/2h) mówi, że jednak kolejka przepada, bo jak wrócisz na 5 minut przed końcem 'parkowania' to ona jednak nie zdąży w 5 minut wprowadzić wszystkiego do systemu.

 

Idziesz więc po kolejny 'bilecik' (i kolejne 3h czekania na Twoja kolejkę), a tam 'ściana' mówi, że sorry, nie ma bilecików... czy będą? Urzędnik nie wie, bo to tzw. SYSTEM zwalnia pulę biletów. Kolejka do 'ściany' stoi więc i czeka, aż SYSTEM uwolni bilety na ten dzień. Ale możesz czekać np. 2h i nie doczekać się...

 

Taka historia z życia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, iwik napisał:

 

Na Sportsvana 1.2tsi.

 

Zakup to jedno, ale próba rejestracji to prawdziwe zderzenie się z urzędniczą rzeczywistością i wyraz pogardy pisowskiej władzy (tak pisowskiej, bo to te mendy odpowiadają za wdrożenie CEPIK 2.0) do obywatela i podatnika.:facepalm:

Taka historia z życia...

 

 

To raczej lokalna specyfika Twojego WK, ja ostatnio u siebie ogarnalem temat rejestracji w 15min, a poszedlem z marszu na 8:00.

No I NIGDY wiecej nie zalatwiaj spraw urzedowych w takie dni jak dzisiaj  bo zawsze sa mega kolejki;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

To raczej lokalna specyfika Twojego WK, ja ostatnio u siebie ogarnalem temat rejestracji w 15min, a poszedlem z marszu na 8:00.

No I NIGDY wiecej nie zalatwiaj spraw urzedowych w takie dni jak dzisiaj  bo zawsze sa mega kolejki;]

 

 

Ja za 3cim razem Fieste zarejestrowalem bo zawsze cos nie dzialalo. IMO tablica powinna byc przyporzadkowana do auta nie do wlasciciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze Ci się ulalo, ale nie wszędzie tak jest.

W Twoim mieście/powiecie chociaż PIS rządzi, że im się oberwało?

Chciałeś przechytrzyć system, a to on przechytrzył Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.