Skocz do zawartości

takie rozwiązanie dla duzych rodzin ...


jetbang

Rekomendowane odpowiedzi

https://multimac.co.uk/home

 

 

co Wy na to

 

były burzliwe dyskusje nt półśrodków volvo i VW group dla 3 dzieciaków

 

były burzliwe dyskusje nt podstawek

 

tu rozpiska do jakich samochodów i jaka konfiguracja   https://multimac.co.uk/files/multimac_fitting_guide.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee nieee.... lektura forum utwierdza mnie w przekonaniu że tylko wymiana samochodu na taki model jaki tatuś sobie wymyśli ma rację bytu.

To rozwiązanie pewnie jest dużo tańsze ale niegodne. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cinek napisał:

Eee nieee.... lektura forum utwierdza mnie w przekonaniu że tylko wymiana samochodu na taki model jaki tatuś sobie wymyśli ma rację bytu.

To rozwiązanie pewnie jest dużo tańsze ale niegodne. ;)

 

 

nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi

...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, grogi napisał:

 

Po co? Jak w dowodzie stoi 5 osób, to z multimac'iem nie wsadzisz więcej... 

 

ale 2 dorosłych plus trójka dzieci w fotelikach normalnych to już jest problem ... tu ten problem znika ...

 

aktualnie mam trzy córki .... i nie ma zmiłuj w kurę nie wejdzie 3 foteliki na tył ...

 

chcąc zmienić auto wychodzi że najlepiej by było na takie które ma 3 odrębne fotele z tyłu - nie wszystkie dostepne pozwalają na to żeby nawet przy 3 odrębnych zamontowac 3 foteliki ... 

 

2 dzieciaków z tyłu plus jedno w bagazniku - wymusza box na dachu bo bagażnik malutki

 

a aut klasy sharan alhambra itp nie chce bo za duze do miasta ... akurat musze dzieciaki wozić w wąskie uliczki gdzie obecnie mam problemy z zaparkowaniem

 

chciałbym autko pokroju octavii kombi ale 3 gówniaki mają siąść na tylnej kanapie ... i bagażnik ma byc na bagaże

 

znalazłem rozwiazanie takie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, grogi napisał:

No można chyba. Kłopotliwie się to instaluje strasznie, ale potem to chyba nawet całkiem ok. Fajne jest to, że nawet większe dzieciaki w pasach 5-punktowych.

 

Doczytałem że 5 pkt pasy są do 36 kg 

Powyżej 36 Ale do 75 może dziecko siedzieć Ale używa pasów normalnych .

Na fb jest sporo zdjęć z montażu tego w różnych autach ...  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć dwie bryki, jedna mała do miasta, gdy jest jeden rodzoc i troje dzieci oraz duża, gdzie mieszcza się teoje dzieci i jeszce koleżanka ze szkoły.

 

ja mam esace IV na 7 osób oraz fiata punto, dla 4 osób.

To zaspokaja wszelkie potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, grogi napisał:

 

Po co? Na bagnach często jest tak, że auto ma z tyłu tylko dwa pasy - z multimaciem zmieszczą się trzy dzieciaki.... Ale jak w dowodzie stoi 4 osóby, to z multimac'iem nie wsadzisz przecież więcej... 

 

 

 

No właśnie - googiel okazuje takie na 4 sztuki nygusów z tyłu - jak to się ma do liczby miejsc w samochodzie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Pyrekcb napisał:

 

No właśnie - googiel okazuje takie na 4 sztuki nygusów z tyłu - jak to się ma do liczby miejsc w samochodzie? 

 

IMO nielegalne skoro zarejestrowane na 5 a wieziesz 6 to tak samo jakby pijany kolega w bagazniku jechal. Tu niby w pasach no ale coz z tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Pyrekcb napisał:

No właśnie - googiel okazuje takie na 4 sztuki nygusów z tyłu - jak to się ma do liczby miejsc w samochodzie? 

 

Masz auto na 7 osób - np. S-Max. Pakujesz dwoje luda z przodu, czwórkę kanalii w drugim rzędzie i masz cały bagażnik wolny... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, grogi napisał:

 

Masz auto na 7 osób. Pakujesz dwoje z przodu, czwórke w drugim rzędzie i masz cały bagażnik wolny... ?

No właśnie, to bardzo ciekawskie rozwiązanie i wcale nie takie drogie bym powiedział. 3 porządne foteliki to pewnie ze 2.5-3kpln teraz. To kosztuje coś koło 1100 funtów jakieś więc tak pod 2x więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, grogi napisał:

 

Masz auto na 7 osób - np. S-Max. Pakujesz dwoje luda z przodu, czwórkę kanalii w drugim rzędzie i masz cały bagażnik wolny... 

 

A to mnie jest zmiana konstrukcyjna (czy jak to zwą) pojazdu? 

W przypadku, który opisałeś, de facto auto robi się 8 osobowe. :hmm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mati1.6dohc napisał:

1300 funtów. Tyle kosztuje chyba samochód średniego Kowalskiego .

o problemach administracyjnych już wspomniano.

szerokosci auta nie oszukamy . 3 fotele w fiacie 500 😂 

 

 

 

Jak juz napisano - to może mieć  sens jako alternatywa dla 3 fotelików  w jednym rzędzie - rzadko które auto łyka 3 sztuki na szerokość. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pyrekcb napisał:

 

A to mnie jest zmiana konstrukcyjna (czy jak to zwą) pojazdu? 

W przypadku, który opisałeś, de facto auto robi się 8 osobowe. :hmm:

 

 

To jest auto bez homologacji, czyli dzwon i AC idzie do śmietnika a nawet z OC mogą nie wypłacić odszkodowania poszkodowanym na tylnej kanapie bo taka kanapa nie ma homologacji. Po drugie jak to takie dobre to dlaczego jest podpierane z przodu dwiema nogami a kanapa w każdym aucie nie ma takiego wparcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, spad napisał:

 

To jest auto bez homologacji, czyli dzwon i AC idzie do śmietnika a nawet z OC mogą nie wypłacić odszkodowania poszkodowanym na tylnej kanapie bo taka kanapa nie ma homologacji.

 

Nie ma homologacji do czego? To jest urządzenie przytrzymujące dla dzieci - jest przetestowane w zgodzie z ECE 44/04.  Numery dopuszczeń to: E5 04197, E5 04198 i E5 04199... 

 

multimac__dec_04_005_large.jpg

 

10 minut temu, spad napisał:

Po drugie jak to takie dobre to dlaczego jest podpierane z przodu dwiema nogami a kanapa w każdym aucie nie ma takiego wparcia?

 

Popatrz na zwykłe, pojedyncze foteliki 15-36. Też są albo z nogą, albo zapinane na top-tether... Byłoby super, gdyby dało się takiego Multimac montować zamiast kanapy, z oparciem przymocowanym na sztywno - wtedy nogi byś nie potrzebował. 

 

Osobiście bym z poczwórnym nie ryzykował - ale potrójny jak najbardziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, grogi napisał:

 

Nie ma homologacji do czego? To jest urządzenie przytrzymujące dla dzieci - jest przetestowane w zgodzie z ECE 44/04.  Numery dopuszczeń to: E5 04197, E5 04198 i E5 04199... 

 

multimac__dec_04_005_large.jpg

 

 

Popatrz na zwykłe, pojedyncze foteliki 15-36. Też są albo z nogą, albo zapinane na top-tether... Byłoby super, gdyby dało się takiego Multimac montować zamiast kanapy, z oparciem przymocowanym na sztywno - wtedy nogi byś nie potrzebował. 

 

Osobiście bym z poczwórnym nie ryzykował - ale potrójny jak najbardziej. 

 

Dobra, widzę, że z nogą jest montowane na kanapę a nie zamiast jej. Ale na bank cztery w miejsce trzech odpada bo auto nie uwzględnia tylu osób na tylnym siedzeniu a to już kwestie homologacji pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.