Skocz do zawartości

Jaki olej leje Hyundai fabrycznie?


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam, jaki olej leje Hyundai w fabryce?

Po 15 kkm wyglądał jak smoła i pod względem koloru (powiedzmy, że wina diesla), ale i konsystencji.

Zmieniłem na jakiś Shell i na pierwszy rzut oka na bagnecie widać, że olej lekko płynie.

To co zalali w fabryce IMO nie miało szans dobrze smarować aż przez 30 kkm do przeglądu :facepalm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2018 o 10:58, rwIcIk napisał:

To co zalali w fabryce IMO nie miało szans dobrze smarować aż przez 30 kkm do przeglądu :facepalm:

Co by nie zalali, to przez 30 tyś nie będzie działało dobrze. Nie wiem, czy oprócz 30kkm każą wymieniać co rok, czy dwa, ale w moim BMW jest chyba 30-tyś i 2 lata... Przecież to zbrodnia :chory:

 

Kiedyś przy wolnossących benzynach kazali wymieniać co 10kkm, a teraz? Turba, DPFy, Katalizatory, EGRy i księgowi, którzy liczą ile flota będzie kosztowała... Sam producent też się stara, żeby produkt odpowiednio szybko nadawał się do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, rwIcIk napisał:

Do mojego zalecają Shella 5W30 Helix Ultra Professional -i taki zalałem -bezcenny w ASO ;]

 

I zrobisz wymianę po 30 tys.km?😁 

U mnie też na tym oleju tak proponują, ale ja robię wymianę co 15 tys. koszt oleju 6,5l z filtrem i usługą to kwota  300zł  , czy warto oszczędzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mirekp napisał:

I zrobisz wymianę po 30 tys.km?😁 

U mnie też na tym oleju tak proponują, ale ja robię wymianę co 15 tys. koszt oleju 6,5l z filtrem i usługą to kwota  300zł  , czy warto oszczędzać?

Właśnie zrobiłem po 15 kkm.

Koszt w ASO 540 zł ;]

Po 30 kkm jest obowiazkowy przeglad.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Maxit napisał:

Co by nie zalali, to przez 30 tyś nie będzie działało dobrze. Nie wiem, czy oprócz 30kkm każą wymieniać co rok, czy dwa, ale w moim BMW jest chyba 30-tyś i 2 lata... Przecież to zbrodnia :chory:

U mnie co 30 kkm albo 2 lata.

Kiedyś w dieslach wymieniało się bardzo czesto, nawet co 7 kkm.

W Hyundaiu tylko dla 1.6 turbo są przeglady co 15 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rwIcIk napisał:

Blisko 350 zł za 5.3 l oleju 8]

Do tego filtr 50 i robocizna prawie 150.

A ta wymiana to wymóg gwarancyjny? Ja płaciłem   za 4l oleju 96,80/iparts , za wymianę w ASO Fiata 54,00 ,więc ogólnie nieźle Cię skasowali 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mirekp napisał:

A ta wymiana to wymóg gwarancyjny? Ja płaciłem   za 4l oleju 96,80/iparts , za wymianę w ASO Fiata 54,00 ,więc ogólnie nieźle Cię skasowali 😀

Wymiana dodatkowa między przeglądami.

Mogłem kupić olej i pojechać do nich na wymianę i zapłacić za samą usługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rwIcIk napisał:

Wymiana dodatkowa między przeglądami.

Mogłem kupić olej i pojechać do nich na wymianę i zapłacić za samą usługę.

No mogłeś. Mogłeś też pojechać na wymianę do zaprzyjaźnionego  mechanika i zaoszczędzić na 10 butelek 🍷, które tak lubisz. 

Mogłeś, a nie pojechałeś. Twój wybór😀 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, mirekp napisał:

No mogłeś. Mogłeś też pojechać na wymianę do zaprzyjaźnionego  mechanika i zaoszczędzić na 10 butelek 🍷, które tak lubisz. 

Mogłeś, a nie pojechałeś. Twój wybór😀 

Gdy zobaczyłem olej na bagnecie, nie miałem serca nie zmienić ;]

A przynajmniej na początku gwarancji wolałem to zrobić w ASO :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rwIcIk napisał:

Gdy zobaczyłem olej na bagnecie, nie miałem serca nie zmienić ;]

A przynajmniej na początku gwarancji wolałem to zrobić w ASO :ok:

 

Ja Cię doskonale rozumiem.  Ale mimo wszystko nie pojechałbym do ASO na wymianę oleju z ich materiałami, tym bardziej, że nie ma to wpływu na gwarancję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pawcio88 napisał:

czytałem pozytywne opinie o tym Shellu. A ten olej do sam wybrałeś czy Hyundai polecił??

Zalecany w instrukcji obsługi i taki leją w tym ASO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, rwIcIk napisał:

Zalecany w instrukcji obsługi i taki leją w tym ASO.

 

Tu bym podchodzil z dystansem bo w kila najpierw Lotos a pozniej Castrol zalecali pewnie sie dogadali w miedzy czasie. Lac najtanszy jaki jest :phi: Robie tak od lat. A jak kiedys chcialem byc madrzejszy od fabryki i do Aveo lalem Mobil 1 najlepszy jaki byl to palil o litr wiecej bo sie okazalo, ze za dobra lepkosc. :hehe: Wrocilem na standardowy i jak reka odjal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2018 o 21:28, wujekcybul napisał:

Tu bym podchodzil z dystansem bo w kila najpierw Lotos a pozniej Castrol zalecali pewnie sie dogadali w miedzy czasie. Lac najtanszy jaki jest :phi: Robie tak od lat. A jak kiedys chcialem byc madrzejszy od fabryki i do Aveo lalem Mobil 1 najlepszy jaki byl to palil o litr wiecej bo sie okazalo, ze za dobra lepkosc. :hehe: Wrocilem na standardowy i jak reka odjal.

A ja miałem w Santa Fe 2006 150KM zalecany castrol /zięć jeździ i ma ok. 300tkm, a w obecnym 197KM /135tkm  Shell i między wymianami/15tkm/ nie dolewam ani kropli i palą tyle samo 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mirekp napisał:

A ja miałem w Santa Fe 2006 150KM zalecany castrol /zięć jeździ i ma ok. 300tkm, a w obecnym 197KM /135tkm  Shell i między wymianami/15tkm/ nie dolewam ani kropli i palą tyle samo 😄

Mnie tez kila nie brala oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.