Skocz do zawartości

Citroen C4 z 2006 roku. Automat


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji że poszukuje drugiej fury to od znajomego dostałem namiary na pewnego C4. Wersja wyposażenia ponoć wysoka.... Cena też przewyższa moje założenia przynajmniej 50%. Co o takim sądzicie. Potwierdzony przebieg około 160000 bezwypadkowy też. Czego szukać w takim aucie.

 

Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AxiT napisał:

 

Z racji że poszukuje drugiej fury to od znajomego dostałem namiary na pewnego C4. Wersja wyposażenia ponoć wysoka.... Cena też przewyższa moje założenia przynajmniej 50%. Co o takim sądzicie. Potwierdzony przebieg około 160000 bezwypadkowy też. Czego szukać w takim aucie.

 

Z tego rocznika to Cytryna albo Pug tylko z 2.0 HDI. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grogi napisał:

 

Z tego rocznika to Cytryna albo Pug tylko z 2.0 HDI. 

Nie przesadzajmy. Tam nie było THP i VTi. Z benzynowych - stare, dobre 1.6 16V 110KM i 2.0 ~140-180KM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mpek napisał:

a czemu nie 1.6?

 

1.6 HDI? Bo puszczają uszczelnienia pod wtryskami, przez co silnik zaczyna rzucać sadzą do oleju. Zapychają się kanały olejowe i pokrętnie skonstruowane zasilanie sprężarki w olej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, grogi napisał:

 

1.6 HDI? Bo puszczają uszczelnienia pod wtryskami, przez co silnik zaczyna rzucać sadzą do oleju. Zapychają się kanały olejowe i pokrętnie skonstruowane zasilanie sprężarki w olej. 

Czyli po kupnie wymiana podkładek pod wtryskami + płukanka do silnika i powinno być po problemie. 1.6hdi w ogólności, to raczej dobre jednostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grogi napisał:

 

1.6 HDI? Bo puszczają uszczelnienia pod wtryskami, przez co silnik zaczyna rzucać sadzą do oleju. Zapychają się kanały olejowe i pokrętnie skonstruowane zasilanie sprężarki w olej. 

Wszystko jest już od dawna opanowane. Jeden z lepszych silników według mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AxiT napisał:

A silnik 1.4. benzyna 88 km, z 2004 emoji16.png ma być do jazdy po mieście.

Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka
 

 

Już Ci odpowiadam. Do miasta się nadaje, ja po Warszawie zimą osiągałem spalanie 8.2L/100km, nie jeżdżąc wolno. 

Co do samego silnika - ma on wadę fabryczną pod postacią wycieku oleju spod UPG. Wyciek jest na zewnątrz, więc można z tym jeździć dość długo, pewnie dopóki olej nie pójdzie na pasek osprzętu. ET3J4 albo miały albo będą miały wymienianą tę uszczelkę. Zamiennik jest grubszy i to załatwia sprawę, przynajmniej na 60-100kkm. Auto, które sprzedałem od wymiany przejechało chyba 30kkm i jest suchutko.

 

Trzeba wziąć pod uwagę, że wyciszenie drzwi w C4 jest kiepskie, zamykają się jak w Żuku, samo auto jest już wyciszone dość dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, analyzer64 napisał:

 

Już Ci odpowiadam. Do miasta się nadaje, ja po Warszawie zimą osiągałem spalanie 8.2L/100km, nie jeżdżąc wolno. 

Co do samego silnika - ma on wadę fabryczną pod postacią wycieku oleju spod UPG. Wyciek jest na zewnątrz, więc można z tym jeździć dość długo, pewnie dopóki olej nie pójdzie na pasek osprzętu. ET3J4 albo miały albo będą miały wymienianą tę uszczelkę. Zamiennik jest grubszy i to załatwia sprawę, przynajmniej na 60-100kkm. Auto, które sprzedałem od wymiany przejechało chyba 30kkm i jest suchutko.

 

Trzeba wziąć pod uwagę, że wyciszenie drzwi w C4 jest kiepskie, zamykają się jak w Żuku, samo auto jest już wyciszone dość dobrze.

EEEEEE tak źle nie jest tym co dziś jeździłem było znośnie cicho. Jutro tyrknę do właściciela pogadać i zapytać o numer vin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, AxiT napisał:

EEEEEE tak źle nie jest tym co dziś jeździłem było znośnie cicho. Jutro tyrknę do właściciela pogadać i zapytać o numer vin.

 

Biorac pod uwage, ze to juz robi sie powoli staroc, to sugerowalbym wziac pod warunkiem, ze to nie jest jakas super wyposazona wersja.

Mialem C4 VTS 2.0 przez 6 lat i pod koniec (12-13 rok) niestety co chwila wychodzily jakies drobne, irytujace duperele glownie zwiazane z elektryka.

Mechanicznie absolutnie bez zarzutu do samego konca :) Jedynie tylne zacisko sie zapiekly, ale to dosc powszechne zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2018 o 08:29, Maciej__ napisał:

 

Biorac pod uwage, ze to juz robi sie powoli staroc, to sugerowalbym wziac pod warunkiem, ze to nie jest jakas super wyposazona wersja.

Mialem C4 VTS 2.0 przez 6 lat i pod koniec (12-13 rok) niestety co chwila wychodzily jakies drobne, irytujace duperele glownie zwiazane z elektryka.

Mechanicznie absolutnie bez zarzutu do samego konca :) Jedynie tylne zacisko sie zapiekly, ale to dosc powszechne zjawisko.

Temat zamknięty. Wspomniana C4 to goowno ovinięte w sreberko. W środku syyyyyyf. Resta jakoś daje rad. W akcie desperacji żona zięła teścia podjechała do pobliskiego komisu i wybrała sobie Hondę JEZZ 2004 1.4 NoPB (nie wspomnę głośno że dostała ciche przyzwolenie na to) . Podam wam link cobyście mogli mnie zlinczować. AHA zasadzałem się u niego na C3 ale jak miałem jechać kupić to trafiłem do szpitala i ktoś mnie podkupił.

 

Komisant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2018 o 15:04, grogi napisał:

 

1.6 HDI? Bo puszczają uszczelnienia pod wtryskami, przez co silnik zaczyna rzucać sadzą do oleju. Zapychają się kanały olejowe i pokrętnie skonstruowane zasilanie sprężarki w olej. 

Mam własnie takiego na warsztacie, szczęście, że udało się wtryski wyjąć.... bo często trzeba z głowicą targać. Generalnie moim skromnym zdaniem jednostka wysokiego ryzyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, AxiT napisał:

Temat zamknięty. Wspomniana C4 to goowno ovinięte w sreberko. W środku syyyyyyf. Resta jakoś daje rad. W akcie desperacji żona zięła teścia podjechała do pobliskiego komisu i wybrała sobie Hondę JEZZ 2004 1.4 NoPB (nie wspomnę głośno że dostała ciche przyzwolenie na to) . Podam wam link cobyście mogli mnie zlinczować. AHA zasadzałem się u niego na C3 ale jak miałem jechać kupić to trafiłem do szpitala i ktoś mnie podkupił.

 

Komisant

No i dobrze wybrała, o ile oczywiście ta Hunda nie ma miliona km skręconego na 200 tys. Znajoma kupiła Jezz od swojego dobrego znajomego, auto z Polski niby 240 tys, jak wziąłem go na przegląd (oleje, filtry, świece itp) to okazało się, że ulep jakich mało. Oleju z silnika o ile można to coś olejem nazwać udało się spuścić 0,8 l ! Silnik złom, spalanie oleju 1 l na 600 km .... ale oczywiście to nie reguła, oby się spisywała bo to bardzo fajne samochody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.