Skocz do zawartości

5008 - wymiana żarówki świateł dziennych


Focus206

Rekomendowane odpowiedzi

jak masz szczupłe ręce, zgrabne nadgarstki to dasz radę, ja swoimi grubymi łapami wymieniłem kierunek który teoretycznie jest głębiej, za to dziennej nie zmieniłem bo jest uszkodzone gniazdo i nie da się  torxa założyć. Do tej wymiany będzie ci właśnie potrzebny klucz torx

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy widziałem wcześniej. Źle nie wygląda, wołałem sie dopytać jak to wygląda w praktyce. 
No nic, czekam na dostawę żarówek i spróbujemy wymienić...
U siebie wzialem torxa, wsadzilem reke, wyjalem żarówkę, wsadzilem nowa i tyle roboty 3 min.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rado_ napisał:
8 godzin temu, Focus206 napisał:
Filmy widziałem wcześniej. Źle nie wygląda, wołałem sie dopytać jak to wygląda w praktyce. 
No nic, czekam na dostawę żarówek i spróbujemy wymienić...

U siebie wzialem torxa, wsadzilem reke, wyjalem żarówkę, wsadzilem nowa i tyle roboty 3 min.

nie jest to niewykonalne, ale łatwe też nie jest . Ręce mam dosyc masywne i miałem kłopot je tam wsadzić - mówie o dostępie "od góry". A w przypadku uszkodzonego osadzenia torxa to jak dla mnei nie do zrobienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to niewykonalne, ale łatwe też nie jest . Ręce mam dosyc masywne i miałem kłopot je tam wsadzić - mówie o dostępie "od góry". A w przypadku uszkodzonego osadzenia torxa to jak dla mnei nie do zrobienia
Ja tylko mowie o swoim doświadczeniu, a problemu nie miałem.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kox napisał:

nie jest to niewykonalne, ale łatwe też nie jest . Ręce mam dosyc masywne i miałem kłopot je tam wsadzić - mówie o dostępie "od góry". A w przypadku uszkodzonego osadzenia torxa to jak dla mnei nie do zrobienia ;)

Wczoraj wymieniałem.

Nawet świeci.

Ale rzeczywiście dostęp jest słaby... Ale możliwe do zrobienia w warunkach domowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...
18 godzin temu, Pegaz45 napisał:

Witam, czy ktoś spotkał się z problemem że po wymianie żarówek do jazdy dziennej dalej nie świecą. Bezpiecznik dobry. Nie wiem w czym jest problem. 

Przełącznik w trybie "auto"? 

Może masz radio rneg i tam w opcjach może być funkcja wlaczebia automatycznego oświetlenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, 4thelement napisał:

Przełącznik w trybie "auto"? 

Może masz radio rneg i tam w opcjach może być funkcja wlaczebia automatycznego oświetlenia 

Dokładnie w opcjach jest to przetłumaczone jako oświetlenie komfortowe ... jak go uruchomisz to i tak światła się nie zaświecą z automatu - trzeba włączć na chwilę pozycję lub mijana i wrócić do "0" lub auto jeśli jesteś w dzień. Po ponownym uruchomieniu silnika załączą się normalnie z automatu.

 

I jeszcze coś do wymiany HP24W - jeśli macie dostęp do drukarki 3D w załączniku stp z moim projektem klucza. Oczko zrobione pod podpięcie smyczy do kluczy lub czegoś co zabezpieczy przed przypadkowym upuszczeniem.

Wyrobienie przez torx już nie jest problemem.

 

thumbnail.png

klucz_DRL.stl

Edytowane przez DARKOOO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.