Skocz do zawartości

150km/h


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news-unia-planuje-chce-ogranicznikow-predkosci-150-km-h-i-koniec,nId,2602514

 

Trochę mało IMO

 

Ale z ograniczenie 250 na 200 byłoby OK

 

Jedzilem wieloma bardzo mocnymi autami w tym najnowsze 550i i w żadnym powyżej 200nie czułem się "komfortowo" nie zależnie czy nocą czy nad ranem czy na autobanie z 3pasami itp

 

 

wysłane z tel.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ppmarian napisał:

 

Jak dla mnie to by wystarczylo, ale pomysl IMHO troche poroniony ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ppmarian napisał:

Trochę mało IMO

Cytuj

Właściciel samochodu, który zapragnie poszaleć np. na torze wyścigowym, poprzez specjalną aplikację będzie mógł niejako zamówić dodatkową moc silnika w swoim wozie. Luksus dostępny na ściśle określony czas i na pewno nie za darmo.

;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rwIcIk napisał:

Ja 160 km/h nie przekraczam :hehe:

 

To wszystko i tak za szybko. Jeśli ma być zrealizowany ten ambitny plan, czyli liczba ofiar wypadków zerowa8]

Cytuj

co dziesięć lat liczba ofiar śmiertelnych wypadków drogowych ma zmniejszać się o połowę, by w roku 2050 spaść do zera.

prędkość należy ograniczyć też do zera:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, volf6 napisał:

prędkość należy ograniczyć też do zera

20 km/h w mieście, 50 km/h poza. 60 km/h na autostradach, a nadmiarowe pasy zaorać i posadzić kwiatki :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ppmarian napisał:

Jedzilem wieloma bardzo mocnymi autami w tym najnowsze 550i i w żadnym powyżej 200nie czułem się "komfortowo" nie zależnie czy nocą czy nad ranem czy na autobanie z 3pasami itp

 

 

Dlaczego?  200km/h na gładziutkiej i szerokiej autostradzie nie jest jakąś straszną prędkością. W dużym i mocnym aucie suniesz we względnej ciszy. 

 

150km/h w górach, przez las, w deszczu i po wyrypie to co innego ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kiziuk napisał:

20 km/h w mieście, 50 km/h poza. 60 km/h na autostradach, a nadmiarowe pasy zaorać i posadzić kwiatki :]

 

Za szybko-położysz sie na jezdni i zostaniesz przejechany ze skutkiem śmiertelnym przez samochód jadący 20km/h i cały plan unijny w ...:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu. Po pierwsze ludzie szybko poradzą sobie z tymi kagańcami. Po drugie, to chyba nie jest droga do celu do którego KE zmierza

150 km/h to trochę za mało. Jak na niemieckiej autostradzie będzie się ktoś wlókł 130 - 140 to ile będzie trwało jego wyprzedzanie? Ograniczenie do 200 ... nawet 180 rozumiem - mało kto ma potrzebę jeździć szybciej nawet chwilowo.

Moim zdaniem branie się za ograniczanie prędkości maksymalnej w kontekście zmniejszania liczby wypadków i ofiar, to trochę od czapki, bo nie wydaje mi się by dużo było wypadków spowodowanych prędkościami powyżej 150 km/h. Wiekszość jest przy mniejszych prędkościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dlaczego?  200km/h na gładziutkiej i szerokiej autostradzie nie jest jakąś straszną prędkością. W dużym i mocnym aucie suniesz we względnej ciszy. 
 
150km/h w górach, przez las, w deszczu i po wyrypie to co innego  

200 Tak ale 250 juz nie

wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Manx napisał:

150 km/h to trochę za mało. Jak na niemieckiej autostradzie będzie się ktoś wlókł 130 - 140 to ile będzie trwało jego wyprzedzanie?

 

A jakie to będzie miało znaczenie, skoro nikt jadący szybciej Cię nie dogoni skoro wszyscy mają limit na 150? Możesz wyprzedzać i przez 100 kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dać kamerki rejestrujące prędkość co 1km dodatkowo zliczać czas przejazdu pomiędzy odcinkami i skończy się rumakowanie :P  pozabierają PJ i już :P a jak potem złapią to recydywa i praca jako donosiciel jedzenia dla posłanki Pawłowicz, lub głaskacz kota u prezesa :)

Skoro idziemy w kierunku nadzoru państwowego na każdym kroku to co będziemy czekać na unijne ograniczenia... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kanu napisał:

A dać kamerki rejestrujące prędkość co 1km dodatkowo zliczać czas przejazdu pomiędzy odcinkami i skończy się rumakowanie :P  pozabierają PJ i już :P a jak potem złapią to recydywa i praca jako donosiciel jedzenia dla posłanki Pawłowicz, lub głaskacz kota u prezesa :)

Skoro idziemy w kierunku nadzoru państwowego na każdym kroku to co będziemy czekać na unijne ograniczenia... :P

Weź nie strasz :hehe:

 

Coraz cześciej mam myśli by stąd lecieć .. i nawet gdzieś poza EU..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, chojny napisał:

To będzie dobre.

 

Kupujesz sobie Lambo za małą bańkę, lecisz maxem na Autobanie a tu stare, pancerne Sejczento mruga żebyś zjechał bo pas blokujesz. :cfaniak2: 

Ale takie coś to codzienność np. w UK.Nieraz Splashem jechalem szybciej od Lambo bo w przeciwieństwie do mnie taki gościu z Lambo nie musi się nigdzie spieszyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wujekcybul napisał:

Powinni postawic nie na limity a na respektowanie prawa. Jakby mandat kosztowal dpowiednio duzo to limity niepotrzebne.

Mandat nie musiałby być wysoki. Kara nie musi by wysoka... gorzej jak jest wysokie prawdopodobieństwo jej dostania. Często przeginasz= często masz szanse dostać po karku. 

Do tego dostosować ograniczenia prędkosci do życia i osobisćie nie miałbym z tym problemu. Jak jest sensowne ograniczenie, to ja często nie mam potrzeby przeginania dla samego przeginania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wujekcybul napisał:

Powinni postawic nie na limity a na respektowanie prawa. 

otóż to. co z tego, że w zabudowanym jest 50, skoro nikt tyle nie jezdzi? codziennie, dosłownie codziennie jadąc do pracy mam na liczniku ok 60-70, a wszyscy mnie wyprzedzają lub chcą wyprzedzać. nawet nie mam słów na takie zachowania. czy to jest normalne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ryb napisał:

 

A jakie to będzie miało znaczenie, skoro nikt jadący szybciej Cię nie dogoni skoro wszyscy mają limit na 150? Możesz wyprzedzać i przez 100 kilometrów.

Czyli wprowadzą np od 2020r obowiązkowy limiter na 150 km/h, a wszystkie auta z 2019r i starsze pójdą do utylizacji? Mnie się jednak wydaje, że przez kolejne dwie dekady będą sytuacje blokowania pasów przez auta z kagańcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blue_ napisał:

otóż to. co z tego, że w zabudowanym jest 50, skoro nikt tyle nie jezdzi? codziennie, dosłownie codziennie jadąc do pracy mam na liczniku ok 60-70, a wszyscy mnie wyprzedzają lub chcą wyprzedzać. nawet nie mam słów na takie zachowania. czy to jest normalne? 

Przeciez kary sa smieszne, policja bezradna bo jest jej za malo na drogach. Jezdza po narkotykach bo testow nie ma i mozna by wymieniac bez konca. A taki limiter da sie pewnie zdjac w 3 minuty przez kompa takze nie tedy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kaczorek79 napisał:

Czyli wprowadzą np od 2020r obowiązkowy limiter na 150 km/h, a wszystkie auta z 2019r i starsze pójdą do utylizacji? Mnie się jednak wydaje, że przez kolejne dwie dekady będą sytuacje blokowania pasów przez auta z kagańcami.

 

No to chyba słusznie, bo nie po to się wprowadza obowiązkowe kagańce żeby ktokolwiek jeździł szybciej, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kaczorek79 napisał:

Czyli wprowadzą np od 2020r obowiązkowy limiter na 150 km/h, a wszystkie auta z 2019r i starsze pójdą do utylizacji? Mnie się jednak wydaje, że przez kolejne dwie dekady będą sytuacje blokowania pasów przez auta z kagańcami.

Czyli stare zyskają na wartości. Muszę konserwację podłogi zrobić i na youngtimera szykować! ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.07.2018 o 14:48, Ryb napisał:

 

A jakie to będzie miało znaczenie, skoro nikt jadący szybciej Cię nie dogoni skoro wszyscy mają limit na 150? Możesz wyprzedzać i przez 100 kilometrów.

 

Dogoni, dogoni bo będzie jak z ciężarówkami-jeden ma realne 89.5 kmh, drugi 92 kmh.

 

Kolega tak był wyprzedzany-okazało się że ogranicznik 250kmh w Lexusie to szybciej niż 250kmh w Bmw i pan w lexie wyprzedzał go przez kilometr albo dłużej niczym ciężarówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Piotrus napisał:

 

Dogoni, dogoni bo będzie jak z ciężarówkami-jeden ma realne 89.5 kmh, drugi 92 kmh.

 

Kolega tak był wyprzedzany-okazało się że ogranicznik 250kmh w Lexusie to szybciej niż 250kmh w Bmw i pan w lexie wyprzedzał go przez kilometr albo dłużej niczym ciężarówka.

 

Po prostu w Lexusie licznik mniej przekłamuje... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, kenickie napisał:

Moje ma 17x, ale już przy 150 niedostatek mocy objawia się mało ekonomicznym spalaniem. :P

 

Urok diesla.

Mój też potem puchnie i spala sporo :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotrus napisał:

Kolega tak był wyprzedzany-okazało się że ogranicznik 250kmh w Lexusie to szybciej niż 250kmh w Bmw i pan w lexie wyprzedzał go przez kilometr albo dłużej niczym ciężarówka.

To kolega nie mógł na chwilę zwolnić i dać się normalnie wyprzedzić:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujekcybul napisał:

Ten kilowy silnik ladnie sie chipuje :phi: Bedziesz mial prawie 170KM.

 

Chyba nie potrzebuję :)

Dla mnie jest wystarczająca.

Ostatnio w trybie emeryt schodzę ze spalaniem do 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest pozbawione sensu

z jednej strony auta będą coraz mądrzejsze, komunikowały się ze sobą i ograniczały ryzyko 

a z drugiej chcą zmniejszać prędkość 

imo powinnobyć odwrotnie, jeśli masz starą paść limity jak do tej pory, jeśli będziesz miał coś co jest w stanie zeskanować ruch i komunikować się z innymi autami na drodze to te auta powinny mieć dozwolone większe prędkości

 

edyta: oczywiście mówię o drogach jak w temacie klasy S i A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.07.2018 o 01:05, PawelWaw napisał:

jak juz kazdym autem bedzie sterowal komputer to i 300kmh bedzie realne na A2.

wszystko bedzie sie ladnie ukladalo. komputer nie popelnia bledow (a raczej malo)

 

 

Przy mniejszej prędkości auta sa dużo bardziej ekonomiczne.

Prędkość i tak zejdzie w dół, nawet jak juz będą same roboty za kółkiem.

 

W ogóle bym się nie zdziwił, jakby doszło do tego, że na dalsze trasy jeździ tylko coś na kształt autobusów, aby wyeliminować sytuację, gdzie pojazd o masie jednej tony+ wiezie tylko jednego pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenia obowiązują (i były tak oszacowane)dla Jelcza, trabanta czy syrenki, ale też dla Lambo czy Lexusa 

Które jak hamuje i jak jeździ w zakręcie każdy może ocenić (nawet nigdy nimi nie jeżdżąc)

Czy to jest sprawiedliwe ? 😁  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.