Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

ktoś coś poleci z nawigacji do 400zł godne polecenia? Najlepiej z mapami PL i EU, szykuje mi się wyjazd wakacyjny do Bułgarii stąd to zapytanie. pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tel i gmaps ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

tel i here maps - obędzie się bez internetu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tel i gmaps nie pokazuje ograniczeń prędkości i itp, do tej pory jeździłem na takiej kombinacji po kraju.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

TomToma znajdziesz jakiegoś w tej cenie. Tylko bierz z dożywotnią aktualizacją map i pełną Europą. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Here, jest off line po ściągnięciu map na telefon, ma ograniczenia prędkości. Używam jako backapowej nawigacji do Waze.

Wynikiem miziania po telefonie powstała ta wiadomość.

a44df3a8e13bf74a07167045a81c8402.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Here używałem na starym telefonie na Lumii 630 opartej na Win8, obecnie do jej używania nadają się telefony oparte na Androidzie? Z TomTom znalazłem coś takiego, wydaje się warte zainteresowania:

https://www.x-kom.pl/p/380948-nawigacja-samochodowa-tomtom-go-50-refurb-5-europa-dozywotnia.html

Edytowane przez steyr

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Here używałem na starym telefonie na Lumii 630 opartej na Win8, obecnie do jej używania nadają się telefony oparte na Androidzie? Z TomTom znalazłem coś takiego, wydaje się warte zainteresowania:  

https://www.x-kom.pl/p/380948-nawigacja-samochodowa-tomtom-go-50-refurb-5-europa-dozywotnia.html

To zrzut z androida. 

Pamiętaj tylko, że obecnie nawigacja bez opcji trafic na żywo jest .... jest pomocna, ale trafic daje dużo więcej wygody przy omijaniu korków i zdarzeń na drodze, więc te 399 za używany, odnawiany sprzęt to trochę za dużo, bo here masz za darmo, z opcją trafic, dodatkowo na telefonie zainstalujesz jeszcze google maps, waze ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Here ma asystenta pasa ruchu? Pytam bo nie pamiętam😀 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak się ma Here do np. Sygic? Nie wiem co instalować jako zapas do gm w razie braku netu. Podróż do Chorwacji. AutoMapa i sygic są darmowe na 7 dni. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moja podstawową to waze, zapasowa to here.
Nutę chce ryzykować z czasówkami, bo przestają działać właśnie wtedy, kiedy by się przydały.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 29.06.2018 o 13:18, robertharnas napisał:

Jak się ma Here do np. Sygic? Nie wiem co instalować jako zapas do gm w razie braku netu. Podróż do Chorwacji. AutoMapa i sygic są darmowe na 7 dni. 

Sygic ma stare mapy. Nie wiem jakie to ma znaczenie dla Chorwacji ale w PL robi różnicę. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)
Dnia 29.06.2018 o 09:46, Raku napisał:

To zrzut z androida. 

Pamiętaj tylko, że obecnie nawigacja bez opcji trafic na żywo jest .... jest pomocna, ale trafic daje dużo więcej wygody przy omijaniu korków i zdarzeń na drodze, więc te 399 za używany, odnawiany sprzęt to trochę za dużo, bo here masz za darmo, z opcją trafic, dodatkowo na telefonie zainstalujesz jeszcze google maps, waze ...

przecież ten TOMTOM ma taffic...

Łączysz urządzenie przez bluetooth w telefonie i sobie pobiera oraz nanosi na mape/trase...

Edytowane przez cinkow

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko czy nie aby dodatkowo płatny ten traffic w TT. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
14 godzin temu, ochkarol napisał:

Tylko czy nie aby dodatkowo płatny ten traffic w TT. 

nie, jak już to płacisz tylko za połączenie internetowe swojego telefonu.

Jak miałem go 500 to transfery były bardzo minimalne...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

" Nie miał chłop problemów, to kupił sobie nawigacje" Kupiłem TomTom-a 50 z linku powyżej. Na mapie wgranej w nawi nie wyszukuje mi w PL numerów zamieszkania na prowincji, samą miejscowość znajduje ale bez konkretnych adresów po numerach domów. Zrobiłem aktualizację map do wersji v10.11 i bez zmian. TTTM? Bo jeśli tak to oddaje tą nawi jeśli jest możliwość, nie mam zamiaru jechać z taka nawigacją z podglądem na telefonie;] Support TomTom-a na razie nie odpowiada.

Edytowane przez steyr

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Właśnie wróciłem z Chorwacji. Miałem porównanie : Google maps Here i sygic. Najlepsza najbardziej przejrzysta z najlepszym wytyczeniem Google. Przy dzisiejszych stawkach roamingu najlepsza. Poza ramingiem i Here i sygic ok ale mi bardziej podoba się sygic. Oczywiście jest to moje zdanie turysty podróżującego raz czy dwa razy w roku. 

Edytowane przez robertharnas

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do Google Maps można pobrać dany obszar i jeździć offline. 

Nie będzie danych o ruchu ale wówczas roaming niepotrzebny. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przetestowałem chyba 3 nawigację, 2 wersję TomToma i jedną Mio. Wszystkie zwróciłem, suma sumarum przejechałem Bułgarię na GoogleMaps na telefonie z Androidem.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta