Skocz do zawartości

Nowe tablice rejestracyjne.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

A czy może mi ktoś wytlumaczyć o co chodzi z tymi numberami rejestracyjnymi na tych nowych tablicach?

 

Czy powstał jakis nowy system numeracji?

 

 

Bede niedlugo rejestrowal w Polsce Honde CRV 2 gen (02-06) i wprawdzie jest tam miejsce na zderzaku na normalna tablice w polskich wymiarach, ale hak zasłania troche, to myślalem, ze wezmę taka w rozmiarach amerykanskich i umieszcze w miejscu na taką po lewej stroine koła zapasowego na klapie - jedynie musiałbym tam dorobić oswietlenie tablicy chyba bo seryjnie nie ma.

 

Ale teraz widząc, ze ten format jakis dziwny jest (węższa niz nasza, i niższa niz amerykanska) i jeszcze do tego jakis inny system numeracji, to nie wiem czy to bedzie miało sens.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.07.2018 o 20:31, fred77 napisał:

Ale, że co? Z tyłu?

No chodzi mi o to.

W zdeżaku jest miejsce na tablice w rozmiarach EU.

A na lewo od kola zapasowego, jest miejsce na tablice w rozmiarach USA/Japan.

 

 

IMG_20180707_172339.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, CiniO napisał:

No chodzi mi o to.

W zdeżaku jest miejsce na tablice w rozmiarach EU.

A na lewo od kola zapasowego, jest miejsce na tablice w rozmiarach USA/Japan.

 

 

 

Gdzie Ty widzisz to miejsce?

Pod klamka na napisie, czy na tym czymś z 2 przetłoczonymi paskami?

Czy to coś to zaślepka jakaś i pod spodem jest wneka?

Co z oświetleniem?

 

PS. W czym przeszkadza Ci jak, zasłania Tobie czy komuś?

Niejeden by całkiem zasłonić chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2018 o 08:52, ZUBERTO napisał:

Gdzie Ty widzisz to miejsce?

Pod klamka na napisie, czy na tym czymś z 2 przetłoczonymi paskami?

Czy to coś to zaślepka jakaś i pod spodem jest wneka?

Co z oświetleniem?

 

PS. W czym przeszkadza Ci jak, zasłania Tobie czy komuś?

Niejeden by całkiem zasłonić chciał.

 

No wlasnie na tym czyms z 2 przetloczonymi paskami. To jest zaślepka ktorą można zdjąć i założyć tam tablice. Oswietlenia chyba nie ma - trzeba by dorobić.

 

Mi nie przeszkadza, ale polskim policjantom albo diagnostom może sie nie spodobać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2018 o 09:52, ZUBERTO napisał:

Gdzie Ty widzisz to miejsce?

Pod klamka na napisie, czy na tym czymś z 2 przetłoczonymi paskami?

Czy to coś to zaślepka jakaś i pod spodem jest wneka?

Co z oświetleniem?

 

PS. W czym przeszkadza Ci jak, zasłania Tobie czy komuś?

Niejeden by całkiem zasłonić chciał.

 

Honda_CRV_02_Chromy_Na_Lampy_Tyl_%5B1059

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, CiniO napisał:

 

No wlasnie na tym czyms z 2 przetloczonymi paskami. To jest zaślepka ktorą można zdjąć i założyć tam tablice. Oswietlenia chyba nie ma - trzeba by dorobić.

 

Mi nie przeszkadza, ale polskim policjantom albo diagnostom może sie nie spodobać.

 

Zostaw w fabrycznym miejscu, mam w swojej CRV 2gen normalnie, z hakiem, nie przeszkadza :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, CiniO napisał:

Mi nie przeszkadza, ale polskim policjantom albo diagnostom może sie nie spodobać.

Dlaczego mialoby przeszkadzac, skoro tablica jest w fabrycznym miejscu, hak zamontowany legalnie?

W wielu autach kula haka przyslania czesciowo tablice i nikt sie nie czepia.

Zostawilbym temat w spokoju i dziury w calym nie szukal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe.

Ale moim zdaniem zmiana systemu numeracji w takich tablicach, na system po pierwsze krotki (4 znaki) oraz nie zawierajacy informacji o powiecie (jedynie o wojewodztwie) moze skusic wielu amatorow na takie tablice, mimo ze ich auto takiej nie bedzie wymagac (np. normalne europejskie rozmiar wnęki na tablice).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, CiniO napisał:

Ciekawe.

Ale moim zdaniem zmiana systemu numeracji w takich tablicach, na system po pierwsze krotki (4 znaki) oraz nie zawierajacy informacji o powiecie (jedynie o wojewodztwie) moze skusic wielu amatorow na takie tablice, mimo ze ich auto takiej nie bedzie wymagac (np. normalne europejskie rozmiar wnęki na tablice).

 

Normalnych ludzi nie skusi, co najwyżej wszelkiej maści pseudotuningowcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ZUBERTO napisał:

Normalnych ludzi nie skusi, co najwyżej wszelkiej maści pseudotuningowcow.

Są wyróżniki miast które właściciele samochodów z dumą noszą na swoich tablicach :skromny:. Ale jest też sporo takich. którzy woleli by mieć "neutralne" zwłaszcza jak wyjadą za granicę swojej miejscowości ;]. Ja jestem zdania, że na rejestracji powinien być zestaw przypadkowych cyfr i liter zrozumiały tylko dla "systemu". Jak ktoś bardzo będzie się chciał wyróżnić to naklei sobie lepę I:serce:Białystok i po sprawie :phi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam ten post to odnoszę wrażenie, że piszą tutaj dzieci z dylematami dzieci. Kurcze, przecież to tylko tablica rejestracyjna. Masz miejsce na normalną kupujesz normalną, masz na amerykańską to kupujesz krótszą. Serio robi Wam różnicę co na niej jest napisane? Obstawiam, że zanim zaklepano nowy wzór tablic sprawdzono ile tzw. amerykanów jeździ po ulicach i ilu aut dotknie problem zbyt dużych tablic rejestracyjnych. Jeżeli problem w skali kraju jest marginalny to po co wymyślać tablice z sekwencjami kilku znaków dające setki tysięcy możliwości jak z takim problemem jest niewiele aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK, ale tu chodzi o to, że będą też właściciele aut europejskich, którzy zechcą mieć takie krótkie tablice. I jak urzędnik ma weryfikować, że właściciel składający wniosek o krótkie tablice ma auto w którym wejdą normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ArekMiz napisał:

No OK, ale tu chodzi o to, że będą też właściciele aut europejskich, którzy zechcą mieć takie krótkie tablice. I jak urzędnik ma weryfikować, że właściciel składający wniosek o krótkie tablice ma auto w którym wejdą normalne?

 

A możesz mi wytłumaczyć po jaką cholerę właściciel auta europejskiego z normalnym miejscem na klapie chciałby mieć krótką tablicę? Pomijam pseudo tunero-szpanerów w Golfach 4, SC i jakiś niedojrzałych ludzi podniecających się, że mają mniejszą tablicę? Czyli coś poniżej promila w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2018 o 17:43, ZUBERTO napisał:

Normalnych ludzi nie skusi, co najwyżej wszelkiej maści pseudotuningowcow.

 

 

Dnia 12.07.2018 o 08:52, spad napisał:

 

A możesz mi wytłumaczyć po jaką cholerę właściciel auta europejskiego z normalnym miejscem na klapie chciałby mieć krótką tablicę? Pomijam pseudo tunero-szpanerów w Golfach 4, SC i jakiś niedojrzałych ludzi podniecających się, że mają mniejszą tablicę? Czyli coś poniżej promila w kraju.

 

 

Ja chyba tu na AK widziałem lagunę z tymi blachami. Wiec sie znajda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kubajg napisał:

Znajdą się, to chyba będzie nowy tani sposób na wyróżnienie się na drodze...

 

comment_ONuXqE1cwOKAQzHvXg2Q5LMUt9CQpsOQ

 

comment_hAw9fhcVqx8CWtoEHmBA306lbFZ0hAVQ

I gdyby zrobili normalny hamerykański format, a nie taki o szerokości US a wysokości EU to takich "kwiatków" byłoby mniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.