Skocz do zawartości

No to sety ustawione teraz czas na zawieszenie :)


balu

Rekomendowane odpowiedzi

Ano tak powiedzmy chałupniczo przód napięcie sprężyny przód jest standardowo ok  ale zwiększyłem tłumienie. Z tyłu wg. mnie było za miękko wiec utwardziłem troszkę. Mam swoją stałą trasę i teraz testuje czy ustawienia są dla mnie OK. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie chcialem wkleić coś w tym stylu co Ulik. Tego się nie robi chałupniczo - o ile tłumienie i odbicie to się dobiera pod rodzaj nawierzchni, to napięcie wstępne - ustawia się dokładnie pod swoją wagę, a nie "tak sobie kręcąć śrubokrętem" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zapomniałem że tu wszyscy mają zaplecze techniczne swoich motocykli i sztab ludzi do ich obsługi. Tak więc nic chałupniczo wszystko na torze przez wyszkolonych mechaników mierzących obwody opony rozgrzewający odpowiednio zawieszenie itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kumam ironii :) 

 

jak coś robić, zwłaszcza coś od czego zależy komfort i bezpieczeństwo, to "osobiście" chciałbym to zrobić dobrze... a nie eksperymentować ze śrubokrętem... no ale to ja i może jestem dziwny...

 

poza tym nie ustawiasz chyba na tor. a na ulice? czyli logicznie ja bym ustawił odbicie i dobicie pod drogi średniej jakości...

 

nie potrzebujesz sztabu żeby zmierzyć "sag" i ustawić skok i neutralne położenie pod siebie, wystarczy zwykła miarka i pomoc drugiej osoby. albo rób jak chcesz... śmieszkuj i lataj z wkrętakiem :) nikt do niczego nie zmusza.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śmieszkuje i wiem jak ważne jest ustawienie zawieszenia. Latanie że śrubokrętem niestety jest wpisane w ten motocykl. W poprzednim wystarczyło wyklikać w kompie i było ok. 

I trzeba się trochę nalatać z tym śrubokrętem i w dodatku jeszcze troszkę pojeździć. Aby dowiedzieć się jak ustawiać później właśnie pod siebie samemu, z bagażem, z pasażerem i z pasażerem z bagażem. Czyli trochę latania z tym śrubokrętem jest. Dochodzą jeszcze preferencje indywidualne czyli sposób jazdy 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.