Skocz do zawartości

Kobiec Diesel: Nissan teraz - $$$ z R&D idzie na EV


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, wujekcybul napisał:

Oczywiscie, ze to koniec diesela tylko dla kogos kto na codzien jezdzi prawie nowym dieselem z tych nowszych po 2000 roku to niepojete. A dlaczego? Bo 15 lat temu nie bylo sensnownej alternatywy w postaci dobrej benzyny  za rozsadne pieniadze  dlatego wsrod uzywek kroluja diesele. 

 

W segmencie o którym tu mowa, czyli pickupów i dużych SUVów nadal nie ma sensownej alternatywy. Nawet nie jestem pewien czy w ogóle jest jakakolwiek alternatywa, bo duże benzyny, które mogłyby w nich zastąpić diesle nie spełniają normy emisji CO2.

 

Cytuj

 

Wracajac do tematu nowy golf w 2019 roku bedzie wspomagany elektrykiem i to w kazdej wersji. A wiadomo, ze jak bedize w golfie to i zabojady tez wprowadza i bedzie po dieselu. Uwazam, ze slusznie diesel w aucie osobowym to padaka.

 

Do ASXa wziąłbym turbobenzynę, hybrydę, czy co tam jeszcze. W Outlanderze to już trochę uciążliwe - PHEV ma dużo wad w porównaniu do diesla, czy nawet zwykłej benzyny. A w aucie rozmiarów Toyoty Land Cruiser to już sobie nie wyobrażam. Toyota zresztą na razie też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Peugeot próbował z hybrydami i dieslami - szału to nie robiło, bo diesel i tak mało pali więc nie było sensu tak kombinować.
A Tucson to akurat auto gdzie hybryda jest ok. Ja się tu czepiam tylko pickupów i największych SUVów, ważących ponad 2 tony.



Znów - Lexus jest najlepszym przykładem.


ac1ed9c4ba8b4d2d5ece016325d96bd6.jpg


fd9ba849d6b6bff2a16c50505205d196.jpg


Ze znacznie cięższego auta ... wyszło
Mi po mieście tyle co z małego V6 w IS...




Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ryb napisał:

 

W segmencie o którym tu mowa, czyli pickupów i dużych SUVów nadal nie ma sensownej alternatywy. Nawet nie jestem pewien czy w ogóle jest jakakolwiek alternatywa, bo duże benzyny, które mogłyby w nich zastąpić diesle nie spełniają normy emisji CO2.

 

 

Do ASXa wziąłbym turbobenzynę, hybrydę, czy co tam jeszcze. W Outlanderze to już trochę uciążliwe - PHEV ma dużo wad w porównaniu do diesla, czy nawet zwykłej benzyny. A w aucie rozmiarów Toyoty Land Cruiser to już sobie nie wyobrażam. Toyota zresztą na razie też.

Bedzie alternatywa w postaci benzyny i malego silnika elektrycznego. Taki Ranger Ecoboost nie jest zly. ASX niestety bardzo paliwozerny z ta turbo benzyna. PHEV jest absurdalnie drogi i w sumie tylko diesel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do ASXa wziąłbym turbobenzynę, hybrydę, czy co tam jeszcze. W Outlanderze to już trochę uciążliwe - PHEV ma dużo wad w porównaniu do diesla, czy nawet zwykłej benzyny. A w aucie rozmiarów Toyoty Land Cruiser to już sobie nie wyobrażam. Toyota zresztą na razie też.

 

Mówisz o sensownej alternatywie w EU warunkach.

 

To jest bez znaczenia czy jest czy nie, decyzja zapadła już - jak się producenci dostosują - jest totalnie bez znaczenia.

 

 

Jezmdni nazwia to postępem, inni idiotyzmem - ale to nie zmienia rzeczy ze to już się stało.

 

Pick up mimo wzrostu w EU jest nie istniejącym problemem - EU bez Pick up przeżyje.

 

LCV - jak Transit - hmm - nie mam odpowiedzi, ale będzie musiał nastąpić zmiana w kierunku Hybrid.

 

 

Ja się z tobą w większości zgadzam, ale ja po prostu widzę z boku, ze czy nam się podoba czy nie - wyniesiecie inna legislacyjna droga... ⚖️⚖️⚖️

 

 

Re Land Cruiser - EU jest totalnie nie istotna dla nich.

 

W jeden miesiącu mnie na wsi sprzedają więcej niż ... cała EU na rok.

 

May 2018 - 2,391 sztuk LC. 100 V8. (200+70series), nie liczę Land Cruiser Prado...

 

4dbb1ab8283942c0eb83c3e10e64fac3.jpg

 

Vs 5,237 na cała EU w 2017 - włączając Prado.

 

 

Znow - dostosowujesz auto tam gdzie się sprzedaje, czy dla 5k sztuk opłaca się wywalić kupę $$$ na EU Co2 i NoX?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, OZI napisał:


Ja wiem ze ty Diesel lubisz emoji51.pngemoji106.png

 

To nie tak że lubię. Po prostu u mnie nie ma alternatywy.

 

Cytuj

Ale popatrz. Diesel był sztucznym wymysłem EU (w autach osobowych).

Jeśli się nie mylę - nie wiem po prostu - EU nie ma oddzielone pick up trucks/SUV jak my czy USA.

Jedna norma dla wszystkich.

Mówię chyba - to jest do sprawdzenia.


Regulacja sprawia, ze tak jak duże pojemności zostały zabite w EU - tak i Diesel szybko zginie. ☠️🛑

 

 

No ale jak zabili pojemności, teraz zabiją diesla, to co będą do pickupów wsadzać? Doładowane 1.4? O to mi właśnie chodzi.

 

Cytuj

 



Weźmy Mitsubishi. Nie oferują żadnego auta sedan.

SUV - weźmy Outlander / cały świat jeździ na benzynie tym Outlander. EU - nie - tak jak ty kupuje Diesel.

 

A to bardzo dobry przykład. Popatrz jaki ja miałem wybór:

1. Wolnossąca benzyna 2.0 150KM z CVT. Wyje i nie jedzie.

2. PHEV. Zamiast bagażnika - baterie, auto ma tylko 5 miejsc. Zamiast zbiornika paliwa - baterie, auto ma bodaj tylko 45l zbiornika. Spalanie na autostradzie - 11l/100km. W trasie non stop tankujesz zamiast jechać. Napęd 4x4 dostępny tylko jak masz naładowaną baterię (na tylnej osi tylko silnik elektryczny).

3. Diesel. Normalny, hydrauliczny automat, duży zasięg, siedem miejsc, sensowne osiągi.

 

Co byś wybrał? U nas nie ma ani silnika 2.4 ani 3.0. Właśnie dlatego że zabiliśmy sobie duże pojemności i nie spełniają norm.

 

Cytuj

Rynek EU jest dość malutki dla Mitsubishi.

Marzy im się wielki powrót na USDM.

Diesel nie wejdzie - wiec nie ma sensu go opracowywać ani spędzać $$$.

 

Na USDM mają 2.4 i 3.0. Jakby u nas był 3.0 to bym się zastanawiał czy brać diesla. Ale w EU takie pojemności nie spełniają norm.

 

Cytuj

Asia/Pacific - jesteśmy 10 lat do tylu, nie ma sensu inwestować w nowa generacje - ten 2.4l pociągnie długo...
Widzisz nadchodzące zmiany w EU. Masz wybór / sobie wyjść z rynku / - jak GM, jak częściowo Fiat, jak prawdopodobnie Ford - albo się dostosować. Czyli idziemy z EV.
Beta tester będzie w EU. W końcu regulacje w US i Asia Pacific nadciągną 20 lat później, inwestycja już zrobiona - i przetestowana w EU.
Następuje całkowita smierć Diesel - za ostatni etap zapłaciłeś ty i ty przetestowałem....

 

Ja tego nie widzę bo na rynek EU nikt nie ma innych silników. Ford Ranger - tylko diesel. Amarok - diesel. L200 - diesel. Mercedes X - diesel. Nissan - diesel. Isuzu - diesel. Hilux, Land Cruiser - diesel.

Wierzysz że oni teraz opracują nowe silniki tylko na rynek EU? Przecież to za mały rynek. No i jaki miałby to być silnik? Doładowane 1.4? Do takich aut?

:hehe:

 

Cytuj



Ja przeszlem ze starego Diesel - zabronionego w EU - do nowej technologi - już wypróbowanej.



Przykład - Mitsubishi Aztec emoji33.pngemoji5.png - masz tylko 1.5l turbo z benzyna z następnym silnikiem będącym Hybrid.

 

Azteca może kupię z tą benzyną bo fajnie jedzie. Nareszcie poprawili tą CVT. Ale to jest małe auto, więc tu to ma sens.

 

Cytuj

Nie ma powodu żeby tego nie zastosować w SUV większych / znów przykład - Lexus 450h...
V6+ Hybrid

 

Skoro to taki dobry napęd to czemu tego nie wsadzają do Hiluxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wujekcybul napisał:

Bedzie alternatywa w postaci benzyny i malego silnika elektrycznego. Taki Ranger Ecoboost nie jest zly. ASX niestety bardzo paliwozerny z ta turbo benzyna. PHEV jest absurdalnie drogi i w sumie tylko diesel. 

 

Ecoboost w Rangerze nie przejdzie. Tam trzeba trwałości, w Amarokach nawet 2.0 TDI nie dawały rady, potrzebna była większa pojemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, OZI napisał:

Mówisz o sensownej alternatywie w EU warunkach.
To jest bez znaczenia czy jest czy nie, decyzja zapadła już - jak się producenci dostosują - jest totalnie bez znaczenia.
Jezmdni nazwia to postępem, inni idiotyzmem - ale to nie zmienia rzeczy ze to już się stało.

 

No właśnie o to mi chodzi. Skoro zabiliśmy duże benzyny, zabijemy diesle to nam teraz nic nie zostanie.

BTW, jaki jest powód zabijania diesli globalnie, skoro poza EU nie ma z nimi problemu (inne normy) a EU nie jest najważniejszym rynkiem? To się nie trzyma kupy.

 

7 minut temu, OZI napisał:

Pick up mimo wzrostu w EU jest nie istniejącym problemem - EU bez Pick up przeżyje.

 

Nie do końca. Zapominasz że pickup to nie tylko auto do lansu z przyczepą z łódką ale wół roboczy, których wszelkie służby mają w EU miliony. Mają się przesiąść na Lexusy 450h?

 

7 minut temu, OZI napisał:

LCV - jak Transit - hmm - nie mam odpowiedzi, ale będzie musiał nastąpić zmiana w kierunku Hybrid.
Ja się z tobą w większości zgadzam, ale ja po prostu widzę z boku, ze czy nam się podoba czy nie - wyniesiecie inna legislacyjna droga... ⚖️⚖️⚖️emoji384.pngemoji387.pngemoji387.png

 

Tylko że to nie legislacja zmusiła producentów do pozabijania diesli. Sami na to wpadli, IMO kompletnie bez sensu. Założę się że ten, kto zostawi sobie diesla w pickupach i zainwestuje żeby spełniał Euro7 weźmie cały rynek, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi Forda Rangera z silnikiem 1.5 ecoboost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Ryb said:

 

Skoro to taki dobry napęd to czemu tego nie wsadzają do Hiluxa?

Cena. 450h jest $10k droższy niż RX350. 

 

Nie wiem jaki jest nawetnodicjalny cennik, tyle różnicy jest już po negocjacjach. Obliczyłem, ze $10k kupuje je ok 7,800 l benzyny przy dzisiejszych cenach.

 

Czyli akurat prawie pojeżdżę do 70k km.

 

Ale... mówiąc to Toyota pracuje nad Jybrid w dużych autach - zobaczymy Tarago Hybrid - nie wiem jednak czy będzie z 3.5l V6 czy z 2.5l 4 cyl.

 

12 minutes ago, Ryb said:

Ja tego nie widzę bo na rynek EU nikt nie ma innych silników. Ford Ranger - tylko diesel. Amarok - diesel. L200 - diesel. Mercedes X - diesel. Nissan - diesel. Isuzu - diesel. Hilux, Land Cruiser - diesel.

Wierzysz że oni teraz opracują nowe silniki tylko na rynek EU? Przecież to za mały rynek. No i jaki miałby to być silnik? Doładowane 1.4? Do takich aut?

:hehe:

2.3l raczej się na EU nadaje. ???

 

czy spełnia EU normy - totalnie nie wiem.

 

nie, nie wierze ze ktoś wrzuci nawet jednego 1c na Diesel w EU warunkach. 

 

Ale tez jak mówię, nie sadze ze to jest istotne. Ci co robią prawo i masa innych ludzi się na Tesla i Nissan Leaf zapatrzyła, i sądzi ze to się da przenieść dla wszystkich innych aut.

 

Da, ale jest koszt. 

 

Stad już teraz zaczynanie udziec przekierowanie środków z R&D - to ma sens IMVHO bo po prostu innego rozwiązania nie ma, patrząc na EU rynek - bez dorabiania ideologii czy Diesel jest fuj czy nie.

 

ot nie masz wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, OZI napisał:

Cena. 450h jest $10k droższy niż RX350. 

Nie wiem jaki jest nawetnodicjalny cennik, tyle różnicy jest już po negocjacjach. Obliczyłem, ze $10k kupuje je ok 7,800 l benzyny przy dzisiejszych cenach.

Czyli akurat prawie pojeżdżę do 70k km.

Ale... mówiąc to Toyota pracuje nad Jybrid w dużych autach - zobaczymy Tarago Hybrid - nie wiem jednak czy będzie z 3.5l V6 czy z 2.5l 4 cyl.

 

No i myślisz że dla EU do Hiluxa go wsadzą? Bo zwykłych benzyn nie mogą, diesla nie chcą... Zaoferują Hiluxa 450h czy zwiną się z rynku?

 

2 minuty temu, OZI napisał:

2.3l raczej się na EU nadaje. ???

 

Nie wiem czy się nadaje. W Outlanderze 2.4 Mivec 170KM się nie nadawał. Zresztą u nas to jest tak, że łączna emisja z gamy silników musi się mieścić w normie. Stąd np. do Mondeo wsadzali ecoboosta 1.0 - nie po to żeby ktoś tym jeździł ale po to, żeby średnia emisja CO2 w gamie była ok.

A tutaj się tak raczej nie da zrobić bo nie ma alternatywy.

 

4 minuty temu, OZI napisał:

nie, nie wierze ze ktoś wrzuci nawet jednego 1c na Diesel w EU warunkach. 

 

Wiesz, rozwój to jedno a klepanie istniejących silników do oporu jak długo jest za to kasa to co innego. Poza tym Bosch wymyślił podobno system oczyszczania spalin dzięki któremu diesel jest znów lepszy od benzyny.

 

5 minut temu, OZI napisał:

Ale tez jak mówię, nie sadze ze to jest istotne. Ci co robią prawo i masa innych ludzi się na Tesla i Nissan Leaf zapatrzyła, i sądzi ze to się da przenieść dla wszystkich innych aut.

Da, ale jest koszt. 

 

No właśnie. I o ile taki Mercedes X do lansu i ciągnięcia łódki nad jezioro może sobie być hybrydowy do woli i kosztować furmankę kasy to Isuzu D-max czy inna Navara do roboty na budowie czy w służbach leśnych nie może kosztować za dużo. Kto tę lukę zapełni i jak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tylko że to nie legislacja zmusiła producentów do pozabijania diesli. Sami na to wpadli, IMO kompletnie bez sensu. Założę się że ten, kto zostawi sobie diesla w pickupach i zainwestuje żeby spełniał Euro7 weźmie cały rynek, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi Forda Rangera z silnikiem 1.5 ecoboost.


A co jak nie legislacja?

Dokładnie koszt związany z legislacja. EURO7 Diesel da się zrobić ale tani nie będzie.

Taniej jest to w benzynę lub Hybrid wpakować, o EV nie mówiąc.


Tak tak:
- nowy Diesel od Ford na MY19 do Ranger Raptor
>>> 2.0l wymagał opracowania nowego silnika który spełnia Euro 6. EcoBlue

Wywiad z Ford mówi ze taki sam nakład finansowy jest potrzebny żeby go do EURO7 doprowadzić.

Zakładając postęp technologiczny EV, Hybrid - to może się okazać ze już doprowadzanie go do EURO7 jest zbyt kosztowne.


Generalnie - jedna niewiadoma, ale zakłady idą w kierunku opuszczenia Diesel ... (opinia publiczna, legislacja, koszt etc).




Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, OZI napisał:

A co jak nie legislacja?
Dokładnie koszt związany z legislacja. EURO7 Diesel da się zrobić ale tani nie będzie.
Taniej jest to w benzynę lub Hybrid wpakować, o EV nie mówiąc.

Tak tak:
- nowy Diesel od Ford na MY19 do Ranger Raptor
>>> 2.0l wymagał opracowania nowego silnika który spełnia Euro 6. EcoBlue

Wywiad z Ford mówi ze taki sam nakład finansowy jest potrzebny żeby go do EURO7 doprowadzić.
Zakładając postęp technologiczny EV, Hybrid - to może się okazać ze już doprowadzanie go do EURO7 jest zbyt kosztowne.
Generalnie - jedna niewiadoma, ale zakłady idą w kierunku opuszczenia Diesel ... (opinia publiczna, legislacja, koszt etc).
 

 

Ale czekaj... Skoro EU to śmieszny rynek na pickupy i duże SUVy to po co z powodu jakiejś normy Euro7, która obowiązuje tylko w EU zabijają diesle na rynkach, gdzie te mają się świetnie, sprzedaż jest 5x większa niż w EU i nikt się nie przejmuje jakimiś Euro7? Przecież to się nie trzyma kupy.

IMO taniej jest po prostu wyjść z EU z pickupami niż globalnie zabijać diesle. 

 

Popatrz na Toyotę:

RAV4 - u Ciebie diesel jest, u mnie nie ma.

Kluger - tylko benzyna.

Fortuner - tylko diesel.

Land Cruiser Prado - tylko diesel.

LC - jest 4.5l diesel.

Hilux - 2 diesle do wyboru.

 

To Twój rynek jest dieslowym gigantem, nie mój. I producenci strzelają sobie w kolano na Twoim dużym rynku, tylko dlatego że w moim małym ogródku ktoś wprowadził Euro7. Widzisz w tym jakikolwiek sens?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Ryb said:

No właśnie. I o ile taki Mercedes X do lansu i ciągnięcia łódki nad jezioro może sobie być hybrydowy do woli i kosztować furmankę kasy to Isuzu D-max czy inna Navara do roboty na budowie czy w służbach leśnych nie może kosztować za dużo. Kto tę lukę zapełni i jak?

 

Na Eu totalnie nie mam odpowiedzi. 2.8l z Hlux dopiero co zostal opracowany -2015. Ten silnik pozyje u mnie do min 2025-27.

Co nastepi potem trudno powiedziec. Mysle ze poligon doswiadczalny w Eu z masa beta testerow i krolikow juz bedzie wtedy duzy.

 

Alternatywnie - HiLux pojdzie Hybrid. Toyota dalej mowi ze to przyszlosc a nie EV. Zobaczymy, 3 nowe modele Hybrid wychodza do 2019.

 

11 minutes ago, Ryb said:

Wiesz, rozwój to jedno a klepanie istniejących silników do oporu jak długo jest za to kasa to co innego

A fuj, nie badz taki szczery lud EV tego nie lubi :-) ... Prawda jest taka ze poste czesto sprawia z te nowe konstrukcje ledwo 100k km wytrzymuja. Ford mnajmniej oficjalnie silnik 4 cyl to max 160 k km ...

13 minutes ago, Ryb said:

Zaoferują Hiluxa 450h czy zwiną się z rynku?

Toyota Australia oficjalnie potwierdzila ze pracuja nad Hiux Hybrid. Pytanie czy w tej generacji czy nie. Idac jak ja mialem HiLux - watpie zebysmy nowego Hilux przed 2026-2027 zobaczyli.

 

13 minutes ago, Ryb said:

bo nie ma alternatywy.

czyli bedziecie beta testerami :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Ryb said:

 

Ale czekaj... Skoro EU to śmieszny rynek na pickupy i duże SUVy to po co z powodu jakiejś normy Euro7, która obowiązuje tylko w EU zabijają diesle na rynkach, gdzie te mają się świetnie, sprzedaż jest 5x większa niż w EU i nikt się nie przejmuje jakimiś Euro7? Przecież to się nie trzyma kupy.

IMO taniej jest po prostu wyjść z EU z pickupami niż globalnie zabijać diesle. 

 

Popatrz na Toyotę:

RAV4 - u Ciebie diesel jest, u mnie nie ma.

Kluger - tylko benzyna.

Fortuner - tylko diesel.

Land Cruiser Prado - tylko diesel.

LC - jest 4.5l diesel.

Hilux - 2 diesle do wyboru.

 

To Twój rynek jest dieslowym gigantem, nie mój. I producenci strzelają sobie w kolano na Twoim dużym rynku, tylko dlatego że w moim małym ogródku ktoś wprowadził Euro7. Widzisz w tym jakikolwiek sens?

 

troche widze. Dlaczego?

 

Dlatego ze mimo brakuje nam 10 lat na EU normy - lub cos podobnego, to to w koncu zaskoczy. Czyli stawiajac sie jako producent - zaoferujesz juz gotowy, wyprubowany produkt.

Inaczej - totalnie obciales koszt. R&D - bo wyprobowales co dziala.

 

Jak mowie, u mnie  - maly kraj - inaczej - zarowno w Asia jak i USDM (nie licze komunistycznej republiki California) podejscie jest inne. Koszt dla koncowego klienta wzial wyzszosc na dideologia. EU - ideologia zwyciezyla. Ale zakladamy ze postep i ekonomia skali zrobi to, z na koncu zarowno Asia jak i US dostanie koncowy produkt podobny do EU - za ulamek ceny.

 

Dlatego mowie, Diesel u mnie pozyje dlugo. A potem skok.

 

My dostaniemy EUro odpadki :-) - juz sprawdzone i juz splacone. Popatrz ze my nawet Euro5 nie jestesmy, cos narazie jak Euro 4.75 - 2018 to dopiero piewszy ok gdzie DFP jes obowiazkowe :-)....

 

Czy Diesel ousci EU? Nie wiem, zobaczymy, moze wejda piewsze systemy Hybrid i EV na LCv, ktore beda padaly i mialy maly zasieg, ale w koncu sie wyprubuja i rozwina.

 

Smiec Diesel jednak w waszej czesci swiata wydaje sie nie unikniona....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, OZI napisał:

troche widze. Dlaczego?

 

Dlatego ze mimo brakuje nam 10 lat na EU normy - lub cos podobnego, to to w koncu zaskoczy. Czyli stawiajac sie jako producent - zaoferujesz juz gotowy, wyprubowany produkt.

Inaczej - totalnie obciales koszt. R&D - bo wyprobowales co dziala.

 

Jak mowie, u mnie  - maly kraj - inaczej - zarowno w Asia jak i USDM (nie licze komunistycznej republiki California) podejscie jest inne. Koszt dla koncowego klienta wzial wyzszosc na dideologia. EU - ideologia zwyciezyla. Ale zakladamy ze postep i ekonomia skali zrobi to, z na koncu zarowno Asia jak i US dostanie koncowy produkt podobny do EU - za ulamek ceny.

 

Dlatego mowie, Diesel u mnie pozyje dlugo. A potem skok.

 

My dostaniemy EUro odpadki :-) - juz sprawdzone i juz splacone. Popatrz ze my nawet Euro5 nie jestesmy, cos narazie jak Euro 4.75 - 2018 to dopiero piewszy ok gdzie DFP jes obowiazkowe :-)....

 

Czy Diesel ousci EU? Nie wiem, zobaczymy, moze wejda piewsze systemy Hybrid i EV na LCv, ktore beda padaly i mialy maly zasieg, ale w koncu sie wyprubuja i rozwina.

 

Smiec Diesel jednak w waszej czesci swiata wydaje sie nie unikniona....

 

To ma trochę sensu. Znów EU będzie królikiem doświadczalnym za nasze pieniądze.

:hehe:

 

Ale żeby było śmieszniej, jest spora szansa że moje następne samochody będą benzynowe. Moja żona nie ma nic przeciwko temu Aztecowi 1.5 turbo (;]) a mi się Ssangyong Rexton podoba:

 

t%C5%82oSY-Rexton-G4.jpg

 

 

A on u mnie ma diesla 2.2 i turbobenzynę 2.0. Benzyna jest mocniejsza a do tego o ponad 20k tańsza. No to warto się nad nią zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Ryb napisał:

 

To ma trochę sensu. Znów EU będzie królikiem doświadczalnym za nasze pieniądze.

:hehe:

 

Ale żeby było śmieszniej, jest spora szansa że moje następne samochody będą benzynowe. Moja żona nie ma nic przeciwko temu Aztecowi 1.5 turbo (;]) a mi się Ssangyong Rexton podoba:

 

 

 

 

A on u mnie ma diesla 2.2 i turbobenzynę 2.0. Benzyna jest mocniejsza a do tego o ponad 20k tańsza. No to warto się nad nią zastanowić.

Macales to w srodku? Jak jezdzi? Z zewnatrz nie wyglada zle ale obawiam sie, ze to pare lat do tylu vs normalni producenci. Tu chyba tez tylko ASO zostaje. Osobiscie kupilbym Trocka i Tiguana. :phi: Jak juz zona zawsze musi miec gorsze auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wujekcybul napisał:

Macales to w srodku?

 

Macałem. Jest rewelacyjnie, a nawet lepiej. Macałem oczywiście wersję ze skórą nappa ale i tak innej nie chcę, więc mnie nie interesuje jak jest w innych wersjach. Ta natomiast jest doskonała. Nie tylko ładnie ale też wszystko miękkie i dobrej jakości. Jak jakiś Mercedes czy coś...

;]

 

17 minut temu, wujekcybul napisał:

Jak jezdzi?

 

Tego nie wiem, bo jeszcze nie miałem okazji się przejechać. Benzyny na razie w PL jeszcze chyba nie ma, a chcę się przejechać obydwoma silnikami naraz żeby mieć porównanie. Przejadę się za jakiś czas i zobaczymy czy dalej będzie mi się podobało już nie.

:)

 

17 minut temu, wujekcybul napisał:

Z zewnatrz nie wyglada zle ale obawiam sie, ze to pare lat do tylu vs normalni producenci.

 

Technicznie mam tylko niewielkie zarzuty: brak aktywnego tempomatu i brak trybu 4x4 na przyczepnej asfaltowej nawierzchni. Reszta nie odstaje od innych współczesnych aut, a czasem nawet IMO je przewyższa (np. dwa świetne wyświetlacze HD, super nawigacja od TomToma, niezłe multimedia).

Do tego śmieszna cena. Porównując np. z nowym LandCruiserem masz niemal 100k w kieszeni za takie same auto. A Pajero Sport w Polsce nie ma, więc wybór się zrobił niewielki.

 

17 minut temu, wujekcybul napisał:

Tu chyba tez tylko ASO zostaje.

 

Silnik jest od Merca, podobno każdy umie to naprawić. 

 

17 minut temu, wujekcybul napisał:

Osobiscie kupilbym Trocka i Tiguana. :phi: Jak juz zona zawsze musi miec gorsze auto.

 

Jeszcze zapowiadają nowy model Korando. Jeśli będzie taki jak ten Rexton to będę się mocno zastanawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, OZI napisał:


Widzisz nadchodzące zmiany w EU. Masz wybór / sobie wyjść z rynku / - jak GM, jak częściowo Fiat, jak prawdopodobnie Ford - albo się dostosować. Czyli idziemy z EV.
Beta tester będzie w EU. W końcu regulacje w US i Asia Pacific nadciągną 20 lat później, inwestycja już zrobiona - i przetestowana w EU.

Nie wiem, czy to nie celowe działanie UE, by wykosić konkurencję dla europejskich marek ... ale chyba po trosze obróciło się także przeciw niektórym markom pochodzącym z naszego kontynentu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2018 o 22:48, kanu napisał:

Patrząc na nowobogackie pokolenie które kupuje SUVa do kręcenia się po mieście to może być różnie.

 

Pickupy zazwyczaj są na ramie, kwestia pewnie wzmocnień, zawieszenia, lepszego umiejscowienia baterii i może wcale ta ładowność aż tak się nie zmniejszy :)

 

Ograniczeniem jest DMC 3.5t, żeby tym się dało na kategorii B jeździć. Dołożysz 200kg masy wlasnej, to 200kg z ładowności trzeba zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Beta-testy robią wszyscy, od FCA do GMC, od dekady. Teraz czas na masową produkcję...


Zgoda, ale popatrz jak to się kończy:
DSG
- US kara dla VAG,
- Canada kara dla VAG,
- Australia kara dla VAG,
- Malaysia Ditto,
- Japan Ditto,
- Singapore - Ditto,


Wszyscy mieliśmy Re-call - do dziś skrzynie z 2011 ci wymienia...


EU - problem i recall nie istnieje . To jest złe IMVHO


Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, OZI napisał:

 

EU - problem i recall nie istnieje emoji48.png. To jest złe IMVHO emoji867.png

 

Protekcjonizm względem miejscowych firm i brak ochrony klienta. Taka jest właśnie UE. :no:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, OZI napisał:

Zgoda, ale popatrz jak to się kończy:
DSG
- US kara dla VAG,
- Canada kara dla VAG,
- Australia kara dla VAG,
- Malaysia Ditto,
- Japan Ditto,
- Singapore - Ditto,
 

/../

 

Ale to w związku z czym?! VW zrobił produkt, który się sypał - to ma wymienić. Zaczynasz przynudzać z tym DSG, może jakieś kary dla GMC wyciągniesz?!

 

Technologia EV jest testowana od jakiś osmiu lat, głównie w Kalifornii. Nikt przecież nie traktuje samochodów typu Fiat 500e czy elektrycznego Focusa jako aut masowych. To compliance cars, które służą do przetestowania rozwiązań EV.

 

32 minuty temu, rwIcIk napisał:

Protekcjonizm względem miejscowych firm i brak ochrony klienta. Taka jest właśnie UE. :no:

 

Ochrona klienta mogłaby być lepsza, ale to w dużej mierze zależy też od krajowych regulatorów (nie zapominaj, że UE to tak naprawdę luźny związek państw) Niemniej jak Vestager ręce w coś włoży, to słychać lament na lewo i prawo, że to zabija pracodawców z Europy. 

 

Traktowanie swoich lepiej - nie mam absolutnie nic przeciwko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, grogi napisał:

 

Traktowanie swoich lepiej - nie mam absolutnie nic przeciwko. 

Ale odbywa się to kosztem klienta, który ma w EU droższe samochody i słabszą rękojmię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ochrona klienta mogłaby być lepsza, ale to w dużej mierze zależy też od krajowych regulatorów (nie zapominaj, że UE to tak naprawdę luźny związek państw) Niemniej jak Vestager ręce w coś włoży, to słychać lament na lewo i prawo, że to zabija pracodawców z Europy. 
 
Traktowanie swoich lepiej - nie mam absolutnie nic przeciwko. 

Technologia EV jest wielce daleka od doskonałości mimo całego ach i och AK. Zapytaj moich dwóch są sąsiadów z Tesla - dlaczego płaca za Taxi na lotnisko $190 zamiast się Tesla przejechać ....

Zapytaj dwóch następnych ulice obok dlaczego po Nissan Leaf i Mitsubishi Outlander PHEV polecieli i kupili ‚fuj trujące i brudna benzynę’ - auto ...



Zapytaj inwestorów czy Tesla w ogóle przetrwa... - mino zmasowanego marketingu takich publikacji Electec i masturbacji zielonych....


Bo tak pięknie w Freemont nie jest jak to tu ‚ach i och EV’ piszą.... bo ktoś to musi wypróbować ....

Jeśli wszystko by było tak cudowne to GM/Ford/PSA/ every Man & his dog by klepali EV jak Tesla ....

Czyli jak zawsze przetestuje się na nie chronionym EU kliencie - bardzo dobrze! Błędy się poprawi, technologia zaewoluje i będzie w końcu jakiś w miarę dobry produkt dla reszty świata.

Tylko ze na to potrzeba czasu ....

No chyba ze będziemy tricki stosować jak Tesla - gdzie ręcznie klepane auta są pokazywane jako ‚wyklepane na lini’ to rzeczywiście cała technologia już jest przetestowana ...





Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale odbywa się to kosztem klienta, który ma w EU droższe samochody i słabszą rękojmię.



EV to teoretycy jak Tesla...

Fudge - Sydney Airport ma flotę elektrycznych autobusów.... miało być 100% i jest ... tylko w lecie - 1/2 nie jeździ bo zagoraco - w zimie 1/2 nie jeździ bo ... temparutra nie odpowiednia dla baterii - w końcu 1/2 stoi i z floty 12 które wiążą cię między parkingiem a terminalem .... 4-5 jest wiecznie wypożyczonych ...

Ale sukces otrąbiony prze zwolenników EV / przetestowane od lat - działa


‚Popatrz - przecież autobus zbudowali - seryjnie!’

Fakt - działa - tylko jak - siedziałem w Lounge trzy razy bo na samolot nie zderzyłem.... - zanim fuj - fuj trującego Diesel nie podstawili ... bo to EV goooooaaaana nie operuje w temperaturze x+ i - y ...

Ale pewnie nie ma nic do testowania - wsyztko działa


6595b1864a34ee872b2bf0bfb88efca0.jpg

Zieloni już odtrąbili sukces ... a kierowcy ich nie nawiedza...

http://www.electric-vehiclenews.com/2016/12/sydney-airport-launch-new-electric-bus.html?m=1


Pasażerowie co dużo latają tez... sukces!


Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest moda na elektryki, więc wypada mieć kilka egz. ;]

U nas po Warszawie też można spotkać autobusy na prąd :)

W podwarszawskich gminach jeżdżą stare diesle kupione używane z zachodu ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś już czas temu szwagier, pracujący w Wolfsburg w dziale rozwoju aut użytkowych, mówił co się zmieniło po diesel gate. Po pierwsze firma odchudziła się w różnych miejscach i poprzycinali koszty na poczet kar a po drugie skierowano wysiłki biur konstrukcyjnych na hybrydy / ev. Obecnie opracowują wszystkie modele, łącznie z Crafter pod takie napędy, dział szwagra strukturę - karoserię.

Opowiadał jak niezłe poruszenie wywołała wiadomość, że producent z Polski ma opracowanego elektrycznego dostawczaka i wysyłają go na targi do Hanoveru czy Frankfurtu. Pojechali go oglądać i wybadać a to była makieta od Ursusa bo ciężko nazwać to profesjonalnym projektem auta do produkcji masowej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2018 o 10:26, OZI napisał:

Drugim problemem jest Dacia. Wyglada ze Nissan-Renault-Dacia-Missabitchi chcą osiągnąć ekonomie skali wcześnie z EV. Koszt musi być pokryty - z kasy na Diesel.

Nie wiem jak w Renault, ale w Dacii właśnie ogłoszono wycofanie silników 1,5 dCi (występują w dwóch mocach) i... wprowadzenie przekonstruowanych 1,5 dCi z AdBlue (również w dwóch mocach).

I na tym cała rewolucja z dieslem się na razie kończy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.06.2018 o 15:48, OZI napisał:

Zapytaj moich dwóch są sąsiadów z Tesla - dlaczego płaca za Taxi na lotnisko $190 zamiast się Tesla przejechać ....

 

To Twój sąsiad, Ty zapytaj. Stawiam, że tak jak @panicz, nie chcą żeby ptaki na lakier robiły

 

 

Dnia 7.06.2018 o 15:48, OZI napisał:

Zapytaj dwóch następnych ulice obok dlaczego po Nissan Leaf i Mitsubishi Outlander PHEV polecieli i kupili ‚fuj trujące i brudna benzynę’ - auto ...

 

J/w. Stawiam, że zasięgu im brakowało, a więc ładowarek kiepska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
Dnia 8.06.2018 o 10:35, Wasylek napisał:

Nie wiem jak w Renault, ale w Dacii właśnie ogłoszono wycofanie silników 1,5 dCi (występują w dwóch mocach) i... wprowadzenie przekonstruowanych 1,5 dCi z AdBlue (również w dwóch mocach).

Ford właśnie wycofuje w modelach Galaxy i S-Max wszystkie silniki noPB. Samochody będą dostępne wyłącznie z silnikami diesla.

 

https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/producenci/news-ford-galaxy-i-s-max-bez-silnikow-benzynowych,nId,2630850

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, shapyr napisał:

Ford właśnie wycofuje w modelach Galaxy i S-Max wszystkie silniki noPB. Samochody będą dostępne wyłącznie z silnikami diesla.

 

https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/producenci/news-ford-galaxy-i-s-max-bez-silnikow-benzynowych,nId,2630850

Ford sie bedzie zwijal z tymi modelami IMO. Nie przewiduje, ze bedzie nastepca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2018 o 10:02, OZI napisał:

Przyszłość EU leży w EV... - tak jak narzucono wam Diesel, tak narzuci się EV.
 

Jak będzie już 20 procent elektrykow, to sieci energetyczne zwyczajnie w EU niewydolą.. I elektrownie pewnie tez. I skonczy się narzucana przez urzędasów rewolucja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie już 20 procent elektrykow, to sieci energetyczne zwyczajnie w EU niewydolą.. I elektrownie pewnie tez. I skonczy się narzucana przez urzędasów rewolucja.
To też właśnie, a emisja nie spadnie, bo ludzie będą na siłę przedłużać życie starych kopcących klekotów, byle tylko nie kupić nowego, do którego trzeba lać nie tylko paliwo, ale AdBlue, adRed, adYellow i adGreen i jeździć tylko autostradami, bo w mieście zgon filtra. Alternatywą będzie tylko VAG z silnikiem 0.4l TSI 2 cylindry, dla bogatszych 0.6.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2018 o 16:15, Ryb napisał:

A takimi autami są właśnie wielkie SUVy i pickupy.

Jeśli ktoś chce nimi jeździć po mieści to oczywiście może, ale to przecież będzie margines.

Podjedź pod dowolną szkołę podstawową/przedszkole/żłobek ok. 8-9 rano i popatrz ile zobaczysz BMW X5, Audi Q7 i podobnych, z których wyskoczą takie małe człowieki z plecaczkami. 

Myślisz, że mamusia tych człowieków za chwilę walnie kilkuset kilometrową trasę, czy raczej pojedzie na fitness, paznokcie, do fryzjera i starbunia na ryżowe latte ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.