Skocz do zawartości

Czy taka Wołga?


adamk

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy. Dziś Rosjanom bardziej opłaci się zlecić produkcję w ChRL i przeklejać znaczek niż budować od podstaw fabrykę nowoczesnych samochodów.

Chociaż z tym "od podstaw" nieco przesadziłem, dziś większość wytwórni robi blachy, części karoseryjne, kokpity itp, szyby produkuje dla większości firm Pilkington, hamulce np. Delphi, elektronikę przykładowo Bosch, nawet silniki mało która marka ma obecnie własne, coraz częściej jest fuzja kilku dużych firm i ta sama jednostka dajmy na to u Opla, Renault i Fiata (jeśli coś nie pokićkałem).

Ogólnie - jest to realne pytanie kto miałby na to wyłożyć, i jaki miałby sens gdy nowe auto kupuje się w sklepie za rogiem, marka i model zależy wyłącznie od zasobności portfela.

Kończąc - pora zejść na ziemię. U nas też powstała masa wizualizacji nowych Warszaw, Syren, podobno jakiś prototyp nawet zrobiono by kasę wyciągnąć ;] i tyle. Nikt nie ma w tym interesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, adamk napisał:

Inaczej... Czy według was takie auto by miało wzięcie, jeśli by zaczęli by je produkować? Czy lepiej poprzestać na klasyku a do tematu nie wracać?

Wątpię, by miało to powodzenie.

To taka dziwna hybryda pewnie by była.

Jeśli byłoby to nowoczesne auto, to nazwa nie odpowiadałby cenie.

Znów jeśli to byłaby stara Wołga w nowych gaciach, to na nikim by nie zrobiła wrażenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwile to jest nic poza wizualizacjami, ale jeśli pamiętam to mieli jakąś kooperację z Renault. Chodzi o to że jeśli by to było takie Renault z rosyjskim znaczkiem (a może nawet z francuskim?), to czy ktoś z was by się zastanowił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, adamk napisał:

Na tą chwile to jest nic poza wizualizacjami, ale jeśli pamiętam to mieli jakąś kooperację z Renault. Chodzi o to że jeśli by to było takie Renault z rosyjskim znaczkiem (a może nawet z francuskim?), to czy ktoś z was by się zastanowił?

Próbujesz na nowo odkryć Dacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, adamk napisał:

Na tą chwile to jest nic poza wizualizacjami, ale jeśli pamiętam to mieli jakąś kooperację z Renault. Chodzi o to że jeśli by to było takie Renault z rosyjskim znaczkiem (a może nawet z francuskim?), to czy ktoś z was by się zastanowił?

Chyba fabryki pomyliłeś? Wołga to raczej z amerykańcami miała jakieś wspólne korzenie, przynajmniej ten ostatni model z lat 2008-10

 

Tak czy owak by to miało sens to musiałoby się dobrze na rodzimym rynku sprzedawać. W Polsce to raczej nowe auta z tej strony świata furory nie robią i już chyba nie zrobią:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, volf6 napisał:

Chyba fabryki pomyliłeś? Wołga to raczej z amerykańcami miała jakieś wspólne korzenie, przynajmniej ten ostatni model z lat 2008-10

 

Tak czy owak by to miało sens to musiałoby się dobrze na rodzimym rynku sprzedawać. W Polsce to raczej nowe auta z tej strony świata furory nie robią i już chyba nie zrobią:)

Czy w takiej postaci podoba Ci się? Jakby to był np. Dodge? Pytam bo z przodu przypomina mi go trochę, a dodge bym chciał kiedyś mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adamk napisał:

Pytam o co innego. Udzielisz się?

Przód mi się podoba (zderzak za krzykliwy) tył kombiaka nie.

W sumie przód to i do Zastavy podobny.

Co do rosyjskiego znaczka produkowanego przez inny koncern mogłaby wyjść taka 2 Dacia i to miałem na myśli pisząc o jej odkrywaniu.

Tylko znowu, tanie = siermiężne, chcąc dorównać innym zakup byłby nieopłacalny.

Gdyby produkcja miała być w Rosji to pewnie na zachód by to nie trafiło.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adamk napisał:

Czy w takiej postaci podoba Ci się? Jakby to był np. Dodge? Pytam bo z przodu przypomina mi go trochę, a dodge bym chciał kiedyś mieć.

 

Jak tylko spojrzałem na te wizualizacje to stylistyka przodu skojarzyła mi się z właśnie z Dodgem.

Reszta samochodu wygląda jak jakiś model z lat dziewięćdziesiątych po tuningu (ekstremalnie obniżone zawieszenie, poszerzone błotniki, sportowe zderzaki i wloty powietrza).

 

Generalnie wygląda całkiem fajnie, ale widać że coś takiego ma dokładnie 0% realnych szans na bycie jakimkolwiek produkcyjnym modelem (chociażby ze względu na niskie bezpieczeństwo - np. słupki A są za cienkie w porównaniu ze współczesnymi samochodami).

 

83812_2018_dodge_Charger.jpg

 

dodge-durango-gains-srt-attitude-for-201

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adamk napisał:

Może słupek jest bardziej schowany za szybą czołową, bo ma dziwnie grubą czarną obwódkę na tej wizualizacji.

 

Wiem o co Ci chodzi, ale spójrz na słupek z lewej strony (czyli przedni prawy ;) ) i porównaj z masywnymi słupkami we współczesnych samochodach.

Ewidentnie autor wizualizacji wzorował się na samochodach z lat dziewięćdziesiątych.

 

 

9PTbvGx.jpg

 

new-2017-volkswagen-passat-india-images-

 

2037_8757d058fa4052d070d35c9c96f31f59.jp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.