Skocz do zawartości

samodzielna wymiana butli


patgaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy jak ktos ma troszke zaciecia technicznego I takie rzeczy jak wymiany filtrow lpg czy wtryskow umie robic samemu to da rade wymienic butle samemu? Czy trzeba miec do tego jakas wiedze tajemna? czy mozecie dac porady na ta operaje? oczywiscie tester mam a zaraz mi sie przeglad skonczy wiec po operacji jade na test szczelnosci ;) Czy jest wymagane zeby uciac przewody? czym je sie tnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadna filozofia , pamiętaj tylko ,że przewód fi 8 jest dość sztywny i na 99,99 % przy odginaniu pęknie . przygotuj nową baryłkę na fi 8   , jeśli jest krótki przewód to albo czeka cie wymiana całego ( od zaworu tankowania do wielozaworu albo  w dogodnym miejscu można zastosować złączkę . obejrzyj najpierw  , jak jest położony przewód tankowania , czy ma jakiś zapas ( zwoje ) ew zakup odpowiedni kawałek ( może być faro zamiast miedzi ). jeśli masz gdzie i czas to możesz najpierw zdemontować stary zbiornik , zamontować nowy i jeśli cos pęknie zostawić auto do jutra kupując to co trzeba.roboty na ok 1,,5 do 2 godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ghost2255 napisał:

butla toroidalna na 99% będzie miała inny rozstaw otworów niż z te wywiercony w podłodze

eeee , jak kupi taką samą to otwory będą pasować. nie spotkałem się jeszcze z takim problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2018 o 11:41, czachabrava napisał:

To nic, ja raz się spotkałem, że ktoś butle zapiankował PUR-em.

 

piankę przynajmniej widać, a tutaj była cienka warstwa kleju do szyb po obwodzie butli nałożona w niewidoczny sposób z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎06‎-‎14 o 07:44, technix napisał:

nie brzeszczotem bo opilki wlecą do środka 

tylko wtedy ,jeśli przewód miedziany będzie skierowany ciętą końcówką do góry . można ucinać przewód skierowany kocówką na dół ale popieram ,że użycie obcinaczki to bardzo dobre rozwiązanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie. Niestety przewod 8mm do tankowania troszke ucierpial i jest troszke zagiety. Nieszczelnosci chyba nie ma. Czy jak powiedzmy tydzien po tankowaniu bedzie nadal w nim gaz to znaczy ze jest szczelny? Na sprawdzenie szczelnosci i tak pojade. Narazie sprawdzilem na wech i pianke podczas tankowania. Szybkosc tankowania nie spadla. Czy z nim moze cos sie stac przez takie zagiecie?


fetEfye.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak najwieksze problemy sprawily sruby ktorych sie nie spodziewalem ze beda problematyczne czyli mocujace butle. Byly tak zapieczone ze dwoch mechanikow nie dalo rady kluczami pneumatycznymi, wiec ten drugi przecial nakretki. Takze ja samemu nie mialem szans. Na szczescie pierwszy mnie nie skasowal nic a drugi 30zl. Na dole byl dekielek a za dekielkiem kolejne nakretki. A w zestawie z butli mialem tylko 2 nakretki. Zalozenie przewodu cienkiego poszlo bardzo gladko, zagiecie grubego ciezko ok 40 minut, ale nakrecenie nakretki w miare gladko. Moze dlatego ze wsadzilem pierw wielozawror ale go nie dokrecalem i nim moglem manipulowac.  I jak widac na zdjeciu ta rura plastikowa jest niedokrecona bo wystaje. Chyba lepiej dokrecilem ta plaska blaszke od dolu i teraz nie da sie tej rurki do konca wsadzic. Ogolnie nie polecam robic tego samemu. Zaoszedzilem 70zl, ale jeszcze pojade na sprawdzenie szczelnosci chyba ze na przegladzie mi zrobia? No i pytanie czy sprzedam stara butle, nie ma rdzy wcale. Glownie nie chcialem zostawiac tego gazownikowi bo balem sie ze nawierci mi dodatkowe dziury. A tam od dolu jak zdjalem ten dekielek to i tak sa pokorodowane okolice nawiertow. Ciekawe czy to bylo zabezpieczone czyms. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, patgaw napisał:

No i pytanie czy sprzedam stara butle, nie ma rdzy wcale.

Na złomie raczej w całości nie wezmą. Będą chcieli w dwóch częściach. Czyli Ty musisz spuścić resztę gazu, nalać wody do pełna, potem wylać i dopiero szlifierką na pół. Jak coś pójdzie nie tak to mam nadzieję że wiesz jakie mogą być konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Tilok napisał:

Na złomie raczej w całości nie wezmą. Będą chcieli w dwóch częściach.

nie miałem problemu na złomie z całą butlą, nikt się nawet nie zająknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ozarek napisał:

nie miałem problemu na złomie z całą butlą, nikt się nawet nie zająknął.

Widać zależy od punktu skupu złomu. Kolega prowadzi zakład montażu gazu i u niego w całości nie biorą, ale za to raz na jakiś czas przyjeżdzają Ukraińcy i zabierają całego busa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, patgaw napisał:

ale przeciez tamta butla jest otwarta bo wielozawor jest przelozony do nowej

 

 

Jak byś miał walec to mógłbyś starą butle wykorzystać 🙂

 

IMG_20180626_195809.jpg.4aff51cc2f7669aea50877559f72a11a.jpg

 

Screenshot_2018-06-26-19-57-28-930_com.facebook_orca.png.b2c6f3a5c64c836cf49497db7f2ada54.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2018 o 13:05, Ozarek napisał:

nie miałem problemu na złomie z całą butlą, nikt się nawet nie zająknął.

Napisz mi gdzie oddałeś, bo tam gdzie pojechałem chcieli właśnie w dwóch częściach.

Niestety w butli jest jeszcze lpg ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tomto napisał:

Napisz mi gdzie oddałeś, bo tam gdzie pojechałem chcieli właśnie w dwóch częściach.

Niestety w butli jest jeszcze lpg ... 

i będziesz jechał z wawy na śląśk z butlą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tomto napisał:

Napisz mi gdzie oddałeś, bo tam gdzie pojechałem chcieli właśnie w dwóch częściach.

Niestety w butli jest jeszcze lpg ...

Nie ma szans żeby wzięli butle z wielozaworem. Na złomie nikt nie będzie się bawił w spuszczanie gazu z butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2018 o 20:01, 51cent napisał:

Jak byś miał walec to mógłbyś starą butle wykorzystać 🙂

szukałem ostatnio na złomach i po warsztatach LPG butli walca i jakaś masakra. Instalatorzy patrzyli na mnie jak na ufo mówiąc, że oni nie pamiętają kiedy taka ostatnio montowali a na złomach mówili, że ukraińcy podjeżdżają czasem 2-3 razy dziennie pytać się o butle LPG. A ja tylko chciałem zrobić duży zbiornik na powietrze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.