Skocz do zawartości

Pomoc w podjęciu decyzji


lukszu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć forumowicze! 

 

Mam do Was pytanie odnośnie BMW E46 2002 r. 2.0d 150km

 

Mam do kupienia w/w model - pewniak, bez wypadek etc. 🤘

 

Salon Polska, od 2008 w jednych rękach (zrobione w tym czasie turbo zaraz po zakupie oraz zrobione przez ten czas 50 000 km) 

 

Przebieg na dzień dzisiejszy : 180 000

 

Powiedzcie mi czy warto, blacharka też w dobrym stanie, silnik pracuje równo, generalnie wydaje się że wszystko w porządku. 

 

Nie wiem czy się zdecydować na zakup, co mnie może czekać po zakupie z takim przebiegiem? Podkreślam raz jeszcze, że przebieg pewniak i o auto było dbane 😉

 

Cena właściciela to +- 12 000 zł 

 

Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, czachabrava napisał:

Jak pewniak, to nad czym się zastanawiasz?

Taki przebieg dieselkowi nie straszny.

Okej, tylko pytanie czy nie zjedzą mnie koszty eksploatacji, jakie typowe rzeczy się mogą dziać przy przebiegu około 200 000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku roku sprzedałem za 14000 e46 touring 3,0d manual z przelotem coś ok.280tys km.:ok:

Przez 5 lat oprócz eksploatacji zregenerowałem trzy wtryski.

Mimo tego,że znasz auto i wiesz,że jest zadbane ja nie pchałbym się w ten 2,0d 150kM.

Jak Ci się auto samo w sobie podoba i dobrze Ci się nim jeździ szukaj 3,0d,lepsze osiągi,większa przyjemność z jazdy o pracy silnika na wolnych obrotach nie wspominając.

Różnica w cenie między 2,0d ,a 3,0d w przypadku tak leciwego auta jest immo pomijalna.:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2018 o 00:15, Prozaq napisał:

Na początku roku sprzedałem za 14000 e46 touring 3,0d manual z przelotem coś ok.280tys km.:ok:

Przez 5 lat oprócz eksploatacji zregenerowałem trzy wtryski.

Mimo tego,że znasz auto i wiesz,że jest zadbane ja nie pchałbym się w ten 2,0d 150kM.

Jak Ci się auto samo w sobie podoba i dobrze Ci się nim jeździ szukaj 3,0d,lepsze osiągi,większa przyjemność z jazdy o pracy silnika na wolnych obrotach nie wspominając.

Różnica w cenie między 2,0d ,a 3,0d w przypadku tak leciwego auta jest immo pomijalna.:ok:

Statystycznie rzecz biorąc 3.0d będzie miało większy nalot (czytaj: zużycie), przez wysokie Nm dyfer może ledwo zipieć, przy padzie wtrysków czy świec żarowych masz do 6 szt. do roboty.

Jednak mimo tych wszystkich minusów wolę R6  3.0d, bo wibracje silnika są znikome, auto wkręca się ładnie nawet w serii 184KM, nie ma problemów z wyprzedzaniem powyżej 140kmph, pali wcale nie tak mocarnie (330dA touring do 11 l. w zimie w mieście). Moje m57 odpalało w zimę (-10st.C) na 2 świecach żarowych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 19.06.2018 o 08:37, borbet napisał:

Statystycznie rzecz biorąc 3.0d będzie miało większy nalot (czytaj: zużycie), przez wysokie Nm dyfer może ledwo zipieć, przy padzie wtrysków czy świec żarowych masz do 6 szt. do roboty.

Jednak mimo tych wszystkich minusów wolę R6  3.0d, bo wibracje silnika są znikome, auto wkręca się ładnie nawet w serii 184KM, nie ma problemów z wyprzedzaniem powyżej 140kmph, pali wcale nie tak mocarnie (330dA touring do 11 l. w zimie w mieście). Moje m57 odpalało w zimę (-10st.C) na 2 świecach żarowych!

 

 Do tego jak ktoś jeździ z głową potrafi być bardzo oszczędne na trasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bizz napisał:

 

 Do tego jak ktoś jeździ z głową potrafi być bardzo oszczędne na trasie. 

W manualu łatwiej. W "leniwym" też się da coś urwać ze spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, borbet napisał:

W manualu łatwiej. W "leniwym" też się da coś urwać ze spalania.

 

Jak miałem uszkodzoną pompę ABS i nie miałem ani ABSu ani kontroli trakcji, przy czym całą noc lało w drodze do Chorwacji, to mi ciężkie E39 530d z automatem spaliło 6.2 litra. (komp pokazał 5.6).

Jechałem na tempomacie non stop między 90-100 km/h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.