Skocz do zawartości

Sedan 220k 250-300KM NoPb


zejk

Rekomendowane odpowiedzi

Do końca sierpnia muszę wybrać samochód reprezentacyjny do firmy na dalsze podróże. Proszę o radę, co można w tej kwocie realnie nabyć?

Must have:

- Automat - preferowany hydrauliczny;

- ACC;

- Adaptacyjne zawieszenie;

- AndroidAuto i AppleCarPlay;

- Grzane fotele i kierownica;

- Półskórzana lub skórzana tapicerka (VIT! skóra musi być naturalna);

- Napęd na 4 koła;

- Automatyka świateł, wycieraczek, parkowania, lusterek i czego tylko;

- Kolor zewnętrzny czerwony lub bordowy "ładny".

 

Jakie sugestie przychodzą Wam do głowy oprócz Audi, BMW i Mercedesa?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zejk napisał:

Jakie sugestie przychodzą Wam do głowy oprócz Audi, BMW i Mercedesa?

 

 

nie

jakby był napęd na tył to GS dochodzi

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs-spelniamy-marzenia-najtaniej-ID6ze61O.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, zejk napisał:

Jakie sugestie przychodzą Wam do głowy oprócz Audi, BMW i Mercedesa?

 

 

 

https://www.otomoto.pl/oferta/infiniti-q70-3-5-premium-tech-hybryda-364km-fv23-2017r-wyprzedaz-rocznika-w-aso-ID6zsnFu.html 

 

ale IMHO najlepszy będzie schodzący model A6 c7 quattro (ze względu na value for money) np. https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a6-2-0-tfsi-252-km-quattro-s-tronic-s-line-led-2018-aso-krotoski-cichy-ID6zxYPQ.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał:

jakby był napęd na tył to GS dochodzi

Brzydal - odpycha mnie taka stylizacja nadwozia.

1 godzinę temu, pezot500 napisał:

Tu stylizacja ciut lepsza od Lexusa - ale dalekowschodni design nie dla mnie widać.

Godzinę temu, wujekcybul napisał:

Arteon

Samochód robi dobre wrażenie funkcjonalnością i osiągami, ale to jednak nie coś co można podpiąć pod "samochód reprezentacyjny"

Godzinę temu, wujekcybul napisał:

Oglądałem jakiś czas temu w salonie przy okazji, nawet wziąłem do domu katalog i trzy razy go otwierałem - zamykałem go zawsze tam gdzie było zdjęcie kierownicy z logiem:nie_wiem:. Auto fajne, z rewelacyjnymi osiągami i super wyposażone jednak mam problem z tym samochodem, bo nie mam pojęcia dla kogo on jest. Raczej nie dla mnie.

Godzinę temu, wujekcybul napisał:

Julia

Jechałem 180KM diesel z 8AT tuż po premierze - muszę odświeżyć i spróbować jeszcze raz - wtedy mi się podobało.

Godzinę temu, wujekcybul napisał:

Ewentualnie Jaguar

Nigdy nie miałem ciągot do Jaguara, ale poszukam jazdy próbnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zejk napisał:

Do końca sierpnia muszę wybrać samochód reprezentacyjny do firmy na dalsze podróże. Proszę o radę, co można w tej kwocie realnie nabyć?

Must have:

- Automat - preferowany hydrauliczny;

- ACC;

- Adaptacyjne zawieszenie;

- AndroidAuto i AppleCarPlay;

- Grzane fotele i kierownica;

- Półskórzana lub skórzana tapicerka (VIT! skóra musi być naturalna);

- Napęd na 4 koła;

- Automatyka świateł, wycieraczek, parkowania, lusterek i czego tylko;

- Kolor zewnętrzny czerwony lub bordowy "ładny".

 

Jakie sugestie przychodzą Wam do głowy oprócz Audi, BMW i Mercedesa?

 

 

 

A może Renault Talisman, może jest wersja która spełni Twoje oczekiwania. Bo wygląda niczego sobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, spad napisał:

 

A może Renault Talisman, może jest wersja która spełni Twoje oczekiwania. Bo wygląda niczego sobie. 

Problem w tym, że jeździ znacznie gorzej niż wygląda (był nawet wątek na ten temat).

W kwestii reprezentacyjności Renault też raczej nie zapunktuje.

Jak bym miał się pchać w ryzykowne kierunki to zdecydowanie w stronę Alfy - jeździ zdecydowanie lepiej niż Talisman (o wyglądzie nie mówię bo to kwestia gustu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, spad napisał:

A może Renault Talisman, może jest wersja która spełni Twoje oczekiwania. Bo wygląda niczego sobie. 

Maksymalnie 200KM i brak reprezentacyjności.

36 minut temu, Sylwester napisał:

Jak bym miał się pchać w ryzykowne kierunki to zdecydowanie w stronę Alfy - jeździ zdecydowanie lepiej niż Talisman (o wyglądzie nie mówię bo to kwestia gustu)

Jeździ bardzo dobrze - nie wiem jak w porównaniu do Talismana. Wygląda też lepiej IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zejk napisał:

Do końca sierpnia muszę wybrać samochód reprezentacyjny do firmy na dalsze podróże. Proszę o radę, co można w tej kwocie realnie nabyć?

Must have:

- Automat - preferowany hydrauliczny;

- ACC;

- Adaptacyjne zawieszenie;

- AndroidAuto i AppleCarPlay;

- Grzane fotele i kierownica;

- Półskórzana lub skórzana tapicerka (VIT! skóra musi być naturalna);

- Napęd na 4 koła;

- Automatyka świateł, wycieraczek, parkowania, lusterek i czego tylko;

- Kolor zewnętrzny czerwony lub bordowy "ładny".

 

Jakie sugestie przychodzą Wam do głowy oprócz Audi, BMW i Mercedesa?

 

 

Mam służbowego Arteona, który spełnia większość w/w wymogów, poza:

- Automat (DSG),

- nie jestem pewien, jak z AndroidAuto i AppleCarPlay...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zejk napisał:

Maksymalnie 200KM i brak reprezentacyjności.

Jeździ bardzo dobrze - nie wiem jak w porównaniu do Talismana. Wygląda też lepiej IMO.

Trochę małe auto jak na samochód reprezentacyjny.

Dawna Alfa 166 by świetnie pasowała.

 

Tak myślę, że S90 może udałoby się w tym budżecie znaleźć.

https://www.otomoto.pl/oferta/volvo-s90-inscription-2-0l-t5-254km-automat-8-biegow-salon-pl-nowy-gwarancja-ID6AkeBN.html#fd23ac5813

Reprezentacyjny, komfortowy tylko pytanie, czy stylistyka będzie odpowiadała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bnow napisał:

Trochę małe auto jak na samochód reprezentacyjny.

Dawna Alfa 166 by świetnie pasowała.

Ich aktualne plany chyba uwzględniają taki wóz na okolice 2020/2021 więc realnie z dwuletnim poślizgiem za 4-5 lat.

 

Z drugiej strony jeszcze nie czuję się na pełny segment E. Nie doprecyzowałem tego w pierwszym poście. Zależy mi na samochodzie zwinniejszym i bardziej poręcznym - jeśli tak w ogóle można mówić o sedanie segmentu D.

 

14 minut temu, bnow napisał:

Tak myślę, że S90 może udałoby się w tym budżecie znaleźć.

Reprezentacyjny, komfortowy tylko pytanie, czy stylistyka będzie odpowiadała.

No właśnie nie tyle stylistyka, co całokształt - wielka kanapa. Ojciec miał poprzednie V70 i to był naprawdę fajny wóz, ale dla niego, a nie dla mnie. Nie jechałem 90-tką - spodziewam się jeszcze większej izolacji od drogi i otoczenia. Może za 20 lat będzie to coś dla mnie.

35 minut temu, bnow napisał:

Mam służbowego Arteona, który spełnia większość w/w wymogów, poza:

- Automat (DSG),

- nie jestem pewien, jak z AndroidAuto i AppleCarPlay..

Jak ci się tym jeździ? Pertyny, Zachary i inne youtubery zachwycone semiautonomicznymi systemami wspomagającymi kierowcę, a ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bnow napisał:

Mam służbowego Arteona, który spełnia większość w/w wymogów, poza:

- Automat (DSG),

- nie jestem pewien, jak z AndroidAuto i AppleCarPlay...

Skoro ja mam w Atece (Seat) to zdziwilbym sie gdyby Arteon tego tez nie mial (wkoncu tez VAG).

 

2 godziny temu, zejk napisał:

Jak ci się tym jeździ? Pertyny, Zachary i inne youtubery zachwycone semiautonomicznymi systemami wspomagającymi kierowcę, a ty?

Nie wiem jakie systemy ma Arteon, ale mam swieza Atece i obstawiam, ze mowa o tych samych wspomagaczach. Ja jestem mega zadowolony i juz nie wyobrazam sobie auta bez ACC, asystenta pasa ruchu czy jazdy w korku. Do tego kamery 360, wykrywanie kolizji, przeszkod i pieszych i to dziala, aczkolwiek trzeba uzywac zdrowego rozsadku i nie zapominac, ze to ma tylko wspomagac a nie zastepowac kierowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zejk napisał:

Do końca sierpnia muszę wybrać samochód reprezentacyjny do firmy na dalsze podróże. Proszę o radę, co można w tej kwocie realnie nabyć?

Must have:

- Automat - preferowany hydrauliczny;

- ACC;

- Adaptacyjne zawieszenie;

- AndroidAuto i AppleCarPlay;

- Grzane fotele i kierownica;

- Półskórzana lub skórzana tapicerka (VIT! skóra musi być naturalna);

- Napęd na 4 koła;

- Automatyka świateł, wycieraczek, parkowania, lusterek i czego tylko;

- Kolor zewnętrzny czerwony lub bordowy "ładny".

 

Jakie sugestie przychodzą Wam do głowy oprócz Audi, BMW i Mercedesa?

 

 

Co dla Ciebie oznacza auto reprezentacyjne?

 

220 netto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zejk napisał:

 

Jak ci się tym jeździ? Pertyny, Zachary i inne youtubery zachwycone semiautonomicznymi systemami wspomagającymi kierowcę, a ty?

Grupę VAG znam dośś dobrze miałem sporo ich służbówek - B6 2.0 TDI 140, B6 1.8 TSI 160, A4 2.0 TSI 180 KM, B7 chyba 3 sztuki 170 KM z DSG.

Prywatnie - Audi 80 B3 :-), Toledo VR5, Loena Fr i Leona Cupra.

Bałem się tego, że to auto będzie jak Passat. Salon użyczył mi Arteona na weekend w wersji 2.0 TDI, 190 i faktycznie był trochę jak Passat. Wszystko spoko, ale ciut nijako.

Ale, że nie miałej wyboru, to wziąłem to czym jeżdżę teraz - czyli R-Line, 4Motion, 280 KM z kilkoma dodatkami. Cennikowo sporo ponad 200 k - prywatnie nie dałbym tyle forsy za VW.

Ale auto w tej konfiguracji jest bardzo fajne:

Plusy:

+ Przestronne wnętrze

+ Fajne prowadzenie (jak na VW i ten gabaryt)

+ Żwawy silnik

+ Naprawę nieźle wykończone wnętrze

+ Świetne mutlimedia

+ Atrakcyjny wygląd (rzecz gustu)

+ Auto zarówno komfortowe, a i potrafi dać trochę frajdy

 

Minusy:

- 4 cylindry

- nerwowy lane assist (mam wyłączony)

- opóźniony start DSG -  skrzynia np. w nowej BMW 5 szybciej startuje

- mogłoby być trochę więcej Nm

 

Większości systemów nie używam i dość często zmieniam biegi ręcznie - więc nowinkami technicznymi się specjalnie nie zachwycam :-)

Auto jest taką tańszą wariancją A7/A5. No, trochę żartując - "Panamerą" dla ubogich :-)

Na podium aut, które używałem/posiadałem było do tej pory E39 i Lexus GS. Arteon w tej wersji może nie jest powyżej, ale to bardzo fajny i dający sporo frajdy auto, który przy okazji jest dość praktyczne.

 

Jeśli szukasz mniejszego auta - przyjrzyj się A5 - poziom wykończenia robi wrażenie, a w tym budżecie masz 2.0 TSI 252 km, które robi 100 w ca 6 s.

Giulia też może być przyjemna.

Dobre noty zbiera Insignia - wersja GSI podobno jest dość przyjemna. Ale to Opel, marka popularna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sdss napisał:

Co dla Ciebie oznacza auto reprezentacyjne?

 

220 netto?

220 brutto, żeby było łatwiej oferty przeglądać.

 

Reprezentacyjne - no tak, znowu zapomniałem, że żyjemy w kręgu kultury wysokokontekstowej.

Dla mnie temat jest trudny, bo pierwszy raz mam taką potrzebę, że samochód musi spełniać funkcję garnituru. Musi być elegancki, bez ostentacji, jednocześnie wyróżniać się z tłumu innych.

Walory użytkowe, wygoda itp. są dla mnie. Marka, jej estyma i postrzeganie są dla moich klientów. W tym momencie muszę po prostu wybrać coś, co będzie dobrze kojarzone przez klientów, będzie budowało moją osobistą renomę, jak i renomę firmy. Tak jak kiedyś mogłem sobie chodzić w bluzach z kapturem, t-shirtach i innych wygodnych ciuchach - teraz koszula i marynarka to zestaw obowiązkowy. Podobnie muszę teraz zrobić z samochodem.

Stąd wynika, że wszystkie marki popularne się nie mieszczą. Część z nich i tak nie spełnia kryterium mocy. Odpadają więc: Opel, Renault, Ford, Peugeot, Citroen, Toyota, VW, Kia, Hyundai, Skoda itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, zejk napisał:

220 brutto, żeby było łatwiej oferty przeglądać.

 

Reprezentacyjne - no tak, znowu zapomniałem, że żyjemy w kręgu kultury wysokokontekstowej.

Dla mnie temat jest trudny, bo pierwszy raz mam taką potrzebę, że samochód musi spełniać funkcję garnituru. Musi być elegancki, bez ostentacji, jednocześnie wyróżniać się z tłumu innych.

Walory użytkowe, wygoda itp. są dla mnie. Marka, jej estyma i postrzeganie są dla moich klientów. W tym momencie muszę po prostu wybrać coś, co będzie dobrze kojarzone przez klientów, będzie budowało moją osobistą renomę, jak i renomę firmy. Tak jak kiedyś mogłem sobie chodzić w bluzach z kapturem, t-shirtach i innych wygodnych ciuchach - teraz koszula i marynarka to zestaw obowiązkowy. Podobnie muszę teraz zrobić z samochodem.

Stąd wynika, że wszystkie marki popularne się nie mieszczą. Część z nich i tak nie spełnia kryterium mocy. Odpadają więc: Opel, Renault, Ford, Peugeot, Citroen, Toyota, VW, Kia, Hyundai, Skoda itp.

Według mnie tylko Volvo S80 lub nowe V60. Marka nieostentacyjna, kojarzona z prestiżem ale nie krzykliwością. Auto oryginalne, wyróżniające się z tłumu. Za 220 tyś wyrwiesz T5 - 250KMw ładnym wyposażeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wesol napisał:

Według mnie tylko Volvo S80 lub nowe V60. Marka nieostentacyjna, kojarzona z prestiżem ale nie krzykliwością. Auto oryginalne, wyróżniające się z tłumu. Za 220 tyś wyrwiesz T5 - 250KMw ładnym wyposażeniu.

Jak już to S90 i S60...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio okazję oglądać któregoś nowego Volviaka sedana klasaD.. Zrobił na mnie wrazenie.... Ale coś mi nie składał się ten samochód.... Ciężki wybór okazuje się że zostają ci "pospolite/premium owe" klasyki że świętej Trójcy niemieckiej........ A coś Hamerykanskiego sensownego jest do kupienia w tym segmencie w PL?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

220 brutto, żeby było łatwiej oferty przeglądać.
 
Reprezentacyjne - no tak, znowu zapomniałem, że żyjemy w kręgu kultury wysokokontekstowej.
Dla mnie temat jest trudny, bo pierwszy raz mam taką potrzebę, że samochód musi spełniać funkcję garnituru. Musi być elegancki, bez ostentacji, jednocześnie wyróżniać się z tłumu innych.
Walory użytkowe, wygoda itp. są dla mnie. Marka, jej estyma i postrzeganie są dla moich klientów. W tym momencie muszę po prostu wybrać coś, co będzie dobrze kojarzone przez klientów, będzie budowało moją osobistą renomę, jak i renomę firmy. Tak jak kiedyś mogłem sobie chodzić w bluzach z kapturem, t-shirtach i innych wygodnych ciuchach - teraz koszula i marynarka to zestaw obowiązkowy. Podobnie muszę teraz zrobić z samochodem.
Stąd wynika, że wszystkie marki popularne się nie mieszczą. Część z nich i tak nie spełnia kryterium mocy. Odpadają więc: Opel, Renault, Ford, Peugeot, Citroen, Toyota, VW, Kia, Hyundai, Skoda itp.
W taki razie szedłbym w stronę Volvo lub Jaguara (XE, chyba że trafi się XJ w budżecie).

Taptaraptap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.