Skocz do zawartości

Kampery-czy wypożyczalnie upadły na głowę?


artipb

Rekomendowane odpowiedzi

Usiłuję ogarnąć auto przed letnim wyjazdem, ale w ramach planu B z czystej ciekawości oglądnąłem sobie oferty kamperów.

Oglądnąłem i zdębiałem.Nie licząc kaucji po 3,4 a nawet 5 kzł, (to po jaki wuj jest AC, taniej by wyszło kupić krótkoterminowe AC z jakąś opcją na wyposażenie, niż się później z jakimś Januszem wypożyczingu kłócić o to, czy ryska na zderzaku była czy nie albo czy kuchenka się usr...ła z winy najemcy, czy z innych okoliczności przyrody, nie wspominając o jakiekolwiek faktycznej drobnej szkodzie za 2 czy 3 tysiące złotych).

Ale niech mnie ktoś oświeci czym się ten biznes kieruje.Coś, czym da się wyjechać za granicę dla rodziny 2+2 kosztuje ok. 400-600 zł za dobę.Z opłatami za kamping i zwiększonymi opłatami za autostradę pewnie jeszcze 100 ekstra.

W tej cenie albo nawet taniej można spokojnie spać pod dachem,z klimatyzacją i sorki za słownictwo-możliwością prysznica i sranka w cywilizowanych warunkach,a nie na Małysza w kibelku współdzielonym z setką innych ludzi.

Wiem, że zakup kampera jest ekstremalnie drogi i auto ma zarobić na siebie w krótkim sezonie, ale kompletnie nie widzę powodu, żeby iść na taki interes..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, artipb napisał:

Usiłuję ogarnąć auto przed letnim wyjazdem, ale w ramach planu B z czystej ciekawości oglądnąłem sobie oferty kamperów.

Oglądnąłem i zdębiałem.Nie licząc kaucji po 3,4 a nawet 5 kzł, (to po jaki wuj jest AC, taniej by wyszło kupić krótkoterminowe AC z jakąś opcją na wyposażenie, niż się później z jakimś Januszem wypożyczingu kłócić o to, czy ryska na zderzaku była czy nie albo czy kuchenka się usr...ła z winy najemcy, czy z innych okoliczności przyrody, nie wspominając o jakiekolwiek faktycznej drobnej szkodzie za 2 czy 3 tysiące złotych).

Ale niech mnie ktoś oświeci czym się ten biznes kieruje.Coś, czym da się wyjechać za granicę dla rodziny 2+2 kosztuje ok. 400-600 zł za dobę.Z opłatami za kamping i zwiększonymi opłatami za autostradę pewnie jeszcze 100 ekstra.

W tej cenie albo nawet taniej można spokojnie spać pod dachem,z klimatyzacją i sorki za słownictwo-możliwością prysznica i sranka w cywilizowanych warunkach,a nie na Małysza w kibelku współdzielonym z setką innych ludzi.

Wiem, że zakup kampera jest ekstremalnie drogi i auto ma zarobić na siebie w krótkim sezonie, ale kompletnie nie widzę powodu, żeby iść na taki interes..

Za ile by się opłacało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni wolą all inclisive i przez tydzień nie wychodzić z hotelu, a inni chcą być codziennie w innym miejscu i dużo zobaczyć. A że kamper kosztuje tyle co małe mieszkanie to i takie ceny wynajmu. Dopóki nie ma przymusu i są na to chętni nie widzę problemu.

Taptaraptap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, artipb napisał:

W tej cenie albo nawet taniej można spokojnie spać pod dachem,z klimatyzacją i sorki za słownictwo-możliwością prysznica i sranka w cywilizowanych warunkach,a nie na Małysza w kibelku współdzielonym z setką innych ludzi.

Wiem, że zakup kampera jest ekstremalnie drogi i auto ma zarobić na siebie w krótkim sezonie, ale kompletnie nie widzę powodu, żeby iść na taki interes..

 

Ale wyjazd kamperem to nie jest tansza alternatywa dla apartamentu w Chorwacji czy gdzies we Wloszech.

Ewidentnie to nie jest oferta dla Ciebie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi.Za exlusiv kampera rocznik 2017 czy 2018 na 6 a czasem nawet 9 osób cena 500-600 zł jest ok.Takich ogłoszeń jest pełno.Ale równie pełno jest ogłoszeń z identyczną ceną za rocznik 2011-2014 Ducato czy Transita bez połowy tych wodotrysków i tego pojąć nie mogę.Mniejsze i znacznie gorzej wyposażone auto dla czterech osób powinno kosztować góra pół tego, co nowoczesny hotel na kółkach.

Nie będę rzucał ogłoszeniami z olx,za szybko się dezaktualizują, ale jak się komuś chce, niech sam spojrzy - obiektywnie stare auta nie odbiegają ceną od nówek,a wyraźnie taniej robi się dopiero przy 20 letnich rupieciach, którymi patrząc na zdjęcia strach wyjechać poza granice powiatu.

 

Spać pod dachem też można codziennie innym, natomiast po prostu nie pojmuję sytuacji,w której za nocleg w aucie trzeba płacić tyle (a w przypadku rodziny 2+2 czasem więcej), co za kwaterę prywatną czy hotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, artipb napisał:

Spać pod dachem też można codziennie innym, natomiast po prostu nie pojmuję sytuacji,w której za nocleg w aucie trzeba płacić tyle, co za kwaterę prywatną czy hotel.

 

No wlasnie dlatego, ze nie pojmujesz to kamper nie jest dla Ciebie ;] To nie jest alternatywa dla noclegu pod dachem, tak samo jak hokej nie jest alternatywa dla zuzla ;)

Poza tym jedz do Norwegii i daj znac jak wygladaja te wypasione noclegi np na Lofotach za 400PLN za dobe dla 4 czy 6 osob.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kiedyś myślałem o kamperze na własność, albo współwłasność z rodziną.Na przeszkodzie stoi brak miejsca na zimowy postój i brak zdecydowania rodzinki.Ale nie oszukujmy się,zaletą kampera na własność jest właśnie to, że taniej niż na kwaterze i nie ogranicza Cię konieczność rezerwacji i planowania.Wrócisz tydzień później niż planowałeś i ok.

Wypożyczając tracisz prawie wszystko-wolność bo trzeba oddać na czas ściśle określony,często jest limit kilometrów, nie stajesz byle gdzie, bo jak ktoś uszkodzi to się nie wypłacisz,a część wypożyczaczy określa nawet listę krajów gdzie jechać nie można.Nie ma intymności, bo jak na kwaterze-tydzień temu w łóżku spał kto inny,a za tydzień o ściśle określonej porze będzie spał kto inny.Tak więc wypożyczasz kwaterę, którą wleczesz ze sobą do kraju przeznaczenia.Zatem konkurencyjna może być tylko cena.

W moim przypadku kamper za 500 zł oznaczałoby wydać 200 zł za dobę dla dorosłego i 100 zł za dziecko za noc i do tego opłaty na kampingu.

Odpowiadając na pytanie z początku wątku-mały ciut starszy kamper dla rodziny 2+2 powinien kosztować ok. 300 zł.Duża wypasiona buda, gdzie spokojnie biwakują 2 rodziny niech będzie za 600 zł. I w sumie tak było 2-3, lata temu. Pamiętam ceny, bo planowałem, ale z różnych przyczyn nie wyszło.

Nie wiem, co stało się w międzyczasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2018 o 14:38, artipb napisał:

W tej cenie albo nawet taniej można spokojnie spać pod dachem,z klimatyzacją i sorki za słownictwo-możliwością prysznica i sranka w cywilizowanych warunkach

Zwyczajnie nie rozumiesz że caravaning to "coś więcej". I jest to znacznie droższa forma spędzania wolnego czasu niż wakacje all inclusive.

 

Dnia 23.06.2018 o 17:18, artipb napisał:

Za exlusiv kampera rocznik 2017 czy 2018 na 6 a czasem nawet 9 osób cena 500-600 zł jest ok.Takich ogłoszeń jest pełno.

Podejrzanie tanio. Rzuć kilkoma przykładami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

Poza tym jedz do Norwegii i daj znac jak wygladaja te wypasione noclegi np na Lofotach za 400PLN za dobe dla 4 czy 6 osob.

Na Lofotach za 400PLN dostaniesz co najwyżej nocleg na zewnątrz, pod suszącymi się sztokfiszami, w ramach all inclusive właściciel posesji przykryje cię folią malarską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

No wlasnie dlatego, ze nie pojmujesz to kamper nie jest dla Ciebie ;] To nie jest alternatywa dla noclegu pod dachem, tak samo jak hokej nie jest alternatywa dla zuzla ;)

Poza tym jedz do Norwegii i daj znac jak wygladaja te wypasione noclegi np na Lofotach za 400PLN za dobe dla 4 czy 6 osob.

 

Chromolisz  synek.  nie decyduj za innych. 

Ja jzezdziłem w miejsca gdzie nie było infrastruktury , również nie było ludzi .Codziennie w innym miejscu miałem nocleg.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, artipb napisał:

600 tego rozumiem

+ opłata serwisowa. Ale spoko, dobra oferta, nawet podejrzanie dobra.

30 minut temu, artipb napisał:

Ciut ponad 600 ten też, prawie nówka 

No, bardziej prawie 700 niż ponad 600. No i cały czas to 6 osobowy kamper.

31 minut temu, artipb napisał:

A tutaj ponad 400 limit kilometrów, cuda wianki i starsze auto za całkiem duże pieniądze

No ten to ma prawie 20 lat :hehe:

 

Przypomnę więc co pisałeś.

3 godziny temu, format napisał:

Za exlusiv kampera rocznik 2017 czy 2018 na 6 a czasem nawet 9 osób cena 500-600 zł jest ok.Takich ogłoszeń jest pełno.

Żaden z wymienionych kamperów nie jest exclusive. Żaden też nie jest 9 osobowy.

Nowy, ekskluzywny kamper kosztuje 700kPLN na dzień dobry, a w wersji 9 osobowej ciężko się zamknąć w bańce. 

 

Generalnie, mówię to jako współwłaściciel kampera który w tym roku kończy 30 lat, więc mnie już tam średnio interesują pierdoły typu strata wartości (w nowych, szczególnie z wysokiej półki kamperach zdarza się że wynosi ona sporo ponad 100kPLN rocznie, zakładając więc że kompensujesz tylko stratę wartości (serwis, całe utrzymanie itd itp masz za darmo - a zobacz sobie ile kosztują zwykłe pierdoły do tych aut) i że (to bardzo optymistyczny scenariusz) wynajmujesz auto przez 200 dni w roku to sama kompensacja straty wartości to 500zł dziennie, a gdzie choćby koszty odsetek od kredytu który na takie auto bierzesz, gdzie jakiś zysk?!), ale caravaning potrafi być bardzo drogim sportem jeśli uprawiasz go jak większość. Potrafi być też bardzo tanim zajęciem, ale to dyskusja na zupełnie inny wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=129698]format[/mention] 
No dobra, to lecimy, tak pierwsze z brzegu
600 tego rozumiem
Ciut ponad 600 ten też, prawie nówka 
A tutaj ponad 400 limit kilometrów, cuda wianki i starsze auto za całkiem duże pieniądze
 
W ostatnim ogłoszeniu widzę cenę 250-300zł, co jest zgodne z Twoimi oczekiwaniami - za starszy samochód ponad połowę taniej :ok:

Taptaraptap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zbynek napisał:

W ostatnim ogłoszeniu widzę cenę 250-300zł, co jest zgodne z Twoimi oczekiwaniami - za starszy samochód ponad połowę taniej :ok:

W zasadzie nie da się wynająć sprawnego kampera poniżej dwóch stówek dziennie. Obojętnie jak będzie stary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomy napisał:

Jakiś pierwszy z brzegu za mniej niż 600zł, chyba nie taki stary :hmm:

Nie wiem komu odpisujesz, zakładając że mnie to zgadzam się że jest to bardzo dobra oferta, natomiast odnosząc się do wypowiedzi na którą ja odpowiadałem, czyli:

 

23 minuty temu, format napisał:

Za exlusiv kampera rocznik 2017 czy 2018 na 6 a czasem nawet 9 osób cena 500-600 zł jest ok.Takich ogłoszeń jest pełno.

To to nie jest ani exclusive, ani rocznik 2017/18 ani też 9 osób ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, format napisał:

Nie wiem komu odpisujesz, zakładając że mnie to zgadzam się że jest to bardzo dobra oferta, natomiast odnosząc się do wypowiedzi na którą ja odpowiadałem, czyli:

 

To to nie jest ani exclusive, ani rocznik 2017/18 ani też 9 osób ;] 

W Polsce ludzie którzy jeżdżą na kempingi sa  poszczegani jako biedota, której nie stać na hotel albo apartament. To jak to jest, biedota i kamper za 600zl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sdss napisał:

W Polsce ludzie którzy jeżdżą na kempingi sa  poszczegani jako biedota, której nie stać na hotel albo apartament. To jak to jest, biedota i kamper za 600zl?

Bo jazda na kemping z namiotem to rzeczywiście 'trochę' inny sport niż caravaning, szczególnie kamperem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sdss napisał:

Inny, ale nie zawsze tańszy od hotelu 😁

Oczywiście, istnieją hotele droższe niż ogólnie pojęty caravaning. Ale co do zasady kamperowanie jest znacznie droższe niż kiblowanie w hotelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zbynek napisał:

W ostatnim ogłoszeniu widzę cenę 250-300zł, co jest zgodne z Twoimi oczekiwaniami - za starszy samochód ponad połowę taniej :ok:

Taptaraptap
 

300 netto i limit kilometrów 300 dziennie, czyli w praktyce np.Bałkany z dopłatą za kilometry ponad 400 lekko  wychodzi.

Dla mnie jako laika te droższe, roczne czy dwuletnie są wypasione, bo mają prawie wszystko, co da się upchać do celów wygody i bezpieczeństwa,a to, że nie ma mahoniu i drewna wiśniowego tylko plastik, to zrozumiałe.

 

Natomiast najbardziej chodzi mi o to, że rozumiem sens posiadania kampera na własność czy współwłasność, pamiętam też oferty sprzed kilku czy kilkunastu lat, gdy posiadacze kamperów w celu pozyskania choć części kosztów wynajmowali swe cacka za rozsądne pieniądze.

Natomiast całkowicie zgubiłem moment, gdy duzi gracze postanowili zarabiać na tym (stąd te ceny, bo jakby nie patrzeć to nowy kamper to zabawka z bardzo górnej półki cenowej),a reszta rynku wpadła na dziwny pomysł, że skoro nowe cacka są na rynku po kilkaset złotych na dobę, to oni też nie chcą być gorsi, pomimo że ofertą dość znacznie odstają.

Tym samym kamper, który dla mieszkańca zachodu jest alternatywą hotelu, nierzadko tańszą, przy polskich zarobkach dla laika absolutnie przestał być konkurencyjny z czymkolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, artipb napisał:

Tym samym kamper, który dla mieszkańca zachodu jest alternatywą hotelu, nierzadko tańszą, przy polskich zarobkach dla laika absolutnie przestał być konkurencyjny z czymkolwiek.

 

Nie, nie jest. Poczynając od ceny sprzętu i kosztów utrzymania, oraz niewielkiego zwrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2018 o 13:38, artipb napisał:

Wiem, że zakup kampera jest ekstremalnie drogi i auto ma zarobić na siebie w krótkim sezonie, ale kompletnie nie widzę powodu, żeby iść na taki interes..

Dawno to było bo już prawie 4 lata temu ale pewien bardzo sympatyczny właściciel pola kempingowego w Zakopanem, mający przy okazji dość sporą wiedzę, na temat sprzętów karawaningowych, przyznał, że ceny wynajmu kamperów w Polsce są nieprzyzwoicie wysokie. Jadąc na wakacje gdzieś na zachód warto było dojechać tam swoją osobówką, wynająć lepszy sprzęt w mniejszych pieniądzach i cieszyć się lepszym dealem niż wynajmowanie z Polski. Sprawdź ceny, zobaczysz ile w tym prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2018 o 23:07, sdss napisał:

W Polsce ludzie którzy jeżdżą na kempingi sa  poszczegani jako biedota, której nie stać na hotel albo apartament. To jak to jest, biedota i kamper za 600zl?

Jade do cro na kemping pod namiot..kiedy zrobilem ten błąd w zyciu?

 

Dnia 23.06.2018 o 18:55, format napisał:

Zwyczajnie nie rozumiesz że caravaning to "coś więcej". I jest to znacznie droższa forma spędzania wolnego czasu niż wakacje all inclusive.

Dla mnie sa hardcory ktore kamperami jezdza na narty :)

 

Dnia 23.06.2018 o 23:22, sdss napisał:

Inny, ale nie zawsze tańszy od hotelu 😁

Nie mozna porownywac ludzi z kampera do ludzi z all  :) to dwa inne swiaty.

 

Ja uwielbiam atmosfere na kempingu zwlaszcza noca...natomiast nie trawie hoteli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin79 napisał:

Dla mnie sa hardcory ktore kamperami jezdza na narty :)

Ja jeździłem jeszcze nie tak dawno kamperem na snowboard. Ludziska wstają w środku nocy, jadą kilkaset kilometrów, a ja sobie już czekam na nich na parkingu, wcinając poranną jajecznicę. Później tylko buty na nogę i za dwie minuty jestem na stoku :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, format napisał:

Ja jeździłem jeszcze nie tak dawno kamperem na snowboard. Ludziska wstają w środku nocy, jadą kilkaset kilometrów, a ja sobie już czekam na nich na parkingu, wcinając poranną jajecznicę. Później tylko buty na nogę i za dwie minuty jestem na stoku :ok: 

To jestes hardcore. Jam radzisz sobie z potem. Przepoconymi ciuchami ? Przepoconym sobą  :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcin79 napisał:

To jestes hardcore. Jam radzisz sobie z potem. Przepoconymi ciuchami ? Przepoconym sobą  :) ?

Prawdę mówiąc nie wiem, używam czasem mydła i ten problem nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2018 o 17:18, artipb napisał:

Spać pod dachem też można codziennie innym, natomiast po prostu nie pojmuję sytuacji,w której za nocleg w aucie trzeba płacić tyle (a w przypadku rodziny 2+2 czasem więcej), co za kwaterę prywatną czy hotel.

 

Właśnie dlatego to nie jest opcja dla Ciebie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2018 o 22:58, Marcin79 napisał:

To jestes hardcore. Jam radzisz sobie z potem. Przepoconymi ciuchami ? Przepoconym sobą  :) ?

 

Ale ten sam problem występuje w pokoju hotelowym. Jak masz hotel to ciuchy się nie pocą a Ty się nie musisz kąpać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO kemping ma sens tylko jak bardzo to kochasz i cena cie wali - masz wolność, niezależność albo jak masz aspekt ekonomiczny - w jednym samochodzie jedzie 6-8 osób [normalnie musiałbys mieć 2 samochody, 2 x paliwo, winiety] i stancje wychodza drożej.

Natomiast w dobie bookingu, trivago, ar&b itp. płaenie takiej kasy po za moze jakimiś wyjatkami typu Norwegia nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kilku kolegów napisało: karawaning to nie jest tania zabawa. W Polsce faktycznie większość ludzi traktuje to jak urlop dla biedoty, ale wystarczy popatrzeć ile kosztuje kamper czy nawet przyczepa. No i jakie sprzęty stoją na polach włoskich, hiszpańskich czy choćby chorwackich. Ja długo biłem się z myślami i... kupiłem przyczepę. Za ta kasę miałbym kilka lat wakacji letnich i zimowych na 5 gwiazdkowych hotelach ale... w hotelu nie wypoczywam. Na polu jestem 24h na dobę zrelaksowany i uśmiechnięty. To nie jest zabawa dla każdego i nie ma co tu mówić co jest dobre, a co złe. Spróbuj jak się nie spodoba to lecisz do Egiptu do hotelu z basenem, a ja wyglądam przez małe okienko w przyczepie na zachodzące słońce :)

 

ps. Nie wyobrażam sobie 9 osób w kamperze... nawet wielkim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Olas1 napisał:

Już kilku kolegów napisało: karawaning to nie jest tania zabawa.

 

to zależy, można kupić za 10kzl przyczepę i objechac pol europy, przyczepa to nie jest kosmiczna technologia i łatwo ją utrzymać w dobrym stanie nawet leciwą

kamper to już bardziej skomplikowana sprawa, ale też kamperami za 20kzł ludzie jeżdżą w dalekie trasy (tutaj komfort jest większym problemem)

 

a skoro kampery za pincet nie stoją w wypożyczalniach tylko jeżdżą to znaczy że drogie nie są ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Koonrad napisał:

 

to zależy, można kupić za 10kzl przyczepę i objechac pol europy, przyczepa to nie jest kosmiczna technologia i łatwo ją utrzymać w dobrym stanie nawet leciwą

kamper to już bardziej skomplikowana sprawa, ale też kamperami za 20kzł ludzie jeżdżą w dalekie trasy (tutaj komfort jest większym problemem)

 

a skoro kampery za pincet nie stoją w wypożyczalniach tylko jeżdżą to znaczy że drogie nie są ;) 

 

Wiadomo, można i tanio jak barszcz. Miałem kilka razy wątpliwa przyjemność spać w takiej starszej przyczepie i... wolę jednak nowsze :)

A że starym kamperem tak jak z każdy starym samochodem... trzeba dbać, a i tak coś nawali 🤣

2 tygodniowy urlop to 7000zł, a gdzie koszt paliwa, winiet, pól itd. Tanio nie jest, ale jak dla mnie urlop idealny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Olas1 napisał:

 

Wiadomo, można i tanio jak barszcz. Miałem kilka razy wątpliwa przyjemność spać w takiej starszej przyczepie i... wolę jednak nowsze :)

A że starym kamperem tak jak z każdy starym samochodem... trzeba dbać, a i tak coś nawali 🤣

2 tygodniowy urlop to 7000zł, a gdzie koszt paliwa, winiet, pól itd. Tanio nie jest, ale jak dla mnie urlop idealny :)

 

moja buda ma 30lat i nie widzę różnicy w/s do kilkuletniej, a wyglądowo/użytkowo to niektóre nowe mogą się schować

ja mam drewniane fronty mebli a w nowych płyta ;)

 

zeszłoroczne wakacje zamknęły się w 5kzl, a zrobiliśmy 4.5kkm, tyle że kempingi max 20e, a kolacja na mieście też do 100zł 

w tym roku będzie pewnie drożej, tyle że km mniej, więc może znowu wyjdzie podobna kwota w globalu

 

oczywiście można też jechać na wypasiony camp za 70e/doba, zrobić 3kkm po autostradach, jadać w barach i wyjdzie 10kzł 

dla mnie caravaning to jednak dość dynamiczne wakacje, dłużej jak tydzień nie stoję w jednym miejscu, a gdzie się da to korzystamy z noclegów za free

jedzenie też ogarniamy sami z miejscowych produktów 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Olas1 napisał:

Ale ja pisze o wynajmie kampera, Ty jak rozumiem masz swojego. Trzeba by więc doliczyć koszty jego posiadania do kosztu wakacji.

 

 

dla mnie wypożyczenie to na próbę ew jakiś szybki wyjazd, jeśli ktoś chce jeździć tylko kupno 

mam przyczepę, po głowie chodzi kamper, choć na razie więcej plusów ma przyczepa (jeździmy 2+2)

niestety sensowny kamper to grubo powyżej 50kzł, więc jeszcze poczeka ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koonrad napisał:

 

dla mnie wypożyczenie to na próbę ew jakiś szybki wyjazd, jeśli ktoś chce jeździć tylko kupno 

mam przyczepę, po głowie chodzi kamper, choć na razie więcej plusów ma przyczepa (jeździmy 2+2)

niestety sensowny kamper to grubo powyżej 50kzł, więc jeszcze poczeka ;)

 

 

No ja dlatego też w przyczepę poszedłem. Kamper jak dzieci odchowam :) wtewtedy trochę Europy pozwiedzam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Olas1 napisał:

 

No ja dlatego też w przyczepę poszedłem. Kamper jak dzieci odchowam :) wtewtedy trochę Europy pozwiedzam. 

 

z przyczepą też się da zwiedzać

objechaliśmy Cro, Grecję, Rumunię, Włochy, Albanię, a w tym roku objazdówka po Czarnogórze

z przyczepą robi się to trochę inaczej - baza kemping i w promieniu 100-150km objazdówki autem

ma to ten plus że nie martwisz się o postoje w centrum, masz stałe miejsce gdzie jak wracasz wypompowany po zwiedzaniu,

możesz wrócić i wykąpać się w normalnych warunkach ;)

a np a Albanii samo auto 4x4 dało możliwość zapuszczenia się w góry raczej niedostępne std kamperom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd wam się biorą takie wysokie ceny urlopów w kamperze. Chyba, że porównujecie do jakiegoś all- inclusive gdzie Janusz z Grażyną wybierają wakacje ceną za co zostają zapakowani w samolot, dostają swój pokoik na tydzień, żarcie, mają wywalone na wszystko wokół siebie i przez ten czas mogą się cieszyć odpoczynkiem wśród swojego stada rodaków. Jeśli kogoś może interesować taki odpoczynek to rzeczywiście kempingowanie należy odrzucić.

Ja mam przyczepę i cenie ją za to, że wszelkie wycieczki wychodzą dość tanio. Można powiedzieć, że jest niewiele drożej niż wycieczki z namiotem, głównie za sprawą zwiększonego zużycia paliwa i opłat autostradowych, jest też minimalnie drożej na kempingach. Za to komfort w przyczepie jest nieporównywalnie większy niż pod namiotem i zdecydowanie warty tej niewielkiej dopłaty. Kamper w użytkowaniu nie będzie droższy niż przyczepa, jedyne co to fakt, że sam zakup jest zdecydowanie mniej korzystny oraz dochodzi dużo bardziej rozszerzony serwis coroczny. No ale trudno się temu dziwić bo jest to sport dla świadomych i należy go uprawiać aby zakup sprzętu miał sens. Tak samo jak nie kupuje się profesjonalnego sprzętu do wędkowania tylko po to aby zjeść rybkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igorek, przeczytaj wątek od początku. Mówimy o wynajmie kampera.

Samo siedzenie na polu jest dość tanie, ale przyczepę lub kampera trzeba wynająć lub kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Olas1 napisał:

Igorek, przeczytaj wątek od początku. Mówimy o wynajmie kampera.

Samo siedzenie na polu jest dość tanie, ale przyczepę lub kampera trzeba wynająć lub kupić.

Lepsze pole to 35 do 50 E, plus za osobę od 7 do 10E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Olas1 napisał:

Igorek, przeczytaj wątek od początku. Mówimy o wynajmie kampera.

Samo siedzenie na polu jest dość tanie, ale przyczepę lub kampera trzeba wynająć lub kupić.

Wynajmując kampera płaci się więcej ale ma się jednocześnie środek transportu i miejsce do mieszkania. Alternatywą jest wynajem samochodu i płacenia za hotele. Ogółem różnica nie będzie wielka, kamper raczej wyjdzie drożej ale ma swoje niezaprzeczalne zalety. A kto nie widzi zalet kampera, nie powinien rozważać wypoczynku w kamperze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Igorek napisał:

Wynajmując kampera płaci się więcej ale ma się jednocześnie środek transportu i miejsce do mieszkania. Alternatywą jest wynajem samochodu i płacenia za hotele. Ogółem różnica nie będzie wielka, kamper raczej wyjdzie drożej ale ma swoje niezaprzeczalne zalety. A kto nie widzi zalet kampera, nie powinien rozważać wypoczynku w kamperze

mam kilku kumpli, którzy jarają się caravaningiem i byli mocno napaleni na kampery, ale wrócili do przyczep. Twierdzą, że jednak znacznie wygodniej jest zainstalować przyczepę i poruszać się autem, niż co chwila ruszać kampera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bergerac napisał:

mam kilku kumpli, którzy jarają się caravaningiem i byli mocno napaleni na kampery, ale wrócili do przyczep. Twierdzą, że jednak znacznie wygodniej jest zainstalować przyczepę i poruszać się autem, niż co chwila ruszać kampera.

A to już jest temat z cyklu wyższości jednych świąt nad drugimi. Z takich wyraźnych różnic to kamper jest bardziej zwarty, więc łatwiejszy w prowadzeniu. Pzyczepa zapewnia natomiast pełną mobilność autkiem po jej zainstalowaniu, jak napisałeś oraz jest rozwiązaniem dużo tańszym od kampera. Kamperami jeżdżą dużo częściej emeryci, przyczepa pozwala łatwiej zmieścić się dużej rodzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@artipb to teraz popatrz na ceny wynajmu w Niemczech takiego sprzętu:hehe: Jakoś na Pomorzu i Mazurach większość kamperów jest z naklejką "D", a nie "PL" i rzadko który kamper jest własnością takiego Niemca. Tak jak @format wspomniał- kamper nie jest dla biednego turysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.