Skocz do zawartości

Golf V Klimatyzacja nie chłodzi na wolnych obrotach


egoisticboy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Panowie posiadam VW Golf V, 1.6 benzyna rok 2006 z klimatyzacją automatyczna dwustrefową.

 

Problem jest taki:

 

Klimatyzacja nie chłodzi na wolnych obrotach. Przy jeździe natomiast klima się "odpala"  im goręcej na zewnątrz tym dłużej (szybciej) muszę jeździć, aby działała.

 

oczywiście klima była nabijana, wymieniany był filtr kabinowy, osuszacz, a nawet kompresor ... na używany, ale jednak :)

 

Wszystkie akcje kosztowały mnie już trochę cebulionów, a efektu brak.

 

Wczoraj podpinałem się pod auto u kumpla VCDS-em i błędów klimy brak, zrobiliśmy test wentylatorów i oba działają przy ich ręcznym włączeniu.

 

Natomiast co mnie zaskoczyło to to, że po włączeniu klimy nie włączają się wentylatory, wczoraj trochę pojeździłem do załączenia się klimy zatrzymałem się i wentylatory wtedy działały

 

Więc moje podejrzenia idą w kierunku wentylatorów. jak to u was jest z tymi wentylatorami?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację w Jettcie '08. U mnie był to zawór sterujący kompresora klimatyzacji (fachman wstawił Thermotec KTT060001). Podobno są 3 rodzaje takich zaworów. Też nic na VCDS-ie nie wychodziło.

Pozdrawiam.

Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, ale jak miałem identyczne objawy to wartości ciśnień znalazłem w necie (tylko z ciekawości).

Nie doktoryzowałem się z tego (mimo, że wiele rzeczy robię sam), bo najlepiej podłączyć się do maszyny. Obsługujący maszynę pewnie zna wartości ciśnień.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.