Skocz do zawartości

Dylemat zakupowy - brak sił


franas85

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę sensownie wyedytować poprzedniego posta na komórce.

Jeśli dużo jeździsz to brałbym, ale pamiętaj że to zawsze i rok krótsza gwarancja a Fiat daje trzy lata na mechanikę.

Choć to i tak więcej niż grupa VW i wielu innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byscie wybrali : roczne tipo sw z t-jet, manualna klima, 4szyby elek i w sumie nic wiecej, ale gwarancja i przebieg


Wlasnie zauwazylem ze moj post nie zapisal sie w calosci.
Mialo byc tipo vs np leon, focus ale starszy (4-5lat ) ale na wypasie.

Wysłane z mojego LG-D315 przy użyciu Tapatalka



A jezdze ok 10tys rocznie.

Wysłane z mojego LG-D315 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, franas85 napisał:

Wlasnie zauwazylem ze moj post nie zapisal sie w calosci.
Mialo byc tipo vs np leon, focus ale starszy (4-5lat ) ale na wypasie.

Wysłane z mojego LG-D315 przy użyciu Tapatalka
 

 

A masz takiego pewnego 4-5 latka na wypasie do wziecia?

Jak nie to ja bym bral nowe Tipo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, franas85 napisał:

Wlasnie zauwazylem ze moj post nie zapisal sie w calosci.
Mialo byc tipo vs np leon, focus ale starszy (4-5lat ) ale na wypasie.

Wysłane z mojego LG-D315 przy użyciu Tapatalka
 

Jeżeli focus i leon bierzesz pod uwagę moce powyżej 150KM to bym je brał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, franas85 napisał:

 

Co byscie wybrali : roczne tipo sw z t-jet, manualna klima, 4szyby elek i w sumie nic wiecej, ale gwarancja i przebieg

 

 

Tipo, a najlepiej nowe bo różnice cenowe pomiędzy nowymi i rocznymi mogą być niewielkie. No chyba, że masz dobrą cenę na roczniaka to bierze. Ale w opcji 5-latek używany a roczny, wybieram roczny na gwarancji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, spad napisał:

 

Tipo, a najlepiej nowe bo różnice cenowe pomiędzy nowymi i rocznymi mogą być niewielkie. No chyba, że masz dobrą cenę na roczniaka to bierze. Ale w opcji 5-latek używany a roczny, wybieram roczny na gwarancji. 

 

Najlepsze są ogłoszenia typu, ktoś kupił nowego wtedy golasa za 42900pln. I teraz dwu latka sprzedaje za 40tys. Nie wiem skąd sie biorą tak wysokie ceny używanych tipo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Swietna rada, biorac pod uwage ze takich 4-5 latkow bedzie jakis promil :hehe:

 

skoro moce mają być podobne a z wypasu klimatronic i grzane zadle to brałbym tipo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo całkiem nowy, albo używka za tyle, że wtopa nie boli...

 

Kupowanie rocznej 'nówki' to taka sama loteria - może być bity, gwarancja już utracona, bo serwis tydzień za późno itd - tyle tylko że stawka dużo większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, franas85 napisał:

Wlasnie zauwazylem ze moj post nie zapisal sie w calosci.
Mialo byc tipo vs np leon, focus ale starszy (4-5lat ) ale na wypasie.

 

Może być używany, ale tylko pod warunkiem, że masz czas na szukanie, nie spieszy Ci się i trafisz coś pewnego.

 

Poprzednie auto zamówiłem i kupiłem z salonu, nie miałem czasu na jeżdżenie i szukanie, ledwo wygenerowałem kilka godzin na odbiór :hehe:

Obecne szukałem pół roku i kupiłem, nie żałuje, minus taki, że 3 miesiące bujałem się ze sprzedażą starego ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, grogi napisał:

Albo całkiem nowy, albo używka za tyle, że wtopa nie boli...

 

Kupowanie rocznej 'nówki' to taka sama loteria - może być bity, gwarancja już utracona, bo serwis tydzień za późno itd - tyle tylko że stawka dużo większa.

Przecież to jest sprawdzalne (przegląd itd.).

Poza tym jak roczniak to przeważnie od dealera bierzesz.

Najwazniejsza jest cena, bo czesto po wynajmie, pracowniku czy po wypozyczalni chcą tyle samo co za nówkę, albo niewiele mniej.

 

Jezdze drugim autem wziętym jako roczne i widzę w tym same plusy.

Za 1 razem było kilka takich samych do wyboru, to sprzedawca informowal, w którym szyba wymieniana czy zderzak malowany.

Fakt, za 2 razem bystry Warszawiak chciał mi koniecznie inny opylic niż wybrałem, pewnie coś kombinował.

Czy przegląd się odbył jak należy, tego nie zgadnę, ale wpisy w książce były, więc gwara leci dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, iwik napisał:

Jeśli w grę wchodzi kwota rzędu 50 tyś. zł to tylko nówka.

(w sensie dołożyłbym tą dychę do nówki)

Są jeszcze Leony 1.2t poniżej 60k, tipo 1.4t za 55k też są na stocku.

 

Czekaj, czekaj, jeżeli kupujesz roczny za 40 tysi a nówka za 50 tysi, to dołożenie dychy to podniesienie budżetu o 25% a to w c.uj kasy i różnicy w cenie na roku eksploatacji. Ja wiem, że wielu na AK ma zawsze przy sobie dziesięć tysi w kieszeni i wyciąga na zawołanie, ale dla większości jest to bardzo duża różnica w cenie a nie marginalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, spad napisał:

Czekaj, czekaj, jeżeli kupujesz roczny za 40 tysi...

Jak roczne tipo za 40 tysi z gwarancją to OK. Ale autor nie napisał za ile je bierze, ja obstawiam, że rocznego t-jeta za 40 tysi nie kupi, tylko bliżej 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie ze mowimy o modelach kombi, to troche zawęża rynek. Tipo kosztuje ok 50tys, mialem okazje na leona 4-letniego tez ze ta cene ale brak historii serwisowej mnie zrazil.

 

Wysłane z mojego LG-D315 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, spad napisał:

 

Czekaj, czekaj, jeżeli kupujesz roczny za 40 tysi a nówka za 50 tysi, to dołożenie dychy to podniesienie budżetu o 25% a to w c.uj kasy i różnicy w cenie na roku eksploatacji. Ja wiem, że wielu na AK ma zawsze przy sobie dziesięć tysi w kieszeni i wyciąga na zawołanie, ale dla większości jest to bardzo duża różnica w cenie a nie marginalna.

 

Ja bym wolal chyba te 10kPLN skredytowac i kupic swiety spokoj.

A jak uzywke, to szukalbym czegos za polowe tej kwoty i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, franas85 napisał:

Pamietajcie ze mowimy o modelach kombi, to troche zawęża rynek. Tipo kosztuje ok 50tys, mialem okazje na leona 4-letniego tez ze ta cene ale brak historii serwisowej mnie zrazil.

 

Kombi rzeczywiście trochę podnosi cenę. Oferty do wzięcia od ręki na leona są w okolicach 65-70 tyś.

Hatchbacki poniżej 60k:

https://www.otomoto.pl/oferta/seat-leon-style-2018-1-2-tsi-110-km-rata-juz-od-20zl-dziennie-ID6Aijwr.html#fd889db1f7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, franas85 napisał:

Wlasnie zauwazylem ze moj post nie zapisal sie w calosci.
Mialo byc tipo vs np leon, focus ale starszy (4-5lat ) ale na wypasie.

Wysłane z mojego LG-D315 przy użyciu Tapatalka
 

To teraz idz i znajdz 4 letniego focusa lub leona na wypasie za dobre pieniadze :hehe: Brac tipo i jezdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Ja bym wolal chyba te 10kPLN skredytowac i kupic swiety spokoj.

A jak uzywke, to szukalbym czegos za polowe tej kwoty i tyle.

 

A jak już kredytujesz te 40 kPLN? Jak masz limit to masz limit a nie dorzucę dyszkę bo tylko dwie stówy więcej na racie. Tak to można do 100 kPLN dojść a chyba nie taki jest cel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, spad napisał:

 

A jak już kredytujesz te 40 kPLN? Jak masz limit to masz limit a nie dorzucę dyszkę bo tylko dwie stówy więcej na racie. Tak to można do 100 kPLN dojść a chyba nie taki jest cel.

 

Jak kredytujesz 40k, to kup używkę za połowę tego. Przekopywać przez zadbane perły trzeba się tak samo przy używce za 20k, jak przy używce za 40k. ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, grogi napisał:

 

Jak kredytujesz 40k, to kup używkę za połowę tego. Przekopywać przez zadbane perły trzeba się tak samo przy używce za 20k, jak przy używce za 40k. ... 

 

Jak kupuję roczną używkę na gwarancji producenta,  papierami po serwisie, to kopania jest mniej niż za 5-latka. A o takich autach jest rozmowa w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, spad napisał:

 

Jak kupuję roczną używkę na gwarancji producenta,  papierami po serwisie, to kopania jest mniej niż za 5-latka. A o takich autach jest rozmowa w tym wątku.

Dokładnie tak ja to rozumiem. To jest w zasadzie nowy samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Cinek napisał:

Nie mogę sensownie wyedytować poprzedniego posta na komórce.

Jeśli dużo jeździsz to brałbym, ale pamiętaj że to zawsze i rok krótsza gwarancja a Fiat daje trzy lata na mechanikę.

Choć to i tak więcej niż grupa VW i wielu innych.

Grupa vag- SEAT 5 lat, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcindzieg napisał:

Dokładnie tak ja to rozumiem. To jest w zasadzie nowy samochód.

 

Z tym małym problemem, że taki w zasadzie nowy samochód kosztuje w zasadzie tyle co nowy w jakiejś promocji...

 

Różnica 10 tysięcy zł wymaga już roku i kilkadziesiąt tysięcy kilometrów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2018 o 23:21, franas85 napisał:

 

Co byscie wybrali : roczne tipo sw z t-jet, manualna klima, 4szyby elek i w sumie nic wiecej, ale gwarancja i przebieg

 

Mam focusa mk2 po lifcie ,i raczej szukałbym mk3 zamiast Tipo.Fiat to Fiat.. Żaden mi się nie podoba i te dziwne deski rozdzielcze,nie jakie samochody ani to ładna linia, takie jakieś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, arek_m napisał:

Mam focusa mk2 po lifcie ,i raczej szukałbym mk3 zamiast Tipo.Fiat to Fiat.. Żaden mi się nie podoba i te dziwne deski rozdzielcze,nie jakie samochody ani to ładna linia, takie jakieś...

To znajdz focusa mk3 z 1.6 ecoboost dobrze wyposazonego z salonu w PL za normalna cene. Diesel albo 1.6 pb da sie znalezc ale bidne wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znajdz focusa mk3 z 1.6 ecoboost dobrze wyposazonego z salonu w PL za normalna cene. Diesel albo 1.6 pb da sie znalezc ale bidne wersje.

Potwierdzam, od pol roku monitoruje rynek i nie pamietam zadnego 1.6eb z dobrym wyposazeniem

Wysłane z mojego LG-D315 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, franas85 napisał:


Potwierdzam, od pol roku monitoruje rynek i nie pamietam zadnego 1.6eb z dobrym wyposazeniem

Wysłane z mojego LG-D315 przy użyciu Tapatalka
 

To ja nie rozumiem nad czym sie zastanawiasz? Brac to tipo i juz. Jakbym pol roku auta szukal to by mnie szlag trafil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, grogi napisał:

 

Z tym małym problemem, że taki w zasadzie nowy samochód kosztuje w zasadzie tyle co nowy w jakiejś promocji...

 

Różnica 10 tysięcy zł wymaga już roku i kilkadziesiąt tysięcy kilometrów...

Nieprawda. @spad wrzucał tu samochody po pracownikach z symbolicznymi przebiegami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie rozumiem nad czym sie zastanawiasz? Brac to tipo i juz. Jakbym pol roku auta szukal to by mnie szlag trafil.

Nie ograniczam rynku tylko do focusa.

Wysłane z mojego LG-D315 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wujekcybul napisał:

To znajdz focusa mk3 z 1.6 ecoboost dobrze wyposazonego z salonu w PL za normalna cene. Diesel albo 1.6 pb da sie znalezc ale bidne wersje.

Nie upieram sie, że musi byc z polskiego salonu.Jedynie może ewentualnie być..Wyposażenie może byc zadowalające.Klima automat ,kiera skóra,szyby przód el.grzana szyba ,lustra , tempomat mile widziany .

Ewentualnie pomyslałbym nad automatem ,bo widze że są też takie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arek_m napisał:

Nie upieram sie, że musi byc z polskiego salonu.Jedynie może ewentualnie być..Wyposażenie może byc zadowalające.Klima automat ,kiera skóra,szyby przód el.grzana szyba ,lustra , tempomat mile widziany .

Ewentualnie pomyslałbym nad automatem ,bo widze że są też takie..

O powershift to zapomnij. Przeciez te z zachodu sa jeszcze drozsze od tych z PL. Chyba, ze lalki szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujekcybul napisał:

O powershift to zapomnij. Przeciez te z zachodu sa jeszcze drozsze od tych z PL. Chyba, ze lalki szukasz.

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-focus-mk3-gwarancja-biala-perla-kamera-czujnik-cofania-automat-led-fv-23-ID6AuWfF.html#f17f346225 a ten co to ma za skrzynie..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, arek_m napisał:

:jem: Piekna lalka z USA. Zreszta nawet sie nie kryje, ze bezwypadkowa. Obstawiam, ze poduchy zamienione na takie po regeneracji :jem: Nic tylko brac :sex: 

 

Poczytaj sobie posty oziego jak to opisywal jaki Ford ma problem z powershiftem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2018 o 14:54, iwik napisał:

 

Otóż nie prawda albowiem:

* warunkiem utrzymania ceny jest skorzystanie z promocji ODKUP i Wierny Marce. Szczegóły w salonie.

 

Realnie wyjdzie koło 65kPLN jak nie masz seata i nie oddasz swojego auta za pół ceny rynkowej.

Generalnie pogięło ich trochę w Skodzie i Seacie w tym roku. Za rapida w średniej wersji przykładowo wołają teraz 60-65tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujekcybul napisał:

:jem: Piekna lalka z USA. Zreszta nawet sie nie kryje, ze bezwypadkowa. Obstawiam, ze poduchy zamienione na takie po regeneracji :jem: Nic tylko brac :sex: 

 

Poczytaj sobie posty oziego jak to opisywal jaki Ford ma problem z powershiftem. 

https://autopark.otomoto.pl/ co myslisz o takim dealerze?.Ostatnio byłem tam pozaglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, arek_m napisał:

https://autopark.otomoto.pl/ co myslisz o takim dealerze?.Ostatnio byłem tam pozaglądać.

Nie znam ale widze, ze wypasow nie ma. Normalne uzywane auta.

 

Widzisz mialem 50k na auto nic nowego fajnego sie nie kupi za ta kase. Wiec kupilem demo i wiem, ze przeplacilem z 5-7k. Szybki chip i jezdzi jak trzeba. To jednak klasa B a Ty chcesz kompakt wiec co bys nie wkleil z uzywek za Twoj budzet to bedzie kupa. Albo sprowadzony, albo zrobiony w stodole albo golas. I masz prosty wybor bierzesz Tipo albo dokladasz 20k i bierzesz cos fajnieszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoz Panowie udalo mi sie znales Megane iv kombi 2016 1.2tce, rejestracja 2017, w komisie przysalonowym za cene Tipo. Co prawda ma 30tys przebiegu ale na gwarancji i bezwypadkowe. Mam nadzieje ze bedzie sie sprawowal :)

Wysłane z mojego LG-D315 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2018 o 18:12, Jaruga napisał:

 

A kupowanie używki za 40kPLN w kredycie to już brak instynktu samozachowawczego....

Chłopie obudź się, większość aut w kraju kupowanych jest na kredyt, niezależnie czy fura a 5 tysi, czy za 500 tysi. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.