Skocz do zawartości

Fiesta MkVII - wskazania spalania komp.


bartekm

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,  

 

czy w aucie jak w temacie (1.0EB) można jakoś kalibrować wskazania komputera pokładowego w kwestii zużycia paliwa?

 

Obecnie błąd pomiaru to między 0.6-1l/100km, co jest delikatnie mówiąc do bani.

 

Pozdr. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chalupniczo Forscanem sie nie da ale moge Ci powlaczac jakies ficzery :phi: Typu autolock czy inne wynalazki. Moze w Asio maja cos lepszego. A w ktora strone ten blad? U mnie ponizej 8l nie schodzi srednie to jak mi jeszcze zaniza o litr to grubo :hehe: 1.0 EB 145HP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 13.06.2018 o 13:15, wujekcybul napisał:

Chalupniczo Forscanem sie nie da ale moge Ci powlaczac jakies ficzery :phi: Typu autolock czy inne wynalazki. Moze w Asio maja cos lepszego. A w ktora strone ten blad? U mnie ponizej 8l nie schodzi srednie to jak mi jeszcze zaniza o litr to grubo :hehe: 1.0 EB 145HP.

Nie wiem jak przegapiłem Twojego posta. Oczywiście zaniża, pokazuje 7.2 a jest 8.2 :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bartekm napisał:

Nie wiem jak przegapiłem Twojego posta. Oczywiście zaniża, pokazuje 7.2 a jest 8.2 :hehe:

Czyli mi pali 9. Musze w koncu z dystrybutora policzyc. BTW w niedziele sie przekonalem, ze rezerwa pokazuje do pustego baku a nie jak w koreancach do zasiegu ponizej 50km :phi: Malo brakowalo. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wujekcybul napisał:

Czyli mi pali 9. Musze w koncu z dystrybutora policzyc. BTW w niedziele sie przekonalem, ze rezerwa pokazuje do pustego baku a nie jak w koreancach do zasiegu ponizej 50km :phi: Malo brakowalo. :hehe:

Ciekawe,w focusie mk2 zapala się ,i na kompie piszę 80km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2018 o 21:13, wujekcybul napisał:

U mnie tez ale kto wiedzial, ze do 0 liczy. Zazwyczaj pokazuja do 50 a pozniej znika.

 

W mk 7 małżonce udało się tego dokonać. Wsiadam kiedyś do auta, uruchamiam silnik, a komputer pokazuje "zero km do zatrzymania auta". Tak byłem zaskoczony, że... nie uwierzyłem. Po chwili jednak dotarło do mnie, że to prawda i z duszą na ramieniu jechałem do najbliższej stacji paliw. Silnik się wyłączył jakieś 20 m od dystrybutora. 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, AstraC napisał:

@bartekm

https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=282691&page=2

@MARS U mnie wyszło, że pokazuje 0km zasięgu jak w baku pozostaje około 4-5l benzyny.

Niestety ta kombinacja klawiszy nie działa, a przy innej opcje są nieprzestawialne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.