Skocz do zawartości

Brudny klosz lampy jak wyczyścic?


Gregor_BS

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobilo mi sie takie cos w lampie. Wyglada jak pleśn lub cos podobnego. Zdemontowalem dzisiaj lampę i zastanawialem sie jak sie za to zabrać. W koncu nalalem wody i zaczalem to plukac. Potem plyn  do szyb, plyn do naczyn, piana aktywna az a koncu wsadzilem rurke i w to miejsce psiklem zmywaczem do hamulcow. Efekt caly czas to samo. Probowalem tez rozkleic opalarka ale klej twardy ze nie chce puscic. Najlepiej byloby to wyszorowac. Ale nie mam czym tam podejsc. Drucikiem probowalem i tez nic. Any idea?

20180619_215456.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś po rozklejeniu wytarlem plastikowy klosz reflektora od wewnatrz aby pozbyć się brudu i lampa poszła do wymiany. Wewnetrzna strona jest bardzo delikatna a po tym co narobiłem powstay rysy których nie dało  się wwypolerować. Fachowcy od regeneracji powiedzieli że klosze od środka się płucze. Może podjedź do takiego zakładu i zapytaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lukass186 napisał:

Kiedyś po rozklejeniu wytarlem plastikowy klosz reflektora od wewnatrz aby pozbyć się brudu i lampa poszła do wymiany. Wewnetrzna strona jest bardzo delikatna a po tym co narobiłem powstay rysy których nie dało  się wwypolerować. Fachowcy od regeneracji powiedzieli że klosze od środka się płucze.

 

I to najlepiej wodą demineralizowaną wtedy po wyschnięciu nie będzie plam.:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Prozaq napisał:

I to najlepiej wodą demineralizowaną wtedy po wyschnięciu nie będzie plam.:ok:

Do płukania pół tabletki do zmywarki na 1l ciepłej wody i dobrze wyplukac później demineralizowaną. 

Patent z któregoś kącika Fiata, btw, działa :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pipper rozumiem że nie zostają żadne ślady w postaci osadów itp.? Mam podobny problem u siebie też w Corsie D, ale bardziej jest to kurz i brud bo poprzedni właściciel zgubił zaślepkę od długich świateł i tak jeździł niestety przez co lampa strasznie zaszła od środka. Rozumiem że wyjąć tylko żarówki a reszta elektroniki da radę? Oczywiście po tym dokładne suszenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, arek_m napisał:

Mognesy neodymowe z allegro zaszyc w szmatke ..

a co da magnes na plastikowy klosz?,żadne szmatki bo i po delikatnym przetarciu zostają ślady, czy tam w tej lampie siedzi jakiś bród? czy raczej zaczyna się tz. (korozja)odbłyśnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się dzisiaj ponownie za lampę. Zrobiłem tak jak ktoś sugerował. Zaszyłem magnes w szmatkę i płukałem poruszająć lampą. Myślałem że drugim magnesem pociągnę po plastiku i wyczyszczę ale to nie takie łatwe.

Płukałem płynem do mycia szyb i płynem do naczyń. Potem wypłukałem demineralizowaną. W niektórych miejscach kropki zostają ale ta pleśń jest ciągle widoczna. Nie wiem co to jest wygląda ciut lepiej.

Czytałem że niektórzy używają denaturatu albo alkoholu izoprpylowego. Nie testowałem troszkę się bałem czy nei uszkodzę odbłyśnika.

 

Temat zostawiam bo myślę, że to jest w plastiku.

 

20180620_210435.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Damisss napisał:

@Pipper rozumiem że nie zostają żadne ślady w postaci osadów itp.? Mam podobny problem u siebie też w Corsie D, ale bardziej jest to kurz i brud bo poprzedni właściciel zgubił zaślepkę od długich świateł i tak jeździł niestety przez co lampa strasznie zaszła od środka. Rozumiem że wyjąć tylko żarówki a reszta elektroniki da radę? Oczywiście po tym dokładne suszenie ;)

W Pandzie z 2004r i w Punto z 2000r z soczewką nie było zacieków.

Trzeba dobrze wypłukać wodą demineralizowaną i wysuszyć - to jest najtrudniejsze :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.