Skocz do zawartości

Następca Scenic 2 1.6 dla 5 osobowej rodziny


targowica

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chcę zmienić auto na coś nowszego. Równie pojemnego, silnik benzynowy. Najlepiej, żeby z tyłu były 5 pełnych foteli (chociaż w Scenicu sobie jakoś poradziłem).

Auto raczej  do miasta, raz / dwa jakieś dłuższe trasy. W scenic odpowiada mi to, ze wysoko się siedzi i fajnie widać drogę.

Myślałem o Scenic 3, C4 Picasso, S-MAX.

Cena między 15 a 25 k pln. Co poradzicie ? Może jednak kombi ? Chociaż żona twierdzi, że nie da rady parkować ;)

pozdrowienia

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C4 Picasso - sasiad ma i nie narzeka. 

 

Odrzuć od razu wszelkie 1.6 szczególnie THP. Szukaj albo 1.8 albo 2.0 Benzyna - stare dobre silniki.

 

Scenic 3 - nie znam za bardzo ale to na megance więc pewnie ok. 1.6 będzie za słaby - ale dobry do gazu. 1.4 TCE wydaje sie optymalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ArekMiz napisał:

S-Maxa łykaj. Ja tak się przesiadłem i nie narzekam... :)

Zmieszczę się w budżecie ? :) Jakie silniki brać pod uwagę ?

11 minut temu, cesarz napisał:

C4 Picasso - sasiad ma i nie narzeka. 

 

Odrzuć od razu wszelkie 1.6 szczególnie THP. Szukaj albo 1.8 albo 2.0 Benzyna - stare dobre silniki.

 

Scenic 3 - nie znam za bardzo ale to na megance więc pewnie ok. 1.6 będzie za słaby - ale dobry do gazu. 1.4 TCE wydaje sie optymalny.

C4 - Znajomy ma w Dieselu 1,6 HDI i nie narzeka. Drugi ma Benzyne w bieda wersji ale z salonu i niestety elektryka szwankuje.

Scenic 3 - bardzo podobny do mojego ;) gdybym kupował po raz drugi o faktycznie bym zagazował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, targowica napisał:

Cześć,

chcę zmienić auto na coś nowszego. Równie pojemnego, silnik benzynowy. Najlepiej, żeby z tyłu były 5 pełnych foteli (chociaż w Scenicu sobie jakoś poradziłem).

Auto raczej  do miasta, raz / dwa jakieś dłuższe trasy. W scenic odpowiada mi to, ze wysoko się siedzi i fajnie widać drogę.

Myślałem o Scenic 3, C4 Picasso, S-MAX.

Cena między 15 a 25 k pln. Co poradzicie ? Może jednak kombi ? Chociaż żona twierdzi, że nie da rady parkować ;)

pozdrowienia

T

Niestety kupujesz w budzecie gdzie pol Polski szuka wiec trafienie ulepa z DE jest bardzo duze. Zawezic poszukiwania na ototo do max 50km w okolicy i nie napalaj sie na marke a na konkretny model. Czy to bedzie Reno czy Citroen to wszystko jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, targowica napisał:

Zmieszczę się w budżecie ? :) Jakie silniki brać pod uwagę ?

 

 

Benzynowe masz tylko  2.0 oraz 2.5 

z gazem gorzej bo s-max niema koła zapasowego ani nawet wnęki na koło. 

Butla do bagażnika albo przeróbka bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.