Skocz do zawartości

Problemy ze sprzęgłem - Punto 2 2004r


vilu

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu mam problem ze sprzęgłem w Punciaku 2 po liftingu - silnik 1.2 60km.

Sprzęgło zostało wymienione jakieś 7000 km temu i od jakiegoś czasu zaczęło się ślizgać do tego stopnia że potrafi się ślizgać na 3 biegu.

Następnego dnia jest wszystko ok na piątce zero ślizgania.

Nie bardzo wiem co może być przyczyną tej awarii

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieków raczej nie ma ale nie do końca da się to stwierdzić bez rozbierania.

Poza tym jak by tarcza była zalana to raczej cały czas by się ślizgało.

Linki nie ma jest hydraulika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, vilu napisał:

... Linki nie ma jest hydraulika

Może właśnie tutaj jest problem - sprawdź czy nie jest zapowietrzone.

Najpierw zerknij na poziom płynu w zbiorniczku - od dołu jest wyjście na układ hamulcowy, a wyżej z boku na hydraulikę sprzęgło - może masz za mało płynu i czasami łapie powietrze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 11.07.2018 o 21:15, vilu napisał:

Lipa sprzęgło ślizga się dalej

Jeżeli uszczelniacz na wale od strony skrzyni puszcza/puścił będziesz miał przecieki na łączeniu skrzynia silnik od dołu to można stwierdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2018 o 21:15, vilu napisał:

Lipa sprzęgło ślizga się dalej

To wygląda jakby słoneczko i łożysko nie współpracowało ze sobą i czasami inaczej się układało niż powinno.

Albo siłownik gdzieś się źle opiera na dźwignie - czasami bardziej odstaje niż powinien i trzyma słoneczko nie do końca odpuszczone...

To drugie obejrzyj najpierw ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bywały przypadki, że ruszała się koronka z zębami w mechanizmie różnicowych. Ta była wciskanana gorąco i z czasem potrafiła się zluzować. Efekt podobny do ślizgania się sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.08.2018 o 07:30, tomto napisał:

To wygląda jakby słoneczko i łożysko nie współpracowało ze sobą i czasami inaczej się układało niż powinno.

Albo siłownik gdzieś się źle opiera na dźwignie - czasami bardziej odstaje niż powinien i trzyma słoneczko nie do końca odpuszczone...

To drugie obejrzyj najpierw ...

Coś takiego miałem dawno temu w "bisie"- po wciśnięciu sprzęgła łapa pchająca łożysko zakleszczała się z łożyskiem (łożysko miało rant, który zakleszczał się przy ruchu łapy i potem łapa długo nie mogła się cofnąć), ale po pewnym czasie łapa odpuszczała i jechało się normalnie do następnej zmiany biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła 
Sprzęgło zaczeło się ślizgać cały czas po rozebraniu okazało się że puścił uszczelniacz w skrzyni i olej załatwił sprawe
Uszczelniacz kosztuje 20zł a roboty na dwa popołudnia  :> 
Niestety żeby go wymienić trzeba rozebrać skrzynię  :evil:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.