Skocz do zawartości

Uchwyt rowerowy


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Haka nie mam, na dach mi się nie uśmiecha pakować (za dużo pieprzenia z belkami), poza tym koszt wyjdzie duży. Co myślicie o takim rozwiązaniu https://www.decathlon.pl/baganik-clipon-th9104-3r-id_8176981.html

 

big_cb346de7-3618-420e-be4a-ce7747a4c36c

 

lub takim tańszym https://www.decathlon.pl/baganik-na-tyln-klap-320-3r-id_8357912.html

 

big_6bed76ce-4bf9-41c7-8776-0a4ae518b138

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bergerac napisał:

Haka nie mam, na dach mi się nie uśmiecha pakować (za dużo pieprzenia z belkami), poza tym koszt wyjdzie duży. Co myślicie o takim rozwiązaniu https://www.decathlon.pl/baganik-clipon-th9104-3r-id_8176981.html

lub takim tańszym https://www.decathlon.pl/baganik-na-tyln-klap-320-3r-id_8357912.html

 

IMHO najgorsze rozwiazanie z mozliwych jesli chodzi o przewozenie rowerow...

Albo belki, albo hak :ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Maciej__ napisał:

 

IMHO najgorsze rozwiazanie z mozliwych jesli chodzi o przewozenie rowerow...

Albo belki, albo hak :ok:

 

 

no to słaba informacja. Myślałem, że to będzie jakieś w miarę uniwersalne rozwiązanie, przy akceptowalnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bergerac napisał:

no to słaba informacja. Myślałem, że to będzie jakieś w miarę uniwersalne rozwiązanie, przy akceptowalnej cenie.

Ale jak założysz to i zasłonisz tablice lub lampy -> musisz kupić dodatkową belkę z oświetleniem i 3 tablicę, a ta zazwyczaj podłączana jest do... gniazda haka.

Załóż hak i kup platformę. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym też pieprzenia jest trochę i pilnowania pasków. I nie ma bata by to nie zniszczyło lakieru. Nawet jak nałożysz na czysty to w trasie naleci pod punkty podparcia, zaczepy pasków trochę syfu a podczas jazdy to to pracuje i uszkodzenia gotowe. Dochodzi jeszcze kwestia jak to pasowałoby na twoim aucie i czy pedał, kierownica nie chciałaby się opierać o karoserie. Używałem takie coś na C5 liftback i uważam, że belki + uchwyty na dach są mniej upierdliwe w montażu całego ustrojstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bergerac napisał:

no to słaba informacja. Myślałem, że to będzie jakieś w miarę uniwersalne rozwiązanie, przy akceptowalnej cenie.

 

Jesli potrzebujesz okazjonalnie przewiezc max 2 rowery, to mysle ze spokojnie do Insigni wrzucisz do srodka jak zdejmiesz przednie kolo :ok:

Do Astry J sedan sie tak mieszcza dwa 29-ery bez wiekszego problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Jesli potrzebujesz okazjonalnie przewiezc max 2 rowery, to mysle ze spokojnie do Insigni wrzucisz do srodka jak zdejmiesz przednie kolo :ok:

Do Astry J sedan sie tak mieszcza dwa 29-ery bez wiekszego problem.

do Insigni się dwa mieszczą do środka bez zdejmowania kół, natomiast potrzebuję transportu rowerów przy zapakowaniu się z całą familią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bergerac napisał:

do Insigni się dwa mieszczą do środka bez zdejmowania kół, natomiast potrzebuję transportu rowerów przy zapakowaniu się z całą familią.

 

No to chyba najlepsza opcja bedzie w Twoim przypadku hak...

Belki niestety potrafia dosc mocno gwizdac przy wyzszych predkosciach, wiec musialbys je co chwile sciagac i zakladac.

Ja robie trasy 2-3 razy w miesiacu, wiec da sie z tym zyc, ale gdybym mial jezdzic czesciej to bym nie dal rady ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

No to chyba najlepsza opcja bedzie w Twoim przypadku hak...

Belki niestety potrafia dosc mocno gwizdac przy wyzszych predkosciach, wiec musialbys je co chwile sciagac i zakladac.

Ja robie trasy 2-3 razy w miesiacu, wiec da sie z tym zyc, ale gdybym mial jezdzic czesciej to bym nie dal rady ;]

 

Dlatego nie chciałem belek, nie dam rady jeździć z belkami na co dzień, a zakładanie i zdejmowanie belek to udręka. Do tej pory myślałem, że jak coś Thule robi to się sprawdza, ale widocznie z tym produktem tak nie jest :hmm:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bergerac napisał:

Dlatego nie chciałem belek, nie dam rady jeździć z belkami na co dzień, a zakładanie i zdejmowanie belek to udręka. Do tej pory myślałem, że jak coś Thule robi to się sprawdza, ale widocznie z tym produktem tak nie jest :hmm:

 

 

Ja u siebie zdejmuje belki razem z uchwytami rowerowymi, zjmuje to max 10-15 min, tylko potrzeba kogos do pomocy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcin79 napisał:

 

tzn każde belki z każdymi uchwytami tak można zdjąć czy uchwyt za 50 pln czy 250 .

no, ale przecież Ci napisałem, że rozumiem. Pytam po prostu jakie uchwyty ma @Maciej__, bo ma doświadczenie, więc może skorzystam z jego wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bergerac napisał:

no, ale przecież Ci napisałem, że rozumiem. Pytam po prostu jakie uchwyty ma @Maciej__, bo ma doświadczenie, więc może skorzystam z jego wiedzy.

ok, myślałem, że myślałeś, że uchwyty mogą być za mało sztywne przez co mogłyby  się poskręcać ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bergerac napisał:

jakie masz uchwyty ?

 


Ja mam jakies uniwersalne belki z Interpack, zeby zalozyc lub zdjac calosc, to tak naprawde wystarczy wkrecic/wykrecic 4 imbusy. Kluczem z grzechotka to doslownie kilka chwil :) 

Uchwyty rowerowe kupilem Thule 532 i do okazjonalnego uzytku sa OK :ok: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja mam jakies uniwersalne belki z Intercars, zeby zalozyc lub zdjac calosc, to tak naprawde wystarczy wkrecic/wykrecic 4 imbusy. Kluczem z grzechotka to doslownie kilka chwil  
Uchwyty rowerowe kupilem Thule 532 i do okazjonalnego uzytku sa OK :ok: 
 
Nie zawsze się tak da jak masz 3 czy 4 uchwyty rowerowe. Ja mam jakieś belki na relingi i przy 3 uchwytach trzeba się pogimnastykować, żeby to się dało zdjąć /założyć bez rozkrecania. Przy 2 nie ma problemu, przy 4 trzeba zdjąć najpierw 2 zewnętrzne uchwyty.

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mike_wwl napisał:

Nie zawsze się tak da jak masz 3 czy 4 uchwyty rowerowe. Ja mam jakieś belki na relingi i przy 3 uchwytach trzeba się pogimnastykować, żeby to się dało zdjąć /założyć bez rozkrecania. Przy 2 nie ma problemu, przy 4 trzeba zdjąć najpierw 2 zewnętrzne uchwyty.

 

Ja mam 2 uchwyty akurat :ok:

Wg mnie 3 rowery to jest max co mozna wrzucic na dach bo przy 4 to juz jest mega niewygodnie...

Z reszta, gdybym musial wozic 3 lub wiecej to tylko platforma na hak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

Albo belki, albo hak :ok:

 

Z ciekawości - pomagałem ostatnio montować zestaw na dach firmy Mont Blanc. Porównanie mam do Thule na hak.

Wszystkie zestawy na dach są tak badziewne? ;] Zabujałem na próbę samochodem i to co się działo z rowerem zdecydowani mnie zniechęciło do tego typu rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, camel00 napisał:

 

Z ciekawości - pomagałem ostatnio montować zestaw na dach firmy Mont Blanc. Porównanie mam do Thule na hak.

Wszystkie zestawy na dach są tak badziewne? ;] Zabujałem na próbę samochodem i to co się działo z rowerem zdecydowani mnie zniechęciło do tego typu rozwiązania.

 

No to niestety zawsze bedzie troche pracowac ;]

Jak chcesz zeby bylo sztywno, to polecam uchwyt za widelec, a nie za rame :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał:

Haka nie mam, na dach mi się nie uśmiecha pakować (za dużo pieprzenia z belkami), poza tym koszt wyjdzie duży. Co myślicie o takim rozwiązaniu https://www.decathlon.pl/baganik-clipon-th9104-3r-id_8176981.html

 

big_cb346de7-3618-420e-be4a-ce7747a4c36c

 

lub takim tańszym https://www.decathlon.pl/baganik-na-tyln-klap-320-3r-id_8357912.html

 

big_6bed76ce-4bf9-41c7-8776-0a4ae518b138

Jak trzeba nie lubić swojego auta, albo po prostu mieć je gdzieś (brak dbałości), żeby coś takiego na klapę bagażnika zapodać... :facepalm:

PS. Z chęcią zobaczę efekty po demontażu - na cudzym nie boli ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, camel00 napisał:

Zabujałem na próbę samochodem i to co się działo z rowerem zdecydowani mnie zniechęciło do tego typu rozwiązania.

Mam dwie sztuki Thule ProRide 591 (mocowane do belek Aero), też się troszkę bujają rowery, ale co z tego? Trochę w nich przejechały po różnych drogach, z różnymi prędkościami (do 140km/h) i nic złego nie działo się.

Na moim Kropku tak się prezentuje (stara fotka dostępna w sieci)
largeimg,IMG_4d6f919dcfa38910.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ja mam 2 uchwyty akurat :ok:
Wg mnie 3 rowery to jest max co mozna wrzucic na dach bo przy 4 to juz jest mega niewygodnie...
Z reszta, gdybym musial wozic 3 lub wiecej to tylko platforma na hak.
Ja mam 3 z czego środkowy jest tyłem do kierunku jazdy i jak je zakładam, to mam wrażenie, że przy zakładaniu czwartego.... zostały by już tylko trzy...

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, krowka napisał:

Jak trzeba nie lubić swojego auta, albo po prostu mieć je gdzieś (brak dbałości), żeby coś takiego na klapę bagażnika zapodać... :facepalm:

PS. Z chęcią zobaczę efekty po demontażu - na cudzym nie boli ;l

 

Nie wszyscy traktuja samochod jak czlonka rodziny, wiec troche porysowana klapa moze im zwyczjanie zwisac...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Zabujałem na próbę samochodem i to co się działo z rowerem zdecydowani mnie zniechęciło do tego typu rozwiązania.


Tzn. co się działo? Rowery spadły, czy bagażnik albo dach się wygiął?

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Nie wszyscy traktuja samochod jak czlonka rodziny, wiec troche porysowana klapa moze im zwyczjanie zwisac...

 

Rozumiem, że pościerany i oberwany spojler też może zwisać? ;l Już widzę montaż czegoś takiego w moim 500X ;] Co prawda w nim nie odpadnie, bo jest przykręcony, ale jest to "ale".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, krowka napisał:

 też się troszkę bujają rowery, ale co z tego?

 

3 minuty temu, Mike_wwl napisał:

Tzn. co się działo? Rowery spadły, czy bagażnik albo dach się wygiął?

 

 

Nie piszę, że to jest złe albo niebezpiecznie rozwiązanie. Po prostu ten konkretny model który montowałem sprawiał wrażenie tandetnego i mało "pewnego". Ciekawiło mnie czy to kwestia modelu, czy po prostu rower na dachu ma się bujać i kropka ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ja u siebie zdejmuje belki razem z uchwytami rowerowymi, zjmuje to max 10-15 min, tylko potrzeba kogos do pomocy
Yyyy cooo? Ja w 5min ogarniam samemu ;) tylko ja sciagam belki 2x na rok do polerki po zimie oraz na zime :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Z ciekawości - pomagałem ostatnio montować zestaw na dach firmy Mont Blanc. Porównanie mam do Thule na hak.
Wszystkie zestawy na dach są tak badziewne? ;] Zabujałem na próbę samochodem i to co się działo z rowerem zdecydowani mnie zniechęciło do tego typu rozwiązania.
Luknij na uchwyty 561 za kolo... ja smigam autem z rowerami po zakretach i ich nie czuc jakbym mial uchwyty za rame w zyciu bym tak nie pojezdzil :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, slawek_l_83 napisał:

Luknij na uchwyty 561 za kolo... ja smigam autem z rowerami po zakretach i ich nie czuc jakbym mial uchwyty za rame w zyciu bym tak nie pojezdzil :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

też masz na dachu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, slawek_l_83 napisał:

Luknij na uchwyty 561 za kolo... ja smigam autem z rowerami po zakretach i ich nie czuc jakbym mial uchwyty za rame w zyciu bym tak nie pojezdzil :)

Spoko patent, ale trochę drogi - myślę, że wielu nie kupi uchwytu z weelholderem za 600-700 PLN jak za rower zapłacili 1kPLN. Ty jako osoba ze sprzętem pewnie za kilka razy tyle masz inną optykę - dla ciebie to (strzelam) 10% ceny roweru, a nie 60%. Ludzie jednak potrzebują z tego korzystać zwykle 1-5 razy w roku na wakacje lub weekend a ty pewnie ze 3 weekendy w miesiącu śmigasz. Dodatkowo Na wyjazd z rodziną 2+1 lub 2+2 to już są kwoty 2-2,5kPLN za same uchwyty.

 

Też stoję przed wyborem uchwytu na 3 rowery i szukam dobrego i rozsądnego cenowo rozwiązania. Pewnie skończy się na 532.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, bergerac napisał:

też masz na dachu ?

Tak mam dwie sztuki na dachu, wcześniej miałem podróbkę Menabo ale jakością daleko był do Thula i jak się trafił Thule w dobrej cenie to zakupiłem.

Z tymi uchwytami zapier... pod 180 i nic się nie dzieje, na zakretach nie czuć, że auto się jakoś przechyla... środek ciężkości sporo jest niżej od zwykłego uchwytu + rower stoi bardzo stabilnie bo trzyma się za przednią oś i jak ruszasz rowerem to się cale auto rusza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, zejk napisał:

Spoko patent, ale trochę drogi - myślę, że wielu nie kupi uchwytu z weelholderem za 600-700 PLN jak za rower zapłacili 1kPLN. Ty jako osoba ze sprzętem pewnie za kilka razy tyle masz inną optykę - dla ciebie to (strzelam) 10% ceny roweru, a nie 60%. Ludzie jednak potrzebują z tego korzystać zwykle 1-5 razy w roku na wakacje lub weekend a ty pewnie ze 3 weekendy w miesiącu śmigasz. Dodatkowo Na wyjazd z rodziną 2+1 lub 2+2 to już są kwoty 2-2,5kPLN za same uchwyty.

 

Też stoję przed wyborem uchwytu na 3 rowery i szukam dobrego i rozsądnego cenowo rozwiązania. Pewnie skończy się na 532.

 

To kup https://www.strefakierowcy.pl/42387,menabo-bike-pro.html?gclid=EAIaIQobChMIyozC2tGq2wIVB2UZCh1CeQYQEAQYASABEgKqAvD_BwE :ok:

jeden minus, że przednie koło jedzie w bagażniku, ja na wakacje rozwiązałem to w ten sposób jak nie mam miejsca, że koło dopinam do roweru na dachu tym 3szt na koło https://sklep.autosiatki.pl/ekspandery/419-ekspander-o3-linka-gumowa-z-haczykami-podwojna-guma.html

trzyma się bardzo dobrze :)

Rok temu jechałem z szosą i MTB z kołami przypiętymi 200km i nic nie odleciało :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, slawek_l_83 napisał:

To kup https://www.strefakierowcy.pl/42387,menabo-bike-pro.html?gclid=EAIaIQobChMIyozC2tGq2wIVB2UZCh1CeQYQEAQYASABEgKqAvD_BwE :ok:

jeden minus, że przednie koło jedzie w bagażniku, ja na wakacje rozwiązałem to w ten sposób jak nie mam miejsca, że koło dopinam do roweru na dachu tym 3szt na koło https://sklep.autosiatki.pl/ekspandery/419-ekspander-o3-linka-gumowa-z-haczykami-podwojna-guma.html

trzyma się bardzo dobrze :)

Rok temu jechałem z szosą i MTB z kołami przypiętymi 200km i nic nie odleciało :ok:

Jakość wykonania już oceniłeś, że jest sporo gorsza od Thule. Jak wartość użytkowa tego rozwiązania - czy jest tak samo stabilne, pewne, ergonomiczne w użyciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zejk napisał:

Jakość wykonania już oceniłeś, że jest sporo gorsza od Thule. Jak wartość użytkowa tego rozwiązania - czy jest tak samo stabilne, pewne, ergonomiczne w użyciu?

Ja miałem i dawało radę , tak jak Sławek pisał do Thule mu daleko , ale na prawdę daje radę :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość wykonania już oceniłeś, że jest sporo gorsza od Thule. Jak wartość użytkowa tego rozwiązania - czy jest tak samo stabilne, pewne, ergonomiczne w użyciu?
Cena Czyni Cuda uchwyt rozsadny dla rowerow budzetowych za taka cene nie ma co wybrzydzac o dziwo uchwyt ma adaptery pod osie 15,20 a thule kazuje za nie doplacac :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2018 o 14:32, Mike_wwl napisał:

Nie zawsze się tak da jak masz 3 czy 4 uchwyty rowerowe. Ja mam jakieś belki na relingi i przy 3 uchwytach trzeba się pogimnastykować, żeby to się dało zdjąć /założyć bez rozkrecania. Przy 2 nie ma problemu, przy 4 trzeba zdjąć najpierw 2 zewnętrzne uchwyty.

albo trzeba być niskim, albo mieć suva. z octavii kombi, bez problemu samemu zdejmowałem i zakładałem belki na relingi z 4 uchwytami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo trzeba być niskim, albo mieć suva. z octavii kombi, bez problemu samemu zdejmowałem i zakładałem belki na relingi z 4 uchwytami
Ja chętnie się uczę, więc zapraszam do mnie i nakręcimy instruktażowy film jak to zdejmujesz mój bagażnik z mojego aurisa.

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie się uczę, więc zapraszam do mnie i nakręcimy instruktażowy film jak to zdejmujesz mój bagażnik z mojego aurisa.

Wysłane z Tapatalka

Ja tez chce :)

Podjedz do Jaworzna a Blue podskoczy z Dabrowy :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slawek_l_83 napisał:

Ja tez chce :)

Podjedz do Jaworzna a Blue podskoczy z Dabrowy :)
 

nie widze problemu w udowodnieniu, bo jaki można mieć problem z wrzuceniem takiego zestawu na osobówkę?... naprawde nie rozumiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widze problemu w udowodnieniu, bo jaki można mieć problem z wrzuceniem takiego zestawu na osobówkę?... naprawde nie rozumiem....
Taki problem, że śruby od uchwytów rowerowych są na kolizyjnym torze ze śrubami od poprzeczek/belek. W związku z tym, żeby odkręcić poprzeczki trzeba najpierw zdjąć uchwyty.

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, blue_ napisał:

nie widze problemu w udowodnieniu, bo jaki można mieć problem z wrzuceniem takiego zestawu na osobówkę?... naprawde nie rozumiem....

Ja też nie - w Lagunie pakuję sam na dach belki + 2 uchwyty - będzie okazja na piwo jak kolega przyjedzie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mike_wwl napisał:

Taki problem, że śruby od uchwytów rowerowych są na kolizyjnym torze ze śrubami od poprzeczek/belek. W związku z tym, żeby odkręcić poprzeczki trzeba najpierw zdjąć uchwyty.

Wysłane z Tapatalka
 

Pokaż co to za chiński wynalazek masz bo pierwszy raz słyszę aby się nie dało belek odkręcić z dachu jak są uchwyty zamontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2018 o 11:55, slawek_l_83 napisał:

jeden minus, że przednie koło jedzie w bagażniku, ja na wakacje rozwiązałem to w ten sposób jak nie mam miejsca, że koło dopinam do roweru na dachu tym 3szt na koło

Hmm, a są uchwyty na belki do kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż co to za chiński wynalazek masz bo pierwszy raz słyszę aby się nie dało belek odkręcić z dachu jak są uchwyty zamontowane.
Samochód auris kombi ze zintegrowanymi relingami, na to belki Cruz i na to jakieś zwykłe tanie uchwyty rowerowe.

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.