Skocz do zawartości

Jeep - jakość - czy jest tak słabo


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

mocno przymierzam się do Jeep Grand Cherokee w najnowszej budzie czyli +2014r.

 

Znalezione obrazy dla zapytania jeep grand cherokee 2014 mountain

 

i im bardziej zgłębiam temat tym mocniej przecieram oczy. zdecydowana wieść opinii jest mocno negatywnych. nie chodzi tu o jakieś mega awarie ale ogólnie o jakość wykonania wszystkich Jeepów. Tu coś skrzypi, tam coś brzęczy, poziom mechaników i obsługi w ASO - tragedia itp. materiały bardzo marnej jakości, zawodna elektronika. najdziwniejsze że nie ma nic konkretnego, powtarzającej się usterki...

 

żeby była jasność nie oczekuje poziomu Lexusa tylko średniej typu: toyota, mazda, VW, itp...

 

Znamienne były dwa zdania podsumowujące całość mojego "researchu" po internecie na temat Jeepa:

 

"jak ktoś jest przyzwyczajony do jakość aut japońskich nie zaakceptuje nigdy Jeepa"

"w ASO Jeepa jesteś petenetem..."

 

rzeczywiście jest tak źle? ma ktoś odczynienia z Jeepem a najlepiej z interesującym mnie modelem ? czy jako to w necie bywa piszą tylko Ci co mają uwagi negatywne, a o pozytywach się nie pisze bo i po co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ppmarian napisał:

mocno przymierzam się do Jeep Grand Cherokee w najnowszej budzie czyli +2014r.

 

Znalezione obrazy dla zapytania jeep grand cherokee 2014 mountain

 

i im bardziej zgłębiam temat tym mocniej przecieram oczy. zdecydowana wieść opinii jest mocno negatywnych. nie chodzi tu o jakieś mega awarie ale ogólnie o jakość wykonania wszystkich Jeepów. Tu coś skrzypi, tam coś brzęczy, poziom mechaników i obsługi w ASO - tragedia itp. materiały bardzo marnej jakości, zawodna elektronika. najdziwniejsze że nie ma nic konkretnego, powtarzającej się usterki...

 

żeby była jasność nie oczekuje poziomu Lexusa tylko średniej typu: toyota, mazda, VW, itp...

 

Znamienne były dwa zdania podsumowujące całość mojego "researchu" po internecie na temat Jeepa:

 

"jak ktoś jest przyzwyczajony do jakość aut japońskich nie zaakceptuje nigdy Jeepa"

"w ASO Jeepa jesteś petenetem..."

 

rzeczywiście jest tak źle? ma ktoś odczynienia z Jeepem a najlepiej z interesującym mnie modelem ? czy jako to w necie bywa piszą tylko Ci co mają uwagi negatywne, a o pozytywach się nie pisze bo i po co...

Miałeś kiedyś Fiata? To bbędzie podobnie. Zerknij w stronę Toyoty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś kiedyś Fiata? To bbędzie podobnie. Zerknij w stronę Toyoty...


Nigdy nie miałem fiata.

Ale walczę ze stereotypami bo zawsze myślałem że Francuzi to zło a ojca c5 jest genialna i porownywalny wiespassek nie ma podejścia czy to pod względem awaryjności czy komfort czy koszcie zakupu i eksploatacji...

Nie chce się sparzyć na Jeepie wiec pytam.

wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak zdefiniujesz źle. Mój były szef miał dwa (kupione nowe) i jego opinia pokrywa się z tym co napisałeś. Ale auta fajne więc jeździł.

Zle to tapicerka którą nie wytrzymuje 150kkm czy czynności "eksploatacyjne" typu wiązka, alternator czy kostki żarówek itp...

wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ppmarian napisał:


Zle to tapicerka którą nie wytrzymuje 150kkm czy czynności "eksploatacyjne" typu wiązka, alternator czy kostki żarówek itp...

wysłane z tel.
 

Nie wiem co dokładnie ale wiem że bywał w serwisie dosyć często. Co nie przeszkodziło mu kupić następnego za furmanke pieniędzy więc chyba te auta jednak coś mają w sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ppmarian napisał:

 


Nigdy nie miałem fiata.

Ale walczę ze stereotypami bo zawsze myślałem że Francuzi to zło a ojca c5 jest genialna i porownywalny wiespassek nie ma podejścia czy to pod względem awaryjności czy komfort czy koszcie zakupu i eksploatacji...

Nie chce się sparzyć na Jeepie wiec pytam.

wysłane z tel.
 

 

Miałem sporo Fiatów , Renault, sparzyłem się na grupie vag. 

"It's a Jeep thing."

Kup i próbuj.

Porównaj Pandę do JGC, rozmiar do poziomu komplikacji i upierdliwości. :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie po gwarancji to olac ASO i znalezc dobry serwis w okolicy. Pewnie bardziej awaryjny niz taka Rav4 ale przyjemnosc jazdy japoncem pomijam. W Jeep mozna miec fajny silnik i sporo frajdy a ze sie cos popsuje od czasu do czasu to trudno. Rozwazylbym tez kupno z USA jak mocno nie bity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, norbert123 napisał:

Ja mialem. Wnioseki nie ma sie czego bac. Jak bys napisal. "Czy miales kiedys VW i -e bedzie podobnie " to bym sie gruuubo zastanowil

Ja lubiłem swoje Fiaty, były bardzo proste i przewidywalne :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ppmarian napisał:

żeby była jasność nie oczekuje poziomu Lexusa tylko średniej typu: toyota, mazda, VW, itp...

😮 oczekuj na poziomie fiat, renault

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda miałem kilka lat temu JGC WG z 2004 r., ale potwierdzam, że to taki "amerykański Fiat". Tzn. samochód trudno unieruchomić (nawet jak ześwirował komputer i zalewał cylinder paliwem, to sam się wturlał na lawetę), ale stan w którym nie było w nim nic do zrobienia, w zasadzie nie występował - a egzemplarz miałem jak to mówią "igła". Fakt, że nie licząc jednej usterki silnika (wywołanej przez instalację lpg) wszystkie kolejne dotyczyły niekończącej się walki z zawieszeniem.

 

Nie mniej, zakładam, że 14 lat później coś poprawili ;] Swojego wspominam dobrze i obiecałem sobie, że jeszcze jakiegoś kupię …byle nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 oczekuj na poziomie fiat, renault

To ja chyba podziękuje

Toyota LC jest mega droga i za bardzo "terenowa"

Misiek pajeto to samo


Co jeszcze ma duze dzielność i terenowe jest trwale a nie wyglada jak ww. terenowe?

Potrzebuje auta pewnego bo planuje być czasami po 4-5kkm od domu i po kilkaset km od ASO

Nie chodzi o upalanie w błocie po klamki tylko o duży wygodny suv który zrobi bez bólu i komforcie destynacje 3000km po asfalcie a potem kolejne 1000km w lekkim terenie

Toyota FJ?




wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ppmarian napisał:

To ja chyba podziękuje

 

IMHO ja bym sie za specjalnie nie sugerowal tym co wyzej napisano bo jak znam zycie to nikt takiego Jeepa z komentujacych nie posiadal ;] 

A wyciafganie wnisokow na baize doswiadczen z modeli 2-3 generacje wstecz tez raczej niczego nie dowodzi ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, ppmarian napisał:

żeby była jasność nie oczekuje poziomu Lexusa tylko średniej typu: toyota, mazda, VW, itp...

I to błąd. Współczesne Jeepy to jakościowe Fiaty / Ople / Dacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeep nigdy nie należał do bezawaryjnych marek. Po przejęciu ich przez Fiata jakość się trochę poprawiła, chociaż Renegade'em jeżdżę dopiero 2.5 roku (wcześniej Fiatem Bravo przez 8 lat). Pytanie na ile GC został poprawiony, a na ile to stara konstrukcja?

 

Szczerze to nie kupowałbym Jeepa szukając luksusu, bo nie tak się ta marka pozycjonuje. Nawet gdyby przeciakł mi dach we Wranglerze to kochałbym go całym sercem i jeździł dalej ... It's a Jeep thing ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ppmarian napisał:


To ja chyba podziękuje

Toyota LC jest mega droga i za bardzo "terenowa"

Misiek pajeto to samo


Co jeszcze ma duze dzielność i terenowe jest trwale a nie wyglada jak ww. terenowe?

Potrzebuje auta pewnego bo planuje być czasami po 4-5kkm od domu i po kilkaset km od ASO

Nie chodzi o upalanie w błocie po klamki tylko o duży wygodny suv który zrobi bez bólu i komforcie destynacje 3000km po asfalcie a potem kolejne 1000km w lekkim terenie

Toyota FJ?




wysłane z tel.
 

 

Autocar-kHEC--621x414@LiveMint.jpg

 

W cenie młodego Jeepa możesz mieć taki nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.07.2018 o 09:57, ppmarian napisał:

mocno przymierzam się do Jeep Grand Cherokee w najnowszej budzie czyli +2014r.

 

Znalezione obrazy dla zapytania jeep grand cherokee 2014 mountain

 

i im bardziej zgłębiam temat tym mocniej przecieram oczy. zdecydowana wieść opinii jest mocno negatywnych. nie chodzi tu o jakieś mega awarie ale ogólnie o jakość wykonania wszystkich Jeepów. Tu coś skrzypi, tam coś brzęczy, poziom mechaników i obsługi w ASO - tragedia itp. materiały bardzo marnej jakości, zawodna elektronika. najdziwniejsze że nie ma nic konkretnego, powtarzającej się usterki...

 

żeby była jasność nie oczekuje poziomu Lexusa tylko średniej typu: toyota, mazda, VW, itp...

 

Znamienne były dwa zdania podsumowujące całość mojego "researchu" po internecie na temat Jeepa:

 

"jak ktoś jest przyzwyczajony do jakość aut japońskich nie zaakceptuje nigdy Jeepa"

"w ASO Jeepa jesteś petenetem..."

 

rzeczywiście jest tak źle? ma ktoś odczynienia z Jeepem a najlepiej z interesującym mnie modelem ? czy jako to w necie bywa piszą tylko Ci co mają uwagi negatywne, a o pozytywach się nie pisze bo i po co...

 

W rodzinie miałem dwa poprzedniej generacji. Auta były rewelacyjne...przez 200 tyś nic się nie psuło. Jedno poszło na Śląsk i wiem, że nadal spisuje się bardzo dobrze. Natomiast drugi nadal jest w rodzinie i od czasu do czasu niedomaga ale to ze względu na wiek. Poprzednia generacja godna polecenia.

 

Natomiast obecna. To jeden znajomy miał. Auto z salonu , po leasingu sprzedał bo auto coś zaczęło nie domagać i po prostu bał się o koszta serwisu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ppmarian napisał:


To ja chyba podziękuje

Toyota LC jest mega droga i za bardzo "terenowa"

Misiek pajeto to samo


Co jeszcze ma duze dzielność i terenowe jest trwale a nie wyglada jak ww. terenowe?

Potrzebuje auta pewnego bo planuje być czasami po 4-5kkm od domu i po kilkaset km od ASO

Nie chodzi o upalanie w błocie po klamki tylko o duży wygodny suv który zrobi bez bólu i komforcie destynacje 3000km po asfalcie a potem kolejne 1000km w lekkim terenie

Toyota FJ?




wysłane z tel.
 

a taki RR Sport ?

https://www.otomoto.pl/oferta/land-rover-range-rover-sport-3-0-tdv6-hse-faktura-vat23-panorama-bezwypadkowy-terrain-response-ID6zPkVb.html#f5016cbabe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ppmarian napisał:


I kto mi to w Czeczeni albo na dagestamie naprawi w razie w.?

wysłane z tel.
 

 

Żebyś się nie zdziwił. Im bliżej Azji tym więcej będzie tego niż Jeepów. Do tego tam siedzą podzespoły Mercedesa, którego w Rosji naprawisz od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Żebyś się nie zdziwił. Im bliżej Azji tym więcej będzie tego niż Jeepów. Do tego tam siedzą podzespoły Mercedesa, którego w Rosji naprawisz od ręki.


W Turcji trochę serwisów rzeczywiscie jest. Ale nawet pomijając to obawiam się że będzie to krok w tym jeśli chodzi o komfort i prowadzenie w porównaniu do Tribeci.

wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ppmarian napisał:

FJ

 

 

 

 

Mnie sie FJ mega podoba, niestety ceny w PL sa dosc chore.

MIalem okazje odbyc wycieczje z OZIm jego FJ kilka lat temu (dokladnie taka jak na zdjeciu):)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, ppmarian napisał:

 


W Turcji trochę serwisów rzeczywiscie jest. Ale nawet pomijając to obawiam się że będzie to krok w tym jeśli chodzi o komfort i prowadzenie w porównaniu do Tribeci.

wysłane z tel.
 

 

 

Spróbuj ten samochód obejrzeć, choćby dla zabawy. Jak na koreański wynalazek to komfort wręcz rzuca na kolana - serio. Sam byłem w szoku. Prowadzenie na pewno będzie gorsze od Tribeki ale tego nie przeskoczysz - ten Ssangyong jest na ramie, więc nie ma prawa się lepiej prowadzić. Za to zalet ramy chyba nie muszę Ci tu wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.