Skocz do zawartości

Michelin Pilot Sport 4S


Florydzialski

Rekomendowane odpowiedzi

Michelin wycofał z rynku model Pilot Super Sport i w zamian są teraz Sport 4S. Super Sport uwielbiałem - zużyłem już 6 kompletów tych opon (dwa komplety na IS-F, dwa na GS460 i po jednym na Corvette i Mercedesie C400). Były to genialne opony i mam nadzieję że 4S będzie ich godnym następcą. Jako że Mercedes właśnie kończy opony, to zamówiłem komplet 4S'ów. Powinny być na samochodzie jeszcze w tym tygodniu i planuję was pomęczyć moimi wrażeniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia:

- kleją się do ziemi 

- bardzo ciche

Ale to dopiero pierwsze kilometry. Zobaczymy co będzie dalej. Optycznie są tez jakoś lepiej wyglądają w porównaniu z Pilot Super Sport - wszelkie napisy są znacznie ostrzejsze i wyglądają jak wycięte a nie odbite w formie. 

 

21F4AEC2-641C-46D5-99F9-DE0548ADCD98.jpeg.99196d0c61c115d48903532417933b51.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po ponad miesiącu użytkowania - zdecydowanie najlepsze opony jakie miałem w życiu. Dosłownie kleją się do ziemi, woda im niestraszna, są bardzo ciche nawet na kiepskiej nawierzchni a w zakrętach trzymają tak że człowiek oczy przeciera ze zdumienia. Jedyne pytanie jakie pozostało otwarte to trwałość. Pilot Super Sport wytrzymywał zwykle około 40 tys. km między wymianami (niezależnie od samochodu). Tych pewnie nie dojeżdżę do końca bo mercedes pójdzie do sprzedaży za kilka może kilkanaście miesięcy ale będę wiedział ile bieżnika znikło i czy nadal są ciche i dobrze trzymające. 

 

Podsumowujac - jak szukacie naprawdę dobrych letnich to warto wydać troszkę więcej i kupić Pilot Sport 4S. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...
Dnia 15.07.2018 o 00:17, Florydziak napisał:

Po ponad miesiącu użytkowania - zdecydowanie najlepsze opony jakie miałem w życiu. Dosłownie kleją się do ziemi, woda im niestraszna, są bardzo ciche nawet na kiepskiej nawierzchni a w zakrętach trzymają tak że człowiek oczy przeciera ze zdumienia. Jedyne pytanie jakie pozostało otwarte to trwałość. Pilot Super Sport wytrzymywał zwykle około 40 tys. km między wymianami (niezależnie od samochodu). Tych pewnie nie dojeżdżę do końca bo mercedes pójdzie do sprzedaży za kilka może kilkanaście miesięcy ale będę wiedział ile bieżnika znikło i czy nadal są ciche i dobrze trzymające. 

 

Podsumowujac - jak szukacie naprawdę dobrych letnich to warto wydać troszkę więcej i kupić Pilot Sport 4S. 

u siebie w 3-er zamontowałem pilot sport 4 "bez s" i też jestem pod mega wrażeniem. nawet jak jest poniżej 12st C i mokro to trzymają bez problemowo. poprzednie GY F1 ślizgały się jak głupie jak nie było co najmniej 20st C. co do trwałości to zbyt wcześnie żeby powiedzieć bo jeżdzę dopiero 5 tygodni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 24.06.2018 o 13:53, Florydziak napisał:

Pierwsze wrażenia:

- kleją się do ziemi 

- bardzo ciche

Ale to dopiero pierwsze kilometry. Zobaczymy co będzie dalej. Optycznie są tez jakoś lepiej wyglądają w porównaniu z Pilot Super Sport - wszelkie napisy są znacznie ostrzejsze i wyglądają jak wycięte a nie odbite w formie. 

 

imageproxy.php?img=&key=f538f710732b727c21F4AEC2-641C-46D5-99F9-DE0548ADCD98.jpeg.99196d0c61c115d48903532417933b51.jpeg

 

Co do klejenia nie powiem, ale moim zdaniem są głośne. Dostałem je na pierwszy montaż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...
  • 3 miesiące później...

Czy takie opony nadają się do samochodów, które mają 150-200 KM ?

Wulkanizatorzy mówią, że jak nie ma co najmniej 300 KM to jest to bez sensu.

Inni też mówią, że jak się ich nie rozgrzeje to kiepsko trzymają, czyli coś pewnie też w kierunku że musi być duża moc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dareek napisał:

Ja sobie michałów PS4 i PS4S nie wyobrażam przy takich mocach jak wyżej skoro jak 120 koni po 20 tkm jazdy autostradowej je zjadły. Dla mnie przereklamowany szajs.

 

u mnie ps4 przejechały około 15kkm w tylnonapedówce i nie widać po nich znacznego zużycia. spokojnie na napędzanej osi wytrzymają ze 40kkm (250km), na przodzie pewno extra z 10kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

Hejka,

Ja zmieniałem rozmiar felg i wybierałem nowe opony. 

Poprzednio miałem Conti Premium Contact 6 i bylem bardzo zadowolony, ale postanowiłem coś zmienić.

Wybrałem Micheliny Pilot Sport 4 (bez S) Na razie po paru tysiącach kilometrów mogę śmiało powiedzieć, że nie żałuję.

Pomimo niższego profilu i większej szerokości opony są znacznie bardzie komfortowe i bardziej ciche (!) :)

Jedną różnicę pomiędzy tymi oponami którą wyłapałem od razu podczas jazdy jest fakt, że Micheliny bardziej uginają się podczas ostrych zakrętów.

Nie tracę przy tym żadnej pewności prowadzenia itp, ale naprawdę daje się to odczuć. 

Conti na pewno miały sztywniejsze ścianki boczne i może dlatego sprawiały wrażenie mniej komfortowych.

Teraz jeszcze kwestia zużycia. 

Napęd na 4 koła, "wystarczająca" ;) moc, oraz spora masa pojazdu - zobaczymy po kilkudziesięciu tysiącach km jak się będą trzymać, choć przy moich

przebiegach raczej nieprędko to nastąpi :)  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
On 7/15/2018 at 12:17 AM, Florydziak_Florydziak_Flor said:

Podsumowujac - jak szukacie naprawdę dobrych letnich to warto wydać troszkę więcej i kupić Pilot Sport 4S. 


Czesc @Florydziak_Florydziak_Flor

 

Jak wypadla trwalosc Pilot Sport S?

Zastanawiam sie pomiedzy nimi a tanszym bez "S".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, t_kucyk said:


Czesc @Florydziak_Florydziak_Flor

 

Jak wypadla trwalosc Pilot Sport S?

Zastanawiam sie pomiedzy nimi a tanszym bez "S".


A jest wersja Pilot Sport 4? Nawet nie wiedziałem. 4S jak ich poprzedniki - SuperSport dość konsekwentnie niezależnie od samochodu dają przebiegi 15-20 tys. mil jak jeździsz w miarę spokojnie. Guma jest bardzo miękka i siw szybko ściera ale w końcu kupując te opony chodzi nam o przyczepność a nie trwałość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.