Skocz do zawartości

listwa klapy bagażnika xsara picasso


Lewy20bis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Dawno nie pisałem na forum, ale czasem trzeba się zwrócić o pomoc do kącikowych Braci :-)

 

Mam problem z listwą klapy bagażnika, jakoś tak jakby chciała się urwać wraz z zamkiem. Straciła sztywność. Jak próbuję podnieść klapę bagażnika zaczyna się odchylać od klapy. Coś puściło, wypięło się? Ktoś miał już z tym styczność?

Od wewnątrz klapy jak zaglądam po wyjęciu kratki wszytko wygląda super. Po bokach listwa na klapie trzyma się pewnie. Tylko w środkowej części z zamkiem zaczęła się odchylać.

 

pozdrawiam

Jacek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Lewy20bis napisał:

Coś puściło, wypięło się? Ktoś miał już z tym styczność?

Ja. Prawdopodobnie pękło. Blenda klapy jest mocowana na 4 plastikowe mocowania i wkręty do klapy. Do wkrętów i kołków dostaniesz się przez otwory w technologiczne w klapie po uprzednim rozcięciu piankowego wygłuszenia. Niestety najczęściej pęka blenda niż te kołki. kołki są plastikowe, śruby są metalowe z kwadratowym łbem.

Aby się dostać do kołków i śrub mocujących blendę trzeba ściągnąć tapicerkę tylnej klapy. Mocowana jest na plastikowe kołki, wzdłuż brzegu klapy oraz dwa koło ramienia wycieraczki i dwa koło zamka klapy.

A teraz co do blendy raczej jej nie naprawisz. Poszukaj od razu pomalowanej pod kolor nadwozia najlepiej jakby była przedliftowa jest z twardszego plastiku oraz konstrukcja mechanizmu zamka jest z tych pancernych. Wymaga tylko leciutkiego doszlifowania wtyczki od styku otwierającego klapę. Blendę mam teraz 3 i ostatnią jak mniemam. Dwie poprzednie w tym oryginalna zamontowana  na aucie się rozleciały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lewy20bis napisał:

qrcze, tylko ta blenda (listwa) z zewnątrz jest cała. zaczęła się wykręcać przy podnoszeniu klapy. Coś się tam w środku złamało, czy co. Śruby trzymają dobrze.

Podejrzewam, że to samo co w moim 206SW bo te same tęgie umysły projektowały. Śruby masz na sztywno przykręcone do klapy i tu się nie ma czego czepić. Pęka listwa zaraz za elementem mocowania śrub z kwadratowym łbem. Wszystko jest widoczne dopiero po zdemontowaniu. Nawet nie próbuj tego kleić, nie powielaj mojego błędu. Kup listwę z używki pod kolor albo z czarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Lewy20bis napisał:

wykręcać przy podnoszeniu klapy

Pękły mocowania w blendzie. Klejenie nic nie da. Może uda Ci się połatać na chwilę.

 

9 godzin temu, Igorek napisał:

tęgie umysły projektowały

Tęgie umysły przy liftingu poprawiły ten element, żeby był cieńszy... Przełącznik zamka tylnej klapy jest zunifikowany z innymi modelami grupy PSA. Polecam przedliftową blendę i lekką rzeźbę na wtyczce. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Igorek napisał:

Podejrzewam, że to samo co w moim 206SW bo te same tęgie umysły projektowały. Śruby masz na sztywno przykręcone do klapy i tu się nie ma czego czepić. Pęka listwa zaraz za elementem mocowania śrub z kwadratowym łbem. Wszystko jest widoczne dopiero po zdemontowaniu. Nawet nie próbuj tego kleić, nie powielaj mojego błędu. Kup listwę z używki pod kolor albo z czarnego.

Ok czyli wymienić samą blende a zamek da radę przełożyć ze starej blendy, czy nie bawić się w to i szukać kompletu?  (lift lub przed lift)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Lewy20bis napisał:

Ok czyli wymienić samą blende a zamek da radę przełożyć ze starej blendy, czy nie bawić się w to i szukać kompletu?  (lift lub przed lift) 

Przedlift ma zintegrowany zamek z blendą. Zamki nie są zamienne przedlift polift. Do poliftowej blendy jeśli nie będzie mieć zamka to go przełożysz z tej co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.