Skocz do zawartości

Korozja nr Vin


Maciek.Be

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas przeglądu rejestracyjnego mojej Astra G 2008 rok, diagnosta stwierdził że nr VIN na podłodze jest skorodowany. 

Próbowałem delikatnie zaczyścić korozję i zabezpieczyć nr ale obawiam się że uszkodzę nr. Zestawień się którędy woda się dostaje na podłogę i jak bardzo rozległa jest korozja na podłodze.

Myślałem że przeciekają uszczelki ale dzisiaj mocno polałem samochód i nie zauważyłem przecieku.

Czy ktoś z Was spotkał się z korozją nr VIN ? Czy zlecaliście lub rozebraliście wyłożenie podłogi żeby sprawdzić jej stan pod wykładziną ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz mokrej wykładziny? U mnie jak kiedyś pękła podłoga w miejscu zgrzania kołka mocującego wiązkę do podłogi (dziurka jakieś 2-3mm), to gąbka zassała ok 3-4 litrów wody, zanim zauważyłem, że jest mokro. Po wyjęciu przednich foteli, wyżymania i suszenia było na cały dzień. Na szczęście korozja jeszcze nie zaczęła żreć.
Jeśli u Ciebie jest już rdza, to lepiej sprawdź dokładnie podłogę, żeby któregoś dnia fotel nie wpadł Ci przez nią.
Jeśli masz klimę, to obadaj też odpływ spod parownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś nigdy wody wewnątrz na progu po ulewach? Często spotykanym problemem w AG jest przeciek wody na podłogę przez uszczelkę głośnika. Woda leje się na wewnętrzną część progu a później na podłogę. Ja potraktowałem silikonem całą dolną część głośnika w miejscu gdzie „była” uszczelka. Była bo się skończyła :) I od tej pory woda już się nie leje do wewnątrz na próg. Nie zdejmowałem nawet tapicerki drzwi, tylko odkręciłem 2 dolne śruby i poluzowałem z bocznych kołków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za odpowiedzi.

Nie kojarzę żeby dywaniki były mokre w okolicy progów. Jak padał deszcz to gąbka przykrywająca nr VIN była wilgotna.

Nie słyszałem o problemie z uszczelka głośnika ale sprawdzę ten trop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
7 godzin temu, VadeRsky napisał:

Podjedź do stacji kontroli pojazdów niech ci diagnosta sprawdzi czy nie trzeba przypadkiem wymienić, bo przy przeglądzie możesz się zdziwić

Wymienić ale co wymienić?  Nr VIN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Skorodowany numer vin to droga przez:

-Rzeczoznawcę 

-Wydział Komunikacji

-Okręgową Stację Kontroli Pojazdów

 

Najpierw rzeczoznawca musi wydać zaświadczenie o braku ingerencji "osób trzecich" w vin, potem kilka wizyt w wydziale komunikacji w celu uzyskania decyzji o nadaniu nowego numeru vin no i na koniec wizyta na okręgówce na nadanie nowego vinu i tabiczki znamionowej . Ja dostałem naklejkę , która odpadła po dwóch miechach. Ale laminarka pomogła. Ładnie brzmi ale urzędasy potrafią dać w kość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.