Skocz do zawartości

Guma vs termoplast


brachu_

Rekomendowane odpowiedzi

Na jednym forum czytam, że osłony przegubów z termoplastu są mniej trwałe, na innym, że bardziej. Jakie Wy macie doświadczenia? Dodam, że takie marki jak GKN Löbro, Spidan, SKF robią termoplastyczne osłony, a to chyba o czymś świadczy?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termoplast jest trwalszy ale trzeba to poprawnie założyć. Potrzebuje mocniejszych opasek i musi być mocno ściągnięty, inaczej się zsuwa i robi się nieszczelny. Są do tego specjalne szczypce na klucz dynamometryczny, nie wszyscy mechanicy to robią.


Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłony kupuje tylko z Spidan-a, chociaż raz mi się trafiła dziurawa reklamacja została uznana. Ściskam standardowymi opaskami do przegubów, jest wszystko ok. Z standardowej gumy osłony są dobre jak auto robi małe przebiegi w stałych warunkach atmosferycznych😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze "guma" to bardzo ogólne pojęcie. Tworzywo termoplastyczne jest też tak zwaną gumą. Ale nie to jest najważniejsze.

Przy elementach, które nie mają kontaktu z żywnością, a są czarne trzeba się spodziewać, że zostały wyprodukowane z najgorszego sortu odpadu. Obojętnie jaką osłonę kupisz, to trwałość może być loterią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lukash21 napisał:

Po pierwsze "guma" to bardzo ogólne pojęcie. Tworzywo termoplastyczne jest też tak zwaną gumą. Ale nie to jest najważniejsze.

Przy elementach, które nie mają kontaktu z żywnością, a są czarne trzeba się spodziewać, że zostały wyprodukowane z najgorszego sortu odpadu. Obojętnie jaką osłonę kupisz, to trwałość może być loterią.

To czemu oryginalne 15 czy 20 lat nawet wytrzymują i owszem są popękane ze starości ale bez dziur...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2018 o 12:04, Adam_ napisał:

Termoplast jest trwalszy ale trzeba to poprawnie założyć. Potrzebuje mocniejszych opasek i musi być mocno ściągnięty, inaczej się zsuwa i robi się nieszczelny. Są do tego specjalne szczypce na klucz dynamometryczny, nie wszyscy mechanicy to robią.

Kupiona osłona Lobro i są bardzo solidne opaski. A możesz wrzucić link do takich szczypiec? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiona osłona Lobro i są bardzo solidne opaski. A możesz wrzucić link do takich szczypiec? 
https://allegro.pl/szczypce-do-zaciskania-opasek-na-oslonach-przegubu-i7171373086.html

Opaski z kompletu są twarde i trzeba je równo scisnąć. Pod osłoną musi być czysto tzn nie powinny zostać resztki smaru bo osłoną zacznie pracować.
Ja zmarnowalem 3 sztuki zanim udało mi się założyć w miarę dobrze.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a takie szczypce nie lepsze?  bo ja takie podobne mam i zaciska się opaski bez problemu

https://allegro.pl/szczypce-wzmocnione-do-opasek-przegubow-w-24h-i6960840082.html

Ja takimi nie dałem rady bez przeróbki. Musiałem dospawac do nich srube żeby równo ściągać opaske. I tak nie wyszło idealnie bo zrobił się babel - maja dość grube końcówki.

 

Opaski w termoplastach Lobro są szersze i zrobione z grubszej blachy niz normalne. Dlatego ciężko się je zaciska. Dodatkowo termoplast jest na tyle twardy że musisz idealnie zacisnąć zeby wystarczająco "pracowal" na zalamaniach oslony

 

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2018 o 18:15, brachu_ napisał:

Na jednym forum czytam, że osłony przegubów z termoplastu są mniej trwałe, na innym, że bardziej. Jakie Wy macie doświadczenia? Dodam, że takie marki jak GKN Löbro, Spidan, SKF robią termoplastyczne osłony, a to chyba o czymś świadczy?!

Bezdyskusyjnie TPE. Najbardziej na te osłony zrzędzą mechanicy, którzy nie potrafią ich poprawnie założyć. Bo gumowe to się zawsze naciągnie, dopasuje itp.

A TPE musi pasować i w przypadku GKN (Lobro/Spidan) w komplecie są dość pancerne nierdzewne opaski Oetiker trudne do zaciśnięcia jak się nie ma czym.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, że mechanicy nie mają porządnych narzędzi. Jeden mechanik - emeryt, u którego zmieniałem osłonę zaciska je obcęgami. Ja rozumiem - gość starej daty; kiedyś takich narzędzi nie było, ale wczoraj byłem w dużym serwisie, w którym pracuje kilka osób, i co? - zaciskają obcęgami!😣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Owszem osłony termoplastyczne wymagają mocnych opasek jednak przed założeniem opaski w miejscu jej mocowania osłona powinna zostać podgrzana opalarką po całym obwodzie by osłona się zacisnęła jak koszulka termokurczliwa. Dopiero po tej czynności zkładamy opaskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.