Skocz do zawartości

Stłuczka parkingowa.


Gelus

Rekomendowane odpowiedzi

Sąsiadka przyrysowała mi bok parkując obok mnie. Ma samochód służbowy. Jesteśmy umówione na spisanie szkody. I co dalej? Czy ona u swojego ubezpieczyciela zgłasza dwie szkody? Czy ja zgłaszam u jej ubezpieczyciela? Czy robie sama i przedstawiam rachunek? Jak to wyglada w praktyce bo nie spotkała mnie taka sytuacja wcześniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gelus napisał:

Sąsiadka przyrysowała mi bok parkując obok mnie. Ma samochód służbowy. Jesteśmy umówione na spisanie szkody. I co dalej? Czy ona u swojego ubezpieczyciela zgłasza dwie szkody? Czy ja zgłaszam u jej ubezpieczyciela? Czy robie sama i przedstawiam rachunek? Jak to wyglada w praktyce bo nie spotkała mnie taka sytuacja wcześniej. 

 

Zasadniczo to Ty zglaszasz u jej ubezpieczyciela ;]

Chlopa w domu nie masz? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

Zasadniczo to Ty zglaszasz u jej ubezpieczyciela

 

Jak wypełnimy te papierki? Czy właściwie wystarczy że będę wiedziała jaki ubezpieczyciel? Ale oświadczenie na wszelki wypadek wezmę. 

 

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

Chlopa w domu nie masz? ;)

 

To nie HP :skromny:

ale dlaczego ma to wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełniacie oświadczenie o szkodzie. Tam jest miejsce na dane osobowe, nr polisy i ubezpieczyciela. Opisujecie przebieg zdarzenia, robicie rysunek, szkic i zgłaszasz szkodę do ubezpieczyciela ( własnego lub od sprawcy). 

Tyle. Później czekasz na ruch likwidatora szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Gelus napisał:

Sąsiadka przyrysowała mi bok parkując obok mnie. Ma samochód służbowy. Jesteśmy umówione na spisanie szkody. I co dalej? Czy ona u swojego ubezpieczyciela zgłasza dwie szkody? Czy ja zgłaszam u jej ubezpieczyciela? Czy robie sama i przedstawiam rachunek? Jak to wyglada w praktyce bo nie spotkała mnie taka sytuacja wcześniej. 

 

W praktyce to wygląda tak, że teraz są ogromne szanse że sąsiadka dozna amnezji i okaże się, że nigdy tam nie parkowała. Trzeba było wezwać policję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Ryb napisał:

 

W praktyce to wygląda tak, że teraz są ogromne szanse że sąsiadka dozna amnezji i okaże się, że nigdy tam nie parkowała. Trzeba było wezwać policję.

 

To są miejsca przypisane do mieszkań to raz, a dwa mam karteczkę która mi włożyła za szybę gdzie są jej dane i przyznanie sie do porysowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Tomrad napisał:

Wypełniacie oświadczenie o szkodzie. Tam jest miejsce na dane osobowe, nr polisy i ubezpieczyciela. Opisujecie przebieg zdarzenia, robicie rysunek, szkic i zgłaszasz szkodę do ubezpieczyciela ( własnego lub od sprawcy). 

Tyle. Później czekasz na ruch likwidatora szkody.

 

Dzięki :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gelus napisał:

Sąsiadka przyrysowała mi bok parkując obok mnie. Ma samochód służbowy. Jesteśmy umówione na spisanie szkody. I co dalej? Czy ona u swojego ubezpieczyciela zgłasza dwie szkody? Czy ja zgłaszam u jej ubezpieczyciela? Czy robie sama i przedstawiam rachunek? Jak to wyglada w praktyce bo nie spotkała mnie taka sytuacja wcześniej. 

 

Ty zgłaszasz u Jej ubezpieczyciela. :ok:

Do Ciebie przyjeżdża rzeczoznawca obejrzeć auto, a do sąsiadki zgłaszają się celem potwierdzenia Jej winy. :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Gelus napisał:

 

To są miejsca przypisane do mieszkań to raz, a dwa mam karteczkę która mi włożyła za szybę gdzie są jej dane i przyznanie sie do porysowania. 

Jeśli masz dane sprawczyni, to znajdź u jej ubezpieczyciela telefon do zgłaszania szkód lub podjedź do oddziału.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pyrekcb napisał:

 

Skoro zostawiła kartkę z namiarami, to raczej nie po to, żeby potem ściemniać. :ok:

 

Ludzie czasem w domu, po przemyśleniu sytuacji (i sprawdzeniu ile mają zniżek) dochodzą np. do wniosków że tamten drugi samochód był krzywo zaparkowany i nie powinni się jednak w tej sytuacji poczuwać do winy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

A jak sobie to inaczej wyobrazasz?

 

No właśnie dlatego że to tak działa to mamy do czynienia z przypadkami amnezji. Najczęściej pod wpływem perswazji ze strony bliskich połączonej z lekturą zwyżek za wypadkowość w polisach OC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ryb napisał:

 

No właśnie dlatego że to tak działa to mamy do czynienia z przypadkami amnezji. Najczęściej pod wpływem perswazji ze strony bliskich połączonej z lekturą zwyżek za wypadkowość w polisach OC.

 

 

Pewnie sa takie przypadki, ale wg mnie skala jest marginalna...

IMHO po 5 slowach z czlowiekiem dosc latwo wyczuc czy bedzie kombinowal czy moze od razy wzywac Policje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

Pewnie sa takie przypadki, ale wg mnie skala jest marginalna...

 

IMO nie taka marginalna. Ale miejmy nadzieję że tym razem będzie wszystko ok.

 

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

IMHO po 5 slowach z czlowiekiem dosc latwo wyczuc czy bedzie kombinowal czy moze od razy wzywac Policje ;)

 

Niby tak, ale im więcej czasu mija od zdarzenia do konieczności potwierdzenia swojej winy, tym bardziej sprawca ma szansę poczuć się niewinny. Ja nie znam sąsiadki naszej koleżanki, więc nie oskarżam. Wskazuję tylko że taki scenariusz wcale nie jest aż tak niemożliwy jak się na pierwszy rzut oka wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Pewnie sa takie przypadki, ale wg mnie skala jest marginalna...

IMHO po 5 slowach z czlowiekiem dosc latwo wyczuc czy bedzie kombinowal czy moze od razy wzywac Policje ;)

 

ZAZWYCZAJ tak, ja wzywam z automatu, choć jak narazie musiałem 2 razy, raz olałem i zażądałem od typa 300 zł i do widzenia bo czas gonił.

Szwagierce gość doznał amnezji i 2 lata po sądach ją ciągał bo dodatkowo ją oskarżył ;l NIE WEZWAŁA POLICJI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, komor napisał:

 

ZAZWYCZAJ tak, ja wzywam z automatu, choć jak narazie musiałem 2 razy, raz olałem i zażądałem od typa 300 zł i do widzenia bo czas gonił.

Szwagierce gość doznał amnezji i 2 lata po sądach ją ciągał bo dodatkowo ją oskarżył ;l NIE WEZWAŁA POLICJI.

 

Jak masz auto w leasingu to chyba i tak musisz wezwac ;)

Ja poki co nie mialem zadnych problemow, raz nawet od goscia wzialem oswiadczenie na drugi dzien bo mi sie spieszylo...

Fakt, ze szkody byly niewielkie i w razie W machnalbym reka i jezdzil dalej ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze pamiętać, że jej ubezpieczyciel wyceni szkodę tanio, dlatego ja kiedyś robiłem bezgotówkowo w ASO, przerysowano mnie skodę 3 miesiące miała a ubezpieczyciel sprawcy wycenił na 1200 zł a ASO na 3800 i to ASO już się wojowało z ubezpieczycielem sprawcy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Jak masz auto w leasingu to chyba i tak musisz wezwac ;)

Ja poki co nie mialem zadnych problemow, raz nawet od goscia wzialem oswiadczenie na drugi dzien bo mi sie spieszylo...

Fakt, ze szkody byly niewielkie i w razie W machnalbym reka i jezdzil dalej ;]

 

Nie wiem, za gotówkę kupujemy ;]

Ja nie ufam kierowcą, dziwnym trafem szkody mam z idiotami i za grosz nie ufam, że będą uczciwi, bo nie będą. Najwyżej kiedyś się rozczaruje ;]

 

Z drugiej strony dziś prawie byłem trafiony przez jakąś plandekę cofającą z miejsca prostopadłego, czasu nie miałem bo jechałem po dzieciaka i na badania i na bank bym policji nie wzywał, ale bez oświadczenia i DO pewnie bym typa nie puścił dalej 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy. 

 

Mam już spisane oświadczenia i muszę zgłosić szkodę do ubezpieczyciela sprawcy. 

 

No i co najlepiej wybrać?

wiem, że są jakieś możliwości gotówkowe i bezgotówkowe, ze oni sami załatwiają, ze ja załatwiam. Czy przysługuje mi jakiś samochód zastępczy? Co w ogóle mogę i co bedzie najlepszą opcją?

 

ja wiem, że dla niektórych to moze wszystko oczywiste ale ostatnia stłuczkę miałam z 10 lat temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gelus napisał:

Ciąg dalszy. 

 

Mam już spisane oświadczenia i muszę zgłosić szkodę do ubezpieczyciela sprawcy. 

 

No i co najlepiej wybrać?

wiem, że są jakieś możliwości gotówkowe i bezgotówkowe, ze oni sami załatwiają, ze ja załatwiam. Czy przysługuje mi jakiś samochód zastępczy? Co w ogóle mogę i co bedzie najlepszą opcją?

 

ja wiem, że dla niektórych to moze wszystko oczywiste ale ostatnia stłuczkę miałam z 10 lat temu. 

Powiem w skrocie. Jedz do Carservice na Polczynska jedna z lepszych lakierni w Wawie. Zglos przez telefon do ubezpieczyciela szkode i ze samochod tam bedzie stal. Rzeczoznawca tam podjedzie zrobi wycene z ich mechanikiem i odbierzesz gotowe auto. Na czas naprawy zastepczak z OC sprawcy. Nie zostanie na akumulator ale bez stresu bez Januszy no i najwazniejsze porzadznie zrobio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz opcje jak kolega wyżej pisze, lub samodzielną naprawę. Przy tej drugiej przyjeżdża rzeczoznawca ocenia zakres robót i przysyła Ci wycenę. Jeśli się zgadzasz na kwotę, to taką sumę dostaniesz na konto. Możesz się odwoływać i ugrać wyższe odszkodowanie. Wtedy sama znajdujesz blacharza-lakiernika, z nim ustalasz za ile naprawi. Jeśli coś zostanie jesteś do przodu. Oczywiście w trakcie naprawy mogą wyjść różne problemy i są one najczęsciej na Twojej głowie.

Auto zastępcze należy Ci się z OC sprawy na czas naprawy.

Jak nie chcesz zastępczaka ubezpieczyciel może zaproponować ileś $$$ za rezygnację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.