Jump to content
rwIcIk

Jaki olej leje Hyundai fabrycznie?

Recommended Posts

17 godzin temu, rwIcIk napisał:

Do mojego zalecają Shella 5W30 Helix Ultra Professional -i taki zalałem -bezcenny w ASO ;]

I zrobisz wymianę po 30 tys.km?😁 

U mnie też na tym oleju tak proponują, ale ja robię wymianę co 15 tys. koszt oleju 6,5l z filtrem i usługą to kwota  300zł  , czy warto oszczędzać?

4 godziny temu, rwIcIk napisał:

Blisko 350 zł za 5.3 l oleju 8]

Do tego filtr 50 i robocizna prawie 150.

A ta wymiana to wymóg gwarancyjny? Ja płaciłem   za 4l oleju 96,80/iparts , za wymianę w ASO Fiata 54,00 ,więc ogólnie nieźle Cię skasowali 😀

Teraz, rwIcIk napisał:

Wymiana dodatkowa między przeglądami.

Mogłem kupić olej i pojechać do nich na wymianę i zapłacić za samą usługę.

No mogłeś. Mogłeś też pojechać na wymianę do zaprzyjaźnionego  mechanika i zaoszczędzić na 10 butelek 🍷, które tak lubisz. 

Mogłeś, a nie pojechałeś. Twój wybór😀 

2 godziny temu, rwIcIk napisał:

Gdy zobaczyłem olej na bagnecie, nie miałem serca nie zmienić ;]

A przynajmniej na początku gwarancji wolałem to zrobić w ASO :ok:

Ja Cię doskonale rozumiem.  Ale mimo wszystko nie pojechałbym do ASO na wymianę oleju z ich materiałami, tym bardziej, że nie ma to wpływu na gwarancję. 

• Like 1

Dnia 27.06.2018 o 21:28, wujekcybul napisał:

Tu bym podchodzil z dystansem bo w kila najpierw Lotos a pozniej Castrol zalecali pewnie sie dogadali w miedzy czasie. Lac najtanszy jaki jest :phi: Robie tak od lat. A jak kiedys chcialem byc madrzejszy od fabryki i do Aveo lalem Mobil 1 najlepszy jaki byl to palil o litr wiecej bo sie okazalo, ze za dobra lepkosc. :hehe: Wrocilem na standardowy i jak reka odjal.

A ja miałem w Santa Fe 2006 150KM zalecany castrol /zięć jeździ i ma ok. 300tkm, a w obecnym 197KM /135tkm  Shell i między wymianami/15tkm/ nie dolewam ani kropli i palą tyle samo 😄

• Like 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.