Skocz do zawartości

Wielosezon 195/65/15


PiotrekDCI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

proszę o opinię praktyków co wybrać jeżeli chodzi o ten popularny rozmiar. Czytam testy, ale pewnie wygrywa ten kto lepiej zna się z wydawcą.

 

Dynamika jazdy baaardzo umiarkowana. Roczne przebiegi do 15 tys. kilometrów, będą zużyte do końca więc dobrze żeby po roku czy dwóch nie "twardniały". Cena nie ma znaczenia, mogą to być zarówno Dębice czy Continentale- jeżeli tylko warto dopłacić.

 

Wymagania:

- cicha praca opony

- w miarę dobre zachowanie na mokrym/

 

Co byście Panowie polecali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod temat. Mam pilną potrzebę kupna opon 195/65r15 do nowego auta i uznałem, że szkoda kasy na 2 komplety. Szwagier na lato poleca chinczyki Goodride po 110 zł/sztuka, ale co z tego jak na zime musiałbym kupić zimowe np. Dębice za 150 zł/sztuka i jeszcze 2 razy do roku płacić po 100 zł za wymianę. Nonsens przy 15k km rocznie i jeździe głównie do pracy i na zakupy w mieście.

 

Na poprzednim aucie miałem Dębice Navigator 2 i w sumie byłem zadowolony. Cena zachęca, ale może przyszedł czas na coś lepszego? Jest coś interesującego z wielosezonówek w tym rozmiarze do ceny 200 zł za sztukę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, czachabrava napisał:

Bedziesz zadowolony, ja tam bardzo lubiłem navigatory 2. A te klebery są jeszcze bardziej uniwersalne. Jedynie minimalnie gorzej przecinają wysokie zaspy.

Porównujesz te Klebery do których nawigatorów? 'Zwykłych' czy tych wyglądających jak Sava Adapto HP?

 

1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 26.06.2018 o 22:04, PiotrekDCI napisał:

 

Co byście Panowie polecali?

Mi wczoraj na już były potrzebne i kleberow nie było więc kupiłem Uniroyal all season 2 w ciemno kupiłem. Testy były dla 1 ale po 400 km w deszczu wydaje się że w tych warunkach się sprawdzają (nawet mają oznaczenie rain tyre)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, subArek napisał:

Mi wczoraj na już były potrzebne i kleberow nie było więc kupiłem Uniroyal all season 2 w ciemno kupiłem. Testy były dla 1 ale po 400 km w deszczu wydaje się że w tych warunkach się sprawdzają (nawet mają oznaczenie rain tyre)

Dzięki Panowie za uwagę. Wczoraj zakupiłem nowe Barumy Quartatis 5. Zrobiłem na nich około 100 km jedyne co mogę powiedzieć, że są dosyć miękkie i cichsze niż 10 letnie zimówki 😉 Dam znać po zimie jak pracują- to pierwszy mój komplet wielosezonowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Powiem Ci tak, ja Navigatory 2 lubie i teraz do auta żony tydzień temu założyłem je znowu. Tania i dobra opona uniwersalna.

Kleberami tyle kilometrów nie pokonałem ,ale mam w większym rozmiarze i w środku jest bardziej cicho. Jak dla mnie bardzo ważny aspekt. Na gorącym asfalcie navigatory wrecz dudnią powyżej 130km/h. Przy szybszym wchodzeniu w zakrety debice potrafią piszczec. 

Quadraxery są bardziej ciche jak ContiPremiumContact 5, ale za to brak im takiej przyczepności na mokrym. Przy dynamiczniejszym ruszaniu na kleberach potrafi zabuksować.

I dodam, że pierwszy moj komplet Debic nie dało się dobrze wyważyć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, czachabrava napisał:

Są ciche i bardziej uniwersalne. Na navigatorach 2 trzeba uważać bardziej na mokrym, co prawda nie tak jak w jedynkach. Ale za to są super na śniegu.

 

15 godzin temu, czachabrava napisał:

Quadraxery są bardziej ciche jak ContiPremiumContact 5, ale za to brak im takiej przyczepności na mokrym. Przy dynamiczniejszym ruszaniu na kleberach potrafi zabuksować.

Nie żebym się czepiał - ale chcę wyciągnąć wniosek z tego co piszesz. A raz piszesz, że na Dębicy trzeba uważać bardziej na mokrym. A później, że to jednak Klebery są na mokrym kiepskie... To jak to jest? Możesz napisać, jakie masz wrażenia i która jest lepsza na śniegu, mokrym i na suchym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, czachabrava napisał:

Zauważ, że pod koniec zestawiłem Klebery z oponą letnią. W testach opona jest stawiana prawie na równi z letnią w deszczową pogodę. Jak dla mnie nie ma rewelacji, ale jest lepiej jak w Navigatorach 2. Ja tam czuje się rozczarowany, bo liczyłem na troche wiecej.

Ok - czyli jeśli dobrze rozumiem: na mokrym Dębica jest kiepska, a Kleber jest akceptowany. Ale to wciąż zdecydowanie gorzej niż na letniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Ja co do kleberów (Q2) nie mam uwag, jeśli chodzi o trzymanie. Na mokrym, na suchym, na śniegu jest po prostu dobrze. Hałas generowany na mokrym jest wyraźny, jednak mi on nie przeszkadza. Przeszkadza mi natomiast wada trzech z czterech opon w postaci bicia i braku możliwości wyważenia. Na razie nie mam czego podstawić na czas reklamacji i się bujam, ale jak tylko będę mógł, to daję do wymiany. Jakby to była jedna sztuka, to bym zgonił na los, ale trzy to już przegięcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia ‎08‎.‎01‎.‎2019 o 09:48, Krisker napisał:

Ja co do kleberów (Q2) nie mam uwag, jeśli chodzi o trzymanie.

Kontynuując dalej mój wątek o zakupie opon wielosezonowych jestem bardzo zadowolony. Ostatnie jazdy w polskich górach przekonały mnie o tym, że:

-zawsze lepsza jest nowa opona wielosezonowa niż nadszarpnięta zębem czasu zimowka, mam na to mnóstwo świadków razem ze swoją zapakowaną rodziną 😁

-ludzie wybierają się w górskie rejony (ja akurat mieszkam blisko na przedgórzu) i są w szoku, że Panieee jest tyle śniegu

- z mniej ważnych rzeczy, to nie ogarniają jazdy bez elektronicznych wspomagaczy (sam mam tylko asr oraz esp, ale piłowanie seicento przez kierownika/kierowniczkę nie ma sensu kiedy nie ma przyczepności mechanicznej z podłożem...) oraz...

-brak kultury, gdzie dziękuję za wypchanie pod górę gdy koła mielą w miejscu po wyślizganym śniegu...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.