Skocz do zawartości

Konieczność przerejestrowania po zakupie


karax

Rekomendowane odpowiedzi

Bry

Do tej pory jeśli dobrze pamiętam była konieczność przerejestrowania w ciągu 30 dni ale generalnie nie było żadnych konsekwencji.

Ktoś mi powiedział, że teraz się coś zmieniło i jest już odpowiedni przepis pozwalający karać za brak przerejestrowania na siebie.

Możecie powiedzieć jak to teraz wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawel_78 napisał:

poza możliwością zatrzymania DR w razie kontroli za niezgodność ze stanem faktycznym. (30 dni od momentu zaistnienia zmiany) nie ma sankcji.

Zgadza się. Zależy dużo od 👮 bo jak ma dobry humor to nic nie zrobią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic się nie zmieniło, 1/3 sąsiadów u mnie tak jeździ. W sumie to się nie dziwie, bo żeby przerejestrować auto trzeba czasem zrezygnować z auta na 4 dni u mnie w Miescie :D
Mozesz rozwinac mysl, ze trzeba zrezygnowac a cztery dni? No bo stare tablice w WK zdajesz w chwili przerejestrowania a raczej cztery dbi w urzedzie nie siedzisz.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, spad napisał:

Mozesz rozwinac mysl

Też poproszę, u nas w WK trzeba dzień wolny w pracy brać, być o 6tej rano to może uda się numerek wyciągnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, spad napisał:

Mozesz rozwinac mysl, ze trzeba zrezygnowac a cztery dni? No bo stare tablice w WK zdajesz w chwili przerejestrowania a raczej cztery dbi w urzedzie nie siedzisz.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka
 

 

U nas tak sprawnie funkcjonuje WK, że zdajesz tablice a na nowe z miękkim dowodem czekasz ok 4dni. Czyli zostajesz bez auta.

Moja przygoda w skrócie...

WK otwierają od 8-mej. Poszedłem w kolejkę przed wydziałem ok 7-mej. Niestety była już dosyć długa kolejka, wiec zanim otworzyli wydział. Miłe Panie wypiły kawe i wszedłem w swojej kolejności była godzina gdzies 11-ta. Zdałem wszystkie dokumenty z tablicami, a Pani do mnie, ze zaprasza za 4 dni po tablice i dowód. Dodam, ze auto stało pod wydziałem. Podziękowałem i zabrałem ze sobą dokumenty. Potem jeszcze z dwa razy robiłem podejście i odpuściłem temat.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Ty żartujesz chyba. Nie wierzę w to co czytam. 4 dni czekać na tablice? Na jakiej podstawie? Normalnie idziesz dostajesz tablice, miękki dowód na miesiąc i tyle... I tak w każdym wydziale jakim byłem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czachabrava napisał:

 

U nas tak sprawnie funkcjonuje WK, że zdajesz tablice a na nowe z miękkim dowodem czekasz ok 4dni. Czyli zostajesz bez auta.

Moja przygoda w skrócie...

WK otwierają od 8-mej. Poszedłem w kolejkę przed wydziałem ok 7-mej. Niestety była już dosyć długa kolejka, wiec zanim otworzyli wydział. Miłe Panie wypiły kawe i wszedłem w swojej kolejności była godzina gdzies 11-ta. Zdałem wszystkie dokumenty z tablicami, a Pani do mnie, ze zaprasza za 4 dni po tablice i dowód. Dodam, ze auto stało pod wydziałem. Podziękowałem i zabrałem ze sobą dokumenty. Potem jeszcze z dwa razy robiłem podejście i odpuściłem temat.

 

 

Zawsze przy tego typu historiach mówię, że po prostu trzeba było wziąć podwawelską.;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czachabrava napisał:

 

U nas tak sprawnie funkcjonuje WK, że zdajesz tablice a na nowe z miękkim dowodem czekasz ok 4dni. Czyli zostajesz bez auta.

Moja przygoda w skrócie...

WK otwierają od 8-mej. Poszedłem w kolejkę przed wydziałem ok 7-mej. Niestety była już dosyć długa kolejka, wiec zanim otworzyli wydział. Miłe Panie wypiły kawe i wszedłem w swojej kolejności była godzina gdzies 11-ta. Zdałem wszystkie dokumenty z tablicami, a Pani do mnie, ze zaprasza za 4 dni po tablice i dowód. Dodam, ze auto stało pod wydziałem. Podziękowałem i zabrałem ze sobą dokumenty. Potem jeszcze z dwa razy robiłem podejście i odpuściłem temat.

 

 

 

Możesz napisać w jakim mieście mieszkasz? To jakaś mieścina w puszczy, czy normalne duże miasto? Bo w szoku jestem, że takie cyrki jeszcze się zdarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to tak jak z rejestracją ciągników rolniczych z Holandii, tam nie rejestrują to w Polsce mimo że masz fakturę, umowę, przegląd itd nie każdy wydział zarejestruje... Zapytani dlaczego. Bo nie i uj... Idziesz do innego WK i bez problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, spad napisał:

 

Możesz napisać w jakim mieście mieszkasz? To jakaś mieścina w puszczy, czy normalne duże miasto? Bo w szoku jestem, że takie cyrki jeszcze się zdarzają.

 

Wystarczy wpisać w google WK Mlawa artykuł i poczytać. A dla bardziej chętnego informacji wystarczy wziąć numer telefonu i zapytać ile bedzie trzeba czekac na tablice.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, spad napisał:

 

Możesz napisać w jakim mieście mieszkasz? To jakaś mieścina w puszczy, czy normalne duże miasto? Bo w szoku jestem, że takie cyrki jeszcze się zdarzają.

Też jestem w szoku bo w Krk zajęło mi to ostatnio 20 minut :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.06.2018 o 20:07, pawel_78 napisał:

poza możliwością zatrzymania DR w razie kontroli za niezgodność ze stanem faktycznym. (30 dni od momentu zaistnienia zmiany) nie ma sankcji.

skad policjant wie ze auto nie zostalo przerejestrowane jesli dostaje sam dowod bez polisy oc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, czachabrava napisał:

 

Wystarczy wpisać w google WK Mlawa artykuł i poczytać. A dla bardziej chętnego informacji wystarczy wziąć numer telefonu i zapytać ile bedzie trzeba czekac na tablice.

 

 

Moja zona jest z Mlawy i tam faktyczine sa cyrki nie z tej ziemi :hehe:

Tam nawet zeby zglosic sprzedaz auta to trzeba bylo na chama wbijac do pokoju, zeby nie zmarnowac calego dnia :facepalm:

Na szczescie juz nic nas z tym WK nie laczy ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Moja zona jest z Mlawy i tam faktyczine sa cyrki nie z tej ziemi :hehe:

Tam nawet zeby zglosic sprzedaz auta to trzeba bylo na chama wbijac do pokoju, zeby nie zmarnowac calego dnia :facepalm:

Na szczescie juz nic nas z tym WK nie laczy ;]

 

 

We Wro sprzedaż to złożenie kartki w informacji urzędu, trwa to nie więcej niż minutę. :)  Widocznie jakiś szef tego urzędu to pierdoła i wszystko tak ustawił, że trwa wieczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam te mrożące krew w żyłach historie co tu piszecie, to widać ze jednak potrzebna jest mocna zmiana tego systemu.

Czekanie po kilka dni bez moznliweosci jazdy, branie dni wolnych zeby zglosic jakis tam fakt sprzedazy czy cos, itp, itd.... masakra.

 

U mnie jak kupuje auto od kogos, to wpisujemy moje dane (imie, nazwisko, adres) w odpowiednia rubryke w dowodzie rejestrcyjnym sprzedajacego, i wysylamy do urzedu. Autem jade odrazu, a dowod rejestracyjny na moje nazwisko przychodzi pocztą w ciagu okolo tygodnia. Na tym sie konczą formalnosci zwiazane z przerejestrowaniem auta.

 

 

Nie mowie ze powinno byc tak samo w Polsce, ale jednak cos by wypadalo z tym systemem zrobic, bo w obecnej formie nie najlepiej to dziala widze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, CiniO napisał:

 

 

U mnie jak kupuje auto od kogos, to wpisujemy moje dane (imie, nazwisko, adres) w odpowiednia rubryke w dowodzie rejestrcyjnym sprzedajacego, i wysylamy do urzedu. Autem jade odrazu, a dowod rejestracyjny na moje nazwisko przychodzi pocztą w ciagu okolo tygodnia. Na tym sie konczą formalnosci zwiazane z przerejestrowaniem auta.

 

 

 

Co do rejestracji to zgadzam się ale już ubezpieczenie to kolega musi mieć odpowiednie.Tam nawet twoim autem nie może inna osoba pojechać po bułki do Lidla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lisik napisał:

skad policjant wie ze auto nie zostalo przerejestrowane jesli dostaje sam dowod bez polisy oc?

zawsze policjant chce 3 dokumenty dowód rejestracyjny ,polisę, i prawko

sam jeżdżę autem nieprzerejestrowanym od 6 mies., byłem przerejestrować ale  pani powiedziała że według nowych przepisów które weszły od grudnia nie mogą mi przerejestrować auta, to ja jej tłumaczę że rozliczam się w U.S.w Warszawie i mam jeszcze jedno auto zarejestrowane w tym właśnie urzędzie W.K. tylko musiałem napisać oświadczenie że mieszkam tu i tu pod takim adresem i mi auto zarejestrowaliście a teraz nie można??, pani była jakaś chyba niedouczona na koniec rozmowy powiedziałem ze jak nie chcą przerejestrować to nie mi na tym nie zależy to im powinno zależeć żeby papiery mieli w porządku np. jak dostał bym fotkę z fotoradaru to gdzie przyjdzie?odeśle powiadomienie do W.K niech ustalają ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeżeli poprzedni właściciel zgłosił fakt sprzedaży auta to już mają Twoje dane z systemu. A polisę jeszcze trzeba zawsze przy kontroli mieć i dać policjantowi inaczej 50zl mandatu. 

Co WK to inne akcje. Ale do tej pory nie mogę z tymi 4ma dniami czekania na tablicę. Chociaż u nas w Pabianicach kiedy był stary naczelnik - jakiś były wojskowy, nic nie załatwiłeś, wszystko mu nie pasowało źle kropka nad i postawiona i spadaj. Procesy sądowe wytaczał handlarzom którzy rejestrowali samochody, bo on tablic nie będzie wydawał, oczywiście wszystkie procesy przegrywał a im samochodów nie rejestrował, wszystko lub większość szło przez WK ościenne gdzie nie było problemów z rejestracją. Sam miałem z nim scine jak pojechałem do DE i kupiłem wtedy sobie Punto II on mi nie zarejestruje bo umowa jest na pewno podrobiona i uj... A ja mu jak tak to załatwię to inaczej a ten samochód i tak będzie zarejestrowany, do umowy dopisałem wówczas moją narzeczoną z meldunkiem łódzkim do WK i auto bez żadnych problemów było zarejestrowane. Potem do WK do Pabianic i pan naczelnik myślałem że się zagotuje, zaczął na Łódź wyzywać że debile tam pracują itd po czym przerejestrował mi auto xD i tak robiła większość ludzi którym nie chciał aut zarejestrować, wówczas były tam takie pustki że szok. Teraz jest mega fajny naczelnik ale niestety kolejki takie że szok najlepiej być tam o 6tej rano i wówczas wyciagnie się numerek, lub pilnować internetowej rezerwacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, CiniO napisał:

Jak czytam te mrożące krew w żyłach historie co tu piszecie, to widać ze jednak potrzebna jest mocna zmiana tego systemu.

Czekanie po kilka dni bez moznliweosci jazdy, branie dni wolnych zeby zglosic jakis tam fakt sprzedazy czy cos, itp, itd.... masakra.

 

U mnie jak kupuje auto od kogos, to wpisujemy moje dane (imie, nazwisko, adres) w odpowiednia rubryke w dowodzie rejestrcyjnym sprzedajacego, i wysylamy do urzedu. Autem jade odrazu, a dowod rejestracyjny na moje nazwisko przychodzi pocztą w ciagu okolo tygodnia. Na tym sie konczą formalnosci zwiazane z przerejestrowaniem auta.

 

 

Nie mowie ze powinno byc tak samo w Polsce, ale jednak cos by wypadalo z tym systemem zrobic, bo w obecnej formie nie najlepiej to dziala widze.

 

 

Dopóki w tym kraju będzie przekonanie, że dokument w rodzaju DR, paszport, karta pojazdu to jakaś świętość to będą takie cyrki. W wielu krajach to po prostu dokument, który dostarcza się obywatelowi w najprostszy i bezproblemowy sposób a nie wizyty w urzędach, magia czerwonych pieczątek, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.06.2018 o 06:13, czachabrava napisał:

Raczej nic się nie zmieniło, 1/3 sąsiadów u mnie tak jeździ. W sumie to się nie dziwie, bo żeby przerejestrować auto trzeba czasem zrezygnować z auta na 4 dni u mnie w Miescie 😄

 

A w Rzeszowie dla odmiany można to zrobić np. w czasie zakupów, bo w centrach handlowych są punkty obsługi Urzędu Miasta, w których można załatwić właściwie wszystko (poza wyrejestrowaniem pojazdu po złomowaniu) związane z rejestracją pojazdów oraz zdecydowaną większość spraw obywatelskich - wymianę dokumentów, meldunki itp. itd.

 

Wyrejestrowanie po złomowaniu (żebyście nie mieli przed oczami peerelowskiej kolejki) można załatwić korespondencyjnie - właśnie zaklejam kopertę z dokumentami do wysłania do WK. Decyzja jest wysyłana zwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Waldek40 napisał:

zawsze policjant chce 3 dokumenty dowód rejestracyjny ,polisę, i prawko

sam jeżdżę autem nieprzerejestrowanym od 6 mies., byłem przerejestrować ale  pani powiedziała że według nowych przepisów które weszły od grudnia nie mogą mi przerejestrować auta, to ja jej tłumaczę że rozliczam się w U.S.w Warszawie i mam jeszcze jedno auto zarejestrowane w tym właśnie urzędzie W.K. tylko musiałem napisać oświadczenie że mieszkam tu i tu pod takim adresem i mi auto zarejestrowaliście a teraz nie można??, pani była jakaś chyba niedouczona na koniec rozmowy powiedziałem ze jak nie chcą przerejestrować to nie mi na tym nie zależy to im powinno zależeć żeby papiery mieli w porządku np. jak dostał bym fotkę z fotoradaru to gdzie przyjdzie?odeśle powiadomienie do W.K niech ustalają ;]

 

Samochód rejestruje się w WK właściwym dla miejsca zamieszkania a nie zameldowania na pobyt stały - jeżeli panie z okienka mają inny pogląd na te kwestie, to polecam im lekturę Ustawy Prawo o ruchu drogowym i jakoś zawsze się da... Czasem (jeżeli nie ma się zameldowania na pobyt czasowy nawet) wystarczy napisanie oświadczenia, że większą część czasu spędza się w danym mieście i tam znajduje się centrum życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, volcan napisał:

 

Samochód rejestruje się w WK właściwym dla miejsca zamieszkania a nie zameldowania na pobyt stały - jeżeli panie z okienka mają inny pogląd na te kwestie, to polecam im lekturę Ustawy Prawo o ruchu drogowym i jakoś zawsze się da... Czasem (jeżeli nie ma się zameldowania na pobyt czasowy nawet) wystarczy napisanie oświadczenia, że większą część czasu spędza się w danym mieście i tam znajduje się centrum życia.

i w taki sposób zarejestrowałem w tym samym urzędzie auto, a teraz pani opiera się na CEPIK i mówi że od tego roku już tak nie można:bzik:, będę atakował jeszcze raz a nuż się uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Waldek40 napisał:

i w taki sposób zarejestrowałem w tym samym urzędzie auto, a teraz pani opiera się na CEPIK i mówi że od tego roku już tak nie można:bzik:, będę atakował jeszcze raz a nuż się uda

Tydzień temu rejestrowałem. Pani mi dała tylko papierek do wypełnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

W Warszawie rowniez :)

Pytałem się u siebie w WK jak to teraz jest i tak jak wyżej oświadczenie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomości z pierwszej reki

właśnie wracam z WK i tak auto przerejestrują bez meldunku ale trzeba mieć PIT ze się rozliczył człowiek z tego i tego adresu na jaki adres chce zarejestrować auto, pani poinformowała mnie że do zeszłego roku( tak jak pisałem) pisało się oświadczenie że mieszka się tu i tu podpisywało się oświadczenie i to wystarczyło ,ale podobno było dużo oszustw więc zmienili sobie aby pokazywać rozliczenie podatkowe, OK trzeba to trzeba, udałem się do US w celu otrzymania takiego zaświadczenia, no i jakbym się cofnął w czasie, pani mi dała papierek z nr.konta na które to muszę wpłacić 17zł,następnie napisać podanie , złożyć podanie wraz z drukiem przelewu i czekać cierpliwie 7 dni:bzik: PRL wiecznie żywy;] i podobno mamy dobę komputeryzacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Waldek40 napisał:

Wiadomości z pierwszej reki

właśnie wracam z WK i tak auto przerejestrują bez meldunku ale trzeba mieć PIT ze się rozliczył człowiek z tego i tego adresu na jaki adres chce zarejestrować auto, pani poinformowała mnie że do zeszłego roku( tak jak pisałem) pisało się oświadczenie że mieszka się tu i tu podpisywało się oświadczenie i to wystarczyło ,ale podobno było dużo oszustw więc zmienili sobie aby pokazywać rozliczenie podatkowe, OK trzeba to trzeba, udałem się do US w celu otrzymania takiego zaświadczenia, no i jakbym się cofnął w czasie, pani mi dała papierek z nr.konta na które to muszę wpłacić 17zł,następnie napisać podanie , złożyć podanie wraz z drukiem przelewu i czekać cierpliwie 7 dni:bzik: PRL wiecznie żywy;] i podobno mamy dobę komputeryzacji

Potwierdzenie UPO czy jak to tam sie zwie przy elektronicznej wysylce nie styka (nie pamietam nawet co w nim jest)?

Ksero z pieczatka, ze wplynelo, przy osobistym skladaniu?

 

Co w przypadku gdy ktos smienil adres zamieszkania niedawno w 2018r., a 2017 rozliczal w poprzednim miejscu zamieszkania?

Tak po urzedniczemu nie da sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Waldek40 napisał:

Wiadomości z pierwszej reki

właśnie wracam z WK i tak auto przerejestrują bez meldunku ale trzeba mieć PIT ze się rozliczył człowiek z tego i tego adresu na jaki adres chce zarejestrować auto, pani poinformowała mnie że do zeszłego roku( tak jak pisałem) pisało się oświadczenie że mieszka się tu i tu podpisywało się oświadczenie i to wystarczyło ,ale podobno było dużo oszustw więc zmienili sobie aby pokazywać rozliczenie podatkowe, OK trzeba to trzeba, udałem się do US w celu otrzymania takiego zaświadczenia, no i jakbym się cofnął w czasie, pani mi dała papierek z nr.konta na które to muszę wpłacić 17zł,następnie napisać podanie , złożyć podanie wraz z drukiem przelewu i czekać cierpliwie 7 dni:bzik: PRL wiecznie żywy;] i podobno mamy dobę komputeryzacji

 

Ja w tym roku rejestrowalem I nikt nie chciak zadnego PITa....

Idz do innego WK i ogarniesz temat od reki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Ja w tym roku rejestrowalem I nikt nie chciak zadnego PITa....

Idz do innego WK i ogarniesz temat od reki.

można by tak spróbować, ale wolałem w tym urzędzie gdzie podlega pod niego teren na którym mieszkam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.