Skocz do zawartości

puszka elektryczna w cokole domu


exor

Rekomendowane odpowiedzi

Elektryk wypuścił kable do zasilania bramy wjazdowej na posesje.

Muszę teraz w cokole domu zrobić puszkę elektryczną - coby te kable tam skończyć na razie i od dołu do niej podprowadzić peszel - żeby wpuścić kable kiedyś od bramy.

I teraz nie wiem jaka to ma być puszka? Taka zwykła większa jakie daje się pod sufitem?

Niby okap trochę ochroni przed deszczem, ale wiadomo - zawsze jak wiatr zawieje mocniej to cośtam wody się może dostać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, exor napisał:

 

a nie wiem, to ja się pana pytam : )

 

Ja mam puszkę wewnątrz domu schowaną pod tynkiem :)

Jak chcesz na zewnątrz, to powinieneś mieć do niej dostęp - czyli chyba schować w ocieplenie by dekiel wystawał i już.

na razie niech będzie luźno, bo pewnie potem będziesz obkładał czymś podmurówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj puszkę hermetyczną. Jeżeli to nie jest widoczne miejsce możesz ją dać  większą i posadowić na opasce i/lub przyczepić do cokołu. Jeżeli widoczne miejsce, a masz sporo styro dobierz możliwie płytką wpuść na piankę w styro a potem zamaluj czy zasmaruj tym czym jest robiony cokół.

Ja mam sporą skrzynkę z wszystkimi peszlami z zewn, kablami i systemem podlewania, stojącą na opasce, ale u mnie to boczna elewacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.