Skocz do zawartości

Fabia I Uszkodzona poduszka prawa dziwne


michalkl1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Czasami nasłuchuje nieco jak autko chodzi i coś mi takie lekkie stukanie zastanawiało brzmiało jakby oleju nie było ale olej jest i tak rozglądamy się pod maską a tu takie coś, że jakby pękła ta śruba albo coś tak dziwnie wygląda. Poduszke wymieniał mechanik ale to wygląda jakby mi wspawal kawałek śruby a wmowil , że wymienił i w ogóle dziwnie to było bo ta śruba była tak wysoka, że zawadzala o zbiornik wyrównawczy?!. Dziwnie to wygląda ? I to tak pękła jakoś nad łapa a nie w środku ? Dziwne :

 

 

IMG_20180624_155444.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze foto bo nie idzie dać więcej jak 4mb :

Aha ta śruba teraz skojarzylem była jakieś 10-15mm ponad nakrętka a nie jak na nowych łapach mniej więcej 2-4mm . Dziwne ? Czyżby dospawal śrubę a skasowal jak za wymianę ? Dziwnie ta śruba wygląda i nie mam pojęcia jak długo z tym jeżdżę. Wymiana była chyba na jesień 2017. 

IMG_20180624_155433.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dać nową śrubę i o problemie zapomnieć, w najgorszym wypadku (jak się nie da tej urwanej wykręcić) to razem z poduszką.

Chyba, że zamiast śruby idzie tam z góry nakrętka a szpilka jest na stałe w poduszce to razu szukać poduszki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to tak mi coś śmierdzi , że on mi nie wymienił tej poduszki a dospawal śrubę ? Zapomnieć spoko ale płaciłem części + robocizna a ta śruba wygląda na dospawana i nie wytrzymała i pękła ? Śruba jest na stałe z poduszką. W tej niby nowej poduszce wystawała tak wysoko, że wyżłobiła mi rysy na zbiorniczku wyrównawczym? To nawet nie było 15 mm a tak dużo że sięgała do zbiorniczka od spodu. Jeszcze pamiętam jak kątówka mi ją odciął bo by mi dziurę wyżłobiła !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, michalkl1 napisał:

Ale to tak mi coś śmierdzi , że on mi nie wymienił tej poduszki a dospawal śrubę ? Zapomnieć spoko ale płaciłem części + robocizna a ta śruba wygląda na dospawana i nie wytrzymała i pękła ? Śruba jest na stałe z poduszką. W tej niby nowej poduszce wystawała tak wysoko, że wyżłobiła mi rysy na zbiorniczku wyrównawczym? To nawet nie było 15 mm a tak dużo że sięgała do zbiorniczka od spodu. Jeszcze pamiętam jak kątówka mi ją odciął bo by mi dziurę wyżłobiła !

Co to za poduszka była-jakiś chiński zamiennik, bo w normalnej żadnej szpilki/śruby odcinać nie trzeba:hmm:

 

A w tej co masz teraz to może się tylko nakrętka odkręciła i wszystko opadło a jak była kątówką końcówka odcinana to się teraz błyszczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, volf6 napisał:

Teraz to już  szpilka rzeźbi w tej aluminiowej łapie i opiłki struga:)

Wiem. Dlatego piszę , że od początku ta śruba z nakrętka była za długa. Żlobila mi dziurę  zbiorniczku wyrównawczym i dobrze, że zauważyłem. Odciął ten kawałek co był za długi nad nakrętka . I teraz pękła i dopadła razem z nakrętka  ale mi to wygląda na to, że on dospawal śrubę skręcił i skasował jak za wymianę. Te gluty na   mnie niemal przekonują , że to nie zwykle pęknięcie. Żaden zamiennik nie ma tak wysokiej śruby coby wystawała tyle nad nakrętka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, michalkl1 napisał:

Wiem. Dlatego piszę , że od początku ta śruba z nakrętka była za długa. Żlobila mi dziurę  zbiorniczku wyrównawczym i dobrze, że zauważyłem. Odciął ten kawałek co był za długi nad nakrętka . I teraz pękła i dopadła razem z nakrętka  ale mi to wygląda na to, że on dospawal śrubę skręcił i skasował jak za wymianę. Te gluty na   mnie niemal przekonują , że to nie zwykle pęknięcie. Żaden zamiennik nie ma tak wysokiej śruby coby wystawała tyle nad nakrętka

Może nie było na stanie nowej poduszki a Tobie się śpieszyło:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik kręcił i opowiadał bajki dopóki nie zacząłem gadać, że jak na moje oko to jest spawane. Momentalnie wszystko sobie przypomniał. W poniedziałek będzie wymieniał. A ja znalazłem resztę śruby z nakrętka co potwierdziło tezę spawania śruby. 

 

Oto i zguba. I tak dalej pójdzie to trzeba będzie być fachmanem od wszystkiego :

 

IMG_20180628_194524.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry ten mechanik. Powinines miec na tej poduszce raczej nakretke z kolniezem oraz albo z teflonem na goncu albo z zagnieceniem. Mozliwe ze nie chciala puscic i ukrecil gwint lub tez przy dokrecaniu przekrecil srube( jakosc metalu w zamienniku) . spotkalem sie ze w szpilce w nowym bloku przy dokrecaniu ukrecilem szpilke przy 85Nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.