Skocz do zawartości

Audi a3 8v


kravitz

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem zmieniać auto ja, a wychodzi ze zmieni moze żona.

 

Czy kupno takiego audi wiąże się z możliwością mega wtopy?

 

Na pewno będzie skrzynia automatyczna, na pewno roczniki 2015-2017. Nie mamy wymagania odnośnie silnika, wolnossący 1.8 140KM z Lancera jest nadal więcej niż wystarczający.

 

Oczekuje dobrze wyciszonego samochodu, który przez minimum 5 następnych lat nie będzie sprawiał problemów.

Robimy dosyć małe przebiegi roczne. 15tys na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loteria. Gdy kupowałem swoje vw straszono mnie kołem dwumasowym, turbiną , wtryskiwaczami, głowicą.

Wysrało się wszystko prócz wymienionych rzeczy.

Nikt trzeźwo myślący nie będzie się bawił w proroka.

Co ciekawe wóz nie sprawiał praktycznie żadnych problemów przez bardzo długi czas. Usterki które wystąpiły przed pięć lat eksploatacji nie były jakieś drastyczne. Gdy dobił wieku dziesięciu lat magicznie zaczęły się rypać rozmaite tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, kravitz napisał:

Oczekuje dobrze wyciszonego samochodu, który przez minimum 5 następnych lat nie będzie sprawiał problemów.

Robimy dosyć małe przebiegi roczne. 15tys na rok.

 

To nie lepiej kupic w tej cenie nowego Golfa/Leona zamiast doplacac za znaczek Audi ? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

To nie lepiej kupic w tej cenie nowego Golfa/Leona zamiast doplacac za znaczek Audi ? ;) 

Podoba mi się Twój tok myślenia. :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

To nie lepiej kupic w tej cenie nowego Golfa/Leona zamiast doplacac za znaczek Audi ? ;) 

To juz od razu tipo z salonu.:)

Kolega chce audi to niech sobie kupi audi !

W pewnym momencie zycia czlowiek sobie moze pozwolic na zakup uzywanego samochodu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Panie chcesz kupic auto na ktore pol Polski jest napalone. Nie ma to jak audik a najlepiej w S line :sex: 

 

Jakby nie patrzec to trzeba wydac z 80k na pewniaka z polskiego salonu z 1.4TSI i automatem z 2015/2016 roku. Jesli chodzi o silnik i skrzynie to nei ma co sie bac bo przebieg.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a3-1-4-tfsi-cod-ultra-attraction-150-km-s-tronic-ID6AuyQ4.html#5bee5e7322

 

Osobiscie poszedlbym do salonu VW i wzial nowego golfa bez jezdzenia, szukania etc. jesli mialoby to byc audi. Lub ewentualnie Leona. 

 

A jak uzywane to jednak BMW po co placic za drozszego golfa?

 

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-118i-advantage-automatyczna-skrzynia-biegow-fv-vat-gwarancja-ID6A84v0.html#8dec92d28c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin79 napisał:

To juz od razu tipo z salonu.:)

Kolega chce audi to niech sobie kupi audi !

 

Niby tak, ale dla mnie klasa premium ma sens w przypadku wiekszysch aut jak sie robi spore przebiegi.

Wydawanie 80-90kPLN na 2-3 letnie Audi A3 moze wyjsc w ogolnym rozrachunku sporo drozej niz nowy Golf.

Chociazby AC, ktore juz pewnie nie bedzie w pakiecie i wyjdzie z 5-6kPLN ;]

Ale to juz kazdy musi sobie sam przekalkulowac co mu potrzeba i bardziej sie oplaca. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

To nie lepiej kupic w tej cenie nowego Golfa/Leona zamiast doplacac za znaczek Audi ? ;) 

 

Wiem ze mechanicznie to są te same samochody, ale wierze ze nie są takie same.

 

Analogicznie MiTo to GP, ale w MiTo jedzie się przyjemnie, a w GP zwyczajnie.

 

No i kwestia wyglądu. Dlaczego żona ma kupować Seata jak jej się podoba Audi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2018 o 18:09, Maciej__ napisał:

 

Niby tak, ale dla mnie klasa premium ma sens w przypadku wiekszysch aut jak sie robi spore przebiegi.

Wydawanie 80-90kPLN na 2-3 letnie Audi A3 moze wyjsc w ogolnym rozrachunku sporo drozej niz nowy Golf.

Chociazby AC, ktore juz pewnie nie bedzie w pakiecie i wyjdzie z 5-6kPLN ;]

Ale to juz kazdy musi sobie sam przekalkulowac co mu potrzeba i bardziej sie oplaca. 

 

 

 

Tak dla kogoś kto by się interesował takim autem.

 

Przejechałem się tym Audi. Akurat trafił się 1.6TDI 110KM.

 

Odnośnie wnętrza, to faktycznie jest całkiem przyjemne, ale spodziewałem się jakiegoś efektu WOW, a go nie było. 

Materiał na fotelach wyglądał tandetnie, chociaż niekoniecznie musi być nietrwały. Chodzi o wygląd. 

Zdziwił mnie też ten ekranik co się wysuwa, że nie jest dotykowy. Trzeba "macać gałkę". Może trzeba się przyzwyczaić i jest to lepsze. Bez przyzwyczajania wydawało się wymyślaniem koła na nowo.

 

To są drobiazgi i bym tym samochodu nie przekreślał. 

Dziwne jest poczucie ciasnoty z przodu. Mam tej samej wielkości auta, a jednak w Audi zwyczajnie miałem wrażenie że siedzę w aucie o klasę mniejszym.

Z tyłu było już ok.

 

Zdziwił mnie napęd.

Po pierwsze ten diesel jest słyszalny tylko na postoju i to słabo (czytaj: jak wiesz że to diesel to będziesz się wsłuchiwał i usłyszysz). Po ruszeniu już bym sobie ręki nie dał uciąć że jadę Rudolfem.

Skrzynia S-tronic (czy jak to się tam nazywa), chodzi lepiej niż dwusprzęgłówka z Mitsubishi. Bardzo gładko i lepiej się domyśla kiedy kierowca chce już przyśpieszać.

Dodam, że ja niecierpię diesli.

A druga dygresja to porównanie z Leonem, na bank niesprawiedliwe z mojej strony. Tego diesla w Audi serio nie słychać, a nie tak dawno temu jechałem Uberem w poprzednim Leonie. Auto było zadbane, ale odgłos diesla serio powodował u mnie raka. Słychać było jak w Transicie.

Wiem że różnica generacji, ale porównanie jak niebo i ziemia.

 

Ale bardziej zdziwiły mnie osiągi, a to dlatego, że kilka minut wcześniej testowałem Aurisa hybrydowego, o podobnej mocy bo 100KM.

Po pierwsze w Aurisie było głośniej (no chyba że akurat jechał tylko na prąd), a po drugie osiągi Aurisa były wyraźnie gorsze.

Było głośniej nawet jak nie pałowałem CVT, ale tylko lekko przyśpieszałem.

Jak już napisałem o Aurisie to tylko dodam, że jego skrzynia CVT jest boska. Reaguje mega błyskawicznie, o wiele lepiej niz CVT z Mitsubishi.

Nie planowaliśmy Aurisa, ale akurat stał i wydawał się interesujący. I tylko się wydawał ;)

 

Audi A3 8V wydaje się interesującym samochodem. Jak ktoś poszukuje jakiegoś kompakta, ale sam nie wie czego chce, to warto obadać temat :ok:

 

Na koniec, jeszcze o pewnym ciekawym "wynalazku".

Żeby w testach nie pisali, że zawiasy wnikają do środka, to te całe "płozy" zamaskowali boczkami w bagażniku.

Ale przecież one nadal wnikają do bagaznika. ;]

Dlaczego nie zrobili normalnych zawiasów, choćby jak w Lancerze?

5ecebca89e671484f3a3edec7c78316c.jpg

 

pol_pl_AUDI-A3-LIMOUSINE-2012-TORBY-DO-B

 

Jechałem tylko ja, bo żona stwierdziła że w taką pogodę nie będzie cudzym autem jechać, bo coś rozwali ;] Umówiła się na jutro (lub następny dzień jak nie będzie padać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2018 o 18:09, Maciej__ napisał:

 

Niby tak, ale dla mnie klasa premium ma sens w przypadku wiekszysch aut jak sie robi spore przebiegi.

Wydawanie 80-90kPLN na 2-3 letnie Audi A3 moze wyjsc w ogolnym rozrachunku sporo drozej niz nowy Golf.

Chociazby AC, ktore juz pewnie nie bedzie w pakiecie i wyjdzie z 5-6kPLN ;]

Ale to juz kazdy musi sobie sam przekalkulowac co mu potrzeba i bardziej sie oplaca. 

 

 

Był sobie nawet mój wątek Astra J versus A3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, electrofinger napisał:

Ja sobie kupiłem Audi bo mi się podobało. Do dzisiaj mi się podoba i nie mam zamiaru zmieniać

 

Znajomy wlasnie kupil nowa A6-ke kombi, fajne to ale ja bym wolal za taka kase ogranac kawalerke na wynajem ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Znajomy wlasnie kupil nowa A6-ke kombi, fajne to ale ja bym wolal za taka kase ogranac kawalerke na wynajem ;]

 

Dlatego ja jeżdżę używaną A6 a mieszkanie mam nowe a stare mieszkanie będzie na wynajem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.