Skocz do zawartości

Szkoda całkowita


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem dzisiaj decyzję z PZU w sprawie mojego Seata - szkoda całkowita (oc sprawcy).

Czy auto można naprawić i dalej nim jeździć?

Uszkodzenia nie są wielkie, ale i tak nie mam zamiaru ich ruszać i sprzedam auto w całości.

Czy kolejny właściciel może mieć w przyszłości jakiś problem z powodu decyzji pzu o szkodzie całkowitej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ZUBERTO napisał:

W naszym kraju?

Chyba zartujesz?

Będzie się kulało jak masa innych calek na ulicach.

 

 :bzik: 

Poza tym moja całka wygląda jak poniżej :ok: 

Dodam jeszcze że "zawiasy" schowka pasażera się złamały 8]

IMG_20180621_172228_resized_20180626_090134265.jpg

IMG_20180621_172455_resized_20180626_090134567.jpg

IMG_20180621_172524_resized_20180626_090135212.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, swienty napisał:

Dostałem dzisiaj decyzję z PZU w sprawie mojego Seata - szkoda całkowita (oc sprawcy).

Czy auto można naprawić i dalej nim jeździć?

Uszkodzenia nie są wielkie, ale i tak nie mam zamiaru ich ruszać i sprzedam auto w całości.

Czy kolejny właściciel może mieć w przyszłości jakiś problem z powodu decyzji pzu o szkodzie całkowitej?

a co Cie obchodzą problemy kolejnego właściciela?

sprzedajesz jako uszkodzony, inkasujesz kase za sprzedaż, inkasujesz odszkodowanie i już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DZIDA napisał:

a co Cie obchodzą problemy kolejnego właściciela?

sprzedajesz jako uszkodzony, inkasujesz kase za sprzedaż, inkasujesz odszkodowanie i już

:ok:

Całka w naszych warunkach oznacza jedynie, że wg ubezpieczyciela nie opłaca się naprawiać.

A w rzeczywistości to łakomy kąsek dla handlarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rwIcIk napisał:

:ok:

Całka w naszych warunkach oznacza jedynie, że wg ubezpieczyciela nie opłaca się naprawiać.

A w rzeczywistości to łakomy kąsek dla handlarzy.

a jak "dobrze" ;) przeprowadzisz transakcję sprzedaży to też będziesz do przodu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DZIDA napisał:

a jak "dobrze" ;) przeprowadzisz transakcję sprzedaży to też będziesz do przodu 

ja kiedyś na całce wyszedłem na zero, tj. kasa z ubezpieczalni + kasa ze sprzedaży wraku i dostałem tyle, na ile było ubezpieczone :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, swienty napisał:

Dostałem dzisiaj decyzję z PZU w sprawie mojego Seata - szkoda całkowita (oc sprawcy).

Czy auto można naprawić i dalej nim jeździć?

Uszkodzenia nie są wielkie, ale i tak nie mam zamiaru ich ruszać i sprzedam auto w całości.

Czy kolejny właściciel może mieć w przyszłości jakiś problem z powodu decyzji pzu o szkodzie całkowitej?

A jakieś cyferki? Na ile wycenili auto? Na ile naprawę? Na ile wrak? Ile chcą wypłacić. Ja kiedyś na dzwonku byłem 5 kpln do przodu po tym jak dostałem odszkodowanie i wrak sprzedałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, rwIcIk napisał:

ja kiedyś na całce wyszedłem na zero, tj. kasa z ubezpieczalni + kasa ze sprzedaży wraku i dostałem tyle, na ile było ubezpieczone :ok:

 

a ja wyszedłem na tyle dobrze że za kase z odszkodowania + za sprzedaż wraku kupiłem taki sam model auta tylko 2 lata młodsze (załapałem się już na wersję po FL) i lepiej wyposazone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lupus napisał:

A jakieś cyferki? Na ile wycenili auto? Na ile naprawę? Na ile wrak? Ile chcą wypłacić. Ja kiedyś na dzwonku byłem 5 kpln do przodu po tym jak dostałem odszkodowanie i wrak sprzedałem.

 

Naprawa 10260 zł

Wartość pojazdu 10100 zł (korekta na przebieg to minus 2700zł)

Wartość szkody 7400 zł

Do wypłaty 6700 zł (auto w dg na 50% vatu)

Wartość auta 2700zł 

Auto za te 5500zł powinno bez problem udać się sprzedać - na olx ładniejsze chodzą po 2x więcej :hmm: - szczególnie że w przeciągu ostatnich 2 lat zrobiłem: sprzęgło komplet, przekładnia, kompletne półosie, rozrząd, nowa szyba podgrzewana, opony z sierpnia 2017 = prawie 6k. :ok: 

 

Auto ma duży przebieg, 380kkm, i nie opłaca mi się go naprawiać :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, swienty napisał:

 

Naprawa 10260 zł

Wartość pojazdu 10100 zł (korekta na przebieg to minus 2700zł)

Wartość szkody 7400 zł

Do wypłaty 6700 zł (auto w dg na 50% vatu)

Wartość auta 2700zł 

Auto za te 5500zł powinno bez problem udać się sprzedać - na olx ładniejsze chodzą po 2x więcej :hmm: - szczególnie że w przeciągu ostatnich 2 lat zrobiłem: sprzęgło komplet, przekładnia, kompletne półosie, rozrząd, nowa szyba podgrzewana, opony z sierpnia 2017 = prawie 6k. :ok: 

 

Auto ma duży przebieg, 380kkm, i nie opłaca mi się go naprawiać :ok: 

No to stratny nie będziesz.:ok:

A ktoś go kupi i będzie jeździł bez naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.