Skocz do zawartości

255/55R19 do SUVa


volcan

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś pomysły? W moim prywatnym rankingu na czele Vredestein Quatrac 5 (miałem w Santa Fe, ale tam był rozmiar 225/70R16), ale otwarty jestem na propozycje :) Najwięcej będzie jeżdżone po asfalcie, ale często też po drogach szutrowych, polnych, czasem błoto 20-30 cm głębokości (tzw. "droga"), zimą oczywiście dużo śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Dnia 30.05.2018 o 19:36, volcan napisał:

Jakieś pomysły? W moim prywatnym rankingu na czele Vredestein Quatrac 5 (miałem w Santa Fe, ale tam był rozmiar 225/70R16), ale otwarty jestem na propozycje :) Najwięcej będzie jeżdżone po asfalcie, ale często też po drogach szutrowych, polnych, czasem błoto 20-30 cm głębokości (tzw. "droga"), zimą oczywiście dużo śniegu.

Ja w jednym i drugim Santa Fe jeździłem/ jeżdżę na Pirelli Scorpio i jestem zadowolony. Ale ja mam 18"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mirekp napisał:

Ja w jednym i drugim Santa Fe jeździłem/ jeżdżę na Pirelli Scorpio i jestem zadowolony. Ale ja mam 18"

 

W Santku miałem Vredesteiny Quatrac 5 (225/70R16) i świetnie się spisywały. Pirelli też wiem, że jest bardzo chwalone. Między tymi dwoma modelami się waham (chyba, że wejdzie jakiś mocny konkurent jeszcze). Pozostaje jedynie kwestia rozmiaru - bo jedni skalują bieżnik przy pomocy narzędzia "lupa", inni wprowadzają w szerszych jakieś dodatkowe elementy bieżnika i czasem świetna w jednym rozmiarze opona, w innym jest już tragiczna. Niemniej jednak - Ty masz rozmiar bliższy mojemu. Jakiej szerokości masz opony? 235/60R18?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 30.06.2018 o 16:46, mirekp napisał:

jeżdżę na Pirelli Scorpio

Scorpion Verde AS?

Dnia 1.07.2018 o 07:34, mirekp napisał:

Dokładnie ten. Robię na tych oponach ok.80-90tkm. 

w jakim czasie i jak one się spisują pod koniec żywota? Bo z moich doświadczeń ze Scorpionami STR po 3roku czuć spadek przyczepności w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ozarek napisał:

Scorpion Verde AS?

Tak.

w jakim czasie i jak one się spisują pod koniec żywota? Bo z moich doświadczeń ze Scorpionami STR po 3roku czuć spadek przyczepności w zimie.

Szczerze mówiąc, nie zaobserwowałem/nie zwróciłem uwagi. Ale ja jeżdżę zimą raczej po odśnieżonych drogach i raczej po płaskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mirekp napisał:

Szczerze mówiąc, nie zaobserwowałem/nie zwróciłem uwagi. Ale ja jeżdżę zimą raczej po odśnieżonych drogach i raczej po płaskim.

ja w większości też, ale jednak różnica była, szczególnie jak 'zima zaskoczyła drogowców' ;)

Na luźniejszych nawierzchniach i w śniegu spisywały się poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.