Skocz do zawartości

Gałki na kierownicę- warto?


Rolnik15

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 

Pytanie bardziej do kierowców busów- chyba, że jest to jakiś rolnik? Tematu takiego nie widziałem dlatego też założyłem. Mianowicie, pracuje na polu. Mam ciągnik John Deere 5M  . Kiedyś ,na papierosku rozmawiałem z kumplem o takich gałkach, wtedy twierdziłem, że nie i po co, ale teraz się zastnawawiam czy by czegoś takiego sobie nie kupić. Swoje lata już mam, a czasem trzeba się nieźle namachać- i to mnie męczy jednak. Wiem, że dla wielu te paręnaście złotych to nic, ale ja zawsze wolę to przemyśleć, podpytać. Znalazłem coś takiego -> https://eszyby.pl/product-pol-26556-galka-na-kierownice-do-ciagnikow-ciezarowek-i-wozkow-widlowych.html Co myślicie? Warto? Używacie czegoś takiego? Z przesyłką to pewnie wyjdzie z 30 złotych, a to już nie w kij dmuchał :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wiele lat temu gałki były bardzo trendy . Widziałem nawet w Maluchu , ale jak każda moda -przemija . Biorąc pod uwagę dużą ilosć wykonywanych manewrów na pewno jest to gadżet przydatny . Nie żałuj grosza i dokonaj zakupu . Osobiscie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, piter19731 napisał:

nie do końca zgodne z przepisami , cos jak dokładane swiatła dzienne . niby jest homologacja ale .były przypadki ,że kierownica nagle "odbiła " i zrobiła kuku - wybiła palec.

Kiedys , jak nie było przymusu jazdy w pasach ciężarówką , owszem, słyszałem o przypadkach wrzepianiu mandatu za gałkę . Ale w ciągniku rolniczym ? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎06‎-‎28 o 10:42, MACIEJU napisał:

. Ale w ciągniku rolniczym ? 😉<span>

przepisy nie wyszczególniają kierownicy w samochodzie , ciągniku  rolniczym , motocyklu czy rowerze. mowa jest o kierownicy w szerokim znaczeniu tego słowa - tyle wg przepisów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Kuzyn do siewu ma założoną bardzo sobie chwali, ja jeżdżąc tym samym ciągnikiem z prasą od razu wywalam z racji tego że nie trzymam kierownicy cały czas w tym samym miejscu, i jeszcz dlatego wywalam bo gałka nie jest ciągle w tym samym miejscu. W ciągniku z wspomaganiem kierownica się przekręca nie tak jak w autach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.