Skocz do zawartości

Front Assist


dobromir

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio oglądałem jakiś program motoryzacyjny na TVN TURBO, gdzie testowali systemy, które same hamują auta, i z tego co pamiętam VW nie zahamował a inne tak. No i wczoraj sam miałem okazje to zobaczyć na własne oczy, gość Tiguanem wpierdzielił mi się w tyłek mojego auta, które zaparkowałem na parkingu a wszystko widziałem na własne oczy przez okno. Wyszedłem do gościa a ten zniknął, ale zaparkował teraz z drugiej strony, więc tel. na policję, efekt pan 100 zł mandatu, a ja mam przetarty zderzak, więc pewnie z jego OC (ciekawe na ile wycenią - auto 12 lat). Ale najlepsze było tłumaczenie pana, powiedział że przecież jego auto samo hamuje i przecież zahamowało, tylko nie wiedział że nie zahamowało tylko zatrzymało się na moim zderzaku. Teraz sam się przekonałem jak wiara w systemy ogłupia ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami lekkiego uderzenia czy obcierki w kabinie nie czuć...

jak przytarłem zderzak o ścianę to sam nie byłem pewny czy zahaczyłem czy nie do czasu jak nie spojrzałem na zderzak a przeszkoda elastyczna nie była... ;)

chociaż w tym przypadku po tłumaczeniu raczej głupa rżnął ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wujekcybul napisał:

zapomnialem jak to sie nazywa taki pakiet co sam rusza i hamuje w korku.

 

Traffic Jam Assist

 

A sam Front Assist żyje własnym życiem 😉 np. duchów się boi ...

 

 

Nie. To nie ja hamowałem. Najwyraźniej przestraszył się Corsy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziala, przynajmniej u mnie, zarowno przy malych i duzych predkosciach. Mam u siebie i juz kilka razy sam mi przyhamowal.

Dwa razy jak cofalem, zagadalem sie i jakos nie zareagowalem na pikanie no i nagle auto stanelo o kilka cm od innego.

Testowalem tez pod garazem i auto samo sie zatrzymalo przed przeszkoda nie udezajac w nia, jadac przod i tyl.

Asystenta jazdy w korku tez mam ale nie musi byc wlaczony zeby auto samo awaryjnie hamowalo przy niskiej predkosci.

Co nie zmienia faktu, ze jesli ten koles myslal, ze ma auto ktore bedzie za niego zawsze myslalo to sam do zbyt ogarnietych chyba nie nalezy. Te wszystkie systemy maja wspomagac kierowce a nie go zastepowac, o czym ludzie coraz czesciej zapominaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam front assist i uważam, że nie jest to udane rozwiązanie. Zadziała jeśli prędkość będzie powyżej chyba 20 km/h (nie wyłapałem dokładnie momentu załączenia). Jeśli dotykasz hamulca, to uznaje, że panujesz nad samochodem i nie interweniuje. Najpewniej dlatego ten jegomość Ci wjechał. 

U mnie FA żyje własnym życiem i np. jak ktoś mi w mieście wjedzie przed maskę, to raz zareaguje a raz nie i odległość nie ma tu znaczenia. Czasem jak dojadę blisko do poprzedzającego i zmieniam pas, to mi zapiszczy, a innym razem przy podobnej odległości nie... a jeszcze innym razem zapiszczy z opźnieniem, kiedy już zmienię pas i zagrożenie minie ;) . Kilka razy zapiszczał mi, bo zobaczył duchy.

Zdecydowanie ma skopane oprogramowanie. Nie mam do niego zaufania, w ogóle na niego nie liczę że w czymś mógłby mi pomóc. Dostałem w serii, ale w opcji bym go nie kupił :no: Może w nowszych rocznikach ma już lepszy soft i lepiej się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Manx napisał:

Mam front assist i uważam, że nie jest to udane rozwiązanie. Zadziała jeśli prędkość będzie powyżej chyba 20 km/h (nie wyłapałem dokładnie momentu załączenia). Jeśli dotykasz hamulca, to uznaje, że panujesz nad samochodem i nie interweniuje. Najpewniej dlatego ten jegomość Ci wjechał. 

U mnie FA żyje własnym życiem i np. jak ktoś mi w mieście wjedzie przed maskę, to raz zareaguje a raz nie i odległość nie ma tu znaczenia. Czasem jak dojadę blisko do poprzedzającego i zmieniam pas, to mi zapiszczy, a innym razem przy podobnej odległości nie... a jeszcze innym razem zapiszczy z opźnieniem, kiedy już zmienię pas i zagrożenie minie ;) . Kilka razy zapiszczał mi, bo zobaczył duchy.

Zdecydowanie ma skopane oprogramowanie. Nie mam do niego zaufania, w ogóle na niego nie liczę że w czymś mógłby mi pomóc. Dostałem w serii, ale w opcji bym go nie kupił :no: Może w nowszych rocznikach ma już lepszy soft i lepiej się sprawdza.

Musi stara wersja czy co??? W Ibizie dziala bardzo dobrze sam tez zwieksza sile hamowania jak uzna, ze za malo wcisnales pedal. No i najwazniejsze skutecznie temperuje kierowniczke :phi: bo jak piszczy to zwieksza odleglosc.

 

W Tiguanie tez dzialal dobrze ale nie wiem czy to kwestia umieszczenia jak tylko padal deszcz albo troche sniegu to sie deaktywowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Manx napisał:

Mam front assist i uważam, że nie jest to udane rozwiązanie. Zadziała jeśli prędkość będzie powyżej chyba 20 km/h (nie wyłapałem dokładnie momentu załączenia). Jeśli dotykasz hamulca, to uznaje, że panujesz nad samochodem i nie interweniuje. Najpewniej dlatego ten jegomość Ci wjechał. 

U mnie FA żyje własnym życiem i np. jak ktoś mi w mieście wjedzie przed maskę, to raz zareaguje a raz nie i odległość nie ma tu znaczenia. Czasem jak dojadę blisko do poprzedzającego i zmieniam pas, to mi zapiszczy, a innym razem przy podobnej odległości nie... a jeszcze innym razem zapiszczy z opźnieniem, kiedy już zmienię pas i zagrożenie minie ;) . Kilka razy zapiszczał mi, bo zobaczył duchy.

Zdecydowanie ma skopane oprogramowanie. Nie mam do niego zaufania, w ogóle na niego nie liczę że w czymś mógłby mi pomóc. Dostałem w serii, ale w opcji bym go nie kupił :no: Może w nowszych rocznikach ma już lepszy soft i lepiej się sprawdza.

Moze faktycznie masz jakas stara wersje bo tez mam Seata i u mnie dziala elegancko. Pytales w serwisie czy nie ma jakiegos update'u softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujekcybul napisał:

Musi stara wersja czy co??? W Ibizie dziala bardzo dobrze sam tez zwieksza sile hamowania jak uzna, ze za malo wcisnales pedal. No i najwazniejsze skutecznie temperuje kierowniczke :phi: bo jak piszczy to zwieksza odleglosc.

 

W Tiguanie tez dzialal dobrze ale nie wiem czy to kwestia umieszczenia jak tylko padal deszcz albo troche sniegu to sie deaktywowalo.

Jakaś stara wersja oprogramowania(MY16) . Dość prawdopodobne, że update by rozwiązał sprawę, ale gamonie w ASO nic o tym nie wiedzą. Nie przeszkadza mi to aż tak by jeździć z tym po innych ASO. Najważniejsze że ACC działa dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Manx napisał:

Zdecydowanie ma skopane oprogramowanie. Nie mam do niego zaufania, w ogóle na niego nie liczę że w czymś mógłby mi pomóc. Dostałem w serii, ale w opcji bym go nie kupił :no:

Może w nowszych rocznikach ma już lepszy soft i lepiej się sprawdza.

 

Bo Ty nie masz mu ufać ani nie masz go używać. Masz zapomnieć że jest, może raz w ciągu życia samochodu uratuje Ci dupę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, grogi napisał:

 

Bo Ty nie masz mu ufać ani nie masz go używać. Masz zapomnieć że jest, może raz w ciągu życia samochodu uratuje Ci dupę. 

dokładnie takie mam podejście do wszystkich systemów asystujących :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dobromir napisał:

Ostatnio oglądałem jakiś program motoryzacyjny na TVN TURBO, gdzie testowali systemy, które same hamują auta, i z tego co pamiętam VW nie zahamował a inne tak. No i wczoraj sam miałem okazje to zobaczyć na własne oczy, gość Tiguanem wpierdzielił mi się w tyłek mojego auta, które zaparkowałem na parkingu a wszystko widziałem na własne oczy przez okno. Wyszedłem do gościa a ten zniknął, ale zaparkował teraz z drugiej strony, więc tel. na policję, efekt pan 100 zł mandatu, a ja mam przetarty zderzak, więc pewnie z jego OC (ciekawe na ile wycenią - auto 12 lat). Ale najlepsze było tłumaczenie pana, powiedział że przecież jego auto samo hamuje i przecież zahamowało, tylko nie wiedział że nie zahamowało tylko zatrzymało się na moim zderzaku. Teraz sam się przekonałem jak wiara w systemy ogłupia ludzi.

Dostałem propozycję - 1000 zł (wycena na podstawie przesłanych zdjęć) białe na zdjęciach trochę schodzi więc pewnie to z tego drugiego auta. Brać czy nie?

IMG_20180703_125425.jpg

IMG_20180703_125434.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Manx napisał:

Jakaś stara wersja oprogramowania(MY16) . Dość prawdopodobne, że update by rozwiązał sprawę, ale gamonie w ASO nic o tym nie wiedzą. Nie przeszkadza mi to aż tak by jeździć z tym po innych ASO. Najważniejsze że ACC działa dobrze.

ASO Seata to jednak najslabszy punkt programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, dobromir napisał:

Dostałem propozycję - 1000 zł (wycena na podstawie przesłanych zdjęć) białe na zdjęciach trochę schodzi więc pewnie to z tego drugiego auta. Brać czy nie?

 

 

Albo brac 1k i spolerowac i jedzic albo wstaw do warsztatu. Pewnie ciut drozej wyjdzie bo caly element beda malowac i pewnie okaze sie, ze jakis zaczep urwany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujekcybul napisał:

ASO Seata to jednak najslabszy punkt programu.

Niestety doświadczenie pokazuje, że tak jest. Całe szczęście muszę ich odwiedzać rzadko - tylko przy okazji przeglądów albo jak mi na parkingu ktoś zahaczy i coś połamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Manx napisał:

Niestety doświadczenie pokazuje, że tak jest. Całe szczęście muszę ich odwiedzać rzadko - tylko przy okazji przeglądów albo jak mi na parkingu ktoś zahaczy i coś połamie.

W Wawie to polecam carserwis lepszy od asio jesli chodzi o naprawy blacharskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjeciach wyglada jak do spolerowania, ale sporo sie odbija w lakierze i moze nie zauważamy istotnych szczegółów.

Na polakierowanie starczy, pewnie na jakis uzywany zderzak tez. Ale znajac zycie tydzien po tym jak pomalujesz to ktos znowu przytrze. 

Chyba, ze takie szczescie to ma tylko moja była. Jezdzila chyba z rok z podrapanymi zderzakami. W koncu zawiozła do lakiernika. W ciagu miesiaca oba zderzaki były znowy do roboty. Z tyłu wpadł motocyklista, z przodu rowerzysta wyskoczył zza płotu na skrzyzowaniu i rozorał pedałem cały zderzak w stojącym aucie ;) wiec jak to miejski wycieruch a nie showcar, to próbowałbym polerki a za to co zostanie pojechał na weekend ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Manx napisał:

Mam front assist i uważam, że nie jest to udane rozwiązanie. Zadziała jeśli prędkość będzie powyżej chyba 20 km/h (nie wyłapałem dokładnie momentu załączenia). Jeśli dotykasz hamulca, to uznaje, że panujesz nad samochodem i nie interweniuje. Najpewniej dlatego ten jegomość Ci wjechał. 

U mnie FA żyje własnym życiem i np. jak ktoś mi w mieście wjedzie przed maskę, to raz zareaguje a raz nie i odległość nie ma tu znaczenia. Czasem jak dojadę blisko do poprzedzającego i zmieniam pas, to mi zapiszczy, a innym razem przy podobnej odległości nie... a jeszcze innym razem zapiszczy z opźnieniem, kiedy już zmienię pas i zagrożenie minie ;) . Kilka razy zapiszczał mi, bo zobaczył duchy.

Zdecydowanie ma skopane oprogramowanie. Nie mam do niego zaufania, w ogóle na niego nie liczę że w czymś mógłby mi pomóc. Dostałem w serii, ale w opcji bym go nie kupił :no: Może w nowszych rocznikach ma już lepszy soft i lepiej się sprawdza.

Dziwna sprawa, u mnie działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to w samochodach dla ludu rozwiazali , ale w toyocie od predkosci to dziala asystent pasa ruchu, ochrona przed kolizja dziala zawsze , na pewno przy malych predkosciach nie zaleznie czy turlam sie w korku czy dojezdzam np. do skrecajacego przede mna pojazdu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.07.2018 o 11:03, Manx napisał:

Mam front assist i uważam, że nie jest to udane rozwiązanie. Zadziała jeśli prędkość będzie powyżej chyba 20 km/h (nie wyłapałem dokładnie momentu załączenia). Jeśli dotykasz hamulca, to uznaje, że panujesz nad samochodem i nie interweniuje. Najpewniej dlatego ten jegomość Ci wjechał. 

To coś słabo rozwiązany. FBC (Full Brake Conrol) w grupie FCA, pomimo naciskania na hamulec i tak krzyczy (w końcu reaguje), jeśli za słabo idzie naciskanie hamulca. Kilka testów porobiłem w kontrolowanych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.07.2018 o 16:12, Filipfm napisał:

Na zdjeciach wyglada jak do spolerowania, ale sporo sie odbija w lakierze i moze nie zauważamy istotnych szczegółów.

Na polakierowanie starczy, pewnie na jakis uzywany zderzak tez. Ale znajac zycie tydzien po tym jak pomalujesz to ktos znowu przytrze. 

Chyba, ze takie szczescie to ma tylko moja była. Jezdzila chyba z rok z podrapanymi zderzakami. W koncu zawiozła do lakiernika. W ciagu miesiaca oba zderzaki były znowy do roboty. Z tyłu wpadł motocyklista, z przodu rowerzysta wyskoczył zza płotu na skrzyzowaniu i rozorał pedałem cały zderzak w stojącym aucie ;) wiec jak to miejski wycieruch a nie showcar, to próbowałbym polerki a za to co zostanie pojechał na weekend ;)

 

Sprawa chyba zakończona, zgodziłem się na kasę a zderzak spoleruję, ewentualnie jakieś małe zaprawki porobię. Auto ma już 12 lat i jeździ tylko dookoła komina więc chyba sensu nie ma coś więcej robić, tym bardziej, że w pracy parkuję na publicznym parkingu a ludzie naprawdę nie umieją parkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.07.2018 o 10:33, wujekcybul napisał:

Przeciez front assist nie dziala ponizej 30km/h chyba ze ma automat i zapomnialem jak to sie nazywa taki pakiet co sam rusza i hamuje w korku.

Skoda ma coś takiego że  przy prędkościach parkingowych sama hamuje jak poczuje że może w coś uderzyć. Opiera się to na czujnikach parkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lupus napisał:

Skoda ma coś takiego że  przy prędkościach parkingowych sama hamuje jak poczuje że może w coś uderzyć. Opiera się to na czujnikach parkowania.

Ja mam wersje niegodna ak bo bez czujnikow z przodu :phi: Ale fajnie ze to tez moze dzialac ponizej 30km/h w Tiguanie tez tego nie mialem widac nowsze wersje juz bardziej rozbudowane. Co ciekawe na yt gadajo, ze cadillac po zeskanowanych wczesniej drogach przez fabryke jedzie sam. Ale to tylko w usa nie trzeba dotykac kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.07.2018 o 08:12, dobromir napisał:

Ostatnio oglądałem jakiś program motoryzacyjny na TVN TURBO, gdzie testowali systemy, które same hamują auta, i z tego co pamiętam VW nie zahamował a inne tak. No i wczoraj sam miałem okazje to zobaczyć na własne oczy, gość Tiguanem wpierdzielił mi się w tyłek mojego auta, które zaparkowałem na parkingu a wszystko widziałem na własne oczy przez okno. Wyszedłem do gościa a ten zniknął, ale zaparkował teraz z drugiej strony, więc tel. na policję, efekt pan 100 zł mandatu, a ja mam przetarty zderzak, więc pewnie z jego OC (ciekawe na ile wycenią - auto 12 lat). Ale najlepsze było tłumaczenie pana, powiedział że przecież jego auto samo hamuje i przecież zahamowało, tylko nie wiedział że nie zahamowało tylko zatrzymało się na moim zderzaku. Teraz sam się przekonałem jak wiara w systemy ogłupia ludzi.

Działa i nawet w pon gdyby nie front assist to miałbym wypadek. Moment nieuwagi. W Arteonie podczas parkowania tyłem się zagadałem i samochód sam się zatrzymał unikając kolizji. Wszystko zależy od warunków. W Leonie podczas parkowania również powinien się sam zatrzymywać, ale jednak uderzył w słupek przodem. W ruchu ulicznym działa idealnie, jak to w VAGu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

Działa i nawet w pon gdyby nie front assist to miałbym wypadek. Moment nieuwagi. W Arteonie podczas parkowania tyłem się zagadałem i samochód sam się zatrzymał unikając kolizji. Wszystko zależy od warunków. W Leonie podczas parkowania również powinien się sam zatrzymywać, ale jednak uderzył w słupek przodem. W ruchu ulicznym działa idealnie, jak to w VAGu.

Czyli on działa jadąc także do tyłu ?

Ja w Arteonie testowałem na autrostradzie i system działał bardzo dobrze, ale jechałem tylko do przodu :phi:.

 

W swoim Volvo miałem taki problem, że żonie but się zaklinował (tak twerdziła) i przy prędkości toczenia się do tyłu uderzyła w słup. Volvo ma citysafty który hamuje, ale działa tylko przy jeździe do przodu (i do 60kmph)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sherif napisał:

Czyli on działa jadąc także do tyłu ?

Ja w Arteonie testowałem na autrostradzie i system działał bardzo dobrze, ale jechałem tylko do przodu :phi:.

 

To się nazywa chyba asystent wspomagania wyjazdu z miejsca parkingowego. Powili wyjeżdzajć kamery/czujniki obserwuję boki i gdy poprzecznie ktoś jedzie to jest sygnał dzwiękowy a w skrajnych momentach auto się zatrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sherif napisał:

Czyli on działa jadąc także do tyłu ?

Ja w Arteonie testowałem na autrostradzie i system działał bardzo dobrze, ale jechałem tylko do przodu :phi:.

 

W swoim Volvo miałem taki problem, że żonie but się zaklinował (tak twerdziła) i przy prędkości toczenia się do tyłu uderzyła w słup. Volvo ma citysafty który hamuje, ale działa tylko przy jeździe do przodu (i do 60kmph)

Arteon ma radar również z tylu. Ma też system pre crash 2 generacji dzięki czemu pozwala się przygotować samochodowi i pasażerom na uderzenie z tyłu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

Arteon ma radar również z tylu. Ma też system pre crash 2 generacji dzięki czemu pozwala się przygotować samochodowi i pasażerom na uderzenie z tyłu :)

Czyli wykrywa np słupki ?

Co oznacza przygotowanie pasażerów - puszcza im relaksacyjną muzykę przed uderzeniem :phi: ?

 

10 minut temu, Elephant napisał:

To się nazywa chyba asystent wspomagania wyjazdu z miejsca parkingowego. Powili wyjeżdzajć kamery/czujniki obserwuję boki i gdy poprzecznie ktoś jedzie to jest sygnał dzwiękowy a w skrajnych momentach auto się zatrzymuje.

To chyba co innego, kiedyś to testowałem i słabo to działało w P8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sherif napisał:

To chyba co innego, kiedyś to testowałem i słabo to działało w P8

No nie wiem, kilka razy już mocno piszczało gdy zaczynałem wyjeżdzać mając z boku kiepską widoczność - duży van czy żywopłot zasłaniający ulicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Elephant napisał:

No nie wiem, kilka razy już mocno piszczało gdy zaczynałem wyjeżdzać mając z boku kiepską widoczność - duży van czy żywopłot zasłaniający ulicę.

Chodziło mi bardziej o system wspomagający wyjazd, który sam wyjeżdża. W moim przypadku raz się poddał i wjechał na trawnik, drugi raz w garażu w biurze przeparkował na miejsce z tyłu :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sherif napisał:

Chodziło mi bardziej o system wspomagający wyjazd, który sam wyjeżdża. W moim przypadku raz się poddał i wjechał na trawnik, drugi raz w garażu w biurze przeparkował na miejsce z tyłu :phi:

Czyli piszesz o wspomaganiu parkowanie chyba. Tego nie mam i nie testowałem. Ale to obserwowanie drogi wyjeżdając z parkingu tyłem jest całkiem przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.