Skocz do zawartości

opłata za badanie techniczne


dwaoczka

Rekomendowane odpowiedzi

Wyczaiłem że niestety przegapiłem badanie techniczne. Podobno od 20 maja miały wzrosnąc ceny i miała być dodatkowa kara dla spoznionych (podwojna opłata). Czy to weszło? B o znajomy 2 dni temu robił i płacił normalnie 98zł? Bardziej mnie oczywiscie interesuje ta podwojna opłata za spozniony przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dwaoczka napisał:

Wyczaiłem że niestety przegapiłem badanie techniczne. Podobno od 20 maja miały wzrosnąc ceny i miała być dodatkowa kara dla spoznionych (podwojna opłata). Czy to weszło? B o znajomy 2 dni temu robił i płacił normalnie 98zł? Bardziej mnie oczywiscie interesuje ta podwojna opłata za spozniony przegląd.

 

Jedz to sie dowiesz ;]

Co to zmienia w Twojej sytuacji czy juz weszlo czy nie jak i tak BT musisz zrobisz? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dwaoczka napisał:

Wyczaiłem że niestety przegapiłem badanie techniczne. Podobno od 20 maja miały wzrosnąc ceny i miała być dodatkowa kara dla spoznionych (podwojna opłata). Czy to weszło? B o znajomy 2 dni temu robił i płacił normalnie 98zł? Bardziej mnie oczywiscie interesuje ta podwojna opłata za spozniony przegląd.

W ostatni piątek było po staremu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dwaoczka napisał:

Wyczaiłem że niestety przegapiłem badanie techniczne. Podobno od 20 maja miały wzrosnąc ceny i miała być dodatkowa kara dla spoznionych (podwojna opłata). Czy to weszło? B o znajomy 2 dni temu robił i płacił normalnie 98zł? Bardziej mnie oczywiscie interesuje ta podwojna opłata za spozniony przegląd.

 

 

Nie ma podwojnej opłaty. Przeglada dalej kosztuje 100ke. Jedyne co sie zmienilo, to to, ze trzeba zaplacic z gory. I to, ze przeglad musi trwac 20 min :) wiec diagnosta otwiera zlecenie, idzie obejrzec auto, wraca, wypelnia wszystkie papiery, przybija pieczatki, robi partyjke pasjansa i zamyka zlecenie w CEPiKu :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że te badani spoznione miała nie robić normalna stacja tylko jakas specjalna i miało byc ich bardzo mało (długa podróz nie wiadomo gdzie...). no nic przetestuje po robice czy coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podwójna kwota opłaty dla spóźnialskich oraz konieczność przeprowadzenia badania technicznego w "specjalnych stacjach" miała być dla spóźnienia powyżej 30 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem 19 maja z diagnostą. Podobno nasi prawodawcy zrezygnowali z pomysłu specjalnych stacji do badań dla spóźnialskich i została tylko idea podwójnej opłaty. Czyli kasa najważniejsza. Ale wtedy jeszcze nie było nic oficjalnie opublikowane. Wyglądało, że na razie zostaje po staremu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem od znajomego diagnosty nic się nie zmieniło... Miało to wejść ale nie weszło... Jedynie opłata przed co i tak nikt tego nie stosuje i 20 minut w cepiku co w praktyce wygląda tak:

Dnia 28.05.2018 o 10:29, Filipfm napisał:

wiec diagnosta otwiera zlecenie, idzie obejrzec auto, wraca, wypelnia wszystkie papiery, przybija pieczatki, robi partyjke pasjansa i zamyka zlecenie w CEPiKu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎05‎-‎28 o 10:29, Filipfm napisał:

Nie ma podwojnej opłaty

prawda , cennik nie uległ zmianie

 

Dnia ‎2018‎-‎05‎-‎28 o 10:29, Filipfm napisał:

Przeglada dalej kosztuje 100ke

zależy jakie auto , jeśli do 3,5 t DMC to 98 + 1 na cepik

 

Dnia ‎2018‎-‎05‎-‎28 o 10:29, Filipfm napisał:

Jedyne co sie zmienilo, to to, ze trzeba zaplacic z gory.

tak , obowiązuje od 13 listopada 2017 r

 

Dnia ‎2018‎-‎05‎-‎28 o 10:29, Filipfm napisał:

I to, ze przeglad musi trwac 20 min

bzdura , nie ma nigdzie norm czasowych ale w każdej stacji ma być wykaz czynności wykonywanych podczas badania ( wraz z ew usterkami ) . nie da się zrobić badania zgodnie z wykazem czynności przez 10 min . samo sprawdzenie ciśnienia w ogumieniu , zmierzenie i obliczenie WSH , każdą oś podnieś na lewarku itd , itd ... płacimy za badanie i albo wydajemy kasę w błoto albo chcemy rzetelnie sprawdzić auto

 

Dnia ‎2018‎-‎05‎-‎28 o 10:29, Filipfm napisał:

 wiec diagnosta otwiera zlecenie, idzie obejrzec auto, wraca, wypelnia wszystkie papiery, przybija pieczatki, robi partyjke pasjansa i zamyka zlecenie w CEPiKu

nie ma jak solidnie wykonać badanie :hehe:

 

Dnia ‎2018‎-‎05‎-‎28 o 10:17, dwaoczka napisał:

Bardziej mnie oczywiscie interesuje ta podwojna opłata za spozniony przegląd.

nie ma zmian cennika , kar dla spóźnialskich . wszystko po staremu. zapraszam do mnie , tylko trochę daleko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, bochumil napisał:

Jestem właśnie po przeglądzie. Wszedłem sobie z ciekawości na https://historiapojazdu.gov.pl i widzę, że od dwóch lat nikt nie aktualizuje danych dotyczących przeglądu oraz aktualnego przebiegu w moim aucie. System nie działa, czy też czyjeś zaniedbanie?

Zaniedbanie,moja padlina ma historie dobrze wpisaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stempel w dowodzie mam, czy brak wpisu w systemie oznacza, że przy okazji kontroli drogowej może być problem?

Na rządowej stronie znalazłem taką informację

"Jeśli brakuje informacji o badaniach technicznych lub stanie licznika, należy zgłosić się do Stacji Kontroli Pojazdów, w której przeprowadzono dane badanie. Podkreślamy, że informacje o badaniach technicznych zbierane są od 2010 roku. Należże pamiętać, że stan licznika wprowadzany jest od 2014 roku. W związku z tym, że stan licznika gromadzony jest od niedawna, stacje mają czas na przekazanie tych danych do jesieni br.".

Więcej tutaj

https://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/12128,Historiapojazdugovpl-kilka-wyjasnien-na-temat-danych-w-usludze.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bochumil napisał:

W związku z tym, że stan licznika gromadzony jest od niedawna, stacje mają czas na przekazanie tych danych do jesieni br.".

Cytuj

Data publikacji 26.06.2014

czyli już dawno dane powinny być kompletne

Godzinę temu, bochumil napisał:

Stempel w dowodzie mam, czy brak wpisu w systemie oznacza, że przy okazji kontroli drogowej może być problem?

mając przy sobie DR nie, ale jakbyś zapomniał to nie mają jak potwierdzić i mogą Cię dalej nie puścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.