Skocz do zawartości

Przegląd techniczny po terminie.


Rado_

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Rado_ napisał:

 

Jak to teraz jest, gdy przegapi sie termin badania technicznego auta. Podobno 2 razy wieksza opłata? Wystarczy dzień po terminie i taka jazda?

 

 

IMO nie ma żadnych sankcji, robiłem 3tyg po terminie i normalnie płaciłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2018 o 12:58, Roswell napisał:

A obowiązuje ta zmiana że jeśli kierowca zgłosi się na przegląd do 30 dni przed końcem jego ważności, badanie zostanie zaliczone tak, jak gdyby zostało przeprowadzone w dniu zakończenia ważności poprzedniego badania?

 

Jest jakieś ograniczenie wiekowe. Ja mam auto z 2010 roku i to nie zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, volcan napisał:

Jest jakieś ograniczenie wiekowe. Ja mam auto z 2010 roku i to nie zadziałało.

bo to zdaje się nie weszło, tak samo jak potwierdzanie polisy i przeglądu w CEPIKu 2.0

Weszły chyba tylko zmiany w klasyfikacji usterek i jakieś dokładniejsze (?) testy spalin z klekotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2018 o 17:41, Joki napisał:

Jest po staremu. Tyle, że zwykle opłaca się z góry.

Tak na marginesie, dopiero co był identyczny wątek...

to chyba zależy od stacji i podejścia do klienta,

ja płaciłem po przeglądzie (przegląd robiony w czerwcu 2018)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ozarek napisał:

bo to zdaje się nie weszło, tak samo jak potwierdzanie polisy i przeglądu w CEPIKu 2.0

Weszły chyba tylko zmiany w klasyfikacji usterek i jakieś dokładniejsze (?) testy spalin z klekotów

 

Diagnosta na pytanie o ten termin następnego badania popatrzył i powiedział, że niestety auto zbyt stare. Jeśli chodzi o test spalin - jeżeli zaliczymy do "dokładniejszych" test palca w rurze wydechowej, to chyba faktycznie coś weszło ;) Zapytał mnie tylko jaka to jest norma Euro i palcem wnętrze rury wydechowej sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎06‎-‎22 o 12:58, Roswell napisał:

A obowiązuje ta zmiana że jeśli kierowca zgłosi się na przegląd do 30 dni przed końcem jego ważności, badanie zostanie zaliczone

ten przepis nie wszedł w zycie . od czerwca zmianie uległy drobiazgi nieistotne dla "zwykłego kowalskiego " . analiza spalin ( diesel i benzyna )  od zawsze  jest obowiazkowa podczas każdego badania okresowego . płacicie za to . z drugiej strony po kontroli spalin byłoby więcej negatywów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, volcan napisał:

Diagnosta na pytanie o ten termin następnego badania popatrzył i powiedział, że niestety auto zbyt stare.

w zapowiedziach nie było nic o wieku auta, ale mówię Ci to nie weszło. Przekopałem trochę googla i tylko zapowiedzi były gdzieś w okolicach marca/kwietnia i potem cisza. Żadnych zmian.

12 godzin temu, volcan napisał:

jeżeli zaliczymy do "dokładniejszych" test palca w rurze wydechowej, to chyba faktycznie coś weszło ;) Zapytał mnie tylko jaka to jest norma Euro i palcem wnętrze rury wydechowej sprawdził.

u mnie nawet tego nie robili, wielu rzeczy nie robił, poza ścieżką i papierami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.