Jump to content
Sign in to follow this  
volcan

255/55R19 do SUVa

Recommended Posts

Jakieś pomysły? W moim prywatnym rankingu na czele Vredestein Quatrac 5 (miałem w Santa Fe, ale tam był rozmiar 225/70R16), ale otwarty jestem na propozycje :) Najwięcej będzie jeżdżone po asfalcie, ale często też po drogach szutrowych, polnych, czasem błoto 20-30 cm głębokości (tzw. "droga"), zimą oczywiście dużo śniegu.

Dnia 30.05.2018 o 19:36, volcan napisał:

Jakieś pomysły? W moim prywatnym rankingu na czele Vredestein Quatrac 5 (miałem w Santa Fe, ale tam był rozmiar 225/70R16), ale otwarty jestem na propozycje :) Najwięcej będzie jeżdżone po asfalcie, ale często też po drogach szutrowych, polnych, czasem błoto 20-30 cm głębokości (tzw. "droga"), zimą oczywiście dużo śniegu.

Ja w jednym i drugim Santa Fe jeździłem/ jeżdżę na Pirelli Scorpio i jestem zadowolony. Ale ja mam 18"

Edited by mirekp
uzupełnienie odpowiedzi

3 godziny temu, mirekp napisał:

Ja w jednym i drugim Santa Fe jeździłem/ jeżdżę na Pirelli Scorpio i jestem zadowolony. Ale ja mam 18"

W Santku miałem Vredesteiny Quatrac 5 (225/70R16) i świetnie się spisywały. Pirelli też wiem, że jest bardzo chwalone. Między tymi dwoma modelami się waham (chyba, że wejdzie jakiś mocny konkurent jeszcze). Pozostaje jedynie kwestia rozmiaru - bo jedni skalują bieżnik przy pomocy narzędzia "lupa", inni wprowadzają w szerszych jakieś dodatkowe elementy bieżnika i czasem świetna w jednym rozmiarze opona, w innym jest już tragiczna. Niemniej jednak - Ty masz rozmiar bliższy mojemu. Jakiej szerokości masz opony? 235/60R18?

11 godzin temu, volcan napisał:

. Jakiej szerokości masz opony? 235/60R18?

Dokładnie ten. Robię na tych oponach ok.80-90tkm. 

• Like 1

Dnia 30.06.2018 o 16:46, mirekp napisał:

jeżdżę na Pirelli Scorpio

Scorpion Verde AS?

Dnia 1.07.2018 o 07:34, mirekp napisał:

Dokładnie ten. Robię na tych oponach ok.80-90tkm. 

w jakim czasie i jak one się spisują pod koniec żywota? Bo z moich doświadczeń ze Scorpionami STR po 3roku czuć spadek przyczepności w zimie.

2 godziny temu, Ozarek napisał:

Scorpion Verde AS?

Tak.

w jakim czasie i jak one się spisują pod koniec żywota? Bo z moich doświadczeń ze Scorpionami STR po 3roku czuć spadek przyczepności w zimie.

Szczerze mówiąc, nie zaobserwowałem/nie zwróciłem uwagi. Ale ja jeżdżę zimą raczej po odśnieżonych drogach i raczej po płaskim.

5 godzin temu, mirekp napisał:

Szczerze mówiąc, nie zaobserwowałem/nie zwróciłem uwagi. Ale ja jeżdżę zimą raczej po odśnieżonych drogach i raczej po płaskim.

ja w większości też, ale jednak różnica była, szczególnie jak 'zima zaskoczyła drogowców' ;)

Na luźniejszych nawierzchniach i w śniegu spisywały się poprawnie.