Skocz do zawartości

Sprzęgło, sie skończyło czy coś się zepsuło?


hiszpaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podczas zmiany biegów pedal sprzęgła "wpadł" i nie odskoczyl. Teraz lata luźno i nie wiem co jest przyczyną. Jutro na warsztat i nie wiem co mi powiedzą....

Jak ktoś ma jakieś pojęcie, z góry dziękuję

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90%wysprzeglik powiedzial papa... 

9%pompka pod pedalem sprzegla to samo...

1% ugnily przewody lub tez gdzies popuscilo na laczeniu

 

Jezeli plyn na laczeniu skrzynia-silnik =wysprzeglik

 

Jezeli plyn z okolicy maglownicy = pompka sprzegla

 

Koszty= wysprzeglik ~powyzej 250 valeo/luk

Pompka sprzegla ~powyzej 120zl tylko valeo polecam 

 

Jezeli w skrzyni to zrob komplet sprzeglo docisk tarcza wysprzeglik ewentualne 2_mas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, hiszpaniec napisał:

Witam ponownie

Po wsadzeniu auta na lawete, okazało się że straciłem caly plyn hamulcowy. Została plama na asfalcie. Co to może być?

Pozdrawiam

W aucie masz układ hydraulicznego sprzęgła, który korzysta z tego samego płynu, co układ hamulcowy.

Te 2 układy maja wspólny zbiorniczek.

 

Czyli masz usterkę układu sterowania sprzęgłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.07.2018 o 09:52, lessero napisał:

Czyli masz usterkę układu sterowania sprzęgłem.

 Jeżeli "wpadł" pedał sprzęgła i jest ubytek płynu to może byc tylko "usterka sterownia....".😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, irekw napisał:

 Jeżeli "wpadł" pedał sprzęgła i jest ubytek płynu to może byc tylko "usterka sterownia....".😀

Ty to wiesz, ja to wiem, ale udzielam wyjaśnień osobie, która wydaje się nie być "miłośnikiem motoryzacji", 

a ja nie chce jej odsyłać z kwitkiem, aby "sam się domyślił oczywistych rzeczy, abo se wygooglał".

:skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

2 godziny temu, lessero napisał:

ale udzielam wyjaśnień osobie, która wydaje się nie być "miłośnikiem motoryzacji", 

  "miłośnik motoryzacji" gdyby zajrzał pod maskę też dużo by zobaczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiecie przez "usterkę sterowania" ? Bo mam podobną przypadłość, raz na jakiś czas pedał wpada i nie odbija, jak go podciągnę noga do góry to da się jechać.... jak zgaszę i odpalę to czasem jest lepiej, ostatnio odpowietrzyłem sprzęgło i był spokój z 2 tygodnie a dziś znów lekko opadł i nie chciał odbić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wafer napisał:

Co rozumiecie przez "usterkę sterowania" ? Bo mam podobną przypadłość, raz na jakiś czas pedał wpada i nie odbija, jak go podciągnę noga do góry to da się jechać.... jak zgaszę i odpalę to czasem jest lepiej, ostatnio odpowietrzyłem sprzęgło i był spokój z 2 tygodnie a dziś znów lekko opadł i nie chciał odbić....

  Dotyczy benzyny 1,6 bo takie coś posiadam.

Pedał wpadał, zawieszł się, problemy z ruszeniem czyli przypadek podobny do twojego.

Rozleciało się łożysko wyciskowe sprzęgła/do zwrotu dostałem kilka niebieskich blaszek/ praktycznie to się zatarło.Ponad to wytarta została tuleja po której przesuwa sie to łożysko.

Tarcza sprzęgła, docisk posiadły ślady normalnego zużycia /ok 50%/.Przebieg sprzęgła ok. 100 kkm.

Wypada dodać,że piszczało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.