Skocz do zawartości

Czyszczenie wtryskiwaczy w dieslu


Cherokee18

Rekomendowane odpowiedzi

Królowa lawet 1.9dCi 110KM kopci na czarno przy dużym obciążeniu oraz przy zmuleniu np. spod świateł. Turbo zregenerowane, nowy EGR, katalizator wyczyszczony. Podejrzenie padło na wtryski. Zanim cokolwiek z tym zrobimy to może warto spróbować dodatki czyszczące do paliwa? Ktoś z Was stosował? Warte to coś? Dawniej stosowałem olej 2T ale bez widocznych rezultatów.

A może zrobić coś takiego jak w filmiku poniżej?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu postanowiłem sobie wyczyścić wtryskiwacze środkiem Liqui Moly Diesel Spulung, żeby "lepiej-ciszej" pracowały, w celu lepszego wyczyszczenia podpiąłem puszkę bezpośrednio bez wlewania do baku. To był diesel 1,5 dci, i szczerze już podczas czyszczenia zauważyłem że zamiast coraz ciszej, zaczął pracować coraz głośniej, odpiąłem tę puszkę ze środkiem od układu. To było gdzieś w lecie. W okolicach marca następnego roku diesel wyzionął ducha żonie na trasie, diagnoza wtryski i pompa do wymiany (opiłki w układzie wtryskowym). Dwa lata przed tym zabiegiem diesel pracował bez dodawania żadnych środków bez problemu. Uznałem że sam go tym czyszczeniem dobiłem i ja takiego środka nie polecę. Stosowałem natomiast po wymianie wtrysków i pompy oraz po czyszczeniu baku olej 2T Castrola (szklankę na bak paliwa) i do dziś auto jeździ bez problemów już u innego właściciela.

Edytowane przez adamk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy i zarazem dość kontrowersyjny temat. Stosowałem zarówno olej 2T, dodatki do ropy firmowane przez STP, Liqui Moly oraz ostatnio ERC dostępny w sieci stacji Orlen. Żadnych spektakularnych efektów (oczywiście pozytywnych) nie zauważyłem. Korekty jak były lekko rozjechane tak są. Ktoś mi jeszcze polecał usługę firmowaną przez Liqui Moly pod nazwą Jet Clean Tronic. Po znalezieniu średnio entuzjastycznych opinii na forach nie zdecydowałem się. Z tego co usłyszałem od fachowca od diesli, w każdym 10 letnim klekocie o przebiegu 200 tys. km wszystkie wtryski nadają się do regeneracji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano zaczął mieć co jakiś czas problem z odpaleniem, np. dwa razy trzeba było kręcić.

Edit.

Przypomniałem sobie że najpierw zdiagnozował mechanik uszkodzenie 1 wtryskiwacza w związku z tym odpalaniem, wymieniliśmy go.

Zaczął jeździć OK a po niedługim czasie stanął na trasie i ruszyć już nie chciał. Do wymiany była pompa i 3 wtryskiwacze a 4 w firmie powiedzieli że mogą go jeszcze uratować - wyczyścić (to był ten nowy z gwarancją).

Edytowane przez adamk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bochumil napisał:

Ciekawy i zarazem dość kontrowersyjny temat. Stosowałem zarówno olej 2T, dodatki do ropy firmowane przez STP, Liqui Moly oraz ostatnio ERC dostępny w sieci stacji Orlen

 

Przez około rok dolewałem olej 2T i nie pamiętam, żeby była poprawa. W garażu leży mi jeszcze pół bańki Ravenolu 2T to z ciekawości znowu wleję :hmm:

Auto ma 13lat i 230k km, dopuszczam myśle, że mogło się coś zużyć ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Cherokee18 napisał:

 

Przez około rok dolewałem olej 2T i nie pamiętam, żeby była poprawa. W garażu leży mi jeszcze pół bańki Ravenolu 2T to z ciekawości znowu wleję :hmm:

Auto ma 13lat i 230k km, dopuszczam myśle, że mogło się coś zużyć ;]

Ale 2t to chyba nie ma nic do poprawy tylko żeby wtryskiwacze dodatkowo dosmarować aby dłużej pożyły.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cherokee18 napisał:

 

Dziwna sprawa. Przed czyszczeniem nie było żadnych problemów? 

Właśnie odpalał idealnie, jeździł bez problemów. Ja głupi naczytałem że może jeszcze ciszej pracować... a u mnie zaczął głośniej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej 2T jako dodatek do diesla to jest jakiś fenomen. Z jednej strony polecają go mechanicy specjalizujący się dieslach, taksiarze i kierowcy dostawczaków. Uznanie znalazł również wśród posiadaczy osobówek, którzy naklikali tony postów chociażby na forum Toyoty Avensis czy Alfaholików. Wg nich olej 2T nie tylko poprawia pracę silnika, czasami obniża spalanie, ale również pomaga w przypadku przytartych wtryskiwaczy objawiających się dodatnią korektą. Z drugiej jednak strony brak jest jakichkolwiek wiarygodnych testów potwierdzających skuteczność działania oleju 2T. Prześledziłem sobie wiele wątków dotyczących oleju 2T i większość z nich powołuje się na pewne niemieckie źródło, które ewidentnie promuje pewien niemiecki olej 2T. Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale doskonale wiem czym jest marketing szeptany ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bochumil napisał:

Olej 2T jako dodatek do diesla to jest jakiś fenomen. Z jednej strony polecają go mechanicy specjalizujący się dieslach, taksiarze i kierowcy dostawczaków. Uznanie znalazł również wśród posiadaczy osobówek, którzy naklikali tony postów chociażby na forum Toyoty Avensis czy Alfaholików. Wg nich olej 2T nie tylko poprawia pracę silnika, czasami obniża spalanie, ale również pomaga w przypadku przytartych wtryskiwaczy objawiających się dodatnią korektą. Z drugiej jednak strony brak jest jakichkolwiek wiarygodnych testów potwierdzających skuteczność działania oleju 2T. Prześledziłem sobie wiele wątków dotyczących oleju 2T i większość z nich powołuje się na pewne niemieckie źródło, które ewidentnie promuje pewien niemiecki olej 2T. Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale doskonale wiem czym jest marketing szeptany ;)

Wiesz lać czy nie to zawsze będzie kontrowersyjne, niemniej jednak jak ktoś tak jak ja się już spotkał ze złuszczoną pompą i zapchanymi wtryskami to pomyślał że dobrze by było to jakoś dodatkowo przesmarować pomimo tankowania oleju napędowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja nie twierdzę, że dolewanie oleju 2T to jakaś bzdura. Jestem w stanie się zgodzić, że takie dolewki mogą przedłużyć żywotność wtryskiwaczy jak i pompy, zwłaszcza że paliwa mamy coraz bardziej eko. Znajomy, kierowca auta dostawczego w dieslu, tankujący wyłącznie na znanej stacji paliw pojechał do serwisu z objawami niedomagającego układu wtryskowego. Werdykt - przytarta pompa. Przyczyna - kiepskie paliwo. Zalecenia - zmiana stacji oraz dolewki oleju 2T. Od tamtej pory nie narzeka. Czy faktycznie wpływ na uszkodzenie pompy miało akurat to paliwo, nie wiem. Gość robi dziennie setki km, nie można również wykluczyć wadliwej pompy. Mnie zastanawia fakt, że w dobie setki vlogów motoryzacyjnych nikt się jeszcze nie pokusił o rzetelny test na zmęczonym dieslu, w którym przed i po zastosowaniu oleju 2T sprawdzono by rzeczy, które sprawdzić bardzo łatwo:

 

- głośność zimnego i rozgrzanego silnika

- korekty na zimnym i rozgrzanym silniku

- moc i moment obrotowy

- spalanie

 

To nie jest żadne "rocket science". Wystarczy egzemplarz do testów, zaprzyjaźniona hamownia i tani interface do diagnostyki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cherokee18 napisał:

 

Opinie ma dobre. Spróbować nie zaszkodzi. Dzięki za info :ok:

Nigdy w to nie wierzyłem i ogólnie wydawało mi się to czarna magią, natomiast w rzeczywistości poprawiło kulturę pracy i obniżył spalanie, nie pamiętam wartości, Ale wychodziło że jego koszt się zwrócił i ciut zaoszczedzilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liqy moly 1052/1054 2t . z alfaholikow ten najbardziej polecaja. Ja te to uzywalem przez ok 200l i korekty byly sladowe ale za to ciszej chodzil na zimnym i cieplym.

A co do spalania to sam nie wiem czy cos bylo lepiej. Zawsze mam srednie 5,4-5,8l/100 i nie jezdze oszczednie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, HARDTECHNO napisał:

Liqy moly 1052/1054 2t . z alfaholikow ten najbardziej polecaja. Ja te to uzywalem przez ok 200l i korekty byly sladowe ale za to ciszej chodzil na zimnym i cieplym.

A co do spalania to sam nie wiem czy cos bylo lepiej. Zawsze mam srednie 5,4-5,8l/100 i nie jezdze oszczednie

Korekty był śladowe - w sensie poprawiły się? Z tego co czytam olej 2T pomoże jedynie na korekty dodatnie, czyli w przypadku lekko przytartej iglicy wtryskiwacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bochumil napisał:

Mnie zastanawia fakt, że w dobie setki vlogów motoryzacyjnych nikt się jeszcze nie pokusił o rzetelny test na zmęczonym dieslu, w którym przed i po zastosowaniu oleju 2T sprawdzono by rzeczy, które sprawdzić bardzo łatwo:

 

Ja coś tam kiedyś badałem ;) Analiza spalin robiona była na Lagunie z powyższego tematu. Olej 2T to chyba Ravenol Scooter.

2.jpg.b0bb6cfd666afbd9e527601839364e29.jpg

1.jpg.eb38f7900777caaba6a4788408f03d45.jpg

VOC.jpg.0b3dcfd647c33082b8462a5f75a80588.jpg

3.jpg.50879672a98902db8a02f276549eecd0.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, AstraC napisał:

Nigdy w to nie wierzyłem i ogólnie wydawało mi się to czarna magią, natomiast w rzeczywistości poprawiło kulturę pracy i obniżył spalanie, nie pamiętam wartości, Ale wychodziło że jego koszt się zwrócił i ciut zaoszczedzilem.

 

Wlałeś z czystej ciekawości, czy już auto dopominało się naprawy? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, adamk napisał:

Ja Ciebie przekonywał nie będę. Po prostu tak z czystego koleżeństwa... życzę Powodzenia :).

 

Byłem już prawie przekonany do LIQUI MOLY Diesel Spulung, ale między innymi przez Ciebie nie kupię ;] W tej chwili wlany jest 2T, a w ciągu tygodnia kupię to co polecił kolega  @AstraC  :ok:

Edytowane przez Cherokee18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Cherokee18 napisał:

 

Wlałeś z czystej ciekawości, czy już auto dopominało się naprawy? ;)

Tak bardziej, na wszelki wypadek żeby przepłukać układ wtryskowy.

 

34 minuty temu, bochumil napisał:

A ja uwierzyłem marketingowcom Archoil i zamówiłem buteleczkę AR6900-D ;] O wrażeniach poinformuję. 

Myślę, że nie będziesz zawiedziony. :ok: Tylko oceń po cały baku. :ok:

 

20 minut temu, Cherokee18 napisał:

 

Pomyliłem osoby w poprzednim poście ;] Oczywiście również chodziło mi o Archoil :ok:

Nie pomyliłeś, wydaje mi się, że po prostu kolega @bochumil również na podstawie tego wątku zakupił ten dodatek. ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bochumil napisał:

Korekty był śladowe - w sensie poprawiły się? Z tego co czytam olej 2T pomoże jedynie na korekty dodatnie, czyli w przypadku lekko przytartej iglicy wtryskiwacza. 

Powiem ci tak od 0,1 do 0,3 ale szalu nie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.06.2018 o 17:02, Cherokee18 napisał:

Królowa lawet 1.9dCi 110KM kopci na czarno przy dużym obciążeniu oraz przy zmuleniu np. spod świateł. Turbo zregenerowane, nowy EGR, katalizator wyczyszczony. Podejrzenie padło na wtryski. Zanim cokolwiek z tym zrobimy to może warto spróbować dodatki czyszczące do paliwa? Ktoś z Was stosował? Warte to coś? Dawniej stosowałem olej 2T ale bez widocznych rezultatów.

A może zrobić coś takiego jak w filmiku poniżej?

 

Ja czysciłem, ale nie  Liqui Moly a preparatem TEC2000.

Tak to wyglądało.

Ogólnie to auto wcześniej nierówno chodziło jak był silnik zimny i kopcił zimny dosc mocno (zapach niespalonej ropy). A jak pracował na tym preparacie to silnikiem bardzo trzepało i kopcił jak lokomotywa na biało. Przy okazji widać że plecionkę miałem rozszczelnioną (dym pod maską).

Ale teraz silnik śmiga jakby mu pare lat ubyło. Równiutko, przykopci dopiero przy mocnym bucie. Spalanie spadło minimalnie.

Tylko lałem to do silnka diesla z pompą wtryskową VP44 (2.0 tddi w mondeo). Za niedługo zobacze jakie efekty bedą w 1.8 tdci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, tomx1 napisał:

Za niedługo zobacze jakie efekty bedą w 1.8 tdci.

 

O mnie piszesz? :) 

TEC2000 już kupiony i czeka na aplikację :jem:

Moje 1.8 TDCi 100KM ma problem z pierwszym odpaleniem po nocy. Cięzko odpala, telepie/gaśnie, puszcza chmurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomeq77 napisał:

 

O mnie piszesz? :) 

TEC2000 już kupiony i czeka na aplikację :jem:

Moje 1.8 TDCi 100KM ma problem z pierwszym odpaleniem po nocy. Cięzko odpala, telepie/gaśnie, puszcza chmurę.

;) no nie, w focusie żony bede zalewał. Ale podziel sie info na ile u ciebie sie sprawdziło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 3.06.2018 o 22:23, AstraC napisał:

Myślę, że nie będziesz zawiedziony. :ok: Tylko oceń po cały baku. :ok:

Kupiłem sobie ten dodatek AR6900-D i niedługo będę to wlewał do baku przed tankowaniem. Wg tego co napisano na etykiecie, buteleczka 100ml wystarcza na dwukrotną aplikację zbiornika 50L. Naprawdę tylko tyle wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bochumil napisał:

Kupiłem sobie ten dodatek AR6900-D i niedługo będę to wlewał do baku przed tankowaniem. Wg tego co napisano na etykiecie, buteleczka 100ml wystarcza na dwukrotną aplikację zbiornika 50L. Naprawdę tylko tyle wystarczy?

Tak.dawkowanie to 1ml na 1 litr paliwa.

dlatego opłaca sie kupic 2x 500ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, OlekBartek napisał:

A czy olej 2T można dolewać jak mamy dpf?

Tak ale musi to być 2T semisyntetyk np. taki  http://allegro.pl/olej-mannol-2t-2-takt-plus-semisynthetic-4l-i7390715117.html?reco_id=bf960ba7-7c8b-11e8-af3d-246e9680f9c8&bi_c=Product&bi_m=reco&bi_s=archiwum_allegro&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, OlekBartek napisał:

A czy olej 2T można dolewać jak mamy dpf?

 

24 minuty temu, jakubek napisał:

Tak ale musi to być 2T semisyntetyk

Przede wszystkim musi być nisko popiołowy, czyli zawartość popiołu siarczanowego 0,1% i mniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, shapyr napisał:

 

Przede wszystkim musi być nisko popiołowy, czyli zawartość popiołu siarczanowego 0,1% i mniej.

 

A wiesz może, który posiada go tak mało?

Bo coś widziałem jakiś wpis o dedykowanym oleju tylko na rynek niemiecki w bańkach 5l za ok 160zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bochumil napisał:

Kupiłem sobie ten dodatek AR6900-D i niedługo będę to wlewał do baku przed tankowaniem. Wg tego co napisano na etykiecie, buteleczka 100ml wystarcza na dwukrotną aplikację zbiornika 50L. Naprawdę tylko tyle wystarczy?

Tak dokładnie, i poczujesz różnice to kupisz sobie 1l teraz. :ok:;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Dnia 3.06.2018 o 09:46, trychu napisał:

posprawdzaj dobrze szczelność układu dolotowego, połączenia, intercooler

Dokladnie, mala nieszczelnosc i  mula dostaje, pali jak smok i kopci. Warto wsluchac sie w auto czy nie ma czasem dziwnych SYKNIEC,SYCZENIA ktorych kiedys nie bylo.

RUru gumowe do obejrzesnia na dolocie wg mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...
Dnia 2.06.2018 o 18:42, bochumil napisał:

Ciekawy i zarazem dość kontrowersyjny temat. Stosowałem zarówno olej 2T, dodatki do ropy firmowane przez STP, Liqui Moly oraz ostatnio ERC dostępny w sieci stacji Orlen. Żadnych spektakularnych efektów (oczywiście pozytywnych) nie zauważyłem. Korekty jak były lekko rozjechane tak są. Ktoś mi jeszcze polecał usługę firmowaną przez Liqui Moly pod nazwą Jet Clean Tronic. Po znalezieniu średnio entuzjastycznych opinii na forach nie zdecydowałem się. Z tego co usłyszałem od fachowca od diesli, w każdym 10 letnim klekocie o przebiegu 200 tys. km wszystkie wtryski nadają się do regeneracji. 

ja odkad mam fiacika dolewam Millersa ECOMAX i czasami 2T. Nalot 240kkm, odpala, jezdzi, pali ile palil chodzi jak chodzil. Korekty  jakies niestraszne od zawsze. Wic co tam regenerowac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.